PDA

View Full Version : 15-ГОДИШНА СЕ САМОУБИ В КЪРДЖАЛИ



Jenq
09-30-2005, 22:38
30 Септември 2005 г.

15-годишно момиче от Кърджали се самоуби, скачайки от четвъртия етаж на жилищния блок, в който живее. Трагедията се разиграла в петък към 02 часа сутринта. Трупът на Златка Р. е намерен на паркинга зад блока, който се намира в центъра на града. Според запознати със случая става въпрос за самоубийство. Момичето е оставило предсмъртно писмо. Съученички на Златка, която е учила в езиковата гимназия в Кърджали, не могат да повярват, че момичето е решило да сложи край на живота си. То се е оплаквало пред тях единствено, че в семейството са го държали по-строго.

С това момиче учехме в едно училище и...просто исках да изкажа съболезнованията си и да кажа:
ПОКЛОН,пред паметта ти,Злате!

Стеснителната
10-01-2005, 00:35
Има вече такава тема, но така или иначе - Поклон пред светлата и памет :( .

sisa_pisa
10-01-2005, 06:35
Imalo takava tema..abe ey tova e choveshki jivot be kak moje da si takava?!!!
Neka da pochiva v mir momicheto.. :cry: :cry: :cry:

nejna___
10-01-2005, 07:27
ooo boje za6to ima hora sposobni da si otnemat jivota sami,abe hora nali ste suzdadeni za da jiveete i da se radvate na jivota,hubav ili ne se turpi..POKLON PRED PAMETTA I !!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: dano da nqma pove4e takiva slu4ai na samoubiistvo

4ips@
10-01-2005, 07:36
ПОКЛОН ПРЕД СВЕТЛАТА ПАМЕТ НА ТОВА МОМИЧЕ!!!

Eleonora
10-01-2005, 07:40
Poklon :!: :(

girlpower
10-01-2005, 08:31
МОИТЕ СЪБОЛЕЗНОВАНИЯ,МРАЗЯ ТАКИВА НОВИНИ,ДАНО МОМИчЕТО ДА Е ПО-ДОБРЕ ТАМ КЪДЕТО Е СЕГА.
П О К Л О Н
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

sherry
10-01-2005, 09:18
Поклон пред светлата и памет.
Дано почива в мир :cry: не е трябвало да го прави...

lady_miss
10-01-2005, 11:12
Нека почива в мир :cry:

MaD_CaT*
10-01-2005, 11:47
ПОКЛОН :!: :idea: :idea: :idea:

kurabiika
10-01-2005, 12:04
Ужас! :cry: Моите съболезнования и дано почива в мир!

babyunderground
10-01-2005, 12:06
R.I.P.

BABY_SEXY_GIRL
10-01-2005, 19:26
Сгрешила е, не бива да слагаш край на живота си след като само веднъж ти се дава възможност да живееш, а и си е жив късмет да се родиш точно ти, а не някой друг :? Това го казвам за вас!
А за нея - дано попадне там, където ще е по-добре и ще е по-спокойна :(

Neko_Dream
10-01-2005, 19:42
Поклон. Дано според нейната религия да отиде на по-хубаво място!

SanDRo
10-01-2005, 19:57
Mnogo shibana rabota, koi znae za kakva glupost se e samoubila.. ama kakvato i da e prichinata nishto ne si zaslujava da se lishish ot jivota si, da ti bude daden shans da jiveesh i ti prosto da go otkajesh, tova si e grqh, taka che ne pravete takiva gluposti, jiveite i se radvaite na jivota ,dokato mojete

MaPuXyaHa
10-01-2005, 21:29
ooo boje za6to ima hora sposobni da si otnemat jivota sami,abe hora nali ste suzdadeni za da jiveete i da se radvate na jivota,hubav ili ne se turpi..POKLON PRED PAMETTA I !!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: dano da nqma pove4e takiva slu4ai na samoubiistvoДА си отнемат живота сами или да им го отнемат..други...все си е отнемане на живот..не е справедливо тя е била на 15...колко неща не е видяла още от живота хубави и лоши!
R.I.P

Митьо Очите
10-01-2005, 21:56
Такива дето се самоубиват, въобще не заслужават да се говори за тех!

Jenq
10-01-2005, 23:40
Mnogo shibana rabota, koi znae za kakva glupost se e samoubila.. ama kakvato i da e prichinata nishto ne si zaslujava da se lishish ot jivota si, da ti bude daden shans da jiveesh i ti prosto da go otkajesh, tova si e grqh, taka che ne pravete takiva gluposti, jiveite i se radvaite na jivota ,dokato mojete
Заради баща и...

babeson
10-02-2005, 16:40
Такива дето се самоубиват, въобще не заслужават да се говори за тех!

abs suglasna... dori da e jivqla v semeistvo na narkomani i alkoholici, dori da e bila nai-neshtastnoto momiche na sveta..awee glupavo e super glupavo!nali za tfa e jivota-trqq se borish, a ne da se primirish!blqk!

LiNkiN4eTo
10-02-2005, 17:34
Сгрешила е, не бива да слагаш край на живота си след като само веднъж ти се дава възможност да живееш, а и си е жив късмет да се родиш точно ти, а не някой друг :? Това го казвам за вас!
А за нея - дано попадне там, където ще е по-добре и ще е по-спокойна :(
айде пак взехме много да разсъждаваме...
от де знаеш че само веднъж живеем ?

Господ
10-02-2005, 17:53
Защото аз казвам така, чеда мои...

SeXy^GiRl
10-02-2005, 17:54
Поклон!

Господ
10-02-2005, 17:55
LiNkiN4eTo, тоя Динко дето му се кефиш ти изневерява с мъже! Аз от небето всичко виждам.

10-02-2005, 18:17
Направо невероятно...Кажете ми бе хора как е възможно да решиш,че просто не ти се живее? Та тя е била на 15 години.Каквито и проблеми да е имала това не е било решението им.И аз съм минавала през кризи и т.н. и даже веднъж замалко не направих същата грешка като това бедно момиче,но ми дойде акъла в главата навреме и се спрях.Оттогава ценя живота много повече и ВИ УМОЛЯВАМ ЦЕНЕТЕ И ВИЕ ЖИВОТА,ЗАЩОТО ТОЙ Е ДАР!!! :roll: Мир на прахта й! :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
http://www.ne.jp/asahi/minawa/y108/gallery/pictures/dragon.jpg

Black_Orchid
10-02-2005, 18:25
Поклон пред паметта и!

Господ
10-02-2005, 18:31
Елате при мен, чеда мои...Раят ви зове...

e4o
10-02-2005, 18:50
sujalqvam i poklon :(

пипс
10-03-2005, 06:59
ПОКЛОН :!:

tedo_davis
10-03-2005, 12:26
ПОКЛОН :!:
Rest in PeACe! :cry:

chupacabra:)
10-03-2005, 12:41
айде стига бе ..!? грешно била постъпила..?!
може да не е така, но вие оставали ли сте гладни, жадни, без покрив над главата си, всеки божи ден да те тормозят, да те бият, да те изнасилват ? кфо ? ше се примирите ли и ше се борите? сещате ли се, че в такъв момент нямаш сили не само да се бориш, но и да дишаш? ебати тъпанарските отговори, заклевам се !!!!!!!!!!!!!! :evil: дори да успееш да преодолееш тва препятствие, то вианги ще остане като отпечатък върху теб и ще те измъчва до края на живота ти!чукам на дърво, на никой и на себе си не го пожелавам да изживее подобено кошмар!
едва ли момичето е имало чак такива проблеми, но каквото и да е направила, поне малко ценете решението и, и не я съдете, без да знаете обстоятелствата при които го е направила. щом е решила, че така е по-добре за нея, хубаво.
мир на праха и.

THE_GANGSTA_GIRL
10-03-2005, 22:33
айде стига бе ..!? грешно била постъпила..?!
може да не е така, но вие оставали ли сте гладни, жадни, без покрив над главата си, всеки божи ден да те тормозят, да те бият, да те изнасилват ? кфо ? ше се примирите ли и ше се борите? сещате ли се, че в такъв момент нямаш сили не само да се бориш, но и да дишаш? ебати тъпанарските отговори, заклевам се !!!!!!!!!!!!!! :evil: дори да успееш да преодолееш тва препятствие, то вианги ще остане като отпечатък върху теб и ще те измъчва до края на живота ти!чукам на дърво, на никой и на себе си не го пожелавам да изживее подобено кошмар!
едва ли момичето е имало чак такива проблеми, но каквото и да е направила, поне малко ценете решението и, и не я съдете, без да знаете обстоятелствата при които го е направила. щом е решила, че така е по-добре за нея, хубаво.
мир на праха и.

chupacabra:) е адски права и все повече се убеждавам, че е една от малкото тук, които могат наистина да разсъждават!
Що вече не спрете със заучените си фрази, с глупавите клишета, които са част от всяко ваше второ изречение, поне когато става въпрос за такива неща си го спестете!!!
Колкото до момичето.....нейна воля, щом така е рашила - ОК, никой няма право да оспорва решението й! Поне е имала смелостта да направи това, което наистина е искала....кой от вас може да се похвали със същото(не говоря пряко за самоубийството й, а по принцип)! Мир на праха й!

Jenq
10-03-2005, 22:43
Радвам се,че има хора като вас THE_GANGSTA_GIRL и chupacabra:) ...благодарна съм за това,което написахте и...искам да помоля всички останали-не отправяйте обвинения към момичето...просто се надявам всики,които я познаваха да я запомнят с добро,а вие-да вземете поука от случилото се и да се замислите защо всъщност сте тук...И отново-поклон!

zElEnA^mAsLiNkA
10-04-2005, 14:12
Ami ... d0sta gadn0 sy4uvstvam iskrenn0 na vsi4ki neini priqteli i r0diteli i blizki! Tfa e g0lqma zaguba ... da zagubi6 40vek blizyk na syrcet0 si! Bi trqbval0 predi da predprieme6 takifa ne6ta da 0bmisli6 d0bre! Vqrvam 4e tq g0 e napravila i e 0stypila kakt0 e smetnala za d0bre! Razpravqt 4e e zaradi priqtelq i k0it0 q zarqzyl! V takyf slu4ai mislq 4e p0stypkata i ne e 0pravdana! Mir na praha i ! :cry:

Breakaway``
10-04-2005, 19:23
Не знам защо го е направила .. а и ми се струва доста гадно да коментирам ... затова ще кажа само
Лека й пръст!

DarkInside
10-04-2005, 19:28
Кво ви боли вас? Единствено разбирам авторката на темата, която е имала някаква по директна връзка с момичето. Другите са една купчина флъдъри, които 2 минути след като се постне ще забравят темата. Е точно това не трябва да става. Дори и темата да е важна не бих казал, че това е начина да се запомни някфа там(вече не помня и от къде е ). Замислете се в/у това. И следващия път помислете пак преди да постнете.

Jenq
10-04-2005, 21:24
Razpravqt 4e e zaradi priqtelq i k0it0 q zarqzyl!
Вече споменах,че не е заради приятеля и!Не я е зарязъл(между другото на него в момента изобщо не му е лесно)!Имаше проблеми в семейството си!Това е!

zElEnA^mAsLiNkA
10-05-2005, 06:10
Mi ... neznam v mIRC taka razpravqt! :wink:

BAD_GIRL_
10-05-2005, 07:49
dam :cry: neka po4iva v mir :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

aBeP4eTo
10-05-2005, 11:41
Mi ... neznam v mIRC taka razpravqt! :wink:

Не мога да си предсватя, че толкова кофти нещо може да се коментира наляво-надясно от хора които нито познават момичето, нито могат да твърдят защо го е направила. Това е била волята и така е решила, така е направила. Нищо не може да се промени нито да се върне времето назад трябва да уважим решението и, а не да я упрекваме за това което е направила, защото каквото и да казваме тя просто няма да го чуе. Всеки се ражда свободен и може сам да прецени кое е добре за него и кое не. Тя е решила, че това е единствения път поела е риска, но естествено за пореден път показваме ниската си култура като приказваме без да знаем... :?

Momchence
10-05-2005, 12:13
Да уважавам решението и? Вие чувате ли се? Това е възможно най тъпото нещо което е можела да направи...това момиче е било страшно глупаво и в комбинация с хормоните ето какво се е получило?!?! Има 1000 неща които можеш да направиш преди да кажеш че не остава нищо освен да умреш...това да се самоубиеш е бягане от отговорност и страх....и за какво трябва да увацавам такъв човек? Ще уважавам човек който се бори до последно а не който се предава на първото препядствие! Да кажем че това което е нрпайла е най бруталното възможно...всеки да се замисли на всеки ще хрумне някаква идея за решаване на проблема...все трябва да се пробва нещо...едно е да си пробвал всичко тогава да....защо не е напрайла нещо брутално което може да и помогне....да беше казала на мене аз щях да и помогна...аз не съм единсвен все някой може бо щеше да и помгное за проблема...човек е създаден да живее и да се бори..има хиляди проблеми за които можеш да кажеш че не ти се живее повече..не решаваш ти кога да умреш! Ти тряя се бориш това е! Лесен живот няма!няма да се покланям пред такава велика простотия....жалко само за момичето!!

Jenq
10-05-2005, 23:55
Momchence можеше да не казваш и нищо :x :cry:

Sa3ana3a
10-06-2005, 08:30
LiNkiN4eTo, тоя Динко дето му се кефиш ти изневерява с мъже! Аз от небето всичко виждам. Ха-ха-ха тва ме кефи тотално (За динко де) а другото на вас не ви влиза работа, да разправяте насам натам кой е умрел еее вие се радвайте на всеки миг от вашия живот :x Какво мислите че постигате с "Поклон" или подобните я се стегнете малко, аз посещавам тоя форум за да се забавлявам на глупостите на Стеснителната или Агентите на ФБР а не да си развалям настроението с хора дето не са вече на земята :!: :!: :!:

Momchence
10-06-2005, 14:00
Momchence можеше да не казваш и нищо :x :cry: Да не казвам нищо...това е най-малкото което можах да кажа!
Как може да съжелявате човек който се е самоубил? Просто не ми идва отвътре....аз бих съжалил човек който някой или нещо по накакъв начин му е причинило смъртта, да си кажеш "брей беше добър човек и глей кфо стана" а за самоубивц кфо да си кажеш "брей добро момомиче беше ма глупаво" това е върховната простотия, черешката на сладоледа, простотията на простотиите...по тъпо нещо не можеш да направиш! Сто процента съм сигурен че тфа момиче е страдало от липса на внимание, гледало е много филми и е карало тежък пубертет...и тфа е нещо като крайна мярка за печелене на внимание...е дано е щастлива сега! Ако секи се мяташе за вски проблем хора нямаше да има...баси винаги има проблеми...хубаво да речем че тфа момиче просто се е предало..нека да е така но аз не го разбирам....тая тема ме ядосва защото не мога да си предства чоевек да напраи подобна идиотщина...това за да си го помислиш даже е глупаво..макар че всеки си го е мислил...но малко хора на сериозно...както и да е...

Elven_Princess
10-06-2005, 15:50
Mi ... neznam v mIRC taka razpravqt! :wink:

Не мога да си предсватя, че толкова кофти нещо може да се коментира наляво-надясно от хора които нито познават момичето, нито могат да твърдят защо го е направила. Това е била волята и така е решила, така е направила. Нищо не може да се промени нито да се върне времето назад трябва да уважим решението и, а не да я упрекваме за това което е направила, защото каквото и да казваме тя просто няма да го чуе. Всеки се ражда свободен и може сам да прецени кое е добре за него и кое не. Тя е решила, че това е единствения път поела е риска, но естествено за пореден път показваме ниската си култура като приказваме без да знаем... :?

Ааа...кво прикааш..Българска му работа..Преди 4 месеца тука в Стара Загора се самоуби най-добрата ми приятелка, живееше в съседния вход и израстнах с нея..и още на другия ден целия град беше разбрал и такива слухове се носеха..била бременна (дрън та пляс), била наркоманка..А Боже тя беше най-добрия и невинен човек който познавах..Това е супер тъпо от страна на всички ни да се водим по некви слухове и да говорим така за починал човек..Най-малкото опетняваме паметта му...
Иначе за това момиче...от части разбирам..Дано почива в мир и намери рая и спокойствието, което е търсила..

BABY_SEXY_GIRL
10-06-2005, 16:28
простотията на простотиите...по тъпо нещо не можеш да направиш!

Точно! Това е определението за самоубийството и не смятам, че то може да има оправдание, абсурдно е!!!

chupacabra:)
10-06-2005, 18:30
простотията на простотиите...по тъпо нещо не можеш да направиш!

Точно! Това е определението за самоубийството и не смятам, че то може да има оправдание, абсурдно е!!!
прочети ми дългото мнение на предната страница.
първо преживей тоя ужас на глад, студ, болка, непрекъснат тормоз, който се оказва върху теб, да нямаш покрив над главата си, да не си облечена и обута и да нямаш нищо в джоба си и тогава говори, че самоубийството е абсурдно нещо. има моменти, в които единственото нещо, което можеш да направиш е това - защото дори и да преодолееш тоя кошмар, той ще остане завинаги в съзнанието ти.
вярно е, че момичето най-вероятно го е направило заради някоя глупост, където е далеееееееч от тфа, което описах по-горе, но това в никакъв случай не значи, че самоубийството е абсурдно нещо.
и недей да спориш без да си го преживяла.
стига сме коментирали девойката - щом е решила, че така е по-добре за нея - нейна воля...
стана пълна селяния в тая тема.......

10-06-2005, 19:00
chupacabra:), остави ги, тука всички са много умнички и милички, много разбират от живота, много са видяли и са много повече от връстниците си.
Говорят само ей така наизуст, без да вдяват нищичко.

Momchence
10-07-2005, 19:03
простотията на простотиите...по тъпо нещо не можеш да направиш!

Точно! Това е определението за самоубийството и не смятам, че то може да има оправдание, абсурдно е!!!
прочети ми дългото мнение на предната страница.
първо преживей тоя ужас на глад, студ, болка, непрекъснат тормоз, който се оказва върху теб, да нямаш покрив над главата си, да не си облечена и обута и да нямаш нищо в джоба си и тогава говори, че самоубийството е абсурдно нещо. има моменти, в които единственото нещо, което можеш да направиш е това - защото дори и да преодолееш тоя кошмар, той ще остане завинаги в съзнанието ти.
вярно е, че момичето най-вероятно го е направило заради някоя глупост, където е далеееееееч от тфа, което описах по-горе, но това в никакъв случай не значи, че самоубийството е абсурдно нещо.
и недей да спориш без да си го преживяла.
стига сме коментирали девойката - щом е решила, че така е по-добре за нея - нейна воля...
стана пълна селяния в тая тема.......Не не не не си права....да оставиме момичто на страна...100% причината не си е заслужавала...ни най малко...не знам къф спомен мое да остави човек с такава постъпка...мое да е била истински ангел но щом е напраила такова нещо за мен губи сякфо уважение и респект!
Много, много, много малко неща могат да си заслужават подобно нещо, да не казвам нищо! Ти знаеш ли колко милиони хора живеят в такива мизерни условия каквито рядко се дават и по телевизията.
Хора, животни и растения това всичко е природа...всички имат една цел...оцеляване и продължаване на вида! Живееш, бориш се правиш деца и така докато нещо или някой не ти причини смъртта! Хората колкото и да са различни колкото и да са разумни и генеални в срванение с растенията и животните са част от природата...ние сме един животински вид...един организъм не правим изключение от другите. Целтта на живота е да се бориш....самоубииството е против всички ценности и приети от общестовто норми за нормално и ненормално! Почти няма нещо което да го оправдае...има случай в които ако ти не се самоубиеш някой друг ще гръмне...тогава може...но пак не знаеш какво ще стане утре....какви проблеми може да има едно момиче за да се самоубие...родители...отврат ително семейство...най ужасните родители...примерно! Ок ами ако беше в Африка...без родители...и деня и минаваше в постоянна ужесточена борба за уцеляване...всеки ден пеша, боса, по 6 километра под изгарящото слънце за една кофа с вода...м?....защо там хората не се самоубиват...нима един беден африканец има повече ценности от едно момиче което се води че живее в цивилизована страна? Африканеца шапка му свалям в случая...такива хора се уважават и съжеляват и просто да ти стане жал бе..хора които правят и невъзможното...кфи проблеми можеш да имаш ти като знаеш какви ужасни неща има на тоя свят? По ужасни и от най гадните неща които си гледала по телевизията защотот ако ти се стоварат на главата тея неща ще са 10 пъти по ужасни! Да не споменавам болести...проблеми със здравето.....пак казвам има някфи рядки изключения в които е разбираемно но не говора за иключенията!! Не можеш да ме убедиш това е толкова глупаво...това е детско мислене...мислиш си че света се върти около теб...мислиш си че си най страдащия...никой не се засмиля какви чудесии могат да ти се случат...който ми твърди че тфа е нормално просто се чудя дали си варва или просто се прай на интересен защото темата е супер сериозна!

Swinkenhoffer
10-07-2005, 20:18
в Африка са си свикнали да живеят така. на нас може да ни се струва покъртително, защото водим съвсем различен начин на живот - на повечето ни е осигурено (почти) всичко. нито ни се налага да ходим боси, гладни, жадни, голи и т.н. за тях това си е ежедневие, това е единствения начин да преживяват. да, жалко е, дори е жестоко, но ... ако на мен ми се наложи да живея така, ще се гръмна. честно.
относно самоубийството ... не знам. в една предишна тема казах, че не съм нито за, нито против. хубаво, склонна съм да се съглася, че самоубийството не е решение, но когато ти дойде до главата запяваш друга песен. в продължение на 5 години може да се каже, че бях жертва на домашно насилие (този израз звучи толкова ... гхм ... жалко. да не кажа унизително, ебаси!). преди това нещо да ми дойде на главата, бях най-щастливото същество на земята и мисълта аз или някой да стигне до самоубийство ми беше толкова налудничева, невероятна и, най-вече, тъпа, че за повече можеше и да се мечтае. уви, стана каквото стана и имаше един период около 2-3 години, в който мисълта да сложа край на живота си не ми излизаше от главата. сега, когато това приключи (слава на рийпъра) ми се струва леко тъпо, но все още си мисля, че самоубийството щеше да ми спести доста. да не говорим, че все още има последствия от "онова време". и не ми казвайте, че трябвало да се бориш, щото дрън дрън ... на един единайсет годишен сопол бая ще му е трудно да се прави на мъжага.
та мисълта ми беше, че не е особено правилно да се критикува самоубийството, защото понякога няма друг начин. говорим за тежките случаи, а не за некви, които гаджето им ги зарязало, щото са им малки циците (примерно). :lol:
въпросното момиче нито съм го познавала, нито нищо, за да казвам каквото и да било относно смъртта й или нея самата.

10-08-2005, 15:41
P O K L O N :!: :!:

zElEnA^mAsLiNkA
10-09-2005, 15:45
Ааа...кво прикааш..Българска му работа..Преди 4 месеца тука в Стара Загора се самоуби най-добрата ми приятелка, живееше в съседния вход и израстнах с нея..и още на другия ден целия град беше разбрал и такива слухове се носеха..била бременна (дрън та пляс), била наркоманка..А Боже тя беше най-добрия и невинен човек който познавах..Това е супер тъпо от страна на всички ни да се водим по некви слухове и да говорим така за починал човек..Най-малкото опетняваме паметта му...
Иначе за това момиче...от части разбирам..Дано почива в мир и намери рая и спокойствието, което е търсила..

