PDA

View Full Version : Moderated: Все още нямам цикъл, а скоро ще направя 16...



Sooo...FUckinG CrazY
09-06-2005, 18:54
...нямам цикъл а скоро ще направя 16 :cry: преди година ме водиха на гинеколог и не дадох да ме гледа отдолу и за това ме гледаха само с видеозон и казаха че единия ми яйчник и матката все още на се се развили достатъчно и като почна училище ако не ми дойде да се обадя пак аз почнах училище и вече мина повече от година и все още чакам... :cry: :cry: :cry: Имам приятел и знам че все някога ще трябва да го направим а аз нямам как да му го обясня знам че ще ме разбере но ще ме помисли за бебе плс незнам какво да правя наще си мислят че ги лъжа че не ми е дошло щото се срамувам а не е така !!! Има ли някъква опасност за мен ако го направя преди да е дошло?ПЛС хелп!Кажете ми как да се справя!

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 7 от правилника!
Благодаря!

moreLi
09-06-2005, 19:00
po dobre otidi pak na ginekolog, nai - malkoto za6toto ako go napravi6 sled kato si pravila sex, va6ti moje da razberat.. :) nsi- malkoto.. apak i naskoro 4etoh..tam ako ne sa ti se razvili gyrdite i da si okosmena, zna4i o6te nqma da ti idva.. idvalo 2 god sled tfa po princip..taka pi6e6e :) ama nai - dobre si otidi na lekar... :wink:

^FaiNt^F
09-06-2005, 19:02
Ami mili4ka vij...edinstveniq izhod e otnovo da otide6 na lekar nqma drug izhod :!: A otnosno tova 4e si na 16 na bratov4edkata na edna fr i e do6lo na 17.5god i sega e na 24 i ima beb4e :) i vse pak lekarq e nalojitelen...a ina4e normalno razvita li? moje bi nqkakyv nedostig na hormoni ima v tqloto ti...znam li.... :roll: :roll:

poulet
09-06-2005, 19:04
Да,най-добре отиди на гинеколог,но все пак дай да те прегледат като хората.Ина4е за секса...ми една моя приятелка по4на на 14,а и дойде за 1ви път на 15,така 4е би трябвало да няма проблем,знам ли...

So...FUckiNg CraZy
09-06-2005, 19:18
Ами всичко си ми е наред имам гърди окосмяване всичко е нормално а сега се сетих че не съм добавила че имам и доста операции на бъбреите имам и ниско долу за разширение на уретера...може нещо може да се е прецакало на тази операция всеки път когато ходя при спецеалист за това защото трябва да хода на 6 месеца и сега като ходих последния път ми каза чесе развивам добре и да не се плаша и че щяло да ми дойде ама беше преди 4-5 месеца... :x

sladka_blondi
09-06-2005, 19:39
Ne se pritesnqvai :) .Kolkoto po-kusno,tolkova po-dobre.Ako do 17 godini,ne ti doie,togava zapo4ni da se pritesnqva6?

borche
09-06-2005, 23:04
Отивай на доктор! Принципно трябва да ти дойде най-късно до 18тата година, поне така съм чувал, но отида и му дай да гледа навсякъде :twisted:

liebeskummer
09-07-2005, 01:38
Вече те посъветваха какво да правиш.За успокоение мога да ти кажа,да не се стряскаш и на нас ни бъркат в задниците на 2 повиквателна тъй че... :wink:

Sportexz
09-07-2005, 01:38
Вече те посъветваха какво да правиш.За успокоение мога да ти кажа,да не се стряскаш и на нас ни бъркат в задниците на 2 повиквателна тъй че... :wink:
Не бъркат, а само гледат споко... :lol:

sherry
09-07-2005, 06:30
otidi na lekar,za da znae6 kakvo to4no stava.
Taka e po-dobre,ina4e e kofti da se 4udi6 :roll:
Dokolkoto znam ima nqkakvi hap4eta,koito se davat na momi4etata,ako ne im doide kogato trqbva.
Te mai 6te podtiknat cikyla.Otidi na lekar,govori s nego,pitai kakvo to4no ima.
Ako priqtelq si iska da pravite seks,mu kaji kakvo stava,ako te obi4a,nqma da te pomisli za bebe!Ta tova e zdraveto ti vse pak...
A i ne mislq,4e 6te ti stane ne6to ako pravi6 seks predi da ti e do6lo :roll:

ProstoAz
09-07-2005, 07:29
По-добре още не го прави, щом не ти е дошло все още, значи не си достатъчно развита!
Ходи на лекар и му дай да те "гледа" както си трябва. Липсата на менструация до 15-тата година (това е приетата условна граница) може да се дължи и на първична аменорея. :shock: А тя в някои случаи може и да е опасна, когато се дължи на разни деструктивни процеси в хипоталамуса и хипофизата, а такива са тумори, травми, възпаления. Може да се дължи и на повишената продукция на андрогени от надбъбречните жлези - сама каза, че си имала някакви проблеми с бъбреците, но незнам дали те могат да имат нещо общо. :roll: И в най-добрия (може би) вариянт първичната аменорея се дължи на липсата или недоразвитието на половите органи - матка и влагалище. И ако и при теб е така не виждам как все още недоразвита (без да се обиждаш) ще си лягаш с гаджето? Първо помисли за себе си. :wink: