PDA

View Full Version : Боклук->кошче?



LifeleZz
09-15-2005, 18:55
Аз живея в малък град и не бих казала, че тук е кой знае колко замърсено, но не е и чисто! Повечето хора си хвърлят боклуците на земята, при положение, че на 20 метра от тях има кошче или нещо такова... И е супер грозно и гадно да си седнеш на някоя пейка, наоколо некфи яки дървета, тва онова...и като погледнеш надолу - пълно с боклуци, сякаш някой си е изсипал кошчето около пейката! То чак да те е гнус да седнеш... И де да бяха само около пейките тия купчини (направо купчини са си) боклуци... И най-лошото е, че съм забелязала, че хората, които по-скоро биха се затрупали в боклуци, отколкото да направят две крачки и да ги изхвърлят в определеното за целта място, са "БЪДЕЩЕТО НА БЪЛГАРИЯ" ... :evil: :evil: :evil: Дали е така само в моя град? Искрено се надявам, щото тва си е чиста селяния... :evil: :roll: И ние в европейския съюз ще влизаме... :roll:

Много ме дразни тва мен... То аз не, че съм некфа чистница, ама поне не мърся природата и родните улици... 8)
Та...какво е вашето отношение по въпроса?

e_l_i_z_a
09-15-2005, 18:59
Не приемам эа нормално хората да си иэхвърлят боклуците на эемята...в крайна сметка така ли правят вътре в домовете си?!Пък и при положение,че няма много чистачи...ми те хората неслучайно са иэмислили цивилиэованите кошчета!Но явно някой са си свине по природа :roll: колкото и да е гадно,така си е.

Sinister_Doll
09-15-2005, 19:00
Az pazq kofite 4isti... Furlqm po ulicite, osven ako nqkoq kofa ne e tolkova blizo, 4e da mi mi izvadi o4ite.

aLoNe^I^BrEaK
09-15-2005, 19:11
Az pazq kofite 4isti... Furlqm po ulicite, osven ako nqkoq kofa ne e tolkova blizo, 4e da mi mi izvadi o4ite.
MyaXaAx, praFilno..daFai F su6tiq duh :lol: :P

CRaZy_IKT
09-16-2005, 16:11
SHTO DVE TEMI?!

Неактивния
09-16-2005, 16:15
Az pazq kofite 4isti... Furlqm po ulicite, osven ako nqkoq kofa ne e tolkova blizo, 4e da mi mi izvadi o4ite.
MyaXaAx, praFilno..daFai F su6tiq duh :lol: :P
Ех, от смръдлите няма отърване! :shock:

LifeleZz
09-16-2005, 16:17
Опала..извинявам се, че темата я има 2 пъти, не е умишлено!!! Моля едната тема да бъде изтрита и пак много се извинявам...мн съм неориентирана... :roll: :roll: :roll: :roll:

sarang
09-16-2005, 16:53
Това да не си хвърляш боклуците в кошчето, е пълна мърлящина и показва неуважение към чистотата и хигиената!!!!!!! Отвратително, не мога да го понасям това. Никой културен човек не го прави. Аз даже да не мога да изхвърля някой боклук веднага и ми е неудобно да го нося, пак чакам да намеря кошче, мразя мръсотията и смятам, че всеки е отговорен за това как изглежда заобикалящата го среда и трябва да направи необходимото, за да не живее в кочина. Това е елементарно.

Sinister_Doll
09-16-2005, 20:49
Az pazq kofite 4isti... Furlqm po ulicite, osven ako nqkoq kofa ne e tolkova blizo, 4e da mi mi izvadi o4ite.
MyaXaAx, praFilno..daFai F su6tiq duh :lol: :P
Ех, от смръдлите няма отърване! :shock:

6te napravi6 golqma usluga na sveta ako sledva6tiq put vmesto bokluka izhvurli6 sebe si v golqm konteyner sus stado hi6tni podiveli jivotni, pluva6ti v yod pulen sus brusnarski noj4eta!!!

Bling Bling
09-16-2005, 20:53
Честно да ви кажа ич не ми пука,
за това къде ще си фърля боклука.
По-лесно е да го фърля на земята
това са правилата, такава е играта.
Въобще не ме ебе,
аз имам пари бе момче!

xandria
09-16-2005, 21:05
Mi az sum n a principa ima li ko64e hvurlqi,nema li-da zamursim prirodata....To taka ne biva ama...

Неактивния
09-16-2005, 22:32
Az pazq kofite 4isti... Furlqm po ulicite, osven ako nqkoq kofa ne e tolkova blizo, 4e da mi mi izvadi o4ite.
MyaXaAx, praFilno..daFai F su6tiq duh :lol: :P
Ех, от смръдлите няма отърване! :shock:

6te napravi6 golqma usluga na sveta ako sledva6tiq put vmesto bokluka izhvurli6 sebe si v golqm konteyner sus stado hi6tni podiveli jivotni, pluva6ti v yod pulen sus brusnarski noj4eta!!!
И на тебе не ти е лесно да ти кажа! :lol:

MaPuXyaHa
09-16-2005, 23:04
Честно да ви кажа ич не ми пука,
за това къде ще си фърля боклука.
По-лесно е да го фърля на земята
това са правилата, такава е играта.
Въобще не ме ебе,
аз имам пари бе момче!Да ти имам умрелите рими аз на теб!!!
Хвърлям само ако има кошче наблизо...

мечтател
09-17-2005, 08:54
само мърльОВЦИ могат да правят това. в единия момент се оплакват, че им било мръсно, в следващия опаковката от вафлата е на земята да я вее вятъра. аз си имам будна гражданска съвест и си фвърлям боклуците там, където трябва. кво като ще трябва да го нося 20 метра? по-бодре това, отколкото да живея в кочина. идете до някоя циганска махала да видим дали ще ви е приятно там - от вонята на мърша и торбичките. ако так ви се живее - ходете живейте там. защо и такива като мен трябва да живеем така? аз лично веднъв с един почти до бой стигнах, да го накарам да си хвърли боклука в кошче. и защо? защото го мързи да си удължи пътя с 3 метра до коша.

DeSsi
09-17-2005, 10:38
Винаги хвърлям боклуците в кошчетата.Но никога не съм взимала чужди боклуци и да ги хвърлям АЗ ф кошчетата..

пипс
09-17-2005, 13:55
по принцип от една-две години насам си хвърлям боклуците в кошчетата,но преди това хвърлях където ми падне.незнам мисля че трябва да си пазим градовете и страната чисти,а не само да се оплакваме колко било мръсно и т.н.

Bling Bling
09-17-2005, 14:00
Честно да ви кажа ич не ми пука,
за това къде ще си фърля боклука.
По-лесно е да го фърля на земята
това са правилата, такава е играта.
Въобще не ме ебе,
аз имам пари бе момче!Да ти имам умрелите рими аз на теб!!!
Хвърлям само ако има кошче наблизо...
Йо, MaPuXyaHa ще ядеш бой само да те хвана.
Като гледам пушиш трева, ама от мен я купуваш, а?
Аз съм най-добрия дилър в страната,
ако нещо имаш против ще ти блъскам главата в стената!

kellybundy
09-17-2005, 14:16
mi bez da prozvu4i neskromno - vinagi polzvam ko64e nezavisimo kolko e nablizo
i daje za nqkoi priqeli sum stanala dosdana kato gi karam i te da si hvurlqt otpadacite v ko64eto
sno6ti bqhme sednali na edni peiki kudeto obiknoveno ima6e edni ka6oni za bokluk no ne i v4era
i seki si puska6e opakovkite kudeto mu padne
ama az prosto ne moga da ponasqm da e taka okolo men i nakarah da zaka4at edno plik4e na peikata pone v nego da se subira vsi4ko

CRaZy_IKT
09-17-2005, 16:25
Честно да ви кажа ич не ми пука,
за това къде ще си фърля боклука.
По-лесно е да го фърля на земята
това са правилата, такава е играта.
Въобще не ме ебе,
аз имам пари бе момче!
tc tc tc kolko e zle mom4eto

Axel_f
09-17-2005, 21:47
Az pazq kofite 4isti... Furlqm po ulicite, osven ako nqkoq kofa ne e tolkova blizo, 4e da mi mi izvadi o4ite.

Майко мила, и после чалгарите сме били Ужасно прости http://www.thestylemachine.com/smileys/wow.gif Ти май верно си метълка...ама абсолютно първична...нищо направила си стъпка към метаморфозата в човек-пазиш си вкъщи чисто :twisted:

Sinister_Doll
09-17-2005, 22:59
Az pazq kofite 4isti... Furlqm po ulicite, osven ako nqkoq kofa ne e tolkova blizo, 4e da mi mi izvadi o4ite.

Майко мила, и после чалгарите сме били Ужасно прости http://www.thestylemachine.com/smileys/wow.gif Ти май верно си метълка...ама абсолютно първична...нищо направила си стъпка към метаморфозата в човек-пазиш си вкъщи чисто :twisted:

Glavna 4erta u vseki sebeuvajava6t se metul- zamursqva ulicite... OK, s drugi genialni misli razpolaga6 li?

blackboy
09-18-2005, 07:26
Тук е сравнително чисто ,така ,че рядко се случва да си го изхвърля на земята.. иначе като видя наблизко кошче изчаквам да го доближа...

kiss_you
09-18-2005, 09:44
ebati strannata tema :wink: :arrow: ako ima na blizo ko64e...

nekaduren
09-18-2005, 10:06
samo kogato nablizo ima kosh4e az kvo sum vinoven 4e obshtinata ne si e svurshila rabotata da sloji pove4ko kofi... nema da durja nekuv bokluk polovin 4as dokato nameria kofa aaaa... :twisted: :twisted: :twisted:

Breakaway``
09-18-2005, 10:16
Мда, даже ако наблизо няма кошче си слагам отпадъка в джоба (е не и ако е някоя мазна хартия от баница например :lol: ). Навик :roll:

pinK_Baby
09-18-2005, 10:31
Никога не хвърлям по улиците,така съм възпитана,а най-тъпо ми става някой ако си метне торбичката с отпадъците през терасата :shock: :evil: Тва е баси простотията и пълна селяния и елементарна липса на хигиена!Някой ако ми каже,че му е приятно да се разхожда из кочина ще му се изсмея звучно...Нямало кошчета бла бла бла...Извинения си търсите за тва,че ви мързи!

S8K
09-18-2005, 15:56
...........Da jivee 4istotata i az po-krai neq...

one_touch
09-18-2005, 16:05
vinagi kogato ima na blizo ko64e si gi hvyrlqm v nego,no tuk ima dosta 4esto slu4ei kogato prosto nqma kade i ili si go slagam v 4antata ili go hvyrlqm na zemqta.mn mrazq da gledam kolko e mrysno naokolo no za t'va sa vinovni i kmetovete ni kadeto ne sa razporedili da se postavqt ko64eta na 3-4 metra kadeto i da bilo daje i po malko a samo v nai pose6tavanite mesta kato centara ima

Black_Orchid
09-18-2005, 19:07
Аз винаги си хвърям боклуците в кошчетата поради 1 причена - Не искам да живея в град, приличащ на бунище. Не намигам защо трябва да си хвърлиш боклука на земята, в тревата и където и да е, при положение че на 10 метра от теб има кошче! Дори и да са повече пак можеш да отидеш но него и да си изхвърлиш боклука в него.

Absconding
09-20-2005, 17:18
vinagi kogato ima na blizo ko64e si gi hvyrlqm v nego,no tuk ima dosta 4esto slu4ei kogato prosto nqma kade i ili si go slagam v 4antata ili go hvyrlqm na zemqta.mn mrazq da gledam kolko e mrysno naokolo no za t'va sa vinovni i kmetovete ni kadeto ne sa razporedili da se postavqt ko64eta na 3-4 metra kadeto i da bilo daje i po malko a samo v nai pose6tavanite mesta kato centara ima

мдаммм...

rosskata
09-21-2005, 11:32
:x Имам "честта" да живея в квартал , където хората си хвърлят КОФИТЕ за боклук през прозореца. Пред блока ми е ад, само майка ми и една комшийка го чистят отпред иначе щеше да е заровено до третия етаж в боклук.
НИкога не хвърлям боклук на улуцата, когато бях малка майка ми много ми бучеше ако хвърлям и така си свикнах да търся кошче. :)
Не стига тва ам8и обирам на другите боклуците- някой авер като се засили да хвърля на улицата, му взимам боклука и го мъкна. Понякога в чантата ми е същинско кошче за боклук 8) .
Единствено си хвърлям фасовете на спирката ми, щото там няма кош.А фасовете не мога да ги прибера в джоба щото воняяят :roll:

The Goodbye Girl...
09-21-2005, 11:42
Гледам винаги да си хвърлям хартийките и боклуците в кошчетата или контейнерите. Като по-малка хвърлях и по улиците, но после осъзнах, че е много глупаво и спрях. Сега не мога да си представя да хвърля опаковка от вафла, например, ей така в парка.

LifeleZz
09-21-2005, 18:48
Е, явно не сме чак толкова надолу, колкото си мислех! И все пак, не трябва само да търсим вината в кметове и общини... Не мисля, че е кой знае какъв проблем да подържиш или да пъхнеш в джоба си една хартийка за 15-20мин ... :roll: Радвам се все пак, че има доста хора, които пазят средата в която живеят чиста и приятна, независимо от обстоятелствата! Дано с нашето поколение изчезнат изхвърлящите се през балконите торбички с боклук... :roll: :roll: :roll: И се появят повече кошчета по улиците... :P

Oue Maue - Piue Sus Zeue
09-23-2005, 16:42
То всичко опира до желание, отговорност и, както винаги, до мързел. Аз ги хвърлям в кофата, ама е пълно със серсеми, дето ги мързи да си подържат боклука, докато стигнат до най-близката кофа, или пък да слезат до долу и да обърнат кофичката в контейнера. Ебати мързеливия народ :evil:

Oue Maue - Piue Sus Zeue
09-23-2005, 16:54
Италия: чисто, само фасове се въргалят по улиците (вярно, смешно е да тъчиш до казана, заради некъф фас, да го гасиш, да не подпалиш казана). Иначе ги няма хвърчащите торбички, кучешките лайна и недоядените банички.

korn___
09-23-2005, 17:24
Мда, даже ако наблизо няма кошче си слагам отпадъка в джоба (е не и ако е някоя мазна хартия от баница например :lol: ). Навик :roll:

аз също съм така ! имаше 1 момент майка ми бърза в джоба и гледа вътре към 20 опаковки от вафли.... :lol: :lol: :lol:

techCandy
09-23-2005, 22:46
Az pazq kofite 4isti... Furlqm po ulicite, osven ako nqkoq kofa ne e tolkova blizo, 4e da mi mi izvadi o4ite.

Майко мила, и после чалгарите сме били Ужасно прости http://www.thestylemachine.com/smileys/wow.gif Ти май верно си метълка...ама абсолютно първична...нищо направила си стъпка към метаморфозата в човек-пазиш си вкъщи чисто :twisted:

Glavna 4erta u vseki sebeuvajava6t se metul- zamursqva ulicite... OK, s drugi genialni misli razpolaga6 li?
[offtopic]Не търпиш критика май, а? Яко те тресе и
тебе пубертета, хехе мноол те кефи да показваш ква велика металистка си, и колко си на ниво, нали? Толкова и велика метълка си, основна цел на себеуважаващите се метъли било да замърсяват... Кой така жестоко те излъга? Ае дано се осъзнаеш по- скоро, освен това, използваш мноол изтъркани лафчета, само държа да те светна по тоя въпрос.
По темата, не не си хвърлям боклуците по улиците, дори напоследък и фасовете си мъкна до кофата. Проява на висша селяния е някой да го прави. И аз като Кел тормозя приятелите си, ама ги научих най- стене. А иначе пък, Шери питаше дали така правели вкъщи, аз така правя (:. Хвърлям си по земята боклуците, не фасовете де, после като не ме мързи, си ги и чиста.

Dharma
09-24-2005, 11:12
po4ti vinagi si hvurlqm bokluka v ko64eto, ama ponqkoga se nalaga da si nosq tupiq bokluk 3000m ta da stigna nqkoe pretupkano ko64e. dano po-skoro se opravi toq problem. :roll: