PDA

View Full Version : закъснява ми с 5 дена:((



ПроБлеМнА
10-10-2005, 08:17
добре сега незнам дали съм бременна но ми закуснява с 5 дена...ако съм то ще е от 2 седмици някаде...има ли начин да се махне бебето ако съм?

BebChi
10-10-2005, 08:19
Незнам но бих следила темата защото незнам кога и мен ще ме заинтересува това...

ChoChiNka
10-10-2005, 08:21
И на мен ми закъсня един път 5 дни някъде, но мойто беше от напрежение. Имах разни проблеми тогава и просто от нервите ми закъсня (което е възможно)
Значи купи си тест за бременност.. Струва 3 лева някъде.. желая ти от все сърце да излезе отрицателен
И най-важното е да си отпусната и спокойна, защото от това зависи много кога ще ти дойде цикъла!!

10-10-2005, 08:23
добре сега незнам дали съм бременна но ми закуснява с 5 дена...ако съм то ще е от 2 седмици някаде...има ли начин да се махне бебето ако съм?
Mili4ka smetni si koga ti e yvolaciqta nqkude, a kakvo zna4i ako sum bremenna 6te e ot predi 2 sedmici , kakvo e stanalo togava , fal li?

ChoChiNka
10-10-2005, 08:26
Ох забравих да допълня за аборта..
Аборт може да се прави до 3тия месец на бремеността бъди спокойна
Лошото е че струва над 200 кинта .. и са нужни подписите на родителите ти .. което не е много здравословно :?

ПроБлеМнА
10-10-2005, 08:28
ами...на мене също ми има нещо на нервите....госпожата ми по английски ми каза че е така защото започнаха да ми излизат много ситни пъпчици и тя каза че е от нерви...нз дразня се за най-малкото нещо....абе ще си направя тест днес да видим какво ще стане...:)

ПроБлеМнА
10-10-2005, 08:29
Ох забравих да допълня за аборта..
Аборт може да се прави до 3тия месец на бремеността бъди спокойна
Лошото е че струва над 200 кинта .. и са нужни подписите на родителите ти .. което не е много здравословно :? знам знам майка ми е имала този проблем...дано да не се стигне до там...но ако съмм...
дали няма да може да се махне чрез нещо друго...не ми е за парите а ме е страх от болката...:(

ПроБлеМнА
10-10-2005, 08:31
добре сега незнам дали съм бременна но ми закуснява с 5 дена...ако съм то ще е от 2 седмици някаде...има ли начин да се махне бебето ако съм?
Mili4ka smetni si koga ti e yvolaciqta nqkude, a kakvo zna4i ako sum bremenna 6te e ot predi 2 sedmici , kakvo e stanalo togava , fal li?
как....само знам че миналия месец ми дойде на 6-ти...за овулацията..нз как да сметна:(

ChoChiNka
10-10-2005, 08:33
Демек между 21ви и 24ти ти е била овулацията....
Смятат се 15 дни от първия ден на цикъла

А относно болката не ми се вярва да боли, защото ако си бременна .. това са 2 седмици, плода е едно мехурче със вода вътре, ти ще го изпикаеш без проблем ...
пък и сигурно слагат някакви упойки нещо...

Иначе чух за някакви инженкций, но да те друсат с някви гадости за да абортираш не ми се струва по добрия вариант :)

Успех душа, после пиши как е минало с теста

ПроБлеМнА
10-10-2005, 08:50
Не съм сигурна...ноооако нещо е станало е станало на 24...но не си спомням дали съм излизала тогава...ще си направя тест:) и ще ти кажа:) миси за загрижеността:)

lina15
10-10-2005, 08:50
Ох забравих да допълня за аборта..
Аборт може да се прави до 3тия месец на бремеността бъди спокойна
Лошото е че струва над 200 кинта .. и са нужни подписите на родителите ти .. което не е много здравословно :?
Gluposti,abortut poprincip na nepulnoletni jeni e bezplaten(voenna bolnica i pirogov)i togava sa nujni podpisite na va6te,a za 250 lv e nelegalen abort,bez podpisi na roditelite.Az sum prejivqla tova,i napravih abort za 250 lv,i na6te NE sa razbrali

ПроБлеМнА
10-10-2005, 09:06
Ох забравих да допълня за аборта..
Аборт може да се прави до 3тия месец на бремеността бъди спокойна
Лошото е че струва над 200 кинта .. и са нужни подписите на родителите ти .. което не е много здравословно :?
Gluposti,abortut poprincip na nepulnoletni jeni e bezplaten(voenna bolnica i pirogov)i togava sa nujni podpisite na va6te,a za 250 lv e nelegalen abort,bez podpisi na roditelite.Az sum prejivqla tova,i napravih abort za 250 lv,i na6te NE sa razbrali
човек аз съм от морето...

10-10-2005, 12:19
Hmmm, abort pod 18 godini iziskva podpis samo na ediniq ot roditelite i vyobshte ne struva nad 200lv, a 80 (pone taka beshe minalata godina v maichin dom v sf), slagat ti pylna upoika, zaspivash i se sybujdash na leglo, kogato veche vsichko e svyrshio... Vyobshte nishto ne se useshta, dori i sled tova... Predpisvat ti antibiotik zza tridneven period za vