PDA

View Full Version : Tолерантни ли сме към различните?



rosskata
09-22-2005, 09:59
Мислех си... Доколко днешните тийнове са толерантни към хората, различни от тях. Можеби темата е прекалено обща... Но все пак. Как гледата на хората с различни вкусове, стил на обличане, социално положение и др. А тези , кито говорят на различен диалект - помня една тема преди време "бихте ли се ойенили за човек който говори меко"- :shock: уникална просто, и всички казаха "не"(стара мома ще си умрааа).Какво мислите за тези с различни сексуални предпочитания(гейове, лесбийки, жени с "леко" поведение), с различни килограми( подигравате ли се на преминаващи "слонове" " свини" или "сопи"). А различните етноси и раси?
Въобще толерантни ли сте към различните? А смятате ли, че това е важно? :?:

fallen
09-22-2005, 11:15
До колко днешните тийнове са толерантни към хората, различни от тях. Как гледата на хората с различни вкусове, стил на обличане, социално положение и др. А тези , кито говорят на различен диалект - помня една тема преди време "бихте ли се оженили за човек който говори меко"- :shock: уникална просто, и всички казаха "не"(стара мома ще си умра)..Какво мислите за тези с различни сексуални предпочитания(гейове, лесбийки, жени с "леко" поведение), с различни килограми( подигравате ли се на преминаващи "слонове" " свини" или "сопи"). Въобще толерантни ли сте към различните? А смятате ли, че това е важно? :?:

Аз много се дразня от мнението на някой...индивиди (даже повечето) че ако си различен от тях ти едва ли не не си човек. Например преди време една моя приятелка ми заяви че "не можела да бъде приятелка с човек който слуша музика различна от тази която я кефи нея" е на това може да му се каже само едно Дъъ!!! А за килограмите специално много се дразня... Тъй като аз също не съм фиданка и мн се нервя като ми се подиграват да кажем някви смотани слаби блондинки (нищо лично :wink: ) ... И не не смятам че трябва да преценяваш човека по това дали е слаб или дебел грозен или мн готин и т.н.

wicked.witch
09-22-2005, 11:20
всеки е уникален, защо да подтражаваме на някой....няма сми да се правим на тва което не сме...просто тогава изневеряваме и лъжем не само сбе си, но и другите....
толерантна съм, защото никой не може да избере например как да изглежда, от какъф етнос да е или е такива...
а колкото до личното мнение за неща като облекло, музика...тва си е ЛИЧНО МНЕНИЕ...никой не може да се бърка на другия и да му нарежда кво да прави и как да изглежда....
тъпо е да се подиграваш на някой, тъпо е да съдиш по вида на някой, тъпо е да обсъждаш чуждите недостатъци...защото няма идеални нали?

miloto_girl_4e
09-22-2005, 11:21
emi .. kakvo da ti kaja .. da,staraq se da sam tolerantna.. moje bi ne vinagi uspqvam,no polagam nqkakvo staranie :!:
nqmam ni6to,ama ni6to protiv horata,koito imat razli4en dialekt ot moq(sofiiskia) .. smisal .. to tova e glupavo .. vseki si govori razli4no,poradi pri4inata,4e ne jiveem si4ki v edin grad ...a i te moje da mi se draznaqt na moq dialekt,nali?
glupavo e da ne haresvam naprimer nqkoi hora samo,za6toto govorqt na "mieko" :!: :?
po princip da si priznaq hi4 ne haresvam geiovete,lesbiikite i kurvite(osobeno poslednite :!: ),no ako ne mi pre4at na men i po nikakuv na4in ne mi se burkat v jivota..nqma da ima problemi.. nqma da gi mrazq,prosto 6te sa mi bezrazli4ni :!:
za debelite hora :arrow: ne,ne se podigravam .. 4oveka s kakvo e vinoven,4e organizma mu e takav,4e ne moje da ima idealnite merki?ili,4e naprimer e bolen ot ne6to i za tova e tolkova debel?da ne bi da e hubavo da se podigravame na bolni hora ?!
da kaje6,4e toi moje da napravi ne6to - da,ama ne vseki 4ovek moje da otslabne tolkova,kolkoto iska .. vsi4ko si zavisi ot organizma :!:
Spored men horata trqbva da sa toleranti i da se suobrazqvat s razli4iata na ostanalite :!: Iskame ili ne,ne moje vsi4ki da sme ednakvi!

LiNkiN4eTo
09-22-2005, 11:22
Аз не разделям хората на българи и малцинства , дебели и кекави , педали и лезбийки , за мен е важно отношението на дадения човек към мен и околните , така преценявам дали да го уважавам или напротив.Толерирам различните , ако по някакъв начин ми харесват , било с визия , поведение или характер , а 'тези различни' които не ми харесват просто не им обръщам голямо внимание.Нито съм скин.,нито расистка,нито няква предубедена.Познавам арменци и турци , които са много свестни хора и не виждам защо трябва да се държа различно с тях в сравнение с някои българин , който се държи ужасно.
Примерно метълите не ми харесват на външен вид ама на никои не съм казала "ти си грозен , не ме кефиш , бегай от тука!"
Просто е тъпо , всеки избира къв да бъде и кво му харесва!Паралелно с това е кефя наа.. растафарайте , макар че не съм такава!Това какъв си , не може да изрази всичко , което харесваш!Уф не ми се пише повече :lol:

Sinister_Doll
09-22-2005, 11:32
Мислех си... Доколко днешните тийнове са толерантни към хората, различни от тях. Можеби темата е прекалено обща... Но все пак. Как гледата на хората с различни вкусове, стил на обличане, социално положение и др. А тези , кито говорят на различен диалект - помня една тема преди време "бихте ли се ойенили за човек който говори меко"- :shock: уникална просто, и всички казаха "не"(стара мома ще си умрааа).Какво мислите за тези с различни сексуални предпочитания(гейове, лесбийки, жени с "леко" поведение), с различни килограми( подигравате ли се на преминаващи "слонове" " свини" или "сопи"). А различните етноси и раси?
Въобще толерантни ли сте към различните? А смятате ли, че това е важно? :?:

Az sum toleranta, podkrepqm razli4nite! Osven ako razli4ieto im ne e v razrez s razbiraniqta mi! Tva za meko govore6tite e adski tupo! Poznavam neveroqtni hora ot provinciqta!!! Moje samo da sum leko predubedena kum ciganite... Ina4e ne se podigravam na po debelite ili ne6to takova... Osven ako ne gi mrazq po nqkva dr pri4ina... Imam obratni poznati, mrazq horata, koito im se podigravat. Uvajavam gi za tova, 4e priznavat razli4ieto si i ne se sramuvat ot tova.

Неактивния
09-22-2005, 11:32
Аз не съм толерантен, което е нормално и препоръчително!

BroKeN^DreAmZ`f
09-22-2005, 11:33
Na men lichno tva da se dyrjish gadno s ostanalite samo zaredi tva che ne sa kato teb e adski glupavo,osobeo kato stava vypros za nqkvi drebni neshta....kato obleklo,pri4eska ili muzika.Ne vijdam smisyl v vsichko tva prosto :!: Adski se draznq i tva da se precenqt hoata po tova kak izglejdat,dali sa slabi,debeli,po-grozni ili adski krasivi.Nikoi ne e vinoven za tova koeto mu e podnesla sydbata:!:Nz za drugite no az se staraq da byda napylno tolerantna kym po razlichnite...v kraina msetka jivota si e tehen i kakto te nqmat pravo da se byrkat v moq ili v nqkoi drug jivota....taka i az ili koito i da e nqma pravo da im se mesi :!: Vseki si ima svoi jivot i sam moje da reshava kak da go jivee :!:

09-22-2005, 11:42
Разбире се ние помагаме на всички ! (с изключение на растите, метълите, хора с психически отклонения и научни аномалии (паранормални), наркомани, извънземни и роми (мангали))
С тях се занимават колегите от ЦНИП ! (Център за научни изследвания на паранормалното)

^FaiNt^F
09-22-2005, 11:54
Mda...dosta sym se zamislqla dolko sme tolerantni dnes...az li4no bih kazala 4e se opitvam da sym tolerantna-ve4e ne razdelqm horata spored vkusa im na obli4ane, muzikalnite predpo4itaniq, vryzkite im s horata i t.n....
No za jalost dnes tiinovete sa adski ne tolerantni kym tezi, ima6ti razli4no mnenie ot tqhnoto, slu6a6ti druga muzika.....6te dam primer s men i priqtelite mi....az se obli4am predimno v 4erno i ne slu6am 4alga....i kakvo se po4na-neprekysnato natqkvane ot strana na priqtelite mi za na4ina mi na obli4ane, po to4no cveta de, zaradi tova 4e ne slu6am 4alga-s edna duma se opitvat da me promenqt edva li ne :!: :evil: Az nikoga ne sym se opitvala da im nalagam moeto mislene-ne im govorq non stop da ne se myknat s qrki drehi, obsipani s paietki i vsevyzmojni elementi, nali?.....
Ne slu6am 4alga-slu6am predimno metyl, no ne kazvam 4e sym metylka :!: zashtoto mislq 4e opredeleno az ne sym primer za metylka, no kakto i da e i te zapo4naha da pravqt opiti da me fkarat v praviq spored tqh pyt-4algata :lol:
off mn se otvlqkoh....no az nikoga ne kazvam na horata kak da se obli4at, kakvo da slu6at, kak da si jiveqt jivota-vseki ima pravo na izbor... :wink:

MiRaCuLiXbb
09-22-2005, 11:58
И кво излезе дотук, всички момчета не са толерантни към "различните", а момичетата са. :lol: Айде пишете повече това, което мислите, а не се опитвайте да се изкарате светици. :wink: Или вашата толерантност се свежда само до игнориране и неналагане на вашето мислене върху въпросния индивид?
Освен това има голяма разлика в примерите, които са посочени. Дебелите или болезнено слабите в повечето случаи са мързеливи и слабохарактерни хора, защото нямат волята да положат минимални усилия да променят физиката си. Мен лично такива хора в повечето случаи са ми неприятни. За гейовете и лесбийките също имам лошо мнение, което сме обсъждали надълго и нашироко в една друга тема. За хората с различни музикални предпочитания и дрехи нямам особено отношение, освен ако не позьорстват, което бързо и лесно се забелязва.
Толерантен съм към различните раси, доколкото мога да понасям някои вредни навици у някои...

stereophonix
09-22-2005, 12:44
ami ne.. az mn dobre si gi vazpriemam razli4nite hora. (razli4ni vav vseki 1n smisal na dumata). ako se podigravam na nqkoi za ne6to, to e za6toto 4oveka ne mi dopata kato harakter i po4vam da go ebavam za nedostatacite mu (no ne zaradi tqh). e estestveno mi se e slu4valo da vidq nqkoi na ulicata bez da go poznavam i da kaja "aaa vij go toq kva e svinq" (primerno..), no po princip rqdko reagiram taka.

WPWW!
09-22-2005, 12:44
Нетолерантност трябва да има! Всички, които не са българи са зле!!!! Искам расова война в Бълагария между Българи и Турци! Ше им сцепим резаните кратуни!

Breakaway``
09-22-2005, 14:20
Да, старая се да съм толерантна. Какъв е смисъла да изолираш един човек, защото е различен? Не всеки може да е такъв, какъвто си поиска... изобщо не е хубаво да преценяваш един човек по килограми, височина, форма на носа и т.н. или пък етнос, диалект, религия :roll:
Колкото до другия тип "странни" - хора, които се обличат по свой начин, слушат различна музика... е пък те си решават какви да са, какво да харесват и т.н.! Това е техен избор, тяхно лично мнение! Не трябва да се опитваме да налагаме мнението си или да ги... променяме.
Даже и се дразня на хора, които дискриминират.

DeziRe
09-22-2005, 14:33
Ами нз за хората тук,но повечето от хората които ме заобикалят понякога са наистина жестоки към по-различните от тях ...:( А моето лично мнение е следното:Значи нямам нищо против нито лесбийки,нито гейове нито каквито и да е хора с различно сексуално влечение тъй като живеем в свободна страна и всеки има право на избор.Освен това едни от най-добрите приятелства м/у момиче и момче са когато да речем момчето е гей или момичето е лесбийка тъй като м/у тях няма сексуално привличане и те са истински приятели а в повечето случаи иначе момчетата и моми4ета птриятели завършват с връзка и след това дори приятелството липсва....но..какво да се прави така е устроен света :roll:
А за останалите хора които са дебели или каквито и да е за мен няма никво значение само да не ми се месят в живота щото честно казано повечето такива хора са озлобени от отношението на света към тях и започват да се държат отвратително към всички...което понякога наистина ме дразни но се старая да съм толерантна...Най-важното за мен е приятелите ми да ме уважат и да ме ценят такава каквато съм,а в един човек най-малкото което ме касае за да ми е приятел е физическото му състояние...

scorpiass
09-22-2005, 15:30
Ъммм мисля,че да ...
Към цигани-те са долни мръсни гадни неработещи и още какво ли не....
И турците презирам...
Иначе,за дебелост не,специално например ме дразни,когато някой по-дебел ,нещо си приказваме, и изведнъж му кажа ,че е дебел и требва да отслабне,и веднага почва да се сърди.Всъщност даже си мисля,че по-дебелите са доста комплексирани(нищо лично),сега примерно вчера викам на един да отслабне малко ,че е свиня(което си е съвсем вярно) ,а пък ония се разсърди веднага.Това според мен не може да се вчита за нетолерантност.Иначе има много точни хора (по-дебели)
За гейовете -не могат да разберат,че това е разболяване на мозака ,че даже отричат до дупка,Представете си дори искат да осиновяват деца.Я си представете че вашите родители бяха от мъжки пол!!!...

И примерно за музика ако става на въпрос,презирам феновтете на някои музиканти (говоря за рапа),то наистина,че всеки може да слуша каквото си иска,ама не и да твърди,че примерно 50Стотинки,е най-добрия рапър на всички времена.пфу.
2PAC RULS!

09-22-2005, 16:07
Расовата дискриминация води до сблъсъци, а от там и повече работа за FBI - но какво по сладко от това да заловиш млад ром на местопрестъплението ! Живея за мигове като този !

fallen
09-22-2005, 16:13
Иначе,за дебелост не,специално например ме дразни,когато някой по-дебел ,нещо си приказваме, и изведнъж му кажа ,че е дебел и требва да отслабне,и веднага почва да се сърди.Всъщност даже си мисля,че по-дебелите са доста комплексирани(нищо лично),сега примерно вчера викам на един да отслабне малко ,че е свиня(което си е съвсем вярно) ,а пък ония се разсърди веднага.Това според мен не може да се вчита за нетолерантност.

Ъ...ъм..това ме уби просто... Значи си толерантен виждаш ли но обиждаш хората били те твои приятели или не. Плюс това ако ти имаш някакъв ... недостатък (ако мога да се изразя така не че да си дебел е недостатък..) и някой почне да ти казва че си много грозен и прочие... Еми дъъ ама айде после да те видим ти няма ли да се сърдиш... И BTW как очакваш не да са комплексирани като ...хм хора... като теб ги обиждат за няма нищо?

Sinister_Doll
09-22-2005, 17:47
Promenih si mnenieto! Razhojdame si se dnes s wicked.witch do NDK i otivame kum edno propadnq6ko kafence i sre6tame edin pi4, na ne pove4e ot 20 god, moyto izglejda6e neveroqtno zabavno! Be6e kato izlqzul ot film ot 6o- te! Be6e s nqkuv 6lifer i ne6to ot roda na bombe (az sum sigurna, 4e e edin ot agentite, koyto mn se e vjivql). I nie bqhme tolkova tolerantni, 4e cqlata ulica razbra, kolko se zabavlqvame pri gledkata na tozi individ! Sled tva po4nahme da si govorim myeko- podigravatelno, a i az nito vednuj ne propusnah da kaja "Leeeleee, taq kuv guz ima!!!" Razbrah, 4e sum tolerantna, kolkoto Volen Siderov, ako ne i po- malko! Kvo da se prai? Ili kakto kazva moq friend Manson: "There’s no time to discriminate, Hate every motherfucker That’s in your way!"

Блейз Самър
09-22-2005, 18:18
Прочетох всички мнения дотук. Тия дето са се изкарали толкова пречистени, че нищо не ги дразни ама изобщо не им вярвам. За тва аз направо ще кажа какво мисля наистина. Първо за външния вид : ми ясно е че не може всички да са хубави. Ок с тва нямам проблем. НО ! Много ме дразни като не прави човек нищо за да изглежда по-добре. Или пък още по-трагичния случай да си някъв ужасен и да се показваш. Давам пример : в класа ми има едно момиче което е плоско като дъска но винаги ама винаги носи някви потничета или блузки по тялото за да подчертае колко е полоска. Ми тва много ме дразни. Също някоя дебела като облече някъв тесен панталон или късо потниче да висят паласките отстрани - ми грозно е и определно ме дразни ! Тия дето говорят на диалект ме дразнят също. После метълите, ако са с дълги мазни коси, смърдящи (да ги е страх от водата) и с един милион пиърсинг-а по лицето - много са ми антипатични. Гейовете и лезбийките - в училище има един особено мазен който нарочно ходи с дълга вързана коса, тънък е като кол и си облича някви ризки, ходи с женска чанта, кълчи китки и говори нежно.Е добре как да не ме дразни такъв. Иначе ако човека е точен и не ме занимава с ориентацията си няма никакъв проблем. Относно расизма - ми циганите много ги мразя. Ужасни са. Говоря за повечето цигани(спомням си че един от най-добрите хирурзи в БГ е ром и един преподавател в СУ - такива хора ги уважавам).

Swinkenhoffer
09-22-2005, 18:45
ща, не ща ... баси, не мога да съм толерантна с всички. ужасявам се при вида на циганин, турчин, арабин или нещо подобно. вадя си изводи за някои хора още преди да се запозная с тях. докато им слушам разговорите по улицата, в училище или заведение ... ми, супер тъпо впечатление правят.
имам предубеждения към особено облечени (необлечени) момичета и към огромни мъже по чехли и прилепнал потник ... или обувки тип "чорап" ... както и боксьорски ботушки. отвратно е!

problemniq
09-22-2005, 18:58
Ами мога да кажа че не всички са толерантни, немога да кажа колко неса.НО е факт че толерантността липсва у някои.Иначе аз винаги съм се отнасял еднакво към всички които са се отнасяли нормално с мен.А тези които неса се отнасяли нормално и аз не се отнасям нормално с тях но по други начини в някои случаи.Външността също лъже, за много дебелите-ами да отслабнат рядкост са тези които имат някакво особено заболяване.За много слабите-съм виждал ф-чета и една жена които направо бяха грозно слаби.При някои си е до организъм, но са редки случаите когато ако човек наистина иска неможе да свали.Иначе с такива хора с големи различия в килограмите мисля че не се познавам.Към останалите въпроси-отнасям се като към всички останали.Защото всеки е човек, и не бива заради предразсъдъци да се отхвърля като нещо по-незначимо от останалите.
А да повечето цигани и турци гледам ако срещна да не се занимавам с такива.

rosskata
09-22-2005, 19:23
Сега и аз да си отогворя на въпроса... Първо- да си толеранте не означава да си безгрешен или да си светец.Както и нетолерантността не те прави лош.
Аз нямам расови предразсъдъци- първото момче, с когото съм се целувала беше циганин. Бях на 13 и много го харесвах. НА село съм играла само с циганета. Осъзнавам, че сега в Бг има проблем с циганите, че имат привилегии и т. н. Но не мога и не искам да ги мразя- това е. Най-добрата ми приятелка сега ходи с турчин и мога да ви кажа че е супер точен пич.
Хетеросексуална съм, но съм спала с момиче. Не виждам нищо извратено в това да си обратен, а любимото ми местенце напоследък стана миксклуб "Александър"- там просто става супер купон, ходят и напълно нормални хора, а гейовете пък са страшни купонджии.Такъв як клуб няма, честно. За "курви" пък да не говорим - мен и най- добрата ни приятелка доста пъти са ни наричали "курви". това е толкова тъпо и закостеняло, че няма накъде...
Външния вид също не ми пречи, самата аз съм шошава(но се харесвам), 7-8- клас бях доста дебела и тогава съм изпитала доста нетолерантно отношение...Така че не бих дискриминирала някой за външния му вид, знам какво е...
И аз се дразня от диалектите, но в крайна сметка много малко хора в България говорят книжвен език ( аз не), така че не е повод за дискриминация (обаче ауууу, като чуя някой да казва млеко и хлеб и да сменя ударенията на казах, ходих и т,н мноо ме дразни тва). В общи линии всеки се дразни от диалектите освен от своя :wink:

Нетолерантна съм обаче към скинари, античалгари, антиметъли, антирапъри и въобще всички, които проявяват някаква нетърпимост към другите. Тях ги дискриминирам аз :twisted:Също съм предубедена към прекалено красиви и суетни хора, мисля ги за надути - обаче не се гордея с тва, повечето се оказват пекани

wicked.witch
09-22-2005, 19:25
Promenih si mnenieto! Razhojdame si se dnes s wicked.witch do NDK i otivame kum edno propadnq6ko kafence i sre6tame edin pi4, na ne pove4e ot 20 god, moyto izglejda6e neveroqtno zabavno! Be6e kato izlqzul ot film ot 6o- te! Be6e s nqkuv 6lifer i ne6to ot roda na bombe (az sum sigurna, 4e e edin ot agentite, koyto mn se e vjivql). I nie bqhme tolkova tolerantni, 4e cqlata ulica razbra, kolko se zabavlqvame pri gledkata na tozi individ! Sled tva po4nahme da si govorim myeko- podigravatelno, a i az nito vednuj ne propusnah da kaja "Leeeleee, taq kuv guz ima!!!" Razbrah, 4e sum tolerantna, kolkoto Volen Siderov, ako ne i po- malko! Kvo da se prai? Ili kakto kazva moq friend Manson: "There’s no time to discriminate, Hate every motherfucker That’s in your way!"

съгласявам се на мах с тебе ... изказах се доста добричка и миличка....а като го преусмислих тоя следобед се оказа, че не е така...аз съм една ЗЛА ГАД, която изглежда не е толерантна с много хора и мн неща....

Poulet
09-24-2005, 20:02
Приемам си4ки,само да не са некви мазни мангали или мюсюлмани. :evil:

GalYol
09-24-2005, 20:16
Опитвам се да бъда толерантна, но не винаги успявам.
Мисля си, че съм по-скоро толерантен човек и уважавам хората, които са различни. Дали някой ще ми допадне не зависи от това дали е гей или не, дали е дебел или слаб, дали е арабин, българин, евреин, каква е религията му и т.н.
Предубедена съм единствено към циганите (и пак не към целия етнос, защото има и такива, които живеят нармално) и то само, защото начинът на живот на голяма част от тях пречи на останалите хора в обществото.

GalYol
09-24-2005, 20:23
Ъммм мисля,че да ...
Към цигани-те са долни мръсни гадни неработещи и още какво ли не....
И турците презирам...
Иначе,за дебелост не,специално например ме дразни,когато някой по-дебел ,нещо си приказваме, и изведнъж му кажа ,че е дебел и требва да отслабне,и веднага почва да се сърди.Всъщност даже си мисля,че по-дебелите са доста комплексирани(нищо лично),сега примерно вчера викам на един да отслабне малко ,че е свиня(което си е съвсем вярно) ,а пък ония се разсърди веднага.Това според мен не може да се вчита за нетолерантност.Иначе има много точни хора (по-дебели)
За гейовете -не могат да разберат,че това е разболяване на мозака ,че даже отричат до дупка,Представете си дори искат да осиновяват деца.Я си представете че вашите родители бяха от мъжки пол!!!...

И примерно за музика ако става на въпрос,презирам феновтете на някои музиканти (говоря за рапа),то наистина,че всеки може да слуша каквото си иска,ама не и да твърди,че примерно 50Стотинки,е най-добрия рапър на всички времена.пфу.
2PAC RULS!


Дааааааа, даааааааааа пич ти си най-толерантния на света. Май първо някой трябва да ти разясни какво е толерантност (а ако си достатъчно пораснал може и сам да направиш справка с тълковния речник, така се прави по принцип с непознатите думички) и тогава пробвай пак да отговориш на въпроса.

Ае бягай за речника...

vra4ka
09-24-2005, 20:58
Най-омразното ми нещо е някой да се подиграва на тези,които ги МИСЛИ за по-слаби и да не ги оставя да се изявяват!
В момента света ни не допуска хора по-различни от средното статистическото!
Просто нека всеки,който нарани някой човек,който не се приема от всички, си помисли как би се чувствал той на негово място.Знучи банално,но може би някой го осъзнава!
Незнам това е много болен въпрос за всички,но нека се постараем да сме малко по-толерантни и да си запазваме впечатленията за нас без да отхвърляме човека
:wink:

techCandy
09-24-2005, 21:44
Toлерантност, не означава по никаъв начин разбиране.
По- скоро уважение, примирение с това, че някой не е като теб. Опитвам се със всички сили да бъда толерантна. Преди се получаваше така че, външноста беше определяща в изграждането ми за мение за някой човек, поне от първо впечатление. Сега, честно казано, това слабо ме интересува. Изграждам си мнение за някой, по това как говори, дали използва едни и същи изрази, дали казва пресеЧа примерно и т.н., дали си хвърля боклуците на правилното място, как се държи когато си купува цигари и т.н. Така че за дискриманиця за външен вид и етнос, поне при мен не може да става въпрос. За етнос, към арабите (Афганистан, Пакистан и т.н.) не ги разбирам, не ги уважавам и не искам да имам нищо общо с тях. Допускам, че сред тях може да има и свестни хора, но досега нокой от тях не го е доказал. Относно музиа, като цяло да имам, имам предубеждения за чалгарите. Познавам, имам такива приятели, стойностни хора, и въпреки това, като видя, някоя 15 годишна изрусена чалгарка с огромни обеци, 3 кила грим и бели дрешки примерно, хилеща се на некви безумни неща, ми идва да я фрасна жестоко по чутората. Към гейове и лесбийки, също нямам никакви предубеждения. Ктм "курви"...зависи, има такива, които просто обичат секса и го правят, ок, няма проблем. Но има и такива с курвенско поведение, и курвенски стил, което мноол ме дразни. Ами това е май.

SeXy^GiRl
09-24-2005, 21:48
Няма да си кривя душата не съм толерантна към всички, но това не значи, че се отнасям зле към хората различни от мен. Напротив. Ако те са се държали добре с мен аз просто ги приемам като всеки друг.

problemniq
09-25-2005, 08:13
Най-омразното ми нещо е някой да се подиграва на тези,които ги МИСЛИ за по-слаби и да не ги оставя да се изявяват!
В момента света ни не допуска хора по-различни от средното статистическото!
Просто нека всеки,който нарани някой човек,който не се приема от всички, си помисли как би се чувствал той на негово място.Знучи банално,но може би някой го осъзнава!
Незнам това е много болен въпрос за всички,но нека се постараем да сме малко по-толерантни и да си запазваме впечатленията за нас без да отхвърляме човека
:wink:
Да но за съжаление, има хора за които това е единствения начин да се направят на по-велики.А по-лошото е когато обкръжението на "по-великите" мисли еднакво, или подобно.Виждал съм един който щеше да нокаутира една ученичка в час, защото тя каза че ще каже на майка му какво той й прави.Със същият този сме учили 4-тири години, и това не му пречи да мине на метър от мен на улицата и да се прави че не ме познава.Аз преди няколко дни направих същото с него.Нему хареса маа че така небрежно му казах здр. но мисля че не заслужава.