PDA

View Full Version : как йога може да ни помогне



бхакти
09-25-2005, 17:37
когато започнем да се питаме какъв е смисъла на нашия живот, или не намираме начин да се справим с гнева в сърцето си,когато и най-близкия човек не може да ни отеши, опъти и даде отговор на нашите дилеми,тогава е време да се обърнем навътре и да потърсим там всичко, от което сме имали нужда...на думи звучи лесно,как да оптаме това на практика...Йога не е религия,нито хиндуиска философия,нито фитнес(както доста често я срещаме днес),Йога е древна наука, която ни разркива път към нас самите, тя ни дава вдъхновения да повярваме ,в собствения си потенциял и съвършенство и да ги проявим. Йога е била позната на хората по целия свят,днес учени архелози намират доказателства за това,в Южна америка и Скандинавсите държави...може би един ден хората ще осъзнаят,че йога принадлежи на човечеството.

ellii
09-25-2005, 18:00
:shock: 8)

Sinister_Doll
09-25-2005, 18:42
Yogata 6te me izbavi ot ve4nata depresiq! I bet!

Стеснителната
09-25-2005, 18:44
Мен йогата ми помогна да сваля 3 киограма за 10 дена. Много се радвам от себе си :D .

MiRaCuLiXbb
09-25-2005, 20:40
Аз съм практикувал, има доста полезни неща. Някои упражнения за разтягане и балансиране, правилно дишане и др. Има доста екстремни неща като промивки и диети, но не съм чак толкоз луд... :)

бхакти
09-26-2005, 08:11
Мен йогата ми помогна да сваля 3 киограма за 10 дена. Много се радвам от себе си :D .
И все пак не само за теб но и за други които смятат, че основаната цел на йога е да се погрижи за нашето тегло мога да кажа, че умът и тялото са неразривно свързани и и за да се почустваме добре в нашата си кожа първо трябва да намерим хармонията в сърцето си...слаб или дебел това не е разковничето, което ще ни накара да се почустваме наистина доволни, но да бъдем в равновесие със света в нас и света край нас би помогнало значително :roll:

бхакти
09-26-2005, 08:36
Аз съм практикувал, има доста полезни неща. Някои упражнения за разтягане и балансиране, правилно дишане и др. Има доста екстремни неща като промивки и диети, но не съм чак толкоз луд... :)
някои хора се чудят какво общо би могло да има между йога и будизма,едно от нещата е да избереш средния път. Преди да се просветли Буда е минал и през двете крайности, на околство и лишения и в двата случая не е постигнал нищо,едва когато разбрал, че всичко трябва да бъде с мярка получил просветление, станал Буда...Йога не е само един ограничен аспект от практики, които се занимават се прочистване на тялото или с балансиране на ума, несъмнено хата йога води до положителни резултати в тази насока, но йога е и всеки миг, в който осъзнаваме как се чувстваме, къде се намираме, какво правим, йога е път да опознаем себе си...да открием онези страни на нашата личност, които са скрити дори за нас самите, да чуем вътрешния си глас и да се съобразим с него..... :)

zElEnA^mAsLiNkA
09-26-2005, 08:38
Az 0t krai vreme se si mislq da se zapi6a na I0ga ama se 4udq dali 6te imam vreme da u4a! :(

MiRaCuLiXbb
09-26-2005, 08:50
Йогата е хубаво нещо, но не е и единствения път да опознаеш себе си. Наречи ме повърхностен, но се старая да подбирам най-доброто от всичко, с което се занимавам и което съм изпробвал.
За мен йога е по-скоро път към по-добро здраве, хигиена и справяне с напрежението и стреса. Не мисля, че нещо може да ти помогне да разкриеш вътрешното си аз и да бъдеш щастлив ако сам не го пожелаеш и не работиш върху това.

бхакти
09-26-2005, 08:55
В БХагаватгита съчинение, което описва различните клонове на Йога се разказва как и защо Кришна разкрива таините на йога на Арджуна.Арджуна бил от кастата на воините, при битка между родовете той бил принуден да се бие срещу своите близки...Неговият дълг повелявал да се сржава,но сърцето му изпълвало с отчаяние при този избор.В това отчаяние Арджуна помолил Бог да му помогне. Бог приел Формата на Кришна и се явил пред Арджуна,и му предал цялата есенция на едно знание, което помогнало на Арджуна да превъзмогне тъмнимата и безнадеждието си.Това знание е йога разкрита последователно в 12глави, пъравата глава е "The joga of Dejection of Arjuna"...този текст ни разкрива, че преди да поеме по своето духовно търсене, преди да започне да се пита за смисъла на живота,човек минава през отчаянието, депресията...през най-тъмната нощ....

бхакти
09-26-2005, 09:09
Йогата е хубаво нещо, но не е и единствения път да опознаеш себе си. Наречи ме повърхностен, но се старая да подбирам най-доброто от всичко, с което се занимавам и което съм изпробвал.
За мен йога е по-скоро път към по-добро здраве, хигиена и справяне с напрежението и стреса. Не мисля, че нещо може да ти помогне да разкриеш вътрешното си аз и да бъдеш щастлив ако сам не го пожелаеш и не работиш върху това.
в никакъв случай няма да те нарека повърхностен, най високият връх на една планина е един, но за да стигнеш до него може да минеш по различни пътища, йога е една от пътеките, но не е единствената..., само малко ми е тъжно, че йога напоследък стана доста модерна и вече се възприема доста ограничено, като както ти казваш път към по-добро здраве, хигиена и справяне с напрежението и стреса. Всички това е вярно йога дава всичко това, но то е страничен ефект, ако се заинтересуваш по-дълбоко ще разбереш, че истинскита цел за йога е реализацията на целия потенциял, който дреме заспал в нас...но аз не искам да те убеждавам всеки трябва сам да избира пътя си, за да го следва с вдъхновение и това вдъхновение да му дава сили в трудните моменти. Съгласан съм също ,че ако сам не пожелаеш това пътуване към себе си никой не може да ти по могне...,но веднъж решиш ли да тръгнеш няма сила, която може да те спре :D