PDA

View Full Version : моята тъжна история



момиче без късмет
09-18-2005, 16:26
Искам да споделя с вас моята тъжна история и да ви помоля за помощ.Баща ми пие много фактически е алкохолик и постоянно ни тормози в къщи(мен,брат ми и майка ни).Не ни бие,но постоянно крещи и ни обижда.По-цяла вечер не ни оставя да спим!А сега като почнахме училище няма да мога да се съсредоточа да уча,защото само ще мисля дали като се върна в къщи ще е пиян(а тази година е много важна за мен защото сам в ново училище).Като се обаждахме в полицията те казаха,че не могат да ни помогнат щом не ни бие,но психическия тормоз е много по-жесток.Моля ви кажете какво да правим,не можем да се махнем от къщи,защото ще изпочупи всичко.Знаете ли някакъв горещ телефон за закрила на детето или нещо от сорта.МОЛЯ ви помогнете ни!!!
:cry: :(

Qgodka_
09-18-2005, 16:39
Погледни тук --> http://www.paragraf22.com/pravo/zakoni/zakoni-d/31973.html
По-добра помощ от самия закон мисля, че няма. Виж правата си и Органите за закрила на детето, към които можеш да се обърнеш. Но при такова положение изход е единствено и само разводът, много хора познавам, които са избрали този път за едно по-добро бъдеще за себе си и децата си.

Bloody_Tear
09-18-2005, 17:04
Те това е в България кво става!!! :evil: Баси му и тъпите полицайчета!!!!!!
Ами ето едно адресче.Това доста пъти съм го давала.ДАНО ДА ТИ ПОМОГНЕ!!!!!
http://www.sacp.government.bg

09-18-2005, 17:16
ей това е много гадно дано се оправиш и всичко да е ок стискам палци момиче !!!

Black_Orchid
09-18-2005, 18:21
Много е гадно положението при теб. Няма смисъл и аз да ти давам линковете които Bloody_Tear и Qgodka_ ти дадоха вечер защото и аз знам само тях. Разводът е решение наистина. Успех и дано всичко бъде насед!

момиче без касмет
09-18-2005, 18:30
Оххх,сега дойде леля защото той много крещи и като се бяха затворили в другата стая чух,че снощи е изнасилил майка,а тя нищо не е казала за да не ни набие.Майка е мислила за развод, но веднъж като се изнесохме преди две години той счупи прозорците.Обеща че повече няма да пие и ние се върнахме.Но през тези години продължава да пука и да ни малтретира.Преди около час ме накара да му обеля картофите и ми каза боклук,но аз му казах че щом ме обижда няма да му ги обеля и той ме стисна за паката и сега ми посинява.ОООххххх вече не ми се живее
:cry:

09-18-2005, 18:46
нямаш ли баби,вуйчовци,чичовци,стри ки,или някакъв по-близък роднина,който е по-заможен и би могъл да ви вземе при него :? ако нямаш не знам какво да ти кажа освен да ти пожелая всичко да се оправи...

п.с.това че ще изпочупи всичко какво те бърка?ако отидеш да живееш другаде,ще си вземеш най-ценните неща и няма да се връщаш повече при него,нека той сам да си бере гайлето,като не оценява това,което има,нека живее без него :roll:

момиче без късмет
09-18-2005, 18:53
Предния път бяхме отишли при дядо и баба и сега можем да отиден,но майка не иска да му остави къщата.Пак бабини са в другия край на града и училищата на мен и брат ми ще ни идват много далече пак аз ся не мога да се местя в друго.Майка ходи по адвокати за да разбере как можем да го накараме той да се махне,при положение че при развода аз и брат ми ще останем при нея

09-18-2005, 20:12
това е най-добрия вариянт,да останете при майка си в апартамента,дано да стане така както искате :wink: а няма ли възможност само ти и брат ти да отидете за известно време при баба ви,за да не живеете в такъв стрес.и да останете там докато майка ви не оправи нещата с адвокатите...не знам дали ме разбРа,а и е трудно да го обясня,дано си ме разбрала поне

брат по съдба
10-05-2005, 15:46
Моят баща беше нещо подобно...пиянства,буташе майка ми,крещи,псува,обижда,извив а ръце.А мен дори ме биеше.Когато бях на 13,а брат ми на 12 успяхме да се отървем от него.Сега съм на 19,брат ми на 18...ако пътищата ни се пресекат ще му извия вратлето като клечица.Всичко се връща...

10-05-2005, 19:04
Какво да кажа всички се прпиват!Така че си взимайте поука от такива истории.Не се мислете за нещо като почнете да пиете от рано защото това води до такива истории.
Бащата нали каза че не проявя насие пак е изнасили майка ти.Ако има дело за развод това автоматично довежда делото до край.А не него може да му бъде наложена забрана да не ви доближава.

