PDA

View Full Version : Sofiq



d3m0n@
09-24-2005, 10:43
q kajete 2 ne6ta:
1. ima li nqkoi ot sofiq
2. kakvo mislite za malkoto grad4e sofiq ;)

GreenLadyM
09-24-2005, 11:03
1.az sum ot Sofiq
2.Opredeleno si haresvam grada...vse pak jiveq tuk...

Inzaghi
09-24-2005, 11:16
1.Аз съм от София
2.Харесвам го!

rosskata
09-24-2005, 11:17
1. Има доста хора от София.
2. Прекалено голямо и претъпкано е това градче за мен, не ме кефи.

^I don't give a fuck^
09-24-2005, 11:18
1.От София съм
2.Точно факта,че има повече хора и е претъпкано ме кефи 8) .Макар в моя квартал да не е така :D

rosskata
09-24-2005, 11:26
Освен това в София покучавам клаустрофобия- късето и да погледна- планини, и някакво усещане, че ще започнат да се движат една към друга и ще ме смажаттт :?

Dharma
09-24-2005, 11:32
i az sum ot S O F I A
-mnogo e qko tuk, ima mn. interesni mesta, awe vsi4ko si ima :wink:

GLeZoRanA
09-24-2005, 11:36
AZ sushto sum si ot Sofiq
mnogo si go haresvam si4ko si ima ... daje i bokluci ... ma 6e go prejiveq :wink:

d3m0n@
09-24-2005, 11:38
hahah
qko ima i macki ot sofia :)

e da i az sam ot sofia i to v samiq centar(kadeto e nai pretupkano s gluposti)
nz dali znaete kade e "plo6tad slaveikov" ama az sam na 1 ulica i vi kaam dosta e pretupkano :)

no we all love SF !!!!

Sneer
09-24-2005, 11:50
хаха ама аз не съм от софия а от благоевград :) и тука нема кво да се прай и за тва по цел ден съм на компа ;)

miloto_girl_4e
09-24-2005, 12:17
az sum ot Sofia :D
emi sviknala sam si tuk i adski mnogo me kefi ..
radva me fakta,4e tuk ima adski mnogo hora ..
po veselo e taka,a ne nekvo tiho i spokoino kato
v po malkite grad4eta :?

machoka
09-24-2005, 12:18
От София съм, но града не ми харесва.

Все пак градско чедо съм, селата не ги понасям, не ми е удобно там. Факт е, че в София има неща /и то доста/, които ги няма в никой друг град. Но това не го прави по-добър.

Стара Загора и Варна са много по-приятни градове за мен.

Неактивния
09-24-2005, 12:30
От София съм, но града не ми харесва.

Все пак градско чедо съм, селата не ги понасям, не ми е удобно там. Факт е, че в София има неща /и то доста/, които ги няма в никой друг град. Но това не го прави по-добър.

Стара Загора и Варна са много по-приятни градове за мен.
Особено хубави ако си пенсионер. Варна само летото става!

BSB
09-24-2005, 12:33
1. От София съм
2. Еми, роден град ми е и много си го харесвам :lol:

Twista
09-24-2005, 13:50
1. От Сф съм
2. Ами кефи ме като цяло.

rosskata
09-24-2005, 14:46
Стара Загора и Варна са много по-приятни градове за мен.
Особено хубави ако си пенсионер. Варна само летото става!

Пенсионер? Хм не бих искала да споря отностно нощния живот във Варна и София, но определено не съм пенсионер а не се оплаквам... Има доста места да се ходи и зимата... А лятото си е супер- от 8 сутринта до 6 на другата нонстоп движвние по центъра, дискотеките затварят в 7. 8) Но за всяко нещо има две мнения. Моите съученици които заминаха в София да учат не са особено доволни от нощния живот там...
п.с И се казва ЛЯТО.

Неактивния
09-24-2005, 16:10
Стара Загора и Варна са много по-приятни градове за мен.
Особено хубави ако си пенсионер. Варна само летото става!

Пенсионер? Хм не бих искала да споря отностно нощния живот във Варна и София, но определено не съм пенсионер а не се оплаквам... Има доста места да се ходи и зимата... А лятото си е супер- от 8 сутринта до 6 на другата нонстоп движвние по центъра, дискотеките затварят в 7. 8) Но за всяко нещо има две мнения. Моите съученици които заминаха в София да учат не са особено доволни от нощния живот там...
п.с И се казва ЛЯТО.
Ако нощния живот в София е кофти през зимата то във Варна напрао нема.
И т'ва за летото, че е лято не го знаех! Мерси!

rosskata
09-24-2005, 17:36
Ако нощния живот в София е кофти през зимата то във Варна напрао нема.
И т'ва за летото, че е лято не го знаех! Мерси!

И на теб мерси, че ме осведоми за нощния живот на града в който живея от 19 години. Не съм съгласна, но мерси все пак за информацията. Чао че отивам на диско да се насладя на несъществуващия нощен живот на града си... Халюцинирам си нещо :roll:

d3m0n@
09-24-2005, 17:45
hahaha :)

Sinister_Doll
09-24-2005, 20:14
hahah
qko ima i macki ot sofia :)

e da i az sam ot sofia i to v samiq centar(kadeto e nai pretupkano s gluposti)
nz dali znaete kade e "plo6tad slaveikov" ama az sam na 1 ulica i vi kaam dosta e pretupkano :)

no we all love SF !!!!

