PDA

View Full Version : Akne



deba tupoto akne
09-25-2005, 14:25
Здравейте на 16 години съм и от близо година и половина страдам от акне. Преди когато съм го имал беше малко и почти незабележимо но сега не стига че е доста забелелижимо а даже сами си избиват пъпките по лицето с гнойно връхче а ако не излезнат сами излизат дори при най-малък допир като почесване по лицето. От 2 седмици някъде пък направо се заринах от акне никога не съм имал толкова. Дано е нещо временно. Иначе не е тежка форма на акне но просто ми снижава самочувствието защото има разлика от това допреди 2 седмици да имаш малко и постепенно да станат все повече и повече. А само да вметна че не се получава от шоколади или определен тип храна. Не съм алергичен към нищо. Ще ви бъда благодарен да ми препоръчате някакъв медикамент или да ме насочите какво да правя. 10х предварително

babeson
09-25-2005, 14:51
da we super shitavo e..i az ot sedmica neshu mn mi izbivat na cheloto...deeba...hubavo che sa izmisleni fondyotenite..
aa inache edin priqtel mi preporucha DERMOBION...vchera si go zeh i go piq..te sa hpcheta..preporuchvam ti go i na teb!...uspeh!

tupo akne
09-25-2005, 17:04
Ще го взема пък дано има ефект. Благодаря

Axel_f
09-25-2005, 19:28
Ами пич/ка не можа ли малко да се поразровиш из страниците на форума... :? има хиляди теми,засягащи този проблем :? Иначе аз ще ти препоръчам Akne Active Out добро е помага...И все пак ще е най-добре да отидеш на дерматолог :roll:

ПП Що си мисля,че темата не е за тук?! :?

Matt
09-28-2005, 19:52
Здравейте на 16 години съм и от близо година и половина страдам от акне. Преди когато съм го имал беше малко и почти незабележимо но сега не стига че е доста забелелижимо а даже сами си избиват пъпките по лицето с гнойно връхче а ако не излезнат сами излизат дори при най-малък допир като почесване по лицето. От 2 седмици някъде пък направо се заринах от акне никога не съм имал толкова. Дано е нещо временно. Иначе не е тежка форма на акне но просто ми снижава самочувствието защото има разлика от това допреди 2 седмици да имаш малко и постепенно да станат все повече и повече. А само да вметна че не се получава от шоколади или определен тип храна. Не съм алергичен към нищо. Ще ви бъда благодарен да ми препоръчате някакъв медикамент или да ме насочите какво да правя. 10х предварително
Аз съм на твоите години и също страдам от акне вече към 2 години . При също отначало бяха малко но постепенно се увеличиха.На мен ми излизат по челото и при мен не е тежка форма на акне малки са и са доста и никак неми е приятно наистина :( Пробвал съм какви ли не препарати .. ефтини боклуци . но доста време се мацотах със зинерит той-чат пат помогна малко , но много се наслоява , а аз няма как да си търкам челото със сапун за да го измивам всеки ден да кажем защото ще го раздразня и така .. изобщо само си тормозиш кожата с такива препарати.Отказах се и от 4-5 месеца си карам само на хигиена на лицето без препарати но пъпки си избиват.. взе да ми писва и скоро ако не намалят мисля да отида на дерматолог(несъм ходил до сега) та да ми препоръча нещо за моя тип кожа , аз искам нещо скъпо и ефикасно поне да знаеш за какво си си дал парите.. даже някакви хапчета ако може. Видях че тука препоръчаха някакви хапчета ще чакам да кажеш дали имат ефект ;) това е

Qgodka_
09-29-2005, 14:31
Аз ти предлагам да си купиш Imex(кремче и сапун-общо 11-12 лв). Повечето дерматолози това препоръчват и е наистина много ефикасно. Другото е Skinoren.

NSDungeoon
09-29-2005, 16:43
kvoto i da si pravi6 ne si kopuvai LEPTEN - 1 moi fr si vze i kvo stana celiq be6e mazen ama ... nikakuv afekt ... E sa nqkoi hora kato mene sa si na dalavera i ne im izbiva akne vupros na gena e ... kvo da se pravi

Matt
09-29-2005, 20:36
kvoto i da si pravi6 ne si kopuvai LEPTEN - 1 moi fr si vze i kvo stana celiq be6e mazen ama ... nikakuv afekt ... E sa nqkoi hora kato mene sa si na dalavera i ne im izbiva akne vupros na gena e ... kvo da se pravi
Акнето си е наследствено и зависи от кожата.. а относлно лептена никога няма да си го купя защото всички до сега казват че е боклук

vra4ka
09-30-2005, 08:32
Vichy и La Roche-Posay имат много хубави серии
Пробвай от тях!Заслужава си :wink:

sasedka-za-sex
09-30-2005, 21:20
mi neznam chesno da ti kaja i az imampo nqkoga posle izcheznat posle pak se ppoqvqt no az ne ispolzvam nishto po pricniop ako ne gi pipash sami si se mahat

Gost
10-01-2005, 19:17
AZ polzvam Teen Clean i iima efekt probval sam skinoren i edna maska koqto edva li ste 4uvali ama dosta mi pomaga6e Taloderma ne6to tkova se kazva. Pak za lepten kolekciqta:) prosto nqma da komentiram:) jenska i majka ima li razlika mejdu jenskata i majkata koja vaob6te