BAD_GIRL_
10-05-2005, 19:12
Mili4ka pojelavam ti mnogo uspex i pomisli malko kakvo trq da napravish mnogo sujelqvam no ne moga da ti pomogna :cry:

брат по съдба
10-05-2005, 23:54
Съвет мога да дам само един - изобщо не звънете на полицията.Забравих да вметна,че моят баща беше миризливо ченге и малко или много познавах много от тяхната сган.Всички ченгета до един са комплексари и пияндета...много от тях избиват стреса си като налагат здраво жените и децата си.Така,че колкото и да звъните на шапките няма да ви помогнат.Дигате си чуковете и го оставяте сам.Пускате дело в съда,там са нормални хора,а не тъпи и ограничени ченгета.Винаги защитават майката и децата,т.е. ще дадат всичко на вас,а него ще го изритат на улицата,където ще си пиянства на спокойствие.

Lindsey
10-13-2005, 18:48
02/9585000 - всеки работен ден от 10 до 18 часа.. това е някаква гореща линия.. не съм се обаждала ама съм си записала номера.. виж дали могат да ти помогнат. Пожелавам ти успех, наистина е много гадно :( :?

10-14-2005, 19:55
В много неприятна ситуация си!!!Ти обичаш ли го(може да прозвучи малко неприятно ама е нужно да се знае за да ти се помогне.Ще ти дам Няколко варианта за да се оправиш-дано ти помогнат.
1.Ако сте добре финансово можеш да се преместиш далече от мястото където живееш без да му се обадите изобщо и да забравите за него.
2.Пак да се преместите при най-далечно живеещите роднини.Забрави за училището това ти е най-малкия проблем.
3.Пробвай с телефони и обяви.
4.Да се преместите на квартира някъде ,че е много неприятно.
5.Никога не съм мислел за такива неща защото родителите ми са много точни хора...баща ми просто е много против алкохола и нито един от родителите ми не пуши,а се напиват само на празници като изпият може би по-малко от мен(а пък аз не шия изобщо много),така няма значение.Събери малко тежки приятелчета и му разкажи играта...не го убивай да не си помислиш това...малко сплашване като 1-во предупреждение...

P.S.Дано да се оправиш,мисли логично и всичко ще си дойде на мястото.Вариянта за развода също е много добър ,но не се знае какъв човек е,и може за отмъщение да ви стори нещо.Има такива случай из България,в чужбина при най-малкия вик чут от съседи се вика полиция,която е много по-развита и образована от тази в BG и се решават бъро проблемите.

mateo
06-16-2007, 18:24
super qko ba6tati e ebasi pi4a ama 6te6e da e po qko na va 4uka i da vi pruska glavite i da va vruzva za leglata i da va bie s kam6ici.6to ste ebati ku4kite.

CraZyTyY
06-28-2007, 22:16
super qko ba6tati e ebasi pi4a ama 6te6e da e po qko na va 4uka i da vi pruska glavite i da va vruzva za leglata i da va bie s kam6ici.6to ste ebati ku4kite. :| е то тфа е да си тъп тъп ама чак вдълбнът :evil: :smt011 :smt012

unknown__
07-02-2007, 21:22
За съжаление така е в България, народа се пропи и ако имах някаква власт бих спрял какъвто и да е алкохол в производство...

sladkata_presi
07-20-2007, 05:25
Има такива домове за настаняване на деца и майки и предпазване от родител-нещо такова беше.
Попитайте за такъв и потърсете в града.

BaByCaT
07-31-2007, 03:36
super qko ba6tati e ebasi pi4a ama 6te6e da e po qko na va 4uka i da vi pruska glavite i da va vruzva za leglata i da va bie s kam6ici.6to ste ebati ku4kite.

Ei urod 6to ne si izbiva6 kompleksite drugade we blk ! ](*,)

Pojelavam kysmet na momi4eto.Dano se spravite s ne6tata :)

moon_flower
07-31-2007, 09:56
Полицията не помага,само влошава нещата.Ако дойде,после ще си отиде и вие ще го отнесете.Майка ти трябва да се разведе с него.Вие оставате при нея.Къщата не може да ви се даде,дели се,защото при брака всичко се дели.Трябва да успорвате.Ако искате да се отървете бъро,изнасяйте се при роднините и заведете дело за развода.
А ти се движи в големи компании,защото не се знае къде може да те причака.
Незабавно трябва да се махнете.Просто няма начин.Ако изгубите делото за къщата,няма какво да се прави.Но грах ми на душата,той ще умре много бързо като пие.