Ohooo, sused4eee! I grada si e super! Taka ili ina4e jiveq v BG, pone dobre, 4e sum ot Sf!

vra4ka
09-24-2005, 21:01
1.От София съм
2.Определено не е върха на сладоледа,хубаво е,но мисля че другаде може да ми е много по-хубаво :wink:

alegra
09-24-2005, 21:34
1.От София съм.
2.Обожавам града,приемам всичко-тълпата,боклуците.София за мен е ненадмината и много я обичам.

morsmordre
09-24-2005, 21:35
Tazi godina dekemvri mesec zapo4vam osma godina, otkakto sym tuk..Tova naistina e mnogo vreme..Pone za moeto semeistvo - nie sme se mestili edinaiset pyti i po-golqmata 4ast ot tqx e v razli4ni gradove :? Sofiq e xubav grad, naistina.Nai mi xaresva da q gledam ot kopitoto - s brat mi i nai-dobriq mu priqtel xodim s kolata dotam ve4erta kysno i gledkata e edna prekrasna.. :roll: Neveroqtna..No ima mnogo ne6ta, koito mrazq u grada, no smqtam da spestq podrobnostite - ne sa za forum :!:

lunichka
09-25-2005, 02:01
И аз съм от София и страшно много си харесвам града! :) Няма нещо, което да не му харесвам- шумния живот, осветените булеварди, многото хора ... Обичам София защото е това, което другите градове не са :!: И ако София не беше толкова шумна и голяма, тя просто нямаше да бъде София. А и не напразно от толкова много време е столица :roll: И мисля че ако всички се навием да я почистим ще успеем, а не само да се оплакваме че ни е мръсен града :wink:

MaPuXyaHa
09-25-2005, 18:42
Моя си град Велико Търново адски много си го обичкам!!Ма многооооо :lol: и мацките си обичкам и дискотекитееее и кафетата и кво ли неееееее...блаааааааа :lol:

e4o
09-26-2005, 16:46
ot sf sum si
i si me kefi dostatu4no, ta da ne iskam da otivam v provansa :lol: :lol: :lol:
ima si vsi4ko ot koeto mlad 4ovek se nujdae :lol: :P

d3m0n@
09-26-2005, 17:42
horata obi4at sofiq ;)

i az taka

Traffic
09-26-2005, 23:30
q kajete 2 ne6ta:
1. ima li nqkoi ot sofiq
2. kakvo mislite za malkoto grad4e sofiq ;)ми то май повечето сме от софия.
а града хич не е малък, но това не е причина да го харесвам. с голямо удоволствие бих се преместил в някой друг град. :roll:

Tiffany
09-27-2005, 09:05
:arrow: Аз също съм от София
:arrow: И София ми харесва с възможностите да избираш...какво да правиш,къде да отидеш,но има и толкова неща,които не й харесвам и винаги съм искала да живея някаде на по-спокойно и малко място,където липсва шума,бързащите непрекъснато хора,дългото чакане по спирките и градският транспорт и т.н.Но все пак цял живот съм си живяла тук и си я обичам такава,каквато е :wink:

Г0ст
09-27-2005, 10:07
хаха ама аз не съм от софия а от благоевград :) и тука нема кво да се прай и за тва по цел ден съм на компа ;)

Една есен ходихме с едни приятели до този град та и още малко нагоре към планината и си признавам,че това място ми остана в сърцето завинаги-Просто беше неописуемо.Ха.Даже като карахме през града имаше някакви сватбари се предвижваха с колите и ние с наща кола се случихме точно задтях и брат ми някъв започна да надува клаксона (нали е свадба.Лудница трябва да става) и тия други пичове(сватбарите) и те некви започнаха.Абе немога да ви опиша к'во яко беше ощеповече следкато тръгнахме към планината.Пък и пътищата натам са суперяки.Нищо общо с тия в останалата част на BG.А иначе и аз съм от София (west side is D best side) и ме кефи точно това,че излезеш ли навънка винаги има к'во да се прави.

мечтател
09-27-2005, 10:24
не съм от сф, а от Града на розите. но все пак ще се осмеля да изкажа мнение за този град. то е отрицателно. вярно, има нощен живот, има осветление поне по централнит улици, за друите не знам, и така нататък. но има толкова много неща, които в тая София не понасям. като се започне от шума, от боклуците, от мръсния въздух и докато се стигне до най-голямата гадост в тоя град - лицата на хората. няколко пъти сум ходил там. и влизам в трамвай, влизам в метрото, влизам в тролей, автобус или маршрутка. и какво виждам? тълпа. но не такава, каквато да те зарадва. не весели, изпълнени със живот хора, а тъжни, угрижени, отнесени в своите проблеми хора. безброй пъти ми се е случвало да пътувам с автобус в родния си град. тук виждам хора, коитосе смеят, говорят, шегуват се. дори и (представете си!) с контрольорите. това нещо в софия не съм го виждал. но да продължа. безброй пъти съм се заговарял с хора на спирката, вътре в рейса. безброй пъти съм говорил с такива хора. за безброй неща. хора, които повече няма да видя. хора, които не съм виждал. просто си говорим. а какво видях в София? сиво, мрачно ежедневие. хората дотолкова са се отчуждили един от друг, дотам са се вглъбили в себе си, че когато веднъж запитах един човек за часа бях изгледан като извънземен.

...


и още колко много неща... да ме прощават влюбените в града си софиянци. аз просто ви показах града както го видях. може би като съм бил възпитаван в "провинцията" съм свикнал на повече човещина от нужното. може би. но вие, които харесвате града си, мога ли да ви запитам, живяли ли сте някога в по-малък град? виждали ли сте и друг начин на живот? ако не сте, моля ви вижте. това мога да ви кажа. ако видите моя живот ще ме разберете. не знам дали ще намразите София, но поне ще ме разберете.

Г0ст
09-27-2005, 17:01
Стара Загора и Варна са много по-приятни градове за мен.
Особено хубави ако си пенсионер. Варна само летото става!

Пенсионер? Хм не бих искала да споря отностно нощния живот във Варна и София, но определено не съм пенсионер а не се оплаквам... Има доста места да се ходи и зимата... А лятото си е супер- от 8 сутринта до 6 на другата нонстоп движвние по центъра, дискотеките затварят в 7. 8) Но за всяко нещо има две мнения. Моите съученици които заминаха в София да учат не са особено доволни от нощния живот там...
п.с И се казва ЛЯТО.

Е там е разликата м/у София и провинцията--в София дискотеките никога не затварят :) :D


мечтател
Арe да не говорим за "лицата на хорaта",щтото като някой от София отиде за нова година или проста така да си направи купона с компанията си в някое провинциялно градче е всички те гледат като всеедно си извънземен.Пък и нормално е по-вечето хора в София да ти изглеждат така щото тука всеки тича нанякъде и в повечето случаи е за работа.Ти на работа с yсмивка ли отиваш :?:

rosskata
09-27-2005, 20:20
Е там е разликата м/у София и провинцията--в София дискотеките никога не затварят :) :D


Похвално ,така да се чува... 8) На мен друго са ми казвали (хора от софия). Някой път ще дойда пак да покупонясвам там. Обаче ако ме изгонят в 5 (както ми се случи веднъж в София- щото в дискотеката затваряли)- ти ще си виновен :wink:

rosskata
09-27-2005, 20:28
Арe да не говорим за "лицата на хорaта",щтото като някой от София отиде за нова година или проста така да си направи купона с компанията си в някое провинциално градче е всички те гледат като всеедно си извънземен.Пък и нормално е по-вечето хора в София да ти изглеждат така щото тука всеки тича нанякъде и в повечето случаи е за работа.Ти на работа с yсмивка ли отиваш :?:

Хаха, гледат те като извънземен??? Пич къде си ходил ве- в Бусманци ли??? Дето не са виждали "гражданин" :lol: На никой не му пише на челото "Софиянец" , сигурно са гледали така по друга причина... :roll:
Мм... Аз отивам с усмивка на работа(можеби защото съм повредена). че има разлика в начина на живот в по- големи и по- малки градове си е така, но според мен не е толкова значителна :roll: Пък и всеки си харесва неговия град- все пак там си е свикнал...

Sinister_Doll
09-27-2005, 20:34
Moga da ti kaja, 4e e to4no taka. Adski mn ni mrazqt, 6toto sme ot SF... Spirad ni s kolata za ni6to, 6toto sme ot Sf, durvqt ni se, 6toto sme ot Sf, abe durjat se kofti! I to dori v golemi gradove! V Plovdiv kazvaha s nqkva smesica ot zavist i prenebrejenie "Ami, gleday! 4e te sa sofiqnci!" Adskimn me drazni tva!

Неактивния
09-27-2005, 20:50
Moga da ti kaja, 4e e to4no taka. Adski mn ni mrazqt, 6toto sme ot SF... Spirad ni s kolata za ni6to, 6toto sme ot Sf, durvqt ni se, 6toto sme ot Sf, abe durjat se kofti! I to dori v golemi gradove! V Plovdiv kazvaha s nqkva smesica ot zavist i prenebrejenie "Ami, gleday! 4e te sa sofiqnci!" Adskimn me drazni tva!
Ами просто е:
София мрази провинцията и провинцията мрази София! :lol:

09-27-2005, 21:13
абе София,Варна и Монтана са най купонджииските градове.Аз съм от София и се дразня че няма море и вярно е мръсно.Най-гадно е като се върна лятото от Варна в София и видя разликата.А за Стара Загора мога да кажа само че става за пансион за баби и дядовци и е прекалено горещо през лятото :x

JohnyB
09-27-2005, 21:15
1. от последните си 7 години пет съм прекарал в София. ни съм от София, ни не съм...
2. много неща ме дразнят тук. тълпата, както каза някой по-горе. и най-страшното е, че все повече започвам да си давам сметка, че и аз съм част от тълпата... още ме дразнят вечните задръствания - човек трябва да е истински гений, за да може да стигне от Овча Купел до Плиска за по-малко от час и половина в 7 часа... и трето, най-важно - единствено в София, когато вали, получавам алергична реакция. честно, хора, как става тоя номер? дори и в Стара Загора, когато Марица-Изток е изпуснала поредния облак аромати, не става така, както в София по време на дъжд. :D
иначе любимия ми град е Сандански - всеки път, когато имам няколко дни почивка, се мятам на влакчето с разни другарчета и отиваме там. не мога да си обясня как може да съществува град, в който живота започва след 22:00. точно по май вкус...

Стеснителната
09-27-2005, 21:16
Най си обичам Софията и най-мразя селяните 8) .

09-27-2005, 21:21
Най си обичам Софията и най-мразя селяните 8) .
Селяни има навсякъде и София не е изключение.

Колкото до задръстванията верно ме побъркват.

rosskata
09-27-2005, 21:28
Moga da ti kaja, 4e e to4no taka. Adski mn ni mrazqt, 6toto sme ot SF... Spirad ni s kolata za ni6to, 6toto sme ot Sf, durvqt ni se, 6toto sme ot Sf, abe durjat se kofti! I to dori v golemi gradove! V Plovdiv kazvaha s nqkva smesica ot zavist i prenebrejenie "Ami, gleday! 4e te sa sofiqnci!" Adskimn me drazni tva!

ААА, ами тва е заради диалекта... Аз не се дразня(освен когато сестра ми говори така), обаче някои хора се дразнят... Аз като отида в София също се познава, че не съм оттам, щото говоря по- меко( и не слагам ударенията на последната сричка).
КОгато ходих по изпити, с една моя приятелка се разхождахме наляво- надясно, по някое време ни стана много весело и нещо се развикахме и разлигавихме , и един клошар пре НДК ни изгледа презрително и (просто не мога да опиша тона) промърмори... Ъ... Провинциалистки ( с цялото презрение на което беше способен :lol: :lol: :lol: ) Направо се разцепихме от смях... КОгато питах едни момчета на една спирка в коя посока да хвана ...ъ...забравих кой трамвай беше- до овча купел, те ме ИЗЛЪГАХА най- нагло и аз се забих някъде на майната си... После в Лозенец една баба пак по същия начин ме върза... :evil: После пък едни ми се подиграваха, че не знам с кво да стигна от Софийския до гарата... А продавачката на билети ми каза МНОГО да внимавам, щото като ме чуел някой контролйор, че не съм от София, щял веднага да ме глоби... Един пък ме изгледа много злобно като му поисках огънче... Само едно не разбрах- трима човека ме излъгаха за 1 ден... Ако във Варна лъжехме така хората, които не са оттам, до 2-3 години един турист няма да стъпи там и ще умрем от глад :lol:

Така че , това, че някъде са ви гледали странно, нищо не е :lol:

JohnyB
09-27-2005, 21:47
Moga da ti kaja, 4e e to4no taka. Adski mn ni mrazqt, 6toto sme ot SF... Spirad ni s kolata za ni6to, 6toto sme ot Sf, durvqt ni se, 6toto sme ot Sf, abe durjat se kofti! I to dori v golemi gradove! V Plovdiv kazvaha s nqkva smesica ot zavist i prenebrejenie "Ami, gleday! 4e te sa sofiqnci!" Adskimn me drazni tva!

ААА, ами тва е заради диалекта... Аз не се дразня(освен когато сестра ми говори така), обаче някои хора се дразнят... Аз като отида в София също се познава, че не съм оттам, щото говоря по- меко( и не слагам ударенията на последната сричка).
КОгато ходих по изпити, с една моя приятелка се разхождахме наляво- надясно, по някое време ни стана много весело и нещо се развикахме и разлигавихме , и един клошар пре НДК ни изгледа презрително и (просто не мога да опиша тона) промърмори... Ъ... Провинциалистки ( с цялото презрение на което беше способен :lol: :lol: :lol: ) Направо се разцепихме от смях... КОгато питах едни момчета на една спирка в коя посока да хвана ...ъ...забравих кой трамвай беше- до овча купел, те ме ИЗЛЪГАХА най- нагло и аз се забих някъде на майната си... После в Лозенец една баба пак по същия начин ме върза... :evil: После пък едни ми се подиграваха, че не знам с кво да стигна от Софийския до гарата... А продавачката на билети ми каза МНОГО да внимавам, щото като ме чуел някой контролйор, че не съм от София, щял веднага да ме глоби... Един пък ме изгледа много злобно като му поисках огънче... Само едно не разбрах- трима човека ме излъгаха за 1 ден... Ако във Варна лъжехме така хората, които не са оттам, до 2-3 години един турист няма да стъпи там и ще умрем от глад :lol:

Така че , това, че някъде са ви гледали странно, нищо не е :lol:

еее, верно ли не знаеш с какво се стига от софийския до Централна гара? значи верно си мнооого тъпа... :twisted:
:lol:
някак не мога да си представя, че неква бабка ще ви излъже on purpose, ама нейсе... това за контрольорите си е вярно - за тях средностатистическия не-софиянец си е златната рибка...

П.П. това за тъпата си беше бъзик, не го мисля сериозно... :D

Murderdoll
09-27-2005, 21:57
абе София,Варна и Монтана са най купонджииските градове.Аз съм от София и се дразня че няма море и вярно е мръсно.Най-гадно е като се върна лятото от Варна в София и видя разликата.А за Стара Загора мога да кажа само че става за пансион за баби и дядовци и е прекалено горещо през лятото :x
eeeeee kak be kopelee kak bez montanaaaaaaa:D
http://smilies.sofrayt.com/%5E/w/super.gifhttp://smilies.sofrayt.com/%5E/w/super.gifhttp://smilies.sofrayt.com/%5E/w/super.gif

09-27-2005, 22:04
абе София,Варна и Монтана са най купонджииските градове.Аз съм от София и се дразня че няма море и вярно е мръсно.Най-гадно е като се върна лятото от Варна в София и видя разликата.А за Стара Загора мога да кажа само че става за пансион за баби и дядовци и е прекалено горещо през лятото :x
eeeeee kak be kopelee kak bez montanaaaaaaa:D
http://smilies.sofrayt.com/%5E/w/super.gifhttp://smilies.sofrayt.com/%5E/w/super.gifhttp://smilies.sofrayt.com/%5E/w/super.gif
ташак ли си правиш или си от там :twisted:

Стеснителната
09-27-2005, 22:05
абе София,Варна и Монтана са най купонджииските градове.Аз съм от София и се дразня че няма море и вярно е мръсно.Най-гадно е като се върна лятото от Варна в София и видя разликата.А за Стара Загора мога да кажа само че става за пансион за баби и дядовци и е прекалено горещо през лятото :x
eeeeee kak be kopelee kak bez montanaaaaaaa:D
http://smilies.sofrayt.com/%5E/w/super.gifhttp://smilies.sofrayt.com/%5E/w/super.gifhttp://smilies.sofrayt.com/%5E/w/super.gif
За справка - http://severozapad.hit.bg :lol: :lol: :lol:

09-27-2005, 22:07
абе София,Варна и Монтана са най купонджииските градове.Аз съм от София и се дразня че няма море и вярно е мръсно.Най-гадно е като се върна лятото от Варна в София и видя разликата.А за Стара Загора мога да кажа само че става за пансион за баби и дядовци и е прекалено горещо през лятото :x
eeeeee kak be kopelee kak bez montanaaaaaaa:D
http://smilies.sofrayt.com/%5E/w/super.gifhttp://smilies.sofrayt.com/%5E/w/super.gifhttp://smilies.sofrayt.com/%5E/w/super.gif
За справка - http://severozapad.hit.bg :lol: :lol: :lol:
това си го принтирах и като отида в Монтана ще ги ебавам :lol:

Стеснителната
09-27-2005, 22:11
абе София,Варна и Монтана са най купонджииските градове.Аз съм от София и се дразня че няма море и вярно е мръсно.Най-гадно е като се върна лятото от Варна в София и видя разликата.А за Стара Загора мога да кажа само че става за пансион за баби и дядовци и е прекалено горещо през лятото :x
eeeeee kak be kopelee kak bez montanaaaaaaa:D
http://smilies.sofrayt.com/%5E/w/super.gifhttp://smilies.sofrayt.com/%5E/w/super.gifhttp://smilies.sofrayt.com/%5E/w/super.gif
За справка - http://severozapad.hit.bg :lol: :lol: :lol:
това си го принтирах и като отида в Монтана ще ги ебавам :lol:
То немоеш го запомниш :lol: трябва да го направят на книжка като Разговорник :lol:. Ей ботур* такъв :lol: :lol: :lol: .

09-27-2005, 22:15
абе София,Варна и Монтана са най купонджииските градове.Аз съм от София и се дразня че няма море и вярно е мръсно.Най-гадно е като се върна лятото от Варна в София и видя разликата.А за Стара Загора мога да кажа само че става за пансион за баби и дядовци и е прекалено горещо през лятото :x
eeeeee kak be kopelee kak bez montanaaaaaaa:D
http://smilies.sofrayt.com/%5E/w/super.gifhttp://smilies.sofrayt.com/%5E/w/super.gifhttp://smilies.sofrayt.com/%5E/w/super.gif
За справка - http://severozapad.hit.bg :lol: :lol: :lol:
това си го принтирах и като отида в Монтана ще ги ебавам :lol:
То немоеш го запомниш :lol: трябва да го направят на книжка като Разговорник :lol:. Ей ботур* такъв :lol: :lol: :lol: .
кво бе КИР БЛАЖНА :lol: :lol:

gazovia
09-27-2005, 22:17
"пълен си с акъл като мъда с кокале – глупав човек си" Тва е номер 1 :lol:

09-27-2005, 22:18
осрах са до плешките – обърках нещата :lol: :lol: :lol:

Стеснителната
09-27-2005, 22:19
абе София,Варна и Монтана са най купонджииските градове.Аз съм от София и се дразня че няма море и вярно е мръсно.Най-гадно е като се върна лятото от Варна в София и видя разликата.А за Стара Загора мога да кажа само че става за пансион за баби и дядовци и е прекалено горещо през лятото :x
eeeeee kak be kopelee kak bez montanaaaaaaa:D
http://smilies.sofrayt.com/%5E/w/super.gifhttp://smilies.sofrayt.com/%5E/w/super.gifhttp://smilies.sofrayt.com/%5E/w/super.gif
За справка - http://severozapad.hit.bg :lol: :lol: :lol:
това си го принтирах и като отида в Монтана ще ги ебавам :lol:
То немоеш го запомниш :lol: трябва да го направят на книжка като Разговорник :lol:. Ей ботур* такъв :lol: :lol: :lol: .
кво бе КИР БЛАЖНА :lol: :lol:
Авъййй ша ма съпикясаш ма цинцифуция, шти премъъна откапниците ,нема да си фръла и саполя цифката на неги, чмъ чмъ, деебъ твойта мама недоправена у сичката пичка деебъ :o .

09-27-2005, 22:22
:shock:

Г0ст
09-27-2005, 23:12
Арe да не говорим за "лицата на хорaта",щтото като някой от София отиде за нова година или проста така да си направи купона с компанията си в някое провинциално градче е всички те гледат като всеедно си извънземен.Пък и нормално е по-вечето хора в София да ти изглеждат така щото тука всеки тича нанякъде и в повечето случаи е за работа.Ти на работа с yсмивка ли отиваш :?:

Хаха, гледат те като извънземен??? Пич къде си ходил ве- в Бусманци ли??? Дето не са виждали "гражданин" :lol: На никой не му пише на челото "Софиянец" , сигурно са гледали така по друга причина... :roll:
Мм... Аз отивам с усмивка на работа(можеби защото съм повредена). че има разлика в начина на живот в по- големи и по- малки градове си е така, но според мен не е толкова значителна :roll: Пък и всеки си харесва неговия град- все пак там си е свикнал...

Бусманци е в София :!: :!: :!: :evil:

А иначе съм бил в много часи на България.Сега се сещам за Видин,Велико Търново,Калофер,Казанлък,Б нско...........a и Б(a)оровец,самоче там нямаше такива дето да ни гледат тъпо по простата причи,че почти нямаше Българи :D :) :? :(

rosskata
09-27-2005, 23:34
Бусманци е в София :!: :!: :!: :evil:



ХАааааааа... Въобще не съм знаела къде е :oops: ... У мое село :roll: го употребяваме като метафора на забито селце извън цивилизацията :lol: :lol: :lol:

п.с Казах вече- не се оплаквай! Много по- зле е като някой отдругаде отиде в София :roll:

Г0ст
09-27-2005, 23:39
Дабе добре.Ако не говори на меко нема ник'ъв проблem.В мойта компания даже имаме един търчин,който сега го учим на Български :)

09-28-2005, 01:15
Дабе добре.Ако не говори на меко нема ник'ъв проблem.В мойта компания даже имаме един търчин,който сега го учим на Български :)
и му подавате банани през решетките на клетката ли :lol: :lol:

мечтател
09-28-2005, 07:25
мечтател. Ти на работа с yсмивка ли отиваш :?:
на работа не ходя, но на даскало с усмивка ходя. и всели ден виждам хора, дето на работа одят, от работа се връщат и се смеят и шегуват. дотам ли сте стигнали да го смятате за неестествено?

BAD_GIRL_
09-28-2005, 08:20
Az sam ot SOFIA i opredeleno si xaresvam grada

lunichka
09-28-2005, 20:22
Арe да не говорим за "лицата на хорaта",щтото като някой от София отиде за нова година или проста така да си направи купона с компанията си в някое провинциално градче е всички те гледат като всеедно си извънземен.Пък и нормално е по-вечето хора в София да ти изглеждат така щото тука всеки тича нанякъде и в повечето случаи е за работа.Ти на работа с yсмивка ли отиваш :?:

Хаха, гледат те като извънземен??? Пич къде си ходил ве- в Бусманци ли??? Дето не са виждали "гражданин" :lol: На никой не му пише на челото "Софиянец" , сигурно са гледали така по друга причина... :roll:
Мм... Аз отивам с усмивка на работа(можеби защото съм повредена). че има разлика в начина на живот в по- големи и по- малки градове си е така, но според мен не е толкова значителна :roll: Пък и всеки си харесва неговия град- все пак там си е свикнал...

"Различни хора, различни идеали" :wink: А между другото и аз съм ходила по другите градове, обаче дори и в чата ми прави впечатление че като чели мразят софиянците ... А в действителност всички хора си имат начин на поведение, манталитет и възпитание ... И не бива да слагате под един общ знаменател всички дет` сме от София :roll:

lunichka
09-28-2005, 20:29
мечтател. Ти на работа с yсмивка ли отиваш :?:
на работа не ходя, но на даскало с усмивка ходя. и всели ден виждам хора, дето на работа одят, от работа се връщат и се смеят и шегуват. дотам ли сте стигнали да го смятате за неестествено?

ако е на въпрос и аз ходя с нежелание на училище и почти винаги съм си унесена в моите си работи ... а мечтател може и да си прав .. в София няма място за веселие, живота ни е прекалено напрегнат за да се усмихваме ...
иначе и аз да съм ако ме питаш колко е часа ше те изгледам странно ако си мисля за нешо др ... това се получава когато стреснеш някой софиянец докато се е замислил или е заспал с отворени очи ... но може и да е ядосан на някой и за тва така да се държи ... поведението е резултат от действията :? :roll:

rosskata
09-28-2005, 22:36
Дабе добре.Ако не говори на меко нема ник'ъв проблem. Aха. Ама ний тука във Варна миеко си говорими. На сапун ли ше ни праити?


в София няма място за веселие, живота ни е прекалено напрегнат за да се усмихваме
Хехе... Вие да не сте различен биологичен вид ве??? На нас щото ни е песен живота :lol: . И въобще- дразнещо е тва "Ние, софиянците... И ВИЕ, провинциалистите" Пример:

ова се получава когато стреснеш някой софиянец докато се е замислил или е заспал с отворени очи
От тва се дразнят хората, не от друго... :roll: Плюс това е нормално (примерно във Варна) някой да се обърне и да те изгледа(въобще не е задължително да е злобно-просто разликите в говора са фрапиращи :roll: ). Омраза между градовете няма :arrow: но дори и да имаше, според мен би била предизвикана точно от това - именно софиянци се разграничавате от другите (Ние- софиянците- и - другите- от провинцията-можеби е несъзнателно , но се усеща винаги ). Що няма конфликт Варна- Каспичан или Пловдив- Велико Търново??? Щото никой не смята, че е различен от другия.

lunichka
09-29-2005, 00:18
Е аз не казвам, че сме различни ... и още по-малко,че сме нещо повече! това никога! исках само да обясня защо ни мислите за студени същества .. а ние не сме
Но начина на живот в столицата е малко по-друг .. по-напрегнато е движението и всичко останало ... всеки бърза за работа и да ти кажа аз самата понякога не поздравявам и познатите си ... просто щото бързам и не ги забелязвам ... а не че се правя на важна или нещо такова :roll:
Трябва да поживееш тук и ще разбереш за какво ти казвам :) а иначе аз нямам нищо против Варна или Бургас ... те са много хубави градове и от туристическа гледна точка са по-добри за почивка от столицата :)

Г0ст
09-29-2005, 00:49
Винаги ще има омраза м/у Софиянци и провинциалисти,защото половината провинциалисти завиждат на софианци, 35% от провинциалистите незнаят какво е да си в град като София, 23% неси признават,че им завиждат и около 2% предценяват по самия човек,а не по това откъде е.Отдруга страна пък Софианци се мислят за нещо по-вече от останалите,следкато неса отсело и не говорят на меко или на "че".Споредмен в България има оромна разлика м/у София и останалата час на страната,което е кофти.Всепак само моя квартал е 3 пъти колкото един Перник (имам впредвид по брой на население).Честно казано ми е мечта да отида в някой готин град на България и да се забавлявам заедно с хората там без да ме гледат като всеедно съм извънземен.А иначе честно казано най-много в София ме кефи това,че следкато си запивал цяла вечер можеш да отидеш навън,да направиш 20-30 крачки и да си вземеш нещо топло за ядене.

мечтател
09-29-2005, 07:29
мечтател. Ти на работа с yсмивка ли отиваш :?:
на работа не ходя, но на даскало с усмивка ходя. и всели ден виждам хора, дето на работа одят, от работа се връщат и се смеят и шегуват. дотам ли сте стигнали да го смятате за неестествено?

ако е на въпрос и аз ходя с нежелание на училище и почти винаги съм си унесена в моите си работи ... а мечтател може и да си прав .. в София няма място за веселие, живота ни е прекалено напрегнат за да се усмихваме ...
иначе и аз да съм ако ме питаш колко е часа ше те изгледам странно ако си мисля за нешо др ... това се получава когато стреснеш някой софиянец докато се е замислил или е заспал с отворени очи ... но може и да е ядосан на някой и за тва така да се държи ... поведението е резултат от действията :? :roll:
именно, луничке. точно това имам предвид. в София животът е прекалено забързан, прекалено сив. има нощен живот, добре. но не остава време за дневния. не мога да кажа, че тък не виждам хора с проблеми, или че никой не се вглъбява в себе си. но някак си в София е различно. масово ако щете. и много по-тежко. и това ме ужасява в този град. просто там животът е такъв, че много трудно можеш да живееш. да живееш така, както живеем тук. не можеш да се отделиш от това сиво ежедневие. особено ако си израстнал там. или си живял от много време там. затова за менСофия не е дом, а затвор. мислиш си, че отидеш ли там забогатяваш. но не става. докато се усетиш, обаче вече си част от тази сивота. и много трудно се излиза. затова не го обичам този град. да ме прощават софиянци

Г0ст
09-29-2005, 10:34
Дабе добре.Ако не говори на меко нема ник'ъв проблem. Aха. Ама ний тука във Варна миеко си говорими. На сапун ли ше ни праити?


Чак па на сапун.......само на колани :)
Няма да ви правим нищо,но просто ще търпите сигурно доста ебавки докато се впишете в обстановката.

rosskata
09-29-2005, 22:21
Отдруга страна пък Софианци се мислят за нещо по-вече от останалите,следкато неса отсело и не говорят на меко или на "че".Споредмен в България има оромна разлика м/у София и останалата час на страната,което е кофти.Всепак само моя квартал е 3 пъти колкото един Перник (имам впредвид по брой на население).Честно казано ми е мечта да отида в някой готин град на България и да се забавлявам заедно с хората там без да ме гледат като всеедно съм извънземен.А иначе честно казано най-много в София ме кефи това,че следкато си запивал цяла вечер можеш да отидеш навън,да направиш 20-30 крачки и да си вземеш нещо топло за ядене.
Така... Първо, не всеки който говори меко е от село (Варна е град с около 380 хил. жители(регистрирани,при преброяването са излезли около450 хил.), всяка година идват около 800000 туристи, а аз говоря по- меко от теб със сигурност). Недей да твърдиш, че софиянци говорят правилно български език, и двамата знаем, че не е така... Всички тези ударения са си чисто шопски диалект.Чист книжовен език се говори единствено във Великотърновска област (и то в селца доста по- малки от София и Варна) :roll:
Квартала, в който живея е колкото Добрич, а след 20-30 крачки мога да си купя доста неща за ядене- ТОПЛИ(на излизане от дискотеката, на излизане от вкъщи и т.нт- не си мисли,че това е само в София). Уверявам те, че така е с всички градове над 200-300 хиляди души в България(Пловдив, Русе, Велико Търново и т.н- от София ги различава само броя на панелните квартали и факта,че няма метро, трамваи и Народно събрание :P ). И за пореден път казвам- Има разлика между ГОЛЕМИ градове, МАлки градове и села- очевадно. Но е грешка да се дели българия на "София" И "Провинция" . Доколкото знам това го правите само вие. :x :roll:

п.с Как да не те гледат така, когато знаят, че се мислиш за нещо повече от тях само заради града, в който живееш?? Дори и да не се мислиш за нещо повече, много твои съграждани го правят? Как бих избухвала аз с някой, който ми натрапва превъзходството си??? Разбери, че градът, в който живееш не ти дава основа да се имаш за нещо повече- каквато и разлика да има между София и Горно Нанадолнише, например.

Стеснителната
09-29-2005, 22:25
"Селянин" не е географско понятие - тва е състояние на ума.

rosskata
09-29-2005, 22:30
"Селянин" не е географско понятие - тва е състояние на ума.

Ти го каза мацка- с много по- малко думи от мен... Това се опитвах да обясня и аз :P

Г0ст
09-30-2005, 02:06
"Селянин" не е географско понятие - тва е състояние на ума.

Ти го каза мацка- с много по- малко думи от мен... Това се опитвах да обясня и аз :P

Опитваш се да обясниш нещо без дори да си разбал какво съм казал аз :evil: :evil: Както и да е.Омръзна ми да повтарям.Авно си настроен прекалено враждебно,за да може човек да ти обясни.А са ако ще си говорим за статистики--моляте.Неме карай да вадя и яз извадките.Само ще ти кажа,че София вече надхвърля над 1 милион и че само моя квартал е 250-300 (почти цяла Варна) хиляди.А за чужденци да не говорим,щтото колкото и невероятно да ти звучи и София я посещават туристи и то несамо през лятото.А пък ако мислиш,че ме боли *** за тия дето зяпат като невидяли човек--говорете си там на меееееко и "Че одим ли днеска на дискотеката" ние ще си говорим на копеле и братле и пак ще се чувсваме добре,в нащо мръсно и шумно "градче".Щтото вие като дойде в София и се забивате правo в цънтара и после София била много шумна и мръсна.Защо не отидете към Бояна,Княжево и нагоре към златните мостове (въпреки,че има много по-добри маршрути) да видим дали пак ще твърдите,че София била само мръсна и шумна.

P.S. Абе във Варна колко кина има чисто информативно :?:

P.P.S. Прави разлика м/у курoртен и трудов (тая дума ми дoйде) град.

мечтател
09-30-2005, 06:53
"Селянин" не е географско понятие - тва е състояние на ума.

Ти го каза мацка- с много по- малко думи от мен... Това се опитвах да обясня и аз :P

Опитваш се да обясниш нещо без дори да си разбал какво съм казал аз :evil: :evil: Както и да е.Омръзна ми да повтарям.Авно си настроен прекалено враждебно,за да може човек да ти обясни.А са ако ще си говорим за статистики--моляте.Неме карай да вадя и яз извадките.Само ще ти кажа,че София вече надхвърля над 1 милион и че само моя квартал е 250-300 (почти цяла Варна) хиляди.А за чужденци да не говорим,щтото колкото и невероятно да ти звучи и София я посещават туристи и то несамо през лятото.А пък ако мислиш,че ме боли *** за тия дето зяпат като невидяли човек--говорете си там на меееееко и "Че одим ли днеска на дискотеката" ние ще си говорим на копеле и братле и пак ще се чувсваме добре,в нащо мръсно и шумно "градче".Щтото вие като дойде в София и се забивате правo в цънтара и после София била много шумна и мръсна.Защо не отидете към Бояна,Княжево и нагоре към златните мостове (въпреки,че има много по-добри маршрути) да видим дали пак ще твърдите,че София била само мръсна и шумна.

P.S. Абе във Варна колко кина има чисто информативно :?:

P.P.S. Прави разлика м/у курoртен и трудов (тая дума ми дoйде) град.
за твое сведение съм ходил в София почти навсякъде и не може да се сравнява с други красиви градове в страната. а като има 1 милион жители това не я прави нищо повече от пренаселени и замърсено място. каквото и да ми говориш след 3-дневно посещение там ме болеше главата близо седмица. ама аз моето мнение вече го казах, а не ми се повтаря. само едно нещо имам да кажа на Стеснителната. а това е че селянин и несофиянец са различни неща, както и софиянец и столичанин. колкото простаци има в провинцията толкова са и в София. и стига вече с това селянин. аз познавам хора дето са от село, обаче с много по-умни, културни и възпитани от повечето софиянци, дето съм виждал.
и само още едно нещо - по принцип мьекоо говорене е по-близо до книжовната реч от "млЕко" например. а за глаголи като ходимЕ, ядемЕ и така нататък няма кво да добавя. така че стига с това селянин, щото не е на място.

vra4ka
09-30-2005, 09:39
София като град СЪКС!
Варна,Пловдив и Велико Търнова са далеч по -хубави!
Просто в София са се настанили почти сички :roll:

rosskata
09-30-2005, 09:51
Гост, много добре разбрах какво искаш да кажеш- София е най- якия град, тез дето говорят на меко да мрат,кви сте вий ,моя квартал е по- голям от твоя град, значи съм голям пич, но искам да ходя из ПРОВИНЦИЯТА ,където живеят ПРОВИНЦИАЛИСТИ- те трябва да ме харесват и приемат, без да ме гледат като извънземен, въпреки че аз съм нещо повече от тях... Ти си противоречиш човеко! Не можеш да ме накарам да харесвам София, защото не я харесвам и толкова.Нито завиждам, нито съм озлобена- имах възможност да отида да уча в София, но не го направих. И знам разликата между курортен и трудов град... А ти разбери, че при изказвания от сорта


Софианци се мислят за нещо по-вече от останалите,следкато неса отсело и не говорят на меко или на "че"


Винаги ще има омраза м/у Софиянци и провинциалисти,защото половината провинциалисти завиждат на софианци,


Дабе добре.Ако не говори на меко нема ник'ъв проблem

няма как да не се издразня. Ти също би се издразнил на мое място. И мога да ти кажа, че не говориш по- правилно от мен, както и аз от теб. Не ти казвам, че шопския диалект е "ПРОБЛЕМ" , недей твърди същото за мекото говорене.

Ти започна със статистиките, опитвайки да докажеш колкоголяма е софия, колко кина има, колко топла храна на 20- 30 крачки. Аз пък ти казах, че не само там е така. Незнам колко кина има във Варна, но не съм имала проблем с ходенето на кино досега :lol:
И виж тънката разлика между мен и теб- Аз не харесвам града ти, но не се опитвам да ти докажа, че е гаден- това което се опитвам да кажа, че , че няма идеален град, всички си имат недостатъци. Приеми го и стига си се бил в гърдите с тая София- това че квартала ти е колкото Варна, няма да ме накара да я харесвам повече. Не може на всеки да му харесва .

п.с КОментира само краткия ми пост... Другия поне прочете ли го?

Г0ст
09-30-2005, 11:18
Разбрал си точно обратното мога да ти кажа.Нмам нищо против провинциялистите,хората от село и т.н.И на мен ще ми е готино всяка сутрин да ме лъха прохладният и свеж вятър от към морето,но немога да живея така.Не е ли шумно,не е ли забързан живота имам чувсвото,че не живея,а умирам.Имам много приятели от провинцията,който следкато са ме опознали си осмеляват и ми признават,че биха искали да живеят в София отколкото в тяхното малко градче.
Как искаш София да не е мръсна и шумна като всеки ден от КПП Кулата се изливат сумати тирове и автомобили :?:


София като град СЪКС!
Варна,Пловдив и Велико Търнова са далеч по -хубави!
Просто в София са се настанили почти сички

за екскурзия ДА,но ние говорим условия за работа и живот.

10-05-2005, 15:09
Госте аре стиа си се прайл че вече дразниш....софия та софия...тфа че си от софия не те пеай по умен...да го фане срам човек от такива като тебе!
Да София е различен град....както всеки деруг български град е различен от останалите...всеки град е различен от другите и всеки град си има свойте индивидуалности....в София има варненци във Варна има софиянци...нормално :lol: Да много провинциалисти са прости...но и много софиянци са прости...на всякъде има прости и готини хора :) Аз съм живял 16 години в София и ми харесва и бих живял пак там :) просто не искам друг град...не знам колко боклуци има като си свикнал не ги виждаш...колкото до шума въобще не е толкова шумно..просто нормален уживен град.....
Rosskata аз като чуя че някой говори с 'акцент' винаги се заглейдам дали не търсят нещо да ходя да им предложа помощ защото знам какво е да си на място където не знаеш нищо...много пъти така съм виждал хора объркани оглеждат се говорят мекичко веднага отивам и казвам "мога ли да ви помогна" или нещо от сорта....т.е. си поаднала на неподходящи хора когато са те излъгали...и такива ги има...сигурно и във Варна ги има :) Тфа да слагаш на кантара е просташко ;) няма кофти град и готин град...на всякъде има всякакви хора :)
Някой много преувеличи със студените лица..да има много такива хора и в другите градове ги има...аз не се муса а ако се муса си имам причина...не преувеличавайте и не си правете толкова крайни заключения.....ще отида в Благоевград ше ме изгледа някой на криво и вече целия град е скапан! Край! Глупаво е....

Г0ст
10-05-2005, 23:22
Госте аре стиа си се прайл че вече дразниш....софия та софия...тфа че си от софия не те пеай по умен...да го фане срам човек от такива като тебе!
Да София е различен град....както всеки деруг български град е различен от останалите...всеки град е различен от другите и всеки град си има свойте индивидуалности....в София има варненци във Варна има софиянци...нормално :lol: Да много провинциалисти са прости...но и много софиянци са прости...на всякъде има прости и готини хора :) Аз съм живял 16 години в София и ми харесва и бих живял пак там :) просто не искам друг град...не знам колко боклуци има като си свикнал не ги виждаш...колкото до шума въобще не е толкова шумно..просто нормален уживен град.....
Rosskata аз като чуя че някой говори с 'акцент' винаги се заглейдам дали не търсят нещо да ходя да им предложа помощ защото знам какво е да си на място където не знаеш нищо...много пъти така съм виждал хора объркани оглеждат се говорят мекичко веднага отивам и казвам "мога ли да ви помогна" или нещо от сорта....т.е. си поаднала на неподходящи хора когато са те излъгали...и такива ги има...сигурно и във Варна ги има :) Тфа да слагаш на кантара е просташко ;) няма кофти град и готин град...на всякъде има всякакви хора :)
Някой много преувеличи със студените лица..да има много такива хора и в другите градове ги има...аз не се муса а ако се муса си имам причина...не преувеличавайте и не си правете толкова крайни заключения.....ще отида в Благоевград ше ме изгледа някой на криво и вече целия град е скапан! Край! Глупаво е....

Прав си,че прекалих ама ме дразнят, защото говорят глупости.Аз викам да приемем,че за всеки човек неговият град си е най-добър или поне по-добър от по-вечето други и да престанем с тоя спор.

Sa3ana3a
10-06-2005, 09:40
"Селянин" не е географско понятие - тва е състояние на ума. Някои хора викат:"от втория път ще познаеш" ама ти и от 2432-рия път нема да успееш :lol:

Momchence
10-06-2005, 15:14
Туй на предишната страница през две мнения бешех аз :)
Межо другото мое ли верно да се стигне от софииския до гарата без прекачване, аз мисля че не... :?

Стеснителната
10-06-2005, 18:58
"Селянин" не е географско понятие - тва е състояние на ума. Някои хора викат:"от втория път ще познаеш" ама ти и от 2432-рия път нема да успееш :lol:
Бе я си заври тая котка в гъза.

Sa3ana3a
10-07-2005, 11:13
"Селянин" не е географско понятие - тва е състояние на ума. Някои хора викат:"от втория път ще познаеш" ама ти и от 2432-рия път нема да успееш :lol:
Бе я си заври тая котка в гъза. Какво .... котка .... :shock: :? какво искаш да кажеш :?

rosskata
10-07-2005, 14:47
Туй на предишната страница през две мнения бешех аз :)
Межо другото мое ли верно да се стигне от софииския до гарата без прекачване, аз мисля че не... :?

Може, може, ако отидеш пеша до ЦУМ може (щото те е страх да не те метнат нещо пак и да те пратят я в Бояна, я в Обеля) :lol:

snooppy_f
10-14-2005, 08:21
1.Az sum Sf
2.hi4 ne e malko grad4e!

teenkopele
10-14-2005, 12:00
От София съм и ако се кефя !!!! 8)