PDA

View Full Version : za Mary Jane!



zeleni_o4i
10-02-2005, 09:41
Канабис - Mary Jane

Под това название са известни всички наркотични продукти, които се получават от конопа - марихуана, ганджа, хашиш, хашишово масло. Цветовете на женските конопени растения, независимо дали се наричат "индийски коноп" или не, отделят специфично миришеща смола, която съдържа десетки вещества със сходна химична структура, наречени канабиноиди. Основните психоактивни ефекти на канабиса се дължат на един от тях, известен като тетрахидроканабинол или съкратено ТНС. Индустриалните сортове коноп, както и дивите му разновидности, съдържат малко активно вещество. Наркотичните продукти се получават от сортове с високо съдържание на смола, които са резултат от хилядолетна селекция. Различните сортове, освен ТНС, съдържат и други важни канабиноиди, които внасят своя нюанс в психоактивните свойства на канабиса. Независимо от това, силата на дрогата се оценява според количеството ТНС. Марихуаната съдържа обикновено около 1 до няколко % ТНС; ганджата до 10%; хашишът до 40%, а маслото до 60% ТНС.

У нас най-често се пушат цигари (joint) от марихуана и ганджа, по-рядко се пуши хашиш, а маслото почти не се среща. Много по-рядко канабисовите продукти се приемат през устата. Тъй като различните продукти съдържат различно количество ТНС, е много трудно да се посочи точна доза, но потребителите получават желаните ефекти поемайки приблизително 10 мг ТНС. Продължителността на ефекта при пушене е около 2 до 4 часа. При приемане през устата ефектът настъпва след около 2 часа и продължава 6 - 8 часа.

Ефектите на при пушене на канабис започват с период на така нареченото щастливо безпокойство, което продължава около 15 минути. След това се развиват неговите типични ефекти - лека еуфория, замайване, безпричинен смях, бягащи мисли и невъзможност за концентриране върху конкретен предмет, изостряна на сетивните възприятия (зрение, слух, апетит), удължаване на чувството за време. По-късно се появява сънливост, която може да премине в сън без сънища. При големи дози могат да се появят халюцинации при затворени очи.

Свръхдози вследствие на употребата на канабис са невъзможни, тъй като той е много слабо токсичен. Канабисът повишава пулса и в по-малка степен кръвното налягане. Той понижава вътреочното налягане, което се проявява като зачервяване на очите. Слабо понижава синтеза на мъжки полови хормони и активността на имунната система. Канабисовият дим съдържа приблизително толкова вредни вещества, колкото дима на силен тютюн, който се пуши без филтър. Несъмнено е, че канабисът съвсем не е безвреден, но като цяло "при съществуващия начин на употреба, канабисът създава значително по-малки проблеми за здравето от алкохола и тютюна" - се твърди в заключенията на авторитетния доклад на Световната Здравна Организация за канабиса.

Проблемите, които може да предизвика употребата на канабис, са почти изцяло от психологическо естество. При някои хора, още в първите минути след пушенето, може да се развие параноичен страх и даже паническо разстройство (рязко забързан пулс, чувство на задушаване, гадене и повръщане). Това се случва на начинаещи потребители, които изпитват несъзнателен страх от настъпването на необичайните за тях ефекти на канабиса. Паническите разстройства са практически непознати при опитни пушачи. Употребата на канабис не води до агресивно поведение.

Канабисът блокира кратковременната памет, което води до невъзможност за усвояване на нова информация. По тази причина канабисът е изключително неподходящ за тези, които имат да учат, както и за всички, които трябва ефективно да използват мозъка си. Изследванията показват, че канабисът, подобно на алкохола, влияе негативно на способността за управление на кола; особено опасна в това отношение е комбинацията от канабис и алкохол. При хора, които използват канабис рядко, отрицателните ефекти върху мисловните процеси обикновено изчезват до сутринта, но при честа употреба на големи количества канабис (3 до 5 цигари на ден), мозъкът възстановява своите функции едва след 2-3 дена въздържание.

За разлика от много други наркотици, към канабиса не се развива толерантност, т. е. няма необходимост от повишаване на дозата, даже при системна употреба на умерени количества. Канабисовият абстинентен синдром, ако въобще може да се говори за такъв, е наблюдаван само в лабораторни условия след продължителна употреба на нереално високи дози (10 цигари дневно). Доколкото става дума за средностатискическия потребител, канабисът може да предизвика слаба психическа зависимост и употребата му да се превърне във вреден навик. Смята се, че около 4% от потребителите имат някаква форма на зависимост. Спирането или намаляването на употребата в случаите на канабисова зависимост не изисква лекарска помощ.

Твърдението, че канабисът е “входна врата” към твърдите дроги, е необосновано. Всички изследвания, проведени през последните 60 години показват, че причинно-следствената връзка между едното и другото е твърде съмнителна. Повечето потребители на канабис нямат желание да стават наркомани и не използват други по-силни забранени наркотици. Малцината, които преминават от канабис на хероин, го правят поради липса на информация, защото са твърде глупави или просто не са в ред.

eto tova poslednoto razreshi edna mnogo stara tema i mi zvuchi dosta vqrno, kakto i cqlata statiq. neka da sme dobre informirani...

Murderdoll
10-02-2005, 11:53
http://www.promena.org/public/banners/tshirt_nadpis.gif

WannaBe
10-02-2005, 13:39
http://www.promena.org/public/banners/tshirt_nadpis.gifДа живей! :mrgreen:

Sa3ana3a
10-04-2005, 12:46
http://www.promena.org/public/banners/tshirt_nadpis.gif Да бе ти ако верваш в товаааа...

S8K
10-04-2005, 15:31
от :( :arrow: :) :arrow: :D :arrow: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...ха-ха-хааааааааааа :!:

Murderdoll
10-04-2005, 17:01
htp://www.promena.org/public/banners/tshirt_nadpis.gif Да бе ти ако верваш в товаааа...
ми всъщност да, "вервам"
шото е така не че нещо..

ChoChiNka
10-04-2005, 17:05
разбира ти 16-17 годишната тиква
до сега никой се не е изклекувал от спин с коз

zeleni_o4i
10-04-2005, 17:17
http://www.promena.org/public/banners/tshirt_nadpis.gif Да бе ти ако верваш в товаааа...

hubavo, obache se pitam zashto neshto tolkova polezno za medicinata i promishlenata industriq, kato konopa e zabranen v tolkova mnogo strani. napravo sramota e da ne se legalizira. :roll:

Murderdoll
10-04-2005, 17:25
ChoChiNka ми фсъщност разбира ДА.
не се е излекувал..някъде да пише че
тревата лекува?облекчава симптомите,
и тфа пак е добре

zeleni_o4i права си it`s a shame...

10-04-2005, 21:38
ChoChiNka ми фсъщност разбира ДА.
не се е излекувал..някъде да пише че
тревата лекува?облекчава симптомите,
и тфа пак е добре

zeleni_o4i права си it`s a shame...
При повечето от болестите дето пишеше не боли,тъй че за какви симптоми говорищ?

Rebel
10-05-2005, 00:09
Vie ste dosta kompetentni...
1. Ne pravite razlika mejdu dekriminalizacia i legalizacia, chuli ste taia dumichka "legalizacia" i haide veche jointa triabva da se legalizira...
2. Ne znam kakvo mu e poleznoto - edno slime da kajam sudurja 20 puti poveche katran ot 1 cigara bialo victory. pravete si izvodite sami ako mojete razbira se.
3. Triabva da ste pulni baluci shtom viarvate na Promena , vodacha im i podobnite mu individi. Te sa prosto klouni, turseshti izvestnost.
4. zelenite o4i da slushat tuka: Hubavo e da pravish copy-paste i da se naduhvash posle, ama v sluchaia ne e pravilno. Ne znam kakvi sa tia izsledvania, no v BG pone edno 70-80% ot horata pochnali predi 1-2 godini da pofiat veche sa na amfetamin. Da ne govorim za hard narkomanite s hertzata. No vse pak zavisi ot psihikata na lichnostta i t.n. ...
5. Znam che shte ima otgovori : Abe KOMPLEKSAR ( modna duma iz forumnogo prostranstvo ) ti kvo razbirash, NE ZNAESH NISHTO...

Стеснителната
10-05-2005, 00:54
Най големите сдуханяци имат нежда от тревата 8) .

DeRiL
10-05-2005, 08:20
Sa3ana3a Ne e zadyljitelno da verva6 na ne6to deto e dokazano!!! sleda 4e
EEEEi mom4eta toq pi4 e balyyyk!!!
brato ne slu4aino sy6testvuva medicinska treava i esencii be!!!
Lekarstva na tazi osnove se predpisvat na tejki astmatici...
indiancite sa pu6eli treva predi tolkoa godini kolkoto pi6e tam...(ne gi gledah)
a ti 6'si ostane6 kuh voveki!

zeleni_o4i
10-05-2005, 08:33
[quote="Rebel"]
4. zelenite o4i da slushat tuka: Hubavo e da pravish copy-paste i da se naduhvash posle, ama v sluchaia ne e pravilno. Ne znam kakvi sa tia izsledvania, no v BG pone edno 70-80% ot horata pochnali predi 1-2 godini da pofiat veche sa na amfetamin. Da ne govorim za hard narkomanite s hertzata. No vse pak zavisi ot psihikata na lichnostta i t.n. ...
[quote]

da se utochnq - izkazvaneto mi beshe ironichno (golqma greshka,qvno trqbva da kazvam neshtata napravo za da me razberete pravilno), i ako se prochete kakto trqbva shte razberete che sum 100% protiv legaliziraneto. 8)

10-05-2005, 09:04
Sa3ana3a Ne e zadyljitelno da verva6 na ne6to deto e dokazano!!! sleda 4e
EEEEi mom4eta toq pi4 e balyyyk!!!
brato ne slu4aino sy6testvuva medicinska treava i esencii be!!!
Lekarstva na tazi osnove se predpisvat na tejki astmatici...
indiancite sa pu6eli treva predi tolkoa godini kolkoto pi6e tam...(ne gi gledah)
a ti 6'si ostane6 kuh voveki!
Kuh chovek she vikash na bashta ti be!
Smeshnik, chul tam za indiancite i "medicinska treva" i veche e kompetenten.

Sa3ana3a
10-05-2005, 11:49
Sa3ana3a Ne e zadyljitelno da verva6 na ne6to deto e dokazano!!! sleda 4e
EEEEi mom4eta toq pi4 e balyyyk!!!
brato ne slu4aino sy6testvuva medicinska treava i esencii be!!!
Lekarstva na tazi osnove se predpisvat na tejki astmatici...
indiancite sa pu6eli treva predi tolkoa godini kolkoto pi6e tam...(ne gi gledah)
a ti 6'si ostane6 kuh voveki!
Kuh chovek she vikash na bashta ti be!
Smeshnik, chul tam za indiancite i "medicinska treva" i veche e kompetenten. Напълно вярно, то всеки наркотик в началото е имал медицинска цел но те от такива шибаняци кат DeRiL са продължили "Лечението си" та до днес, има наистина някои наркотици дето са наистина лечебни но те се поемат по различен и безопасен начин :wink:

DeRiL
10-05-2005, 17:36
tate moe da e kuh 4ovek. az sam po kuh ot nego! ma pri polojenie 4e trqa da mi vika6 na mene tate ti kuf si be kuhar??? 6te kaja na jena mi(maika ti) kvo e izlqzlo ot tebe i nema se gordee...
a pa za anonimko moje da kaja 4e '6ibanqk' be6e i maika mu Go6o... ot kakto q parnah e 'golqm 6ibanqk'.

10-05-2005, 18:06
tate moe da e kuh 4ovek. az sam po kuh ot nego! ma pri polojenie 4e trqa da mi vika6 na mene tate ti kuf si be kuhar??? 6te kaja na jena mi(maika ti) kvo e izlqzlo ot tebe i nema se gordee...
a pa za anonimko moje da kaja 4e '6ibanqk' be6e i maika mu Go6o... ot kakto q parnah e 'golqm 6ibanqk'.
Ti si tipichen primer za angry teen v deistvie.
Gledam imash razdvoenie na lichnostta tursi lechenie, moje da sloji krai ne dushevnite ti terzania
Sa3ana3a e dai sega heroin e imalo v nemskite siropi za kashlica v nachaloto na 20ti vek, kakvo veche heroina e polezen kato lekarstvo v malki kolichestva.
derile za da mirnesh shte kaja edno: JOINT > ALL. JOINT AE POLEZEN, PUSHETE JOINT!

zeleni_o4i
10-05-2005, 19:42
разбира ти 16-17 годишната тиква
до сега никой се не е изклекувал от спин с коз

moga da dobavq, che do sega nikoi ne se e izlekuval ot SPIN s KAKVOTO I DA E... :roll: i nqma takiva tendencii v skoro vreme :(

DeRiL
10-05-2005, 20:51
gost-a tfa sa opitvam da prokaram kato ideq... ne e ba6 polezen 6ot ubiva mozy4nite kletki i izkufqva6... ma nikoio ne e pisal nikade za zloupotrebqvane s tfa i t.n. polezen e kato lekarstveno sredstvo i se izpolzva mnogo 6iroko v taq oblast. A pyk tfa 4e nekvi deto sa vijdali samo na gif-4eta i jpg kartinki s treva mi povtarqt kvot kazvam i mi vikat 4e sym typ e drugo...

Sa3ana3a
10-06-2005, 08:59
разбира ти 16-17 годишната тиква
до сега никой се не е изклекувал от спин с коз

moga da dobavq, che do sega nikoi ne se e izlekuval ot SPIN s KAKVOTO I DA E... :roll: i nqma takiva tendencii v skoro vreme :( Така е zeleni_o4i ти си умно момиче не кат Стеснителната или Deril :) засега много ме кефиш :wink:

zeleni_o4i
10-06-2005, 10:16
разбира ти 16-17 годишната тиква
до сега никой се не е изклекувал от спин с коз

moga da dobavq, che do sega nikoi ne se e izlekuval ot SPIN s KAKVOTO I DA E... :roll: i nqma takiva tendencii v skoro vreme :( Така е zeleni_o4i ти си умно момиче не кат Стеснителната или Deril :) засега много ме кефиш :wink:

blagodarq :)

Sa3ana3a
10-06-2005, 10:54
разбира ти 16-17 годишната тиква
до сега никой се не е изклекувал от спин с коз

moga da dobavq, che do sega nikoi ne se e izlekuval ot SPIN s KAKVOTO I DA E... :roll: i nqma takiva tendencii v skoro vreme :( Така е zeleni_o4i ти си умно момиче не кат Стеснителната или Deril :) засега много ме кефиш :wink:

blagodarq :)
Моля :)

ГАНДЖА
10-06-2005, 12:12
Бла-бла-бла...пуша козец за лека нощ мисиш ли че не ги знам тея работи...JOINT THE NATURALE :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

10-06-2005, 13:17
nekoi ot foruma prodava li ha6i6 4e mi svar6i ?
samo deril toi v toq forum e nai golemiq pi4

DeRiL
10-06-2005, 17:00
:) Evala e brato. Neam. Novo qko ne6to ima... Akineton!

gorniq gost
10-09-2005, 17:44
koi e toq we

marusha
10-10-2005, 15:20
Бла-бла-бла...пуша козец за лека нощ мисиш ли че не ги знам тея работи...JOINT THE NATURALE :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
malko she te popravia: join the nature e лафът!!!!

Sa3ana3a
10-10-2005, 17:14
Бла-бла-бла...пуша козец за лека нощ мисиш ли че не ги знам тея работи...JOINT THE NATURALE :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
malko she te popravia: join the nature e лафът!!!! Абе тоя наркоман и да го поправиш 10 пъти пак нищо нема да схване :wink:

zeleni_o4i
10-11-2005, 09:33
Бла-бла-бла...пуша козец за лека нощ мисиш ли че не ги знам тея работи...JOINT THE NATURALE :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
malko she te popravia: join the nature e лафът!!!! Абе тоя наркоман и да го поправиш 10 пъти пак нищо нема да схване :wink:

haha ima neshto vqrno :wink:

gos7
06-10-2006, 21:06
Хората които са против тревичката, бихте ли ми казали къде мога да намеря информация за ужасните негативни действия на коза, с които вие виждам сте добре запознати след като така жарко отстоявате тезата си? Досега съм чел единственно положителни неща, айде убедете ме защо е вредна?

zeleni_o4i
06-11-2006, 18:23
Хората които са против тревичката, бихте ли ми казали къде мога да намеря информация за ужасните негативни действия на коза, с които вие виждам сте добре запознати след като така жарко отстоявате тезата си? Досега съм чел единственно положителни неща, айде убедете ме защо е вредна?


w google.com pishesh "marihuana deistviq". izlizat saitove s absolutno cqlata informaciq za marihuanata i nejnite proizvodni. :smt006

zeleni_o4i
06-11-2006, 18:28
ili po-konkreten adres - http://narkomania.start.bg/ tam ima za vsichki vidove narkotici, dosta informaciq.

CRaZy_IKT
06-11-2006, 19:09
ili po-konkreten adres - http://narkomania.start.bg/ tam ima za vsichki vidove narkotici, dosta informaciq.
HAHAHHAHAHHAHHAHAHAHHAHHAHAHHAHAHAHHAHAHHAHAHHAHAH AHHA
Abe ti si qko zle hahahahhaha
SAITA E WWW.PROMENA.ORG

gos7
06-11-2006, 21:06
Dobre 4el sam kupishta za marihuanata, uwrejda dihatelnata sistema kato cigarite. Wqrno edna cigara marihuana e rawno na 10 bqlo victory no pyk w srawnenie s teen pusha4ite dori edin koz na dwa dni e nishto, oba4e efekta e w pyti po dobyr. A za wyzdeistwiteto w/u mozyka moga da kaja 4e trewata e po bezwredna ot alkohola i po4ti wis4ki ostanali widowe narkotici.
PS Fizi4eska zawisimost - nqma Psihi4eska - mnogo malka
PPS
La cucaracha, la cucaracha,
Ya no quieres caminar,
Porque no tienes,
Porque le falta,
Marihuana que fumar

06-11-2006, 21:55
Vie ste dosta kompetentni...
1. Ne pravite razlika mejdu dekriminalizacia i legalizacia, chuli ste taia dumichka "legalizacia" i haide veche jointa triabva da se legalizira...
2. Ne znam kakvo mu e poleznoto - edno slime da kajam sudurja 20 puti poveche katran ot 1 cigara bialo victory. pravete si izvodite sami ako mojete razbira se.
3. Triabva da ste pulni baluci shtom viarvate na Promena , vodacha im i podobnite mu individi. Te sa prosto klouni, turseshti izvestnost.
4. zelenite o4i da slushat tuka: Hubavo e da pravish copy-paste i da se naduhvash posle, ama v sluchaia ne e pravilno. Ne znam kakvi sa tia izsledvania, no v BG pone edno 70-80% ot horata pochnali predi 1-2 godini da pofiat veche sa na amfetamin. Da ne govorim za hard narkomanite s hertzata. No vse pak zavisi ot psihikata na lichnostta i t.n. ...
5. Znam che shte ima otgovori : Abe KOMPLEKSAR ( modna duma iz forumnogo prostranstvo ) ti kvo razbirash, NE ZNAESH NISHTO...
1. Vqrno
2. 20 puti poveche... ili 20 puti po-malko q se oprai ve.
3. Vqrvam/e v Promena i te ne tursqt izvestnost a se borqt sa po-dobro.
4. Az pak znam hora deto ot 10 godini i poveche pushat i ne sa produljili s nishto drugo. Pravi razlika mejdu istinski pafkatori i gazari. Gazarite pushiha treva shtoto beshe moderno sq minaha na amfeti shtoto te stanaha moderni. Vseki sam si izbira putq
5. kashirai se nqkude

Napravo mi omrazna da vi cheta glupostite v toq forum i mi ide povecheto ot vas da gi zachukam :smt014

zeleni_o4i
06-13-2006, 11:12
ili po-konkreten adres - http://narkomania.start.bg/ tam ima za vsichki vidove narkotici, dosta informaciq.
HAHAHHAHAHHAHHAHAHAHHAHHAHAHHAHAHAHHAHAHHAHAHHAHAH AHHA
Abe ti si qko zle hahahahhaha
SAITA E WWW.PROMENA.ORG

ne mi otvarq takava stranica, moje bi ne si q napisal pravilno ...

CRaZy_IKT
06-13-2006, 20:58
ili po-konkreten adres - http://narkomania.start.bg/ tam ima za vsichki vidove narkotici, dosta informaciq.
HAHAHHAHAHHAHHAHAHAHHAHHAHAHHAHAHAHHAHAHHAHAHHAHAH AHHA
Abe ti si qko zle hahahahhaha
SAITA E WWW.PROMENA.ORG

ne mi otvarq takava stranica, moje bi ne si q napisal pravilno ...
Момиче съм...а иначе сайта сега е в "ремонт" аххаххаха

zeleni_o4i
06-14-2006, 14:39
ili po-konkreten adres - http://narkomania.start.bg/ tam ima za vsichki vidove narkotici, dosta informaciq.
HAHAHHAHAHHAHHAHAHAHHAHHAHAHHAHAHAHHAHAHHAHAHHAHAH AHHA
Abe ti si qko zle hahahahhaha
SAITA E WWW.PROMENA.ORG

ne mi otvarq takava stranica, moje bi ne si q napisal pravilno ...
Момиче съм...а иначе сайта сега е в "ремонт" аххаххаха

:roll: :roll: :roll:

gos7
06-14-2006, 18:44
Gotowo, we4e dosta wreme prou4wam trewata, zakliu4enieto mi e - pushete q samo s powod, ne prekalqwajte s powe4e ot 3/4 na sedmica i si prawete kefa, bez da wi stawa nawik, ako nqmate wolqta ili pushite obiknoweni cigari w golemi koli4estwa se udawete w toaletna 4iniq.

kudravoto
06-16-2006, 20:12
Пич,много правилно заключение !!!
:D :D :D

06-17-2006, 10:30
Vie ste dosta kompetentni...
1. Ne pravite razlika mejdu dekriminalizacia i legalizacia, chuli ste taia dumichka "legalizacia" i haide veche jointa triabva da se legalizira...
2. Ne znam kakvo mu e poleznoto - edno slime da kajam sudurja 20 puti poveche katran ot 1 cigara bialo victory. pravete si izvodite sami ako mojete razbira se.
3. Triabva da ste pulni baluci shtom viarvate na Promena , vodacha im i podobnite mu individi. Te sa prosto klouni, turseshti izvestnost.
4. zelenite o4i da slushat tuka: Hubavo e da pravish copy-paste i da se naduhvash posle, ama v sluchaia ne e pravilno. Ne znam kakvi sa tia izsledvania, no v BG pone edno 70-80% ot horata pochnali predi 1-2 godini da pofiat veche sa na amfetamin. Da ne govorim za hard narkomanite s hertzata. No vse pak zavisi ot psihikata na lichnostta i t.n. ...
5. Znam che shte ima otgovori : Abe KOMPLEKSAR ( modna duma iz forumnogo prostranstvo ) ti kvo razbirash, NE ZNAESH NISHTO...

ХАХАХАХАХХА ТИ НАПРАО МЕ РАЗБИ МАНЯК ХААХАХАХА
първо Жоро Кадифето не е никакъв клоун а е много точен пич и се бори за каузата си с всички сили ...
Второ как пък решаваш че тея дет са на амфетамин и на херца им е виновна тревата след като тя няма абсолиутно нищо общо с горепосочените психоактиви... едното е опиат депресант другото е вдигащ наркотик парти... а тревата мой човек е доста далече от тези класификации
И ТРЕТО НЕ СИ ТИ БАЛЪКА ДЕТО ДА МИ КАЖЕ АЗ НА КОЙ ДА ВЯРВАМ И НА КОЙ НЕ КЕНЕФ.... :smt013 :smt013 :smt013