Тфа щ0 ли не съм г0 чула ( за тф0ита приятелка?!? )
А 0тн0сн0 темата ... и аз не мисля ,че сам0убийств0т0 й е 0правдан0! А за Африка ... ЕВАЛА!!! Че и на сичк0т0 0тг0ре са б0лни 0т някфи б0лести повечет0!

PY_MACKA
10-09-2005, 20:27
Има вече такава тема, но така или иначе - Поклон пред светлата и памет :( .
AMA TI SI SUPER TUPA OVCA MA, NAPRAVO NE ZNAM KAK TE TRAQT RODITELITE TI,A ZA PRIATELI DORI ME SUMNQVA DA IMA6..TUKA STAVA VUPROS ZA NE6TO SUPER TUJNO A TI SE PRAI6 NA LUDA(iskreni suboleznovaniq na blizkite na momi4eto i poklon pred pametta i :cry: )

MrAsNiKa
10-09-2005, 21:21
Да си на 15 и да направиш такова нещо не знам.Аз съм човек на който му се живее и за мен самоубийството е нещо абсурдно.Научил съм се да се справям във всяка ситуация та нали за това е живота да те научи на нещо всяко препядствие те учи на нещо.Самоубийството е чисто и просто проява на слабост.Но до тук с коментара.На мен ми стана адцки гадно като го прочетох това на 15 години не мога да си представя.Каквото ида се каже пред свършен факт няма да я върна нито аз нито нищо.Мога само да искажа искрените си саболезнования към всички нейни близки и приятели.От това да исгубиш детето си по страшно няма.Нека всеки да помисли първо какво ще причини на родите ли те си преди да посмисли за това. :cry:

Momchence
10-10-2005, 15:17
в Африка са си свикнали да живеят така. на нас може да ни се струва покъртително, защото водим съвсем различен начин на живот - на повечето ни е осигурено (почти) всичко. нито ни се налага да ходим боси, гладни, жадни, голи и т.н. за тях това си е ежедневие, това е единствения начин да преживяват. да, жалко е, дори е жестоко, но ... ако на мен ми се наложи да живея така, ще се гръмна. честно.
относно самоубийството ... не знам. в една предишна тема казах, че не съм нито за, нито против. хубаво, склонна съм да се съглася, че самоубийството не е решение, но когато ти дойде до главата запяваш друга песен. в продължение на 5 години може да се каже, че бях жертва на домашно насилие (този израз звучи толкова ... гхм ... жалко. да не кажа унизително, ебаси!). преди това нещо да ми дойде на главата, бях най-щастливото същество на земята и мисълта аз или някой да стигне до самоубийство ми беше толкова налудничева, невероятна и, най-вече, тъпа, че за повече можеше и да се мечтае. уви, стана каквото стана и имаше един период около 2-3 години, в който мисълта да сложа край на живота си не ми излизаше от главата. сега, когато това приключи (слава на рийпъра) ми се струва леко тъпо, но все още си мисля, че самоубийството щеше да ми спести доста. да не говорим, че все още има последствия от "онова време". и не ми казвайте, че трябвало да се бориш, щото дрън дрън ... на един единайсет годишен сопол бая ще му е трудно да се прави на мъжага.
та мисълта ми беше, че не е особено правилно да се критикува самоубийството, защото понякога няма друг начин. говорим за тежките случаи, а не за некви, които гаджето им ги зарязало, щото са им малки циците (примерно). :lol:
въпросното момиче нито съм го познавала, нито нищо, за да казвам каквото и да било относно смъртта й или нея самата.Аааа пор-че не съм съгласен с теб! Мислиш ли че с това се свиква...и в най голямата мизерия да си отраснал един ден го усъзнаваш...макар и за теб да е нормално ни никое едно човешко същество там не му е хич леко! Всеки ден да ти умират хора от селото от някфи си болести дето ако бяха в Европа можеше да се излекуват за 2 дни...да се чудиш кога теб ще те хване някоя малария или нещо друго... не ми казвай че с това се свиква и е нормално за когото и да било....точно защото знаеш какво можеше да ти се случи и да се усазнаеш че твоийте проблеми са нищо в сравнение с проблемите на други хора....Аз само като се замисля в какво положение можеше да съм сега изтръпвам...на практика в сравнение с тея хора там аз нямам никакви проблеми ...трябва да си някъф много обалдян от себе си човек..затворил се в себе си и борещ се да е център на вниманието, на фселената, за да не го усазнаеш ... съмнявам се че това момиче е имало ни най малко подобни проблеми с глада болестите и мизерията....дори да ги е имала това не е африканската савана това е България...мое да не сме най богатите но щом можеш да се самоубиеш можеш и преди това да напрайш всичко възможно да си помогнеш....съмнявам се че щеше да остане без помощ все още има добри хора! Явно не е искал да си помогне.
Както и да е....съжалявам за това което ти се е случило но ти си типичен пример че може :) Сега си си съвсем нормално печено момиче...умира ли ти се сега?

Стеснителната
10-10-2005, 16:14
Има вече такава тема, но така или иначе - Поклон пред светлата и памет :( .
AMA TI SI SUPER TUPA OVCA MA, NAPRAVO NE ZNAM KAK TE TRAQT RODITELITE TI,A ZA PRIATELI DORI ME SUMNQVA DA IMA6..TUKA STAVA VUPROS ZA NE6TO SUPER TUJNO A TI SE PRAI6 NA LUDA(iskreni suboleznovaniq na blizkite na momi4eto i poklon pred pametta i :cry: )
Кат те гледам как реагираш май скоро и ти ще имаш нужда от такава тема :roll: .

black_heart
10-10-2005, 16:53
Da be-Poklon!,ama 6to ne se zapitame 6to q nqma....

Swinkenhoffer
10-10-2005, 18:14
умира ли ти се сега?

ако ти кажа да - ще излъжа. ако кажа не - пак ще излъжа. :)
относно Африка ... ти излизаш правия в случая. въпреки че, когато 24/7 живееш в определени условия, като че ли започваш да привикваш ... поне малко. аз бях свикнала след като се прибера от училище да заваря вкъщи скандали и побоища. но това едва ли може да се сравни с онова, на което се подлагат децата от третия свят.
тва пък прозвуча толкова състрадателно, че даже и аз не си повярвах :lol:

BankS
10-10-2005, 21:19
REST IN PEACE!!!

10-10-2005, 23:13
Поклон :(

Jenq
10-11-2005, 21:06
Вижте...в думите и на пор и на момченцето има голяма част инстина,но..все пак не сме в Африка и както казаха вече-може би просто самия факт,че не сме свикнали на подобен начин на живот както тези хора от там и може би именно това променя много от нещата...между другото темата малко се отклони с тези разсъждения като че ли...

MrAsNiKa
10-11-2005, 21:09
Това са законите слабите умират Силните оцеляват навсякъде е тъка !!! :cry:

snooppy_f
10-13-2005, 17:38
abe ako jivota mi produljava na taq vulna...i na men 6te mi se naloji taq opciq! :roll:

MrAsNiKa
10-13-2005, 18:45
abe ako jivota mi produljava na taq vulna...i na men 6te mi se naloji taq opciq! :roll:Утиваш в ада човече, а вярвай ми там не е хубаво имам връзки и просто не ти го препоръчвам !!!!

dataworm
10-26-2005, 18:34
Vupreki 4e mai ot tezi eofori4ni razmisli nqma da
kaja ne6to novo oba4e si mislq 4e naistina ako nqma6 perspectiva samoubiistvoto kato variant bi ti minalo prez glavata,nali?
Lo6oto e 4e tozi slu4ai ne e izoliran!Dano tozi slu4ai ne ostane prosto porednada 4ast ot 4ernite "statistiki" a dano vsi4ki da izvle4em nqkakva pouka! :cry: :cry: :cry: :(

Lena
10-26-2005, 18:42
poklon

Momchence
10-27-2005, 17:34
Вижте...в думите и на пор и на момченцето има голяма част инстина,но..все пак не сме в Африка и както казаха вече-може би просто самия факт,че не сме свикнали на подобен начин на живот както тези хора от там и може би именно това променя много от нещата...между другото темата малко се отклони с тези разсъждения като че ли...Ти май въобще не си се опитала да разбереш прочетеното от мене...ако въобще си го прочела..."все пак не сме в Африка" да точно защото не сме в африка трябва да се малко по-щастливи и да не си придаваме излишна сериозност на проблемите..."че не сме свикнали на подобен начин на живот" мислиш ли че с това се свиква? Според мене просто нямат на кой да се уплачат в случая, и примерно вместо да се уплакват могат да свършат някоя мизерна работа дето от нея ще зависи дали утре ще са живи...не ми казвай че се свиква да не те опратя там да видим как ше свикнеш бързо! Ето земетресението в Пакистан е поредния пример кфо може да ти се стовари на главата като проблем...това са проблеми...не казвам че ние обикновенните хора нямаме проблеми...просто може да не ги сравняваме с това как може да нямаш проблеми ами с това какви по-сериозни проблеми можеш да имаш...базата на сравнение е доста важна в случая.....и темата не се е отклонила...говорим за самоубииството....
И тфа с поклона е много глупаво междо другото...не са я убили за да съжалвате....глупаво звучи...може да си спестите следващите нападки срещу мене в следващите мнения нищо няма да се промени...имам мнение и го изкзвам съжалявам че не съвпада с баналните ви клишарски поклони

Jenq
10-30-2005, 21:12
Днес стана 1 месец от този случай...Нека всички,които я познаваха да си спомнят за нея с добро...

egHu4ka
10-30-2005, 21:36
ухх колко такива хора познавах които поради една или друга причина сложиха край на живота си!винаги е адски депресиращо!още си спомням как един от най добрите ми приятели скочи от крана при един строеж!много често ходехме там и се катерехме мноооого високо и само той ходеше и по стрелката.. и един ден просто видяхеме на входа на даскалото некролог с негова снимка!беше скочил от там.. но не паднал а скочил! :cry: все още само предполагам какво може да го е накарало да стигне дотам!но хора не е честно да се отказваме толкова рано от живота!

amour
11-05-2005, 10:09
moje bi jivota i ne e bil lek!nikoi oba4e nqma pravo da q sadi,za6toto za neq tva e bil na4ina da izbegne vsi4kite jiteiski problemi!no moje bi ako e bila potarsila pomo6t ot nqkoi e nqmalo da stane taka!no neka se nadqvame 4e sega kadeto i da se namira e mnogo 6tastliva!poklon pred pametta i! :cry: :cry: :cry:

worthy
11-09-2005, 11:35
poklon :cry: :( :cry: :?: :!:

simeon40
11-15-2005, 22:34
awe golqm praz,po sveta umirat hilqdi i o6te tolkoz se rajdat tuka za nekva 6matka det sa samoubila ve4i golemie vapros,abe vii parvo pomislete za sebe si,vii parvo pomislete za si4ki,pa posle za edin otdelen individ :evil: :evil: :evil: :x :x :x :!: :!: :!:

vra4ka
11-16-2005, 08:22
Въпреки че е минало време от случая смятам да изкажа мнение!
Самоубийството е просто престъпление в такъв случай!
Просто на тази върасаст,в тази страна не може да си видял наистина какво значи да се бориш за живот.
Това че баща ти не те пуска след 9 навън или че гаджето ти те е зарязало не са причини да се самоубиваш!
Човек трябва да цени това което има!Такива хора наистина са слаби и просто не могат да се справят,това е просто безмислено самоубийство.Приемам самоубийство единствено в случай че наистина човек е преживял или преживява голяма психическа или физическа травма- болест,изнасилване,смърт.
Просто апелирам към всички които може някога да посегнат на живота си!
ПОмислете проблеми те ви не са ли преодолими.
Мислите ли че родителите ви няма да се погубят в скръб
А нима да сте видели всичко,че да нямате какво да виждате повече!

Айде стига толкова поклон пред паметта на момичето и искрено се надявам да е имала наистина причини да направи това :!:

V!P[Samotnika]
11-18-2005, 15:48
Skoro o4akvaite i 1 vav sliven(mene) :?

WingsOfButterfly
11-19-2005, 07:41
V!P[Samotnika] Пуснато на: Пет Ное 18, 2005 7:48 pm Заглавие: Re: 15-ГОДИШНА СЕ САМОУБИ В КЪРДЖAЛИ

Skoro o4akvaite i 1 vav sliven(mene)
Za kfo .. tfa sa pylni gluposti nishtu ne se reshava po toq nachin :( :?

SEXtreme
11-19-2005, 07:43
Уф...горката :(явно нещо и е хлопало, ама все пак... :cry:

Devilsplaymate
11-19-2005, 07:51
Поклон! :cry:

ina`
12-04-2005, 02:32
Уф...горката :(явно нещо и е хлопало, ама все пак... :cry:
ni6to ne i hlopa6e!zlateto be6e stahotno momi4e!mnoo to4na!to4no za tova tolkova si q obi4ah!nikoi koito ne znae to4no kvo stana da ne si izkazva tapoto mnenie!prestanete da sadite nqkoi koito ve4e ne e sred nas ok?

fulldelight
12-04-2005, 20:50
оффф....е, самоубила се - big deal...кат е била хахо

SEXtreme
12-04-2005, 21:14
оффф....е, самоубила се - big deal...кат е била хахо
lol...къв си критичен и ти!Покажи малко....почет ХАХХАХАХА....

Hybrid_Theory_F
12-19-2005, 13:58
Наистина съжалявам и се прекланям пред паметта й

Sweet_Smile
12-24-2005, 11:23
nqmama akkvio da kaja osven moite sabolezovaniq:( i dano se sly4vat po rqdko takiva raboti

NeNaSiTnA_TA
12-24-2005, 17:34
poklon

lina15
12-25-2005, 10:05
:cry: