PDA

View Full Version : Амфети - допинг - пристрастяване ?!?!



Анонимен
09-01-2005, 22:12
Здравейте понеже се движа общо взето в спортните среди, та имам един приятел който спортува активно и е сред най-добрите в отбора си. Когато седнахме на маса и почнахме да си споделяме опит - аз го попитах какво е правил че е сред най-добрите - дали е от фитнеса, дали е от тичане и скачане на въженце и безкрайни тренировки... и т.н. И той се осмихна и ми сподели че от около осем месеца, всяка седмица преди всеки мач (той има мачове всяка събота) взимал амфети, и се чуствал много добре и нахъсан и направо ги разбивал. Та въпроса ми е дали наистиан амфетите влияят като допинг на спортистите и дали има опасност нещо да му се случи на моя приятел - примерно да отпадне като форма, да се пристрасти или да получи някакви увреждания на организма или каквото и да е, просто кажете - може ли нещо да му стане и ако да какво???

THE_GANGSTA_GIRL
09-02-2005, 04:09
Това, което мога да ти кажа е че приятелят ти се е забъркал в ебаси кашата и не ми е ясно как той сам не го осъзнава! Дали можело да се пристрасти - ами той вече е! Не може 8 месеца да шмъркаш и после просто да решиш и да спреш, няма как да стане! Към амфетите може да се развие такава психическа зависимост, че просто не е истина! Много жалко, че вече е свикнал преди всеки мач да се друса, защото в момента, в който осъзнае какво всъщност прави и поиска да спре ще види, че не може и ще му е адски трудно и тежко да бъде толкова добър както преди, но при всички положение това трябва да се спре, защото определено го е загазил!


В тази тема пише доста неща за амфетите:
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=12972&sid=5695d93a91169cc1e16f449606798453

Анонимен
09-02-2005, 10:40
е ясно, а може ли да ти стане нещо ако взимаш примерно през 2-3 седмици преди мач като допинг, а иначе през останалото време да си тренираш чист, но просто за мача като подсилка - пак повтарям през 2-3 седмици ;)

marusha
09-02-2005, 11:03
Amfetaminite te zarejdat s mnogo power,energia.Za tfa se fzimat po partyta za da si treshtish ciala ve4er bez vuobshte da se umoriavash.Za tfa gi e razbil.taka 4e sigurno deistfat kato doping,no niama fizi4eska zavisimost kum tiah,samo psihi4eska.Priateliat ti taka moje da pe4e li mnoo sustezania ili kfoto tam pe4eli :roll: ,no ako naistina obi4a sporta triabfa da spre da go prafi,zashtoto skoro bez pomoshta na amfetite niama da e sposoben da se sustezava.Nadiavam se 4e me razbra :wink:

marusha
09-02-2005, 11:06
е ясно, а може ли да ти стане нещо ако взимаш примерно през 2-3 седмици преди мач като допинг, а иначе през останалото време да си тренираш чист, но просто за мача като подсилка - пак повтарям през 2-3 седмици ;)
mi da spored men moje,stiga da ne vi praiat testove...Ina4e ako go praish riadko a prez drugoto vreme si trenitash 4ist kakto ti kaza,e ponosimo.Stiga samo da si naisno 4e e mnoo vredno :?

QuEeN_of_SoRroW
09-03-2005, 17:41
Ami po princip az ne sum sportistka no i az chuvstvam nqkuv silen power kato se nadrusam s ampfeti...Kolkoto do pritesneniqta za tvoq priqtel...Do kolkoto znam opasnosta ne e chak tolkova golqma kato se ima v predvid che drusa samo edin pat sedmichno.Ako zapochne da se drusa vseki den po super mnogo v produljenie na super mnogo vreme veche moje da stane opasno.Vsichko zavisi ot nachina na priemane.Amfetaminite mogat da se smurkar , da se pushat i injektirat.Mnogo e loshu da se pushat i injektirat , togava se poqvqva fizicheska zavisimost kakto i abstinenciq v daden momen.Ako se smurkat ne e chak tolkova brutalno.Ima samo psihicheska zavisimost koqto sushto e mnogo kofti.Pri smurkane (redovno) v super redki sluchai se stiga do razqjdane na septuma (pregradata v nostnata kkuhina).Dokato priqtelqt ti se drusa vednuj v sedmicata vsichko e nared spoksi :lol:

marusha
09-04-2005, 12:05
Ami po princip az ne sum sportistka no i az chuvstvam nqkuv silen power kato se nadrusam s ampfeti...Kolkoto do pritesneniqta za tvoq priqtel...Do kolkoto znam opasnosta ne e chak tolkova golqma kato se ima v predvid che drusa samo edin pat sedmichno.Ako zapochne da se drusa vseki den po super mnogo v produljenie na super mnogo vreme veche moje da stane opasno.Vsichko zavisi ot nachina na priemane.Amfetaminite mogat da se smurkar , da se pushat i injektirat.Mnogo e loshu da se pushat i injektirat , togava se poqvqva fizicheska zavisimost kakto i abstinenciq v daden momen.Ako se smurkat ne e chak tolkova brutalno.Ima samo psihicheska zavisimost koqto sushto e mnogo kofti.Pri smurkane (redovno) v super redki sluchai se stiga do razqjdane na septuma (pregradata v nostnata kkuhina).Dokato priqtelqt ti se drusa vednuj v sedmicata vsichko e nared spoksi :lol:
abe aman ot idioti be na4iiiiiiiiii :x
:arrow: kak be zlato niama da chuvstvash power kato amfetite po princip za za da te zarediat s energia i da mojesh da si treshtish na partyto-za tfa nai-4esto
:arrow: ne e ampfeti a amfeti li4i si kolko si zimala
:arrow: triabfa da si mnoo zle za da se drusash vseki den,zashtoto sled kato si zimal amfeti na sledvashtia den ti e super goliama depresia,ne mojesh da spish i da iadesh...vuobshte tfa e deniat na depresiata,nishto ne ti se prai,chufstvash se tupo i gadno...nai-malkoto 4e ako perkash vs den i to po mnogo kakto ti kaza organizma ti niama da izdurji mnoo dulgo
:arrow: amfetaminite glano se smurkat,nikoi ne gi pushi i injektira.Mogat da se sipfat vuv neshto i da si gi piesh ama e shit :wink:
:arrow: Nima takofa neshto kato fizi4eska zavisimost kum amf,tia e samo i edinstfeno psihi4eska i vuobshte ne zavisi ot tfa kak se priemat
:arrow: ne mojesh da kajesh 4e e ok da smurka vednuj v sedmicata,ti ebasi sled malko she kaesh 4e daje e i polezno!!!Ne moesh dori da si predstavish kakfo si pri4iniavash s tova zashtoto amfetaminite sa nai-golemia bokluk-4ista himia.po dobre e ot kolkoto da go pravish 4esto mnoo iasno,no ne e bezvredno :!:
btw ne kradi chujdi avatari

borche
09-06-2005, 02:44
Здравейте понеже се движа общо взето в спортните среди, та имам един приятел който спортува активно и е сред най-добрите в отбора си. Когато седнахме на маса и почнахме да си споделяме опит - аз го попитах какво е правил че е сред най-добрите - дали е от фитнеса, дали е от тичане и скачане на въженце и безкрайни тренировки... и т.н. И той се осмихна и ми сподели че от около осем месеца, всяка седмица преди всеки мач (той има мачове всяка събота) взимал амфети, и се чуствал много добре и нахъсан и направо ги разбивал. Та въпроса ми е дали наистиан амфетите влияят като допинг на спортистите и дали има опасност нещо да му се случи на моя приятел - примерно да отпадне като форма, да се пристрасти или да получи някакви увреждания на организма или каквото и да е, просто кажете - може ли нещо да му стане и ако да какво???


Мда, лошо! Поредният "напреднал", къде играе?

JohnyB
09-06-2005, 03:37
браво, има и един, който поне малко да зацепва от амфети. ако приятелят ти те лъже и е на амфети постоянно (както каза някой по-горе, не може да е всеки ден) то явно вече се е закачил (психически, отново същиият) и трябва сериозно да се стегне (няма нищо невъзможно на тоя свят). в такъв случай: 1. вече от него не става спортист (а и човек, най-вероятно) и 2. запознай ме с него, защото щом фука редовно явно има яко кеш.
другият вариант е, ако перка само преди състезание и/или купон. в такъв случай след осем месеца шмъркане най-вероятно му няма нищо сериозно, но трябва да спре или да мине на кокаин - по-безопасен е(ама да не кажете на модераторите, че съм ви казал)...

списъкът с вредните ефекти от употребата на амфетамини може да намерите в www.google.com

marusha
09-06-2005, 22:14
браво, има и един, който поне малко да зацепва от амфети. ако приятелят ти те лъже и е на амфети постоянно (както каза някой по-горе, не може да е всеки ден) то явно вече се е закачил (психически, отново същиият) и трябва сериозно да се стегне (няма нищо невъзможно на тоя свят). в такъв случай: 1. вече от него не става спортист (а и човек, най-вероятно) и 2. запознай ме с него, защото щом фука редовно явно има яко кеш.
другият вариант е, ако перка само преди състезание и/или купон. в такъв случай след осем месеца шмъркане най-вероятно му няма нищо сериозно, но трябва да спре или да мине на кокаин - по-безопасен е(ама да не кажете на модераторите, че съм ви казал)...

списъкът с вредните ефекти от употребата на амфетамини може да намерите в www.google.com
bratle,kakfo malko da razbiram az si perkam... :roll:

Fit
09-06-2005, 23:30
imam strannoto chuvstwo che nikoi ne osyznava potresavashtoto vyzdeistwie na taq gadna himiq.. amfetite i tehnite proizvodni pico i tn sa takava grozna himiq edni takiva kiselinki koito taka vi pyrjat che i ideq si nqmate.. koito se podkaral podkaral.. towa ima spirane, kolkoto po-skoro tolkova po-dobre.. loshoto e che twa po-skoro zaribqva ot kolkoto pristrastqva.. kakto i da e za neprobvalite moq syvet e po-dobre da si ostanat taka.. kupuvash si chasove power.. obache depresiite i parcalqsvaneto posle.. vryshtat vsichko na mqstoto mu.. nikoi ne e izlygal prirodata si, oshte poveche tiq lainqni sintetiki.. taka ili inache izbora si e vash

borche
09-07-2005, 02:31
:shock: имаш ли представа от спорт?

WwanAdoO
09-07-2005, 11:39
Прочети тва...
Амфетки и кока (http://promena.org/view.asp?cat=9&show=64#t)

wish-me
11-19-2007, 18:47
abe neznam ---vqrno e che nqma nikakva fizicheska zavisimost kym amphetamina ama i psihicheskata ti e dostatychna ...az upotrebqvam ot 3-4 godini , kato prez poslednata godina i polovina pochti postoqnno imala sym edna pochivka ot dva meseca i nqkolko ot po 1-2 sedmici .. ama sega sym reshila da spra i trqaa da vi kaja che ne mi e mnogo lesno...ne se potish... ne te boli nishto [tva sa gluposti] ama na men mi e super tupo, vsichko mi e super bezmisleno .. inache ne sym takyv chovek --- obicham jivota daje mnogo ... obicham da se zabavlqvam ... i se staraq postoqnno da go pravq .. daje moje da se kaje che sym malko neseriozna ili mai bezotgovorna beshe dumata ?!?! :D :P :D
--- da se vyrnem na taka narechenata abstinenciq -- [depresiq e po-pravilno]
i taka de taq depresiq me e obzela ot okolo 2-3 dena i naistina vsichko za koeto mislq e kak da izdyrja da ne si napraq edna liniq .. shtoto znam che sled nqkolko dena,moje bi sedmica shte mi mine i nqma da mi se vzema tolkova mnogo [ili pone kato spirah za tiq 2 meseca mi trqaashe 1 sedmica da mi mine depresiqta]
nqma da vi davam syveti ot tipa da ne zapochvate ... shtoto e mnogo typo .. na men amfetite mi haresvat, vinagi sa me kefeli i vinagi shte me kefqt ama kato pochna da prekalqvam se pospiram shtoto sym stigala do 5-6gr. na vecher i ne sym mojela da se izpyrja kato horata ama to si e do choveka ... sega sym reshila da se izchistq malko shtoto chuvstvam che organizma mi ne izdyrja veche i pak vi kazvam adski trudno mi e... izkushenieto e adski golqmo kato znam che ako se nachertaq taq depresiq shte izchezne i svetyt pak shte e super qk ...
uf stiga tolkova sym pisala che mi se do drusa oshte poveche ---- #-o
za final vse pak shte dam edno malko syvetche-- ako shte drusate s amfeti pone bydete razumni ... ne prekalqvaite i si pravete pochivki shtoto inache mozykyt vi naistina mnogo shte zapochne da se purji ---- :-({|= :-({|= :-({|= :-({|= :-({|= :-({|= :-({|= :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Octofunk
11-19-2007, 19:30
Абе не мога да ви разбера защо друсате с нещо, което е направено в някое мазе от някой "химик" с абсолютно неизяснени съставки... То природата си е дала достатъчна неща, с които може да се постига як ефект. Абе к`во се занимавам, тровете си се! :roll:

loyal_88
11-19-2007, 20:15
То природата си е дала достатъчна неща, с които може да се постига як ефект. Абе к`во се занимавам, тровете си се! :roll: Да бе, и аз обичам естествените неща като тревата и коката ;)
Мерси все пак че пропусна поучителните думички :)