PDA

View Full Version : Коя е най великата музика на света?



пънкарка
09-28-2005, 19:42
Коя е според вас? Аз мисля че е чалгата, след това метъла 8) йееееееее.

machoka
09-28-2005, 19:45
Най-великата е класическата музика и това е неоспорим факт :idea: Това е така, защото е гениална, писана от гениални хора, особено що се отнася до полифоничната/многогласната/ музика.

korn___
09-28-2005, 19:46
Коя е според вас? Аз мисля че е чалгата, след това метъла 8) йееееееее.

я УМРИ некаде в некоя кофа бе !!!!

09-28-2005, 20:01
няма такова нещо като най-велика музика. навсякъде има както чудесни неща, така и пълни бъркочи.

не мога си влезна у профила, баси ...
пор

дупе
09-28-2005, 20:11
Коя е според вас? Аз мисля че е чалгата, след това метъла 8) йееееееее.

я УМРИ некаде в некоя кофа бе !!!!
айде да мълчиш бе , на чалгар ли ше ми се правиш

GossipGirl89
09-28-2005, 20:12
Mi vsqka muzika e hubava-ne mislq che ima nai-hubava.To vseki chovek si e razlichen i ima razlichen vkus.Na nqkoi mu haresva edno na drugi ne...az lichno slusham vsichko...no nemoga da opredelq koe tochno e nai-hubavoto.

GLeZoRanA
09-28-2005, 20:16
Mi vsqka muzika e hubava-ne mislq che ima nai-hubava.To vseki chovek si e razlichen i ima razlichen vkus.Na nqkoi mu haresva edno na drugi ne...az lichno slusham vsichko...no nemoga da opredelq koe tochno e nai-hubavoto.a evalata macka suglasna sum s tebe :wink:

Absconding
09-28-2005, 20:48
ретрото, ретрото, ретротооооооооо!!!

SisTeR`oN`MaXa
09-28-2005, 20:51
Mi vsqka muzika e hubava-ne mislq che ima nai-hubava.To vseki chovek si e razlichen i ima razlichen vkus.Na nqkoi mu haresva edno na drugi ne...az lichno slusham vsichko...no nemoga da opredelq koe tochno e nai-hubavoto.
Na sa6toto mnenie sUm .. i az sUm teI.. ama li4no mn me kefqt tekstovete na Metala...

aBeP4eTo
09-28-2005, 21:13
Най-великата е класическата музика и това е неоспорим факт :idea: Това е така, защото е гениална, писана от гениални хора, особено що се отнася до полифоничната/многогласната/ музика.

Аз пък не мисля като теб. Не може една музика да е гениална, това значи да няма нито една лоша песен в тази музика. За мене самия факт, че има музика е нещо много велико обаче да кажеш, че един стил или вид музика е гениален си е пълна глупост. Естествено, че всеки ще каже музиката която харесва. Ми добре товага аз ще кажа хауса и мога да дам пример дори. Трибал хауса често е създаден от ударни елементи => древните хора са имали същия принцип за правене на музика така, че за мене това е гениалната музика просто, защото съхранява началното звучене на музиката въпреки, че тогава не е било точно музика, а може би просто удари в някакъв ритам. Темата е леко тъпа! Сега пак ще има война... едните харесват едно, другите друго... :shock:

Swinkenhoffer
09-28-2005, 21:16
Естествено, че всеки ще каже музиката която харесва.

трябва да си супер тъп, за да кажеш подобно нещо. :wink:

gia_bs
09-28-2005, 21:20
Офф според мен самата тема е изключително тъпа и безсмислена...Вие да сте чували за изрази от типа на "Свят като цвят" и "Разни хора - разни идеали" ??? Как може да кажеш коя е "най-великата" музика...тъпо...ся ще се водят безсмислени спорове...естествено че няма "най-велика", всеки слуша това което го кефи, то затова има и толкова стилове... иначе щеше да съществува само 1 стил - "най-великия"...което от своя страна моментално отхвърля логичното съществуване на останали стилове...>>>>

aBeP4eTo
09-28-2005, 21:20
Естествено, че всеки ще каже музиката която харесва.

трябва да си супер тъп, за да кажеш подобно нещо. :wink:

Лека поправка тъпА. Ми съжелявам, че така си мислиш. Уважавам мнението ти не мисля, че съм тъпа просто изразих мнение. :wink:

Swinkenhoffer
09-28-2005, 21:25
Естествено, че всеки ще каже музиката която харесва.

трябва да си супер тъп, за да кажеш подобно нещо. :wink:

Лека поправка тъпА. Ми съжелявам, че така си мислиш. Уважавам мнението си не мисля, че съм тъпа просто изразих мнение. :wink:

не, не. не ме разбра. нямах предвид, че ти си тъпа. имах предвид, че хората, които казват "стила x е най-великия на света, другите да духат" са супер ограничени. говоря за онези коне с капаци, дето си знаят само своето и не приемат чуждото. :) които отричат всяка друга музика.

nekaduren
09-28-2005, 21:44
Най-великата е класическата музика и това е неоспорим факт :idea: Това е така, защото е гениална, писана от гениални хора, особено що се отнася до полифоничната/многогласната/ музика.ne 4e slusham mn no ne moga da sporia 4e ne e taka :)

09-28-2005, 21:52
klasi4eskata muzika, makar i da ne mi haresva, naistina e velika

THE_GANGSTA_GIRL
09-29-2005, 03:26
Естествено, че всеки ще каже музиката която харесва.

трябва да си супер тъп, за да кажеш подобно нещо. :wink:

Така е обаче едно 90% от юзерите в тоя форум смятат, че това, което те слушат е най-доброто и най-якото само щото на тях им харесва, а от там следва, че ше е най-великото ебаси. Ограничени и глупави хора колко искаш, нема отърване батка! :lol:

korn___
09-29-2005, 05:27
Коя е според вас? Аз мисля че е чалгата, след това метъла 8) йееееееее.

я УМРИ некаде в некоя кофа бе !!!!
айде да мълчиш бе , на чалгар ли ше ми се правиш

чалгар е майка ти ! :twisted:

Lil` Bow Wow
09-29-2005, 11:16
няма такова нещо като най-велика музика. навсякъде има както чудесни неща, така и пълни бъркочи.

Верно е.

Sinister_Doll
09-29-2005, 17:01
Samo 4algaaaa! Kak mojete da mi q sravnqvate s toq smradliv metul, we???

Mi, kvo??? Pisna mi da pi6a edno i su6to otvovo i otnovo, i otnovo, i otnovo... (:

Ne moje da slu6a6 4alga i metul ednovremennoo! Az sum absolutno protiv!

chupacabra:)
09-29-2005, 17:25
klasi4eskata muzika, makar i da ne mi haresva, naistina e velika

machoka
09-29-2005, 17:58
Ами хайде кажете ми едно, само едно класическо произведение, което да е 'бъркоч' или 'лоша песен' :shock:

Не знаете за какво говорите, за какви гениални мозъци, писали тази музика.. но да кажеш, че има и 'некадърни песни' из този стил, започващ от барока, който затваря един огромен цикъл, през класицизма, романтизма та докато се стигне до Шостакович и Прокофиев си е направо безмислено, глуповато и наивно изказване :idea:

А вече всички останали - метъл, рок, поп-фолк, естрада - бива.., но джаза е религия, джаза е начин на живот :idea:

WannaBe
09-29-2005, 18:26
House,trance,dnb/jungle , абе аз слушам сяква без метъл общо взето...

wicked.witch
09-29-2005, 20:10
метъл определено, в тая музика има супер мн живот и енергия, затова и ме кефи на махххххххххххх

The-WishmasteR
09-29-2005, 20:11
offf nai velikataaaa muzika pasa li . .ne znam da e syzdadena .ama kato q syzdadat moje i da se obadq :-))

lina15
09-29-2005, 21:06
Коя е според вас? Аз мисля че е чалгата, след това метъла 8) йееееееее.
verno li boje...4algata i metula sa dvete nai protivopolojni stila v muzikata,kakto se edno da kaje6 4e te kefi opera i GABBA-ne staa
Ili slu6a6 metul ili 4alga
aZ SUM ZDRAvo stupila i zaribila po GABBA,punk,techno,oii

GLeZoRanA
09-29-2005, 22:45
Коя е според вас? Аз мисля че е чалгата, след това метъла 8) йееееееее.
verno li boje...4algata i metula sa dvete nai protivopolojni stila v muzikata,kakto se edno da kaje6 4e te kefi opera i GABBA-ne staa
Ili slu6a6 metul ili 4alga
aZ SUM ZDRAvo stupila i zaribila po GABBA,punk,techno,oii tva tuka neshtu ne mi stana qsno shto puk da ne slusha i chalga i metal az slusham i dvete i kvo ot tva... ne vijdam shto kato slushash ednoto e nekvo stranno da slushash i drugoto

rosskata
09-29-2005, 22:56
Ne moje da slu6a6 4alga i metul ednovremennoo! Az sum absolutno protiv!

Може, душице, ако не си ограничен кон с капаци, възхваляващ един стил и "Мразещ " другите. Аз слушам и двете. И въобще не ми пука дали си против :roll:

Неактивния
09-29-2005, 22:58
Абе 'сичко е добро само не и прошлявият метъл!

09-29-2005, 23:21
Абе 'сичко е добро само не и прошлявият метъл!
That's right maannn :lol:

S8K
09-30-2005, 14:23
Според мен няма най-добра музика...за всеки най-добра е тази която слуша...за мен трябва да е drum 'n bass шот тва слушам... :lol:

WannaBe
09-30-2005, 14:38
Коя е според вас? Аз мисля че е чалгата, след това метъла 8) йееееееее.
verno li boje...4algata i metula sa dvete nai protivopolojni stila v muzikata,kakto se edno da kaje6 4e te kefi opera i GABBA-ne staa
Ili slu6a6 metul ili 4algaХаха забелязвам че в тоя форум,във всяка тема се ше се намери някои които ше се изцепи с някоя подобна глупост :lol:

S8K
09-30-2005, 14:55
Коя е според вас? Аз мисля че е чалгата, след това метъла 8) йееееееее.
verno li boje...4algata i metula sa dvete nai protivopolojni stila v muzikata,kakto se edno da kaje6 4e te kefi opera i GABBA-ne staa
Ili slu6a6 metul ili 4algaХаха забелязвам че в тоя форум,във всяка тема се ше се намери някои които ше се изцепи с някоя подобна глупост :lol:
МНООО ЯКО ПИЧ...МНООО СИ ПРАВ...ПУБЕРИ КВО ИСКАШ :!:

Sinister_Doll
09-30-2005, 17:42
Ne moje da slu6a6 4alga i metul ednovremennoo! Az sum absolutno protiv!

Може, душице, ако не си ограничен кон с капаци, възхваляващ един стил и "Мразещ " другите. Аз слушам и двете. И въобще не ми пука дали си против :roll:

WOW! Ama ti verno li? Samo deto az haresvam i punk, i rock, i retro... Mn e qko, nali? Da slu6a6 rap i klasika, techno i razni operi... Super logi4no zvu4i! I da mi tvurdi, 4e 4algata e nay- velikata muzika i sled tva metula- i tva super umno, a? Ina4e da, da slu6a6 LP i Aneliq- razbiraemo! Ama da slu6a6 METUL i Aneliq, vij tuk ve4e govorim za suvseeem razli4no ne6to.

WannaBe
09-30-2005, 18:37
Ne moje da slu6a6 4alga i metul ednovremennoo! Az sum absolutno protiv!

Може, душице, ако не си ограничен кон с капаци, възхваляващ един стил и "Мразещ " другите. Аз слушам и двете. И въобще не ми пука дали си против :roll:

WOW! Ama ti verno li? Samo deto az haresvam i punk, i rock, i retro... Mn e qko, nali? Da slu6a6 rap i klasika, techno i razni operi... Super logi4no zvu4i! I da mi tvurdi, 4e 4algata e nay- velikata muzika i sled tva metula- i tva super umno, a? Ina4e da, da slu6a6 LP i Aneliq- razbiraemo! Ama da slu6a6 METUL i Aneliq, vij tuk ve4e govorim za suvseeem razli4no ne6to.Абе за да ми твърдиш такива глупости тряя да си някои яко ограничен човек...

FucK^IT
09-30-2005, 19:21
естествено че няма "най-велика", всеки слуша това което го кефи, то затова има и толкова стилове... иначе щеше да съществува само 1 стил - "най-великия"...което от своя страна моментално отхвърля логичното съществуване на останали стилове...>>>>


е Тва е Истината,цялата ИстиНА и нищо друго,Освен ИСТИНАТА...брао!Мн добре казано...


http://www.concept420.com/marijuana-pictures/data/media/7/naked420.jpg http://www.concept420.com/marijuana-pictures/data/media/7/potlogo.jpg

Sinister_Doll
09-30-2005, 19:39
Ne moje da slu6a6 4alga i metul ednovremennoo! Az sum absolutno protiv!

Може, душице, ако не си ограничен кон с капаци, възхваляващ един стил и "Мразещ " другите. Аз слушам и двете. И въобще не ми пука дали си против :roll:

WOW! Ama ti verno li? Samo deto az haresvam i punk, i rock, i retro... Mn e qko, nali? Da slu6a6 rap i klasika, techno i razni operi... Super logi4no zvu4i! I da mi tvurdi, 4e 4algata e nay- velikata muzika i sled tva metula- i tva super umno, a? Ina4e da, da slu6a6 LP i Aneliq- razbiraemo! Ama da slu6a6 METUL i Aneliq, vij tuk ve4e govorim za suvseeem razli4no ne6to.Абе за да ми твърдиш такива глупости тряя да си някои яко ограничен човек...

Koe po- to4no ne ti pobra glavicata... 4e e neestestveno da si fen na dva stila, koito sa na noj, ot kaktro su6testvuvat li?

Absconding
09-30-2005, 21:09
Коя е според вас? Аз мисля че е чалгата, след това метъла 8) йееееееее.
verno li boje...4algata i metula sa dvete nai protivopolojni stila v muzikata,kakto se edno da kaje6 4e te kefi opera i GABBA-ne staa
Ili slu6a6 metul ili 4alga
aZ SUM ZDRAvo stupila i zaribila po GABBA,punk,techno,oii

Това пък беше най-тъпото изказване до момента. На такива хора като теб им се вика "Closed minds".. прави си сметка какво имам предвид. Що пък да не може да слушаш чалга и метъл??? Аз чалга не слушам ама това не ми пречи да слушам от много хард неща до трип-хоп ако изобщо ти говори нещо това.. слушам alt. rock, reggae, techno, drum&bass, metal, jazz, ska, punk, hip-hop, r&b, lounge, house, disco, breakbeat, brazilectro.. и още к'во ли не.. и какво викаш? А между другото това, че чалгата и метъла са най-противоположните стилове музика е много относително и не можеш да направиш такова заключение. Защо.. класиката и метъла не са ли също толкова противоположни? Абе изобщоооо.. няма да коментирам повече. Всеки слуша каквото иска и не се съобразява с това кое на кое е било противоположно според някой си супер "компетентен" човек.

мечтател
10-04-2005, 08:50
аз съм напълно съгласен с Мачока. като се замисли човек какво са правили хора като се започне от Ренесанса и се стигне до върха на сладоледа - Класиката. на мен лично ми харесва най-много Романтизма, но цялата тази музика е велика. не може да сравняваш Преслава или Азис с Моцарт или Бетовен например. ако след 100, 200 или 300 години някой слуша Азис тогава ми говорете за велика чалга. от по-съвременните музики не мога да отлича нищо. а иначе и 20 век има своите музикални религии - джаз, рок, метъл и така нататък. но върха, най-доброто, най-великото това е Класиката.

Lil` Bow Wow
10-04-2005, 14:09
А вече всички останали - метъл, рок, поп-фолк, естрада - бива.., но джаза е религия, джаза е начин на живот :idea:

Мечка, ако си мислиш,че за истинските рапари или истинските метъляги музиката им не е начин на живот начи си бахти заблудения.Нали за тфа металите се обличат металско уж са бунтари тва онва...Ф смисъл метъла оказва влияние в/у тях.Най-малкото което е на начина им на обличане.Рапа също-широките дрехи,хека дори тревата ако щеш и всички други части на хип-хоп културата.Ами регето и рагата?Те не са ли начин на живот?Супер глупаво беше тфа дето го каза.
Та не виждам примерно как джаза е начин на живот ???

DeSsi
10-04-2005, 14:43
Най-великата е класическата музика и това е неоспорим факт

machoka
10-04-2005, 15:25
Lil` Bow Wow, bro,

да видя да казах, че другите не са? :shock:


Та не виждам примерно как джаза е начин на живот ???

.. не виждаш, защото си твъъъърде, твърде далеч от тази всеобхватна област, не познаваща граници.. А и никой не би претендирал, че го познава изцяло..

Lil` Bow Wow-ne reg.
10-04-2005, 17:28
А вече всички останали - метъл, рок, поп-фолк, естрада - бива.., но джаза е религия, джаза е начин на живот :idea:

Е тфа кфо узначава?Точно тва казваш е пич,че метъла рапа били само музика а джаза религия и начин на живот.Ся естрада,чалгата и некои други са просто музика ама рапа метъла регето са нещо много пове4е.

Finley
10-04-2005, 20:19
Класика, метъл, рап, техно, етно...др.

мечтател
10-05-2005, 07:17
уаф баф, млъкни че се излагаш. при положение, че не знаеш историята на джаза, как, къде и защо е възникнал, какво е означавал в създаването си, в какви насоки се е развил, как са го изживявали хората и така нататък... при положение, че не знаеш това не плямпай, че рапа е религия, защото някои ходят разпасани. ти не познаваш дори историята на рапа и всичко, което изброих за да говориш така. вземи почети малко какво е тази музика. обогати си малко музикалната култура и ще разбереш, че рока, метъла, рапа, регето и така нататък са нещо много повече от стил на обличане. и не приказвай какво са повече, защото не знаеш. аз също не ги познавам много добре, имам само леки познания. за гореизброените неща. но тези леки познания не ми позволяват да кажа дали рапа или рока е по-велик, но благодарение на тях виждам, че ти можеш да го кажеш по-малко дори от мен. затова не спори с Мачока. разгледай му профила и ще видиш с какво се занимава той. и сам реши дали можеш да си му опонент в подобен спор.

Lil` Bow Wow
10-05-2005, 10:26
уаф баф, млъкни че се излагаш. при положение, че не знаеш историята на джаза, как, къде и защо е възникнал, какво е означавал в създаването си, в какви насоки се е развил, как са го изживявали хората и така нататък... при положение, че не знаеш това не плямпай, че рапа е религия, защото някои ходят разпасани. ти не познаваш дори историята на рапа и всичко, което изброих за да говориш така. вземи почети малко какво е тази музика. обогати си малко музикалната култура и ще разбереш, че рока, метъла, рапа, регето и така нататък са нещо много повече от стил на обличане. и не приказвай какво са повече, защото не знаеш. аз също не ги познавам много добре, имам само леки познания. за гореизброените неща. но тези леки познания не ми позволяват да кажа дали рапа или рока е по-велик, но благодарение на тях виждам, че ти можеш да го кажеш по-малко дори от мен. затова не спори с Мачока. разгледай му профила и ще видиш с какво се занимава той. и сам реши дали можеш да си му опонент в подобен спор.

меТчтателке там крето двама си мерят пишките не си бутай гъза друг път.Ако си свикнал квото ти кажат и да си съгласен толкова по лошо за тебе.За тфа хората имат право на мнение.Ти си ебаси роба.
Моме като сам признаваш че не си запознат с регето и рапа и метъла закфо мяукаш?Смешко мноо те кефи да спориш ама си набарал теми по който не си достоен да говориш.Аре като си мноо запознат с великия джаз обясни за кфо стаа въпрос.

marusha
10-05-2005, 12:46
Коя е според вас? Аз мисля че е чалгата, след това метъла 8) йееееееее.
verno li boje...4algata i metula sa dvete nai protivopolojni stila v muzikata,kakto se edno da kaje6 4e te kefi opera i GABBA-ne staa
Ili slu6a6 metul ili 4alga
aZ SUM ZDRAvo stupila i zaribila po GABBA,punk,techno,oii
izviniavai,ama leki4ko si protivore4ish...ti samata kazvash 4e ne moje da se slushat dva protivopolojni stila,a ti kfo praish...slushash gabba i punk...emi sorry ama nekaksi ne staa... :?
A ina4e za men nai-velikata muzika e technoto...ama naistina dumata "velika" mu podhojda...neveroiten stil e tfa..klara te da letish niakude si :mrgreen: drugata strahotna muzika e drum'n'bass-a...tia prosto kipi ot energia...su4etanie ot super zverski zvuci......
za men e tfa i znam 4e za drugi she e neshto drugo...no klasi4eskata muzika si klasi4eska :lol: hahah i mnoo i se kefia moje bi za tfa sum vlubena v pianoto,a da ne govorim kfi techno remixi ima na klasi4eski proizvedenia........... :roll:

мечтател
10-06-2005, 08:20
баф уаф ти за пореден път доказа че си издънка проста и си тъп кат цървул. аз не съм казал, че съм много запазнат с историите на разните стилове музика. но отределено мога да ти каза, че ти не си. като знаеш толкова много я ми кажи кога се е зародил джаза, къде, кои хора са създавали такава музика... но не да ми копи-пейстнеш нещо от нета. покажи си културата. пък ко не знаеш прочети и тогава приказвай дали джаза е религия, дали рапа е религия, дали регето е религия. освен това по отношение на музикална култура в тоя форум с мачока никой не може да се мери. а ти си някакъв блед образ дето само се мисли за голяма работа. и как може роб да ме наричаш, бе идиот с идиот такъв? как може момиче да ме наричаш? как може въоще по някакъв начин да ме наричаш? как може да се чувстваш достоен да квалифицираш по някакъв начин хора, дето никога не си виждал. аз за тебе не знам педал ли си, не си ли, не знам. но мога да видя, че културата (всички видове) яко ти куца. хайде сега, като толкова ерудиран, че с мачока се сравняваш, ми обясни кой стил музика е религия и защо? кой стил музика е гениален и защо? кой стил е велик и защо? ама ми се струва, че няма да можеш. затова стига си показвал простотия. някакси е смешно като говориш за музикални религии да употребяваш такъв речник. и после, моля ти се "си мерили пишките" ти в музикално отношение си кастриран.

Lil` Bow Wow
10-06-2005, 09:33
Ахаха да см казал че знам нещо за джаза?Нали ти каах да обясниш тва онва да видим.Копи пейст ахахаха се ено ши седна да ровя нета само да променя мнението ти за което не ме боли фара.Рапа е начин на живот казах ти защо нема пофтарям.
Ти недей използва мачока колко бил еродиран и умен на тема музика ами кажи нещо което ти знаеш.Евала на мачока слуша си джаз класика лошо няма.Ти нзм що се месиш ф спора с тъпите си изказвания и защитаваш мачока се едно см го убидил нещо или така нататък.Той си е достатъчно интелигентен да си даде мнението.Ама ти си просто семе което иска да спори,нещо което не ти се отдава никак.
Я ми кажи само тва че има ХИП ХОП КУЛТУРА не ти ли подсказва нещо?Не ти ли подсказва какво е рапа.Не гледай БГ тука не са много истинските ако се сещаш виж за кфо стаа вапрос в америка примерно.Има и филми показващи как хората живеят с тая музика.

мечтател
10-06-2005, 10:34
че хип-хоп култура има - има. че има хора, дето живеят с тази музика - има. че им е начин на живот - е. но не и така, както е бил джаза. пак там, в Америка. аз специално не съм чак такъв фен на джаза, дори може да се каже никакъв. а и в днешно време няма такива фенове на джаза, каквито е имало преди. тук говорим и за начин на мислене. Мачока го каза - това е религия. нека той да го обясни - има повече познания от всеки тук, пък камо ли мен. а намесвайки се във "вашия" спор аз не направих нищо, освен да подкрепя едно мнение. в случая това на Мачока. просто за мен той е прав и го казвам. и казвам защо. в това е смисъла на форума - всеки да си изказва мнението - още от древността

Lil` Bow Wow-ne reg.
10-06-2005, 11:40
че хип-хоп култура има - има. че има хора, дето живеят с тази музика - има. че им е начин на живот - е.

Тогава що мяукаш?

мечтател
10-07-2005, 08:00
но не и така, както е бил джаза
ей за тва

WwanAdoO
10-07-2005, 10:11
Хопеца и след тwa чалгата. Хопеца,щот просто за мене тва е живота,музиката се праи от сърце,говори се за истинските неща...А чалгата,щот просто е супер рибваща...аз дет слушам некви съвсем различни неща от чалга и даже по-скоро ме дразни пак си слушам от време на време и некфо ми стаа веселко.абе чалгата е в сърцето на си4ки... :lol:

Lil` Bow Wow
10-07-2005, 18:47
но не и така, както е бил джаза
ей за тва

Ари обесни де.Кфо и е "религия"-та на джаза?Ти май спориш само щото мачока каза че джаза е религия а не щото наистина така мислиш.Баси излагането.

DeziRe
10-07-2005, 19:43
Ro0o0o0o0o0ock f0r3v3rRRrrrrrRRRr!

ZAZZZI
10-07-2005, 19:55
RAP

marusha
10-08-2005, 19:26
Хопеца и след тwa чалгата. Хопеца,щот просто за мене тва е живота,музиката се праи от сърце,говори се за истинските неща...А чалгата,щот просто е супер рибваща...аз дет слушам некви съвсем различни неща от чалга и даже по-скоро ме дразни пак си слушам от време на време и некфо ми стаа веселко.абе чалгата е в сърцето на си4ки... :lol:
e poviarvai mi v mnito ne e...tam ima mnogo po-hard neshta :twisted:

machoka
10-09-2005, 12:24
Lil` Bow Wow

Виж сега. Нито имам целите познания, нито имам време да излагам тези, които имам във форум. Още повече, че се съмнявам дали нещо ще подбереш от това, което бих казал.
Рап. Колкото и да е голям хип-хопа като вариативност от различни стилове, на които в днешния комерсиализъм им се размиват границите, никога няма да достигне като връх и всеобхватност това, което джаза някога е бил и още е. Това е като да сравняваш БГ рапа /ма то имало и такова? :shock: / със световния такъв. Същото е световният, в сравнения с джаза.
И все пак това е много условно, тъй като сравнения м/у две толкова различни музики не може да има. Същото е и с хората, сравняващи метъл с чалга :shock: Абсурдно е да се говори за подобни сравнения, просто защото музиките се пишат с различна цел, посланието им е различно, самата култура на музиката се различава, насочена е към определена социална група от обществото и т.н. и т.н.


Ахаха да см казал че знам нещо за джаза?
Тогава защо водим този разговор? Чувстваш ли се компетентен да спориш с някой, като не знаеш за какво спориш? Аз поне имам някакво понятие и от двата стила, въпреки че се специализирам в коренно различен.

Хип-хоп културата в какво се изразява? В това да ходиш смъкнат, подражавайки на даден човек? В това да имаш псевдо тузарски маниери? Можеш ли да ми обясниш нещо повече за тази култура? Ако тя се състои главно в това, да създава идоли и да прави от хората нищожни същества, стремящи се да подражават по външност и държание даден човек - толкова по-зле за културата ви. Знаеш ли въобще от къде е зароден този стил, кои са първите му 'създатели и изпълнители', към кой е бил предназначен? Трябва да ти кажа, че първоначалната идея не е била с нищо общо свързана с комерсиалните дниешни тематики, около които се въртят текстовете.

А в музикално отношение хип-хопа е малко бебенце, в сравнение със сложността на 'дядото' джаз. Просто няма база за сравнение между сложните джемсешъни да речем и техния еквивалент в рапа - импровизация в/у пулт, 'скреч' и т.н. Просто по отношение на изпълнението и музикалната култура на изпълнителите от двата жанра, няма какво да се сравнява.

Мога да ти говоря с часове, но нямам времето. Ако имаш нещо специално, което да си напротив казвай, пък да видим.

:arrow:

/Пс. За споровете м/у метъл и чалга - просто е смешно отстрани да се гледат. Толкова нищо общо нямат, че е абсурд да се сравняват по между си/

Lil` Bow Wow
10-09-2005, 15:01
Ебаси вишиста си бил ти...
Щом джаза е толкова велик и т.н. що в момента има сиурно 5000 човека в свето дето го слушат тоя стил?И кфо кат се е зародил преди рапа тфа дан го прай по-велик или кфо?
Хип-хоп културата е много повече от това да ходиш смъкнат ама и аз няям време да ти обесняям.Но дори само тфа да земим смъкнатите дрехи примерно кфо праят джазмените което да променя живота им ? Тва е въпроса бе мозъци С КВО ПРОМЕНЯ ЖИВОТА ВИ ТЪПИЯ ДЖАЗ ?

tedo_davis
10-09-2005, 15:04
Ебаси вишиста си бил ти...
Щом джаза е толкова велик и т.н. що в момента има сиурно 5000 човека в свето дето го слушат тоя стил?И кфо кат се е зародил преди рапа тфа дан го прай по-велик или кфо?
Хип-хоп културата е много повече от това да ходиш смъкнат ама и аз няям време да ти обесняям.Но дори само тфа да земим смъкнатите дрехи примерно кфо праят джазмените което да променя живота им ? Тва е въпроса бе мозъци С КВО ПРОМЕНЯ ЖИВОТА ВИ ТЪПИЯ ДЖАЗ ?
ahh ti dete na komunisti4eskata bylgariq - 4e djaz-yt si e izkustvo - koi e kazal 4e trqbva da promenq neshto ? taq muzika na neq nemoje da se pie nemoje da se dens kato horata - na neq samo sex moje da se pravi - ili da se slusha kato si v depresiq ...
^_^Djaz-a si e nqkva estetska muzika za stranni starovremski horica - e i az slusham - no samo Sade ... i to mnogo malko ... nikoi nemoje da ti kaje kakvo da slushash - koito kvoto go kefi t'va si slusha.Krai i to4ka!

HouseMania
10-09-2005, 15:05
Ромски ритми!!! :lol: :lol: :lol:

Lil` Bow Wow
10-09-2005, 15:23
Ебаси вишиста си бил ти...
Щом джаза е толкова велик и т.н. що в момента има сиурно 5000 човека в свето дето го слушат тоя стил?И кфо кат се е зародил преди рапа тфа дан го прай по-велик или кфо?
Хип-хоп културата е много повече от това да ходиш смъкнат ама и аз няям време да ти обесняям.Но дори само тфа да земим смъкнатите дрехи примерно кфо праят джазмените което да променя живота им ? Тва е въпроса бе мозъци С КВО ПРОМЕНЯ ЖИВОТА ВИ ТЪПИЯ ДЖАЗ ?
ahh ti dete na komunisti4eskata bylgariq - 4e djaz-yt si e izkustvo - koi e kazal 4e trqbva da promenq neshto ? taq muzika na neq nemoje da se pie nemoje da se dens kato horata - na neq samo sex moje da se pravi - ili da se slusha kato si v depresiq ...
^_^Djaz-a si e nqkva estetska muzika za stranni starovremski horica - e i az slusham - no samo Sade ... i to mnogo malko ... nikoi nemoje da ti kaje kakvo da slushash - koito kvoto go kefi t'va si slusha.Krai i to4ka!

Яхаха не не щом тоя зе да ми дава акъл начи работата е на зле.По-хуу да не са беше обаждал.Кво изкуство е джаза е яхахаха не сте хора вий заклеам се.

lina15
10-09-2005, 16:24
GABBA,Punk,Drum&Bass,Rege,Raga i Techno

tedo_davis
10-10-2005, 05:26
Ебаси вишиста си бил ти...
Щом джаза е толкова велик и т.н. що в момента има сиурно 5000 човека в свето дето го слушат тоя стил?И кфо кат се е зародил преди рапа тфа дан го прай по-велик или кфо?
Хип-хоп културата е много повече от това да ходиш смъкнат ама и аз няям време да ти обесняям.Но дори само тфа да земим смъкнатите дрехи примерно кфо праят джазмените което да променя живота им ? Тва е въпроса бе мозъци С КВО ПРОМЕНЯ ЖИВОТА ВИ ТЪПИЯ ДЖАЗ ?
ahh ti dete na komunisti4eskata bylgariq - 4e djaz-yt si e izkustvo - koi e kazal 4e trqbva da promenq neshto ? taq muzika na neq nemoje da se pie nemoje da se dens kato horata - na neq samo sex moje da se pravi - ili da se slusha kato si v depresiq ...
^_^Djaz-a si e nqkva estetska muzika za stranni starovremski horica - e i az slusham - no samo Sade ... i to mnogo malko ... nikoi nemoje da ti kaje kakvo da slushash - koito kvoto go kefi t'va si slusha.Krai i to4ka!

Яхаха не не щом тоя зе да ми дава акъл начи работата е на зле.По-хуу да не са беше обаждал.Кво изкуство е джаза е яхахаха не сте хора вий заклеам се.ti pa kat si nqkfo zakleto LApal4e kfo da napraq? :twisted:

мечтател
10-10-2005, 07:50
мачока го каза много правилно. аз бих добавил и начина, по който джазът е символизирал свободата, независимостта, и индивидуалността. не че другите не го правят - рок, метъл или рап. но все пак джазът е преди тях. и в много отношения другите стилове подражават на джаза. в това няма нищо лошо. но каквото и да правят другите стилове те са в сянката на джаза. както и съвременната музика е в сянката на различни велики парчета от преди години. но стига толкова. аз не съм много запознат с тази музика, не съм я слушал толкова много, просто съм чувал какво символизира и какво е била в разцвета си. айде мир!

machoka
10-10-2005, 10:36
Мечтателят спомена за съвременната музика. Само че зависи... отличителен фактор за нея е додекафонията, но това си е много общо понятие, което не може да се разгледа тук.

Lil` Bow Wow
:lol: БаЦе, разсмиваш ме 8)


Щом джаза е толкова велик и т.н. що в момента има сиурно 5000 човека в свето дето го слушат тоя стил?
'Чалгата', която я слушат 6 милиона българи да не е по-добра? :twisted:

Джазът е нещо, което не можеш да проумееш с детската си главичка, която ахка и охка по псевдо тузари като Еминем и не знам си колко Сента :lol:

Lil` Bow Wow
10-10-2005, 11:25
Кфо да говоря с метъл и с некаф пианист?И таа мечтателката тя па цент не се знае кфо слуша...
мачок верно си баси разбирача щом свързваш рапа с еминем и 75 стотинки.ДЖАЗа е мнооо тъп и не е най-великата музика на света.Точка по вапроса.мечтателката също е мнооо тъпа дан забрая :Р

Стеснителната
10-10-2005, 11:29
Абе тая тема уж я отворих на ташак вие я направихте 80 страници :? нещо не сте добре с матрияла.

Dreckiger Engel
10-10-2005, 14:08
Dosta napechena diskusiika stana... No temata e glupava ... Nqma nai- velika muzika na sveta, vseki si slusha tova, koeto nai-mnogo go vleche... No da kazvash, che djaza e nai-typata muzika na sveta... izvinqvai, no tov a si e maloumie i lipsa na obshta kultura... Lichno az ne go slusham. Ne go razbiram, priznavam si, qvno ne sym dorastnala... Za sega sym porastnala samo na nivo Rock i Metal i lichno za men tova e nai-velikata muzika... Ne priznavam druga muzika, a rapa, chalgata i mazniq pop v stil Britney Spears syvsem gi otricham... A v hip-hopa... hmmm, kato nabliudavam raznite mu razvlecheni tipove kak se dyrjat i kakvo govorqt, prosto mi stava qsno shto za istini se govorqt v pesnite (; No... tova e polojenieto, sveta ot prostotiq nqma da se otyrve nikoga... Prekaleno e zarazna i byrzo se razprostranqva... Dano ne sym vi dosadila mnogo (; I vse pak - In Metal We Trust (;

Emk0
10-10-2005, 15:40
Elektronna Muzika - Progressive, Iberican ,Tribal , DnB

мечтател
10-11-2005, 08:13
Кфо да говоря с метъл и с некаф пианист?И таа мечтателката тя па цент не се знае кфо слуша...
мачок верно си баси разбирача щом свързваш рапа с еминем и 75 стотинки.ДЖАЗа е мнооо тъп и не е най-великата музика на света.Точка по вапроса.мечтателката също е мнооо тъпа дан забрая :Р
аз като съм толкова тъп закво си губиш времето да спориш с мен? ама така като гледам, да не земеш да се обидиш, ама ми се струва, че нещо багажа в главицата ти е в недостиг. да наричаш джаза тъп, да го отричаш напълно, да псуваш кат каруцар и така нататък сочи невероятната ти култура, начетеност и интелигентност, така ли си мислиш? аз също не слушам много джаз, но го уважавам заради това, което е бил, което е, което ще бъде, което е символизирал и ще символизира. на теб тия неща не са ти ясни, ама приказваш, че бил тъп. ми смешко, тъпият тъка си ти. ти с какво свързваш хип-хопа? с тоза което е наистина или с това, от което разни ми ти там "гангстерчета" си изкарват парите? аз щи кажа, че рапът е много повече от това. но същевременно много по-малко от джаза. нещата стоят по подобен начин с рока и метъла, макар техните послания да са ного по-далеч от това в джаза. но колкото и да са велики тези музики са в сянката на музиката от Ренесанса до Романтизма. в нея има и върхове и спадове, но безспорно върховете, покорени от Моцарт, Шопен, Бетховен са много по-високи. но всичко тогава е било различно. няма как да се сравняват нещата. но може ли да те питам, уаф баф, ти с кво свързваш хип-хоп културата? и с кво свързваш джаза? да сравниш двете неща. пробвай, недей да бъдеш такова радио дето не слуша кво му се говори.

tedo_davis
10-11-2005, 08:36
Кфо да говоря с метъл и с некаф пианист?И таа мечтателката тя па цент не се знае кфо слуша...
мачок верно си баси разбирача щом свързваш рапа с еминем и 75 стотинки.ДЖАЗа е мнооо тъп и не е най-великата музика на света.Точка по вапроса.мечтателката също е мнооо тъпа дан забрая :Р
аз като съм толкова тъп закво си губиш времето да спориш с мен? ама така като гледам, да не земеш да се обидиш, ама ми се струва, че нещо багажа в главицата ти е в недостиг. да наричаш джаза тъп, да го отричаш напълно, да псуваш кат каруцар и така нататък сочи невероятната ти култура, начетеност и интелигентност, така ли си мислиш? аз също не слушам много джаз, но го уважавам заради това, което е бил, което е, което ще бъде, което е символизирал и ще символизира. на теб тия неща не са ти ясни, ама приказваш, че бил тъп. ми смешко, тъпият тъка си ти. ти с какво свързваш хип-хопа? с тоза което е наистина или с това, от което разни ми ти там "гангстерчета" си изкарват парите? аз щи кажа, че рапът е много повече от това. но същевременно много по-малко от джаза. нещата стоят по подобен начин с рока и метъла, макар техните послания да са ного по-далеч от това в джаза. но колкото и да са велики тези музики са в сянката на музиката от Ренесанса до Романтизма. в нея има и върхове и спадове, но безспорно върховете, покорени от Моцарт, Шопен, Бетховен са много по-високи. но всичко тогава е било различно. няма как да се сравняват нещата. но може ли да те питам, уаф баф, ти с кво свързваш хип-хоп културата? и с кво свързваш джаза? да сравниш двете неща. пробвай, недей да бъдеш такова радио дето не слуша кво му се говори.
:roll: ти го каза ....
Лил ... като не слушаш нещо - мълчи си поне не се излагай

Lil` Bow Wow
10-11-2005, 15:06
Кфо да говоря с метъл и с некаф пианист?И таа мечтателката тя па цент не се знае кфо слуша...
мачок верно си баси разбирача щом свързваш рапа с еминем и 75 стотинки.ДЖАЗа е мнооо тъп и не е най-великата музика на света.Точка по вапроса.мечтателката също е мнооо тъпа дан забрая :Р
аз като съм толкова тъп закво си губиш времето да спориш с мен? ама така като гледам, да не земеш да се обидиш, ама ми се струва, че нещо багажа в главицата ти е в недостиг. да наричаш джаза тъп, да го отричаш напълно, да псуваш кат каруцар и така нататък сочи невероятната ти култура, начетеност и интелигентност, така ли си мислиш? аз също не слушам много джаз, но го уважавам заради това, което е бил, което е, което ще бъде, което е символизирал и ще символизира. на теб тия неща не са ти ясни, ама приказваш, че бил тъп. ми смешко, тъпият тъка си ти. ти с какво свързваш хип-хопа? с тоза което е наистина или с това, от което разни ми ти там "гангстерчета" си изкарват парите? аз щи кажа, че рапът е много повече от това. но същевременно много по-малко от джаза. нещата стоят по подобен начин с рока и метъла, макар техните послания да са ного по-далеч от това в джаза. но колкото и да са велики тези музики са в сянката на музиката от Ренесанса до Романтизма. в нея има и върхове и спадове, но безспорно върховете, покорени от Моцарт, Шопен, Бетховен са много по-високи. но всичко тогава е било различно. няма как да се сравняват нещата. но може ли да те питам, уаф баф, ти с кво свързваш хип-хоп културата? и с кво свързваш джаза? да сравниш двете неща. пробвай, недей да бъдеш такова радио дето не слуша кво му се говори.
:roll: ти го каза ....
Лил ... като не слушаш нещо - мълчи си поне не се излагай

В свободното си време споря е така за кеф.Недей ме учи ти за рапа боклук хой си слушай джаза и класиката и полудяяй.
тедъо_дейвис ти от кога зе да разбираш от музика че и мнения даваш бе метъл :Р

DeziRe
10-11-2005, 15:09
E tva vee4e e typa tema ! Kyv e smisyla da se spori za takova nshto vseki si ima vkus i vseki shte kaje 4e negovata muzika si e nai hubava nai mnogo nekoi potrebitel da obidi nqkoi drug i da se spori hilqda stranici za nekvi pylno prostotii spored mene taaaa tema e za klu4 !

LiNkiN4eTo
10-11-2005, 15:13
BLACK POWER RULZ THE WORLD!!!