PDA

View Full Version : Сенорин



Iskam_da_izlekuvam_akneto
10-04-2005, 09:23
Здравейте ще ви бъда благодарен ако някой който е използвал СКИНОРЕН даде отзиви за него. Как действа дали е добро колко струва и за колко време има ефект. Благодаря предварително

Qgodka_
10-04-2005, 10:21
Аз съм го ползвала и попринцип е много ефикасно, мисля че струваше около 16 лв.,но не съм сигурна. След като се намежеш примерно вечерта и на сутринта пъпката вече си отива. Imex също е толкова добро и сапуна и кремчето струват 11лв.

BAD_GIRL_
10-04-2005, 12:14
i az sam go polzvala no ne struva po malko ot23lv . :P

10-04-2005, 18:17
Можете ли да кажете нещо повече за тези кремчета, защото аз ги чувам за първи път.

Qgodka_
10-05-2005, 07:00
Как действа Скинорен?
Скинорен съдържа микронизирана ацелаинова киселина, която потиска развитието на бактериите, участващи в появата на акне. Тя въздейства върху процеса на вроговяване на епидермалните клетки и по този начин оказва положителен лечебен ефект срещу образуването на комедони (черни и бели точки).

Кога и как се използва Скинорен?
Скинорен се използва за лечение на акне вулгарис. Преди прилагане на Скинорен кожата се измива добре с вода и ако е подходящо - с меко почистващо средство. Ако лекарят не е предписал друго Скинорен се нанася върху засегнатите места на кожата два пъти дневно (сутрин и вечер), като леко се втрива. В случай на прекомерно дразнене на кожата количеството крем може да се намали или да се прилага веднъж дневно, докато престане дразненето. Лечението може да се прекъсне временно за няколко дни. Важни е Скинорен да се прилага редовно в целия период на лечение. Продължителността на лечение е различна при отделните пациенти, а също така зависи от тежестта на процеса. Най-общо подобрение може да се очаква след около 4 седмици. За получаване на оптимални резултати Скинорен трябва да се използва редовно в продължение на няколко месеца.
Води ли прилагането на Скинорен до появата на нежелани местни реакции?
Чувството на парене или сърбеж, понякога зачервяване и лющене може да се появят в началото на лечението. В повечето случаи оплакванията са леки и намаляват в курса на лечението.
Кога не трябва да се прилага Скинорен?
Не трябва да се използва Скинорен, ако сте алергични към някоя от съставките му, и по-специално - пропиленгликол.
Какво трябва да знаете, преди да използвате Скинорен?
Скинорен се прилага само в засегнатата област. Трябва да внимавате Скинорен да не влезе в контакт с очите ви. Ако това стане, незабавно трябва да ги промиете с обилно количество вода.

В каква лекарствена форма се предлага Скинорен?
Туби от 30 г.

Къде можете да намерите Скинорен?
В аптеките - без рецепта.

06-08-2007, 22:23
Използвам скинорен от около 2 месеца и има значителен резултат , има избелващ и лющеш се ефект , става и за премахване на тъмни петна , но не става за ден -два , за видим резултат е нужно време.

ProstoAz
06-08-2007, 22:25
Темата е стара!