PDA

View Full Version : Срещнах циганин - вярващ



bulgarche
09-13-2005, 15:18
Днес се прибирах на стоп от Казанлък. Махам си аз и си върся ... и така 5-6 минутки ... и прира "Опел Кадет". Гледам циганин с анцунг оцапан с боя, вар и ала-бала. Викам "За Стара Загора" и той отговаря "Айде качвай се". Сядам аз отпред до него и първото което забелязах беше "Новия Завет", който беше на таблото. Спомена нащо, че времето е горещо и аз отвърнах, че вчера беше по-топло. Той работел в Казанлък, оправял някакъв апрартамент и днес се прибирал по-рано. Попита ме за Библията. Попита имам ли я и дали съм вярващ. Отвърнах, че не вярвам много. Разказа ми какво е бил той преди '90 година и какъв е сега. Преди '90 (мисля, че до 20.10) пушел, пиел, имал жена с две деца и често ходел по чужди жени. Палел колата и просто отпрашвал и си живял както си искал тогава. Но през 1990 година при автомобилна катастрова загива съпругата му, а той е много зле. Показа белег на челото си, където му е бил спукан череша, няма нос, костите в бедрото му били напъно потрошени и лекарите казали, че повече няма да стане за нищо този крак. Казали му че ще го отрежат, но той по собствено желание решил да го гипсират до кръста. На него е извършена първата пластична операция в Стара Загора, за да му спасят лицето от което не е било останало нищо. Петата му била много зле... Молел се и нищо друго не му оставало. След време Бог му казал да стане и да проходи ... той станал и обиколил залата в която се събирали без патерици. Бил много щастлив и благодарен на Бог. Има дваме деца от първия си брак, единия на 26 който е в Испания и 26 годишно момиче. От втория брак със съпръгата му, която му била подарък от Бога, има 1 дете на 13 години. Разказва ми за това, че Бог е любов и трябва да се спазват законите. Попита ме "Ти си ми шеф. Казваш ми да напиша писмо. КОй е автора?". Зачудих се къде е уловката и отговорих "Аз!". "Вярно е. Същото е и с Библията. Може да е написана от хората, но я е сътворил Бог за да следват някои закони и правила." Ето защо хората нетрябва да отхвърлят Библията защото била написана от хората. Каза ми някой неща за пътя към обетованата земя, за наводненията в България тази година и още някой неща които той вижда от религиозна точка. Каза ми, че се моли 2-ва пъти седмично в една църка и ме покани ако имам желание да отида да видя, защото съм имал познания за Библията и Бога и ... така. Запознахме се, стиснахме си ръцете ...
На таблото отпред беше Новия Завет, който той ми подари (на английски и български), а отдолу беше Библията - Стария и Новия Завет

Незнам защо ви споделям това, но ще има много време да си мисля за този човек. Каза, че може като него всеки ден да чета Библията и да се моля.

А аз ходех в Казанлък защото ... да търся някои неща, които изразяват омразата ми към тези хора - циганите

09-13-2005, 15:32
Тва ли беше кадета :roll: ?
http://tuning.bg/forum/files/photo-0554_192.jpg
http://tuning.bg/forum/files/photo-0557_865.jpg
http://tuning.bg/forum/files/photo-0558_628.jpg

rosskata
09-13-2005, 15:38
O, честито, още една стъпка от маймуна към човек за Аз съм Българче - осъзнаването, че и циганите били хора, и на всичкото отгоре можели да бъдат вярващи (не го е срам този). А ти да вземеш да го слушаш вместо, като един добър скин, да му строшиш главата. :evil:

п.с Встрани от шегата, радвам се за теб.

Axel_f
09-13-2005, 15:39
Аз съм българче,защо си мислиш,че всички цигани са развратни,гадни,мръсни...(и т.н.)?!Вярно е,че доста от тях са такива,но не всички. :evil:

Неактивния
09-13-2005, 15:40
Аз съм българче,защо си мислиш,че всички цигани са развратни,гадни,мръсни...(и т.н.)?!Вярно е,че доста от тях са такива,но не всички. :evil:
Аз пък мисля, че този циганин е изключението, което потвърждава това правило.

09-13-2005, 15:40
Междудругото аз имам 25 подчинени шокаристанци :wink: . (Нали съм в строителния бизнес 8) )

Bloody_Tear
09-13-2005, 15:51
Абе хора вместо да нападате момчето чуйте кво ви казва.Чуйте шофьора какво е казал!Човек трябва да се моли ,до почита и да вярва поне малко в Бог.Погледнете един обикновен човек колко духовно извисен може да стане.Това са редки случаи!!!!!!

bulgarche
09-13-2005, 15:51
O, честито, още една стъпка от маймуна към човек за Аз съм Българче - осъзнаването, че и циганите били хора, и на всичкото отгоре можели да бъдат вярващи (не го е срам този). А ти да вземеш да го слушаш вместо, като един добър скин, да му строшиш главата. :evil:

п.с Встрани от шегата, радвам се за теб.
Towa ne promenq mnenieto mi za ciganite !!!




Аз съм българче,защо си мислиш,че всички цигани са развратни,гадни,мръсни...(и т.н.)?!Вярно е,че доста от тях са такива,но не всички. :evil:
Знам, никога несъм твърдял обратното. Познавам и такива турци. А и баш резак ме е оттървал от голямата беда

Ояма, Кадета прилича, но мисля, че оня беше малко по-червен :x

09-13-2005, 16:01
:lol: Ааа значи не съм бил аз (не сериозно тва е мойта кола :lol: )

morsmordre
09-13-2005, 16:18
Ами...всъщност този циганин не е бил изключение от правилото - той все още си е такъв :!:

Вие всички грешите :!:

ето защо:::
Този човек е бил преди истински мърляч - ебал е всичко, което му падне, джобил е сто процента невинни деца, а вие казвате, че той е изключение :evil: Грешите!Вълкът кожата си мени, но нрава не!Той все още е онзи гаден лайноядец, който си е бил до 90г :!: АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ, брат, този те е заблудил!Може сега да е честен и работлив човек, но, дадеш ли му да вкуси от предишното си положение, няма да се въздържи :!:

09-13-2005, 16:34
off we hora vsi4ki sme ravni na toq svqt za6to ne mojete da go razberete i kakvo kato e bil ciganin?nqma pravo na jivot li kakvo??kakvo tolkova?ima mnogo bg koito sa prosto "ni6to"v sravnenie s romite taka 4e.... stegnite se malko!!!!!!

09-13-2005, 16:58
А аз ходех в Казанлък защото ... да търся някои неща, които изразяват омразата ми към тези хора - циганите

Може би е неслучайно, че си се качил точно в колата на човек, който "мразиш". И би трябвало да осъзнаеш, без значение, че има и такива роми, които крадът и само ни ядосват, че има и добри хора, които с тежък труд се прехранват /както този човек/ и не трябва да бъдат презирани заради постъпките на побратимите си.. :wink:


Този човек е бил преди истински мърляч - е*ал е всичко, което му падне, джобил е сто процента невинни деца, а вие казвате, че той е изключение Грешите!Вълкът кожата си мени, но нрава не!Той все още е онзи гаден лай*оядец, който си е бил до 90г АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ, брат, този те е заблудил!Може сега да е честен и работлив човек, но, дадеш ли му да вкуси от предишното си положение, няма да се въздържи

Живота толкова здраво го е очукал, че едвали му е точно до ходене по жени, грабежи и т.н. Със сигурност загубата на първата му жена е била доста тежка.. Даже, според мое лично мнение, ромите се обичат много повече отколкото останалите :D Неслучайно има селски печки "Циганска любов" :D :D :D Tяхния пламък винаги е топъл и мек както любовта :wink: Ще използвам "катарзис" /взето от X-FiLeS/, само че отнасящо се за рома. Той е открил светлината в тунела и вече не е онзи човек. Щом чете Библията и вярва, означава че е преобразен. Тя отваря очите на човека и го кара да преусмисли постъпките си.
/OFFTOPIC/ Вярно е, че е филм, но все пак гледайте, ако не сте, "Man On Fire"

amy lee
09-13-2005, 17:16
еее сашко, браво, евала ;) напрао не мога да повярвам, че ти го казваш :shock: :D

Sinister_Doll
09-13-2005, 19:49
Tva s ciganite e edin zatvoren krug... Te sa mrusni, smradlivi i kradlivi, za6toto ne gi dopuskat do u4ili6tata, ako imat nekvo obrazovanie ne gi zimat na rabota... A pri4inata da ne gi vzimat na rabota e, 4e sa mrusni, smradlivi i kradlivi... No taka ili ina4e e fakt, 4e sa gadna napast i samo pre4at! No su6to taka e fakt, 4e ne vsi4ki sa takiva. Kolkoto i da sa malko ima takiva, koito sa mn po- dobri hora, ot nay- beliq bulgarin...
P.S.: Bravo na vqrva6tite, ama ne sum ot tqh... 4ovek trqbva samo da pro4ete bibliqta i malko literatura za drugite religii za da rzbere, 4e ne6to kuca...

bulgarche
09-13-2005, 21:59
А чичката вика де да отида. Каза църква, ден, час когато се събират. Вика не е секта ... ама имаше нещо ... някви други са там, ма не запомних какви (незапомних защото не разбирам религията и ала-бала и затова непомня ... сички са ми еднакви).

Може би няма да опида ... чичката каза, че може да чета всяка вечер ... таз вечер що пък да не чета Новия Завет? Ся ще ме помислите за луд, но ...

Бах маа му, циганин ми подарява Библията, и ми казва да чета !!! Утре ще стана набожен, миролюбив, на мравката път ще сторвам (аз и сега го правя).

Аз го запитах ... "Библията пише, човек да не е с човек, ако не са скючили брак пред Бога, защо тогава много хора не изпълняват тази заповед ?!" Намекнах му за циганите, които се множат като зайци. Той ми отвърна "Защото хората не са образовани и незнаят".

Bling Bling
09-13-2005, 22:51
Циганите са мръсно племе,
за такива като тях ич не ми дреме,
не спират да се множат,
и на метеното серат.
Всичко това един ден трябва да спре
оставете мангалите на гангстерите.

bulgarche
09-14-2005, 08:18
Циганите са мръсно племе,
за такива като тях ич не ми дреме,
не спират да се множат,
и на метеното серат.
Всичко това един ден трябва да спре
оставете мангалите на гангстерите.

Абе Курчо, какви гангстери бе? Я излес малко от твойте напишени филми и се огледай бе !!!

xandria
09-14-2005, 10:26
Abe BLING BLING,6to ne hodi6 se skrie6 nekade/???

Bling Bling
09-14-2005, 10:54
Abe BLING BLING,6to ne hodi6 se skrie6 nekade/???
Курво тъпа кучко моля те млъкни,
иди при ебачите си и хуювете им лапни,
няма защо да се крия,
аз живея в реалността,
а вие живеете в помия.
Погледнете се отстрани,
че сте тъпи и смешни,
не се опитвайте да мислите,
защото всичките ви мисли са грешни.

Sinister_Doll
09-14-2005, 12:25
Ve4e si imame tvor4eski invalid vuv foruma... Kakvi rimi, napravo ostanah bez duh! Poklon pred geniq na lirikata!

Bling Bling
09-14-2005, 13:51
Ve4e si imame tvor4eski invalid vuv foruma... Kakvi rimi, napravo ostanah bez duh! Poklon pred geniq na lirikata!
Meтълка смрадлива,
дано 100 негъра те наебат,
да се пръсне твойта слива,
и колко си тъпа всички да разберат!

xandria
09-14-2005, 14:02
Lele kolko e genialen!!!Ne6to po-tupo ot tva da se zaqjda6 s vsi4ki s tupi smradlivi rimi NEMA LI???

CRaZy_IKT
09-14-2005, 14:48
Ve4e si imame tvor4eski invalid vuv foruma... Kakvi rimi, napravo ostanah bez duh! Poklon pred geniq na lirikata!
Meтълка смрадлива,
дано 100 негъра те наебат,
да се пръсне твойта слива,
и колко си тъпа всички да разберат!
Q si pomisli koi e smeshen-mai tva si ti.Koi znae za men kvo 6e izmislish...E takiva poziori mnogo mraza...Ti si simvol na komplexiranoto zlo...Nqma da se ochuda ako i s blizkite se dyrjish taka _!_

tedo_davis
09-14-2005, 18:11
m4i losho nqma samo v sekta da ne si popadnal batka ina4e evala ti praim!RESPECT-a!!!
and ... REmEMBeR your RooTs !

Неактивния
09-14-2005, 18:17
Q si pomisli koi e smeshen-mai tva si ti.Koi znae za men kvo 6e izmislish...E takiva poziori mnogo mraza...Ti si simvol na komplexiranoto zlo...Nqma da se ochuda ako i s blizkite se dyrjish taka _!_
Не ме интересува защо го пишеш ама ми е чудно какво е "комплексираното зло"?
Нима и злото се е комплексирало?! Аз от тоя форум разбрах, че съм много комплексиран ама щом и злото е като мен нема проблеми. :lol: :lol:

09-16-2005, 09:45
Е че к'во аз свъм виждал циганин скинар, пък това ще ме учуди.

mimetoo
09-18-2005, 09:10
spored mene ne vsichki cigani sa gadni..i kradat.ima i dobri koito se stremqt da badat kato nas..belite(ako moga da se izrazq taka).noo ne e vaprosa kakvi sme-cigani,balgari,turci ili garci..nie sme hora..a horata bivat loshi i dobri..ne trqbva da badem rasisiti :!: na mene lichno mnogo cigani sa mi praveli gadno,no az ne gi mrazq zashtoto znam che ne vsichki sa takuva i se opitvam da gi namerq,i naisitna poznavam cigani koito mogat da badat istinski priqteli.v moq klas imame edna ciganka.tq e strahoten chovek.edin pat edni ot neinata mahla mi se saqjdaha i iskaha da me obahtat i tq zastana na moq strana i me zashtiti dori se skara s priqtelite si samo zaradi mene.spored mene tova e mn choveshko-zatova ne sadq ciganite!!a i imam oshte mnogo priqteli koito sa cigani i ne se sramuvam ot tova :wink: :wink: