PDA

View Full Version : Има вероятност Сащ да започне ядрена война с Иран



scorpiass
09-11-2005, 21:53
Белият дом възнамерява да започне друга война нападайки Иран.Вицепрезидентът Чейни вече нареди на американското стратегичеко командване (STRATCOM) да изработи план за удрянето на Иран с тактичеки ядрени оръжия.

С всяко следващо проучване показващо, че мнозинството от американците са отегчени от войната на Буш срещу Ирак и убедени, че след нашествието на Буш в Ирак те са по-малко защитени, Белият дом възнамерява да започне друга война нападайки Иран.Вицепрезидентът Чейни вече нареди на американското стратегичеко командване (STRATCOM) да изработи план за удрянето на Иран с тактичеки ядрени оръжия.

Във Вашингтон едва ли е тайна, че същите хора, които предизвикаха войната с Ирак сега се канят да направят същото с Иран.Пентагона действащ по заповед на вицепрезидента Дик Чейни възложи на американското стратегическо командване да изготви план, който да бъде използван в отговор на друга подобна на терористичната операция от 11/9 в Съединените щати.Планът включва огромно въздушно нападение над Иран, включващо конвенционални и тактически ядрени оръжия.В Иран има повече от 450 главни стратегически цели, включващи многобройните заподозрени инсталации за разработка на ядрено оръжие.Много от целите са или много здрави, или дълбоко под земята и не могат да бъдат унищожени от конвенционални оръжия и затова за тях остава само ядрената опция.Според репортажите по медиите много от офицерите от военно-въздушните сили участващи в планирането на удара са ужасени от това, което те подготвят- ядрен удар срещу Иран без Техеран да е провокирал с нещо САЩ, но никой не е готов да пожертва кариерата си изразявайки протест.

Според неофициална информация има не малка вероятност САЩ да инсценират терористичен акт подобен на 11/9 за да оправдаят ядрения удар срещу Иран.Вероятно във връзка с това е и заповедта на Чейни до Пентагона за изготвяне на план в случай на друга подобна на терористичната операция от 11/9 в САЩ.Този план обаче включва и нападение над Иран с ядрени оръжия.Не става ясно обаче защо Иран ще бъде нападнат и то с ядрени оръжия при терористично нападение над САЩ?

Очаква се при евентуален удар на САЩ срещу Иран участие да вземат Израел.Тел Авив е най-настоятелен, че Иран е близко до произвеждането на ядрено оръжие.Но в същото време не дават никакви доказателства за това.Тъкмо обратното-според източници в ЦРУ и американската армия Иран няма да може да произведе ядрено оръжие най-рано до 2009г., а реалистичните прогнози са за 2012г.

Най-вероятно при война на САЩ срещу Иран Китай ще реагира остро, тъй като те са инвестирали много милиарди в Иран и Техеран е основен доставчик на нефт и газ за Пекин.Също така Китай е зависим от доставките на Иран.

Междувременно Русия и Китай проведоха първите съвместни военни учения в новата история.Близо 10 000 военни взеха участие в учението.Маневрите продължиха 8 дена като започнаха от руския полуостров Камчатка и завършиха на китайския полуостров Шандун в Жълто море.

„Главната цел са САЩ.И двете страни искат да подобрят позицията си за преговори в областите на сигурността, политиката и икономиката”, заяви Жин Канронг, професор по международни отношения в Народния университет на Китай.

Според западните медии учението е антиамериканско, но до него е довела стратегията на САЩ за обкръжение на двете страни.

В учението участваха 140 бойни кораба, подводници и стратегически бомбардироващи, способни да носят ядрено оръжие.

Също така се разбра, че Русия провежда най-голямата предислокация на войските си от 1991г. насам.Операцията, която вече е започнала е най-голямата от разпадането на СССР.Военни части се разполагат не само на територията на Чечения, а в целия кавказки регион.Частите на територията на Чечения и целия кавказки регион се попълват съв свежи сили и войските на Русия там ще нарастнат няколко пъти.

По информация на чуждия печат.

http://nezavisim.net
<дата.бг>

BSB
09-11-2005, 22:13
и аз кво да направя? И защо пускаш такава гадна тема? :?: :!: :?:

Inn0c3nCe
09-12-2005, 02:04
Темата е интересна постни още такива ;)

Momchence
09-12-2005, 19:07
Тая тема ми се струва малко глупава...всичко е така написано и изопачено все едно се задава 3-та световна.....което всъщност е много възможно! Колкото до ядрената програма на Иран съм почти сигурен че я има....разбирасе това ше послужи за предтекст за американците да нападнат както беше в Ирак оръжията за масово поражение...в последсвие не бяха намерени такива ма беше прекалено късно....Ако се стигне до война в Иран аз лично ше си дугна гъза и ше ходя да троша джамците на Американското посолсво щотот тея хора вече прекаляват! Мисля че няма да се стигне до нова война! Дано не защото мисля че не само на мене ми дойде до гуша! И пак текста ми изглежда измислен и преиначен...тфа и аз мога да го напиша от къде е тая информация?

chupacabra:)
09-12-2005, 19:09
ебала съм им майката... :wink:

FlowerinesS
09-12-2005, 19:20
лиолиовци , няя си живеят живота в мир ми все гледат нещо да превземат..
...агентите още не са си изказали мнението?уоу :lol:

CRaZy_IKT
09-12-2005, 19:38
Chove4e ti me 6a6vash-mnogo si pe4en...Mislq che e kraino vreme da se smeni prezident i vsichko na taq typa Amerika koqto iska sichko da e neino

Desert Rose...
09-12-2005, 21:41
Edva li skoro shte go smenqt toq idiot Bush,sled kato predi 1 godina beshe preizbran :)...Abe ne mi se misli,tiq amerikanci kvo imat vmesto mozyk - kak mojaha da go izberat toq manqk,ne im li pisna da izmira vse poveche narod,shto ne vzemat da napravqt nqkakyv protest - mn li shte im e kef,ako tqh pochnat da gi iztrebvat bezprichinno?!?!
Nakraq shte se izbiem i nishto nqma da ostane ot nas,ne stiga che po ujasen nachin zamyrsqvame okolnata sreda,ami i vsichki tiq voini - zaslujavame si go,dano samo Toi da uspee da ni prosti,ako i tova se sluchi...

Неактивния
09-12-2005, 21:44
Почакай да ти се махне жултото окло устата и тогава ги мисли тея работи!

BlinDBoY
09-12-2005, 21:44
Няма да посмее!!!

scorpiass
09-12-2005, 22:02
Ако америка нападне Иран>Русия и Китай ще реагират остро(вложени са милиони във държавата
и това ще предизвика сички страни >България отива на стараната на американците>избиват ни и край
GL HF:)
Тъпия Буш може да го духа

mary_jane_666
09-13-2005, 03:01
ae HITLER BHB i tva e!

MiRaCuLiXbb
09-13-2005, 10:19
Хахаха, що си тормозите главиците с глупости?