PDA

View Full Version : Нострадамус



metalik
09-16-2005, 04:42
Украинският учен, кандидат на техническите науки, Олександър Лазарьов твърди, че е успял да разшифрова всички предсказания на знаменития френски гадател Мишел Дьо Ностредам (1503-1566), известен като Нострадамус. Това той обяви на пресконференция, по повод излизането на книгата, събрала научната му работа “Нострадамус - апостол Михаил”.

“Постигнатото от мен не е окончателното тълкувание, но не заради невярно разшифроване на символните предсказания. Просто не всички катрени (четиристишия) на Нострадамус носят завършен характер”, посочва Лазарьов. Ученият подчертава, че Нострадамус по-често е описвал не конкретни събития, а технологията, която ще доведе до случването им, съобщава украинският информационен сайт.

По думите на Лазарьов, в 1102 катрени на гадателя и 3-те му запазени произведения в проза под формата на писма, е описана бъдещата история на човечеството до XXIII век. Според тълкуването на украинския учен, важен момент в предсказанията на Нострадамус е вероятността през XXII век да се разрази унищожителна Трета световна война, в която ще загине най-малко 30% от населението на Земята.
Според привържениците на Нострадамус, гадателят точно е предсказал Френската революция, атомната бомба, възхода на Хитлер и дори терористичната атака срещу Световния търговски център.
vqrvate li v tova neshto ?

rfhtjtkj
09-16-2005, 07:33
напълно .. :roll:

мечтател
09-16-2005, 07:42
ако някой ми кажа, че е успял да разшифрова всичко на Нострадамус, няма да му повярвам. то просто не е възможно. освен това тези неща са толкова далеч от компетенцияте на днешните хора, че никой не може да каже вярно ли е или грешно. и затова аз не му вярвам сляпо. даже май въобще. концентрирам се върху това, което се доказва.

Black_Orchid
09-16-2005, 08:26
ако някой ми кажа, че е успял да разшифрова всичко на Нострадамус, няма да му повярвам. то просто не е възможно. освен това тези неща са толкова далеч от компетенцияте на днешните хора, че никой не може да каже вярно ли е или грешно. и затова аз не му вярвам сляпо. даже май въобще. концентрирам се върху това, което се доказва.
и аз така.

Bloody_Tear
09-16-2005, 09:29
Ми...де да знам.Винаги може да се допуснат грешки в тълкуванията .Но вярвам,че туко виж цъфне некоя нова световна!Нищо чудно!Те хората още съвсем мъничко им остава да се избият!

мечтател
09-17-2005, 07:13
Ми...де да знам.Винаги може да се допуснат грешки в тълкуванията .Но вярвам,че туко виж цъфне некоя нова световна!Нищо чудно!Те хората още съвсем мъничко им остава да се избият!
това за световната война никой не може да го оспори. даже хората са го казали далеч преди ние да сме замислени да съществуваме - ще има и четвърта, която ще е с камъни и тояги. изводите си ги правете. не е нужно да си Нострадамус или Ванга за да го предвидиш. и си държа на предишното мнение.