PDA

View Full Version : Все още има хора !



F-cHeTo
10-05-2005, 12:15
Така искам да разкажа една историйка .
Мойта майка е украинка и следователно и аз малко 8) Всяка година хода там . Та така тази година аз отивам там беше супер (както винаги). Но се случи нещо странно . Отивам аз в магазина там и нещо си купувах не помна какво . Излизам и гсм-а ми звани-моите приятели от българия ! Страшно се зарадвах и започнахме да си говорим ( на български много ясно). Седнах аз на една пейка се пак да не говоря в движение. След като спрех разговора едно момиче ме попита дали сам от балгария - на чист български език ! Аз казах че сам и тя страшно се зарадва! Постепенно заварзахме разговор и аз разбрах че от 4 год тя не е идвала в българия , че живее при баба си и учи. Родителите й са в българия . Миналата година е сабрала последните си пари само и само да дойде за 3 дена да види майка и и баща си ! Толко ме трогна това момиче !
Какво бихте казали вие ? Наистина ли смятате че това момиче не обича милата си родина и родителите си ? П.С. Писна ми от тези хора които постоянно казват че щом 1 път си напуснал родината си значи не я обичаш !

Pifcho
10-05-2005, 13:11
hubava istoriika :) trogatelna naistina

Oue Maue - Piue Sus Zeue
10-05-2005, 16:31
Радвам се, че не е забравила родината си, своите български приятели, най-важното - не е намразила родителите си, че са я пратили в Украйна.
Дано и те не започнеш да се откъсваш от България, при това често ходене в Украйна. По колко време стоиш там?

10-05-2005, 20:24
Naistina e mn hubavo da chuvash takiva neshta ot vreme na vreme! Jalko che pri men ima super malko balgari (1 60 godishna jena samo - tuka e omajena ot ...40 godini mai)
Are nqkoe teenche da skokne pri men za 2 godinkiiiii :)

10-10-2005, 19:23
Добре, не искам да кажа нищо лошо, ама защо като толкоз обичаш България не я пишеш с главно Б?


Има една мъдрост:
"Обичам родината, но мразя държавата!"

Bamze
10-15-2005, 20:51
Трудно ми е да преценя!
Защото лично аз съм се разделял с близките си и то за кратко само през месеците в казармата.
А и историите, които съм чувал за българите в чужбина са жестоки! Всички са от сорта:".....та от мен да знаеш - срешнеш ли българин в чужбина, колкото по-далеч си ти от него толко по-добре за теб!"; "..." ; "...че чужденците те мачкат е факт! Те трябва да те пробват. Ама само българин може да те прецака така жестоко в чужбина!" ; "....българите в чужбина ти извъртат далеч по-курвенски номера отколкото в родината" ; ".....и понеже вълци единаци, като нас не ще се обединят никога, и те го знаят, се стараят да виреят на гърба ти!"
ЛИЧНО МНЕНИЕ ПО ВЪПРОСА НЯМЯМ! Това са само историй на мои познати. ;)