PDA

View Full Version : I otnovo za protivozachatychnite



Desert Rose...
09-07-2005, 17:02
Zdraveite!Imam malyk [moje bi] problem,dnes bqh pri edin sravnitelno nadejden ginekolog po 2 vyprosa - iskah da mi izpishe protivozachatychni i drugoto beshe,za da mi kaje kak po bezopasen nachin moga da predizvikam da mi doide po-rano tozi mesec i toi mi predpisa Primolut,samo che to sydyrja hormoni i nqkak si nqmam jelanie da stane s nego.Nali wse pak 28-miq den e tozi ot pyrviq den v koito ti e doshlo posledniq pyt?Ta az iskam tochno na 28-miq den ,no mi e neredoven,prosto toq mesec taka mi se nalaga.I toi mi gi predpisa sys chistoto syznanie ,che sled tova zapochvam i protivozachatychni.Ima li nqkakyv problem ,che shte piq pyrvo tva Primolut i posle protivozachatychnite Yasmin?Nqkaksi stranichni efekti pri kombinaciq ot tiq dvete?Pitam zashtoto toi me uveri,che nqmalo nikakyv problem i daje mi kaza,che e polezno,a az v toq site sym chela,che ne e hubavo da si go predizvikvash.

МаRi
09-07-2005, 17:22
противоза4атъ4ните сами по себе си предизвикват страни4ни ефекти като гадене повръ6тане зацапва6то кървене и промяна на телого не при вси4ки разбира се.с комбинация с другото лекарство съ6то е възможен страни4ен ефект про4ети листовката,но 6том гинеколог ти ги е предписал зна4и ги пии така както е казал.все пак тои е лекаря и знае кое е добре за теб и кое не.

adult
09-07-2005, 17:23
Вярвай повече на лекаря си.
По принцип аз лично съм против приемането на Примолут Нор, доста стар хормонален препарат, но лекарите незнайно защо продължават да го изписват. Прави каквото е казал гинеколога ти.