PDA

View Full Version : KLION-D 100



AngeL-f-
09-12-2005, 14:31
Nqkoi znae li za kakav tochno vid gabichki se izpolzva KLION-D 100 ...molqvi vajno e ! Pomognete mi ..!!! :cry: :cry: :cry:

DrSmurph
09-12-2005, 15:45
трихомоназа, и влагалищни гъбични инфекции!

09-13-2005, 13:14
трихомоназа, и влагалищни гъбични инфекции!

A za kakav to4no vid vlagali6tni gabi4ki..??

09-13-2005, 14:58
Predi okolo 1 mesec 4rez ginekologi4en preglet se ostanovi 4e imam infekciq i gabi4ki...no ne mi bqha dadeni to4ni obesneniq za vida infekciq i gabi4kite.

Le4enieto mi be6e slednoto:

Parvata sedmica: - Ciprinol (na 12 4asa 1 hap4e
za 5 dena , 500mg)
- Polygynax (1 ovula vsqka ve4er
za 6 dena)
- Fungulon (2 hap4eta koito vzeh
o6te parviq den, 100mg)

Vtorata sedmica: - Klion-D 100 (1 ovula vsqka ve4er
za 10 dena)

Tretata sedmica: mi kazaha 4e trqbva da si vzema pak
Fungulon i da go priemam na vseki
5-ti den ot menstruaciqta v
prodaljenie na 3 meseca.


v posledstvie razbrah 4e vlagali6tnite gabi4ki sa uporiti i trudni za le4enie . Poradi koeto sam mnogo pretisnena! Tezi dni zabelqzah pak promqna na bqloto te4enie (jaltenikavo i v nqkoi momenti mnogo vodnisto , a v drugi mnogo gasto)... Imam opasenie 4e vlagali6tnite gabi4ki pak sa vazniknali , no poradi li4ni problemi ne moga da se varna pri sa6tiqt ginekolog (ai v bliskite nqkolko dena ne moga da ida i pri drug)... 4rez slednoto le4enie mojete li da razberete kakav to4no vid infekciq i gabi4ki sam imala ...za da se osvedomq po dobre za tezi vid ne6ta..??

Blagodarq predvaritelno!!!

DrSmurph
09-13-2005, 19:26
Здравейте, за съжаление ми е невъзможно да определя какъв вид гъбички лекувате. Това очевидно се е видяло на антибиограмата по която е предписано лечението. Всички медикаменти които са предписани лекуват относително широк спектър "гадини" поради което е трудно без антибиограмата да кажа какво лекувате. Определено смея да твърдя, че действително ще се изисква от Вас упорство и търпение при цялото лечение, което може да продължи по-дълго от очакваното от Вас. Изключително важно е да спазвате стриктно предписаната схема на лечение, перфектна лична хигиена и за нищо на света да не прекъсвате лечението. Възможно е при преждевременно прекъсване инфекцията да ХРОНИФИЦИРА! За да се разбере точно какво лекувате е необходимо колкото и неприоятно да Ви е антибиограмата от лекуващия лекар или да направите нови изследвания в същата лаборатория.

09-13-2005, 19:46
Blagodarq vi za otgovora!!!

Resultatite ot izsledvaniqta gi imam vse o6te...i sa slednite (neznam kolko moga da vi pomogna s tova):
Elementite koito sa mnogo blisko do dolnata granica ili daje sa pod neq sa:
HCT : 35.1 L % < 36.0 - 54.0 >
MCV : 82 um/3 < 82 - 92 >
#MON 0,2 10/3 / mm/3 < 0,2 - 1.0 >

V momenta kakto ve4e spodelih imam problemi sas bqloto te4enie ... trqbva li da iz4akam da minat tezi 3 meseca v koito trqbva da vzimam Fungulon ..ili e nujno o6te vednaga da ida na preglet? Mnogo sam pretisnena tai kato za parvi pat mi se slu4va ne6to takova!?

DrSmurph
09-13-2005, 21:20
За съжаление информацията, която ми давате отново не е достатъчна. Това са показатели от направени кръвни изследвания. Хематокрит, обем на еритроцити и Моноцити. Това са стандартни кръвни изследвания, които не ни дават никаква конкретна информация. Антибиограмата липсва и микробиологичните изследвания също.

09-13-2005, 23:07
Nito antibiograma , nito mikrobiologi4ni izsledvaniq ginekologa e iziskval da pravq ...zatova ne razpolagam s takava informaciq..?!

Trqbva li da iz4akam svar6vaneto na le4enie s Fungolon vapreki te4enieto si ..ili trqbva vednaga da ida na drug ginekologi4en preglet..??

DrSmurph
09-13-2005, 23:26
Сжалявам, че трябва да взимам страна в случая, но личното ми мнение е, че гинеколога ти с най-голямото ми уважение към него, при положение, че не ти е пуснал минимум изследвания, които са задължителни при подобни оплаквания е стрелял на сляпо!!!! Говори с него да ти вземе секрет за изследване за да се разбере какво лекува или го смени! Вярно е, че има очевидни състояния при които грешката е невъзможна, но ми се струва, че твоят случай не е такъв. Предписаната ти схема на лечение е правилна, когато е ясно какво се лекува. В случай, че лечението не дава очакваният резултат схемата на лечение се променя. Не спирай лечението, а просто се консултирай отново.

AngeL{f}
09-15-2005, 14:01
Blagodarq vi za otgovorite doktore!

DrSmurph
09-17-2005, 01:26
Ще се радвам ако съм успял да помогна!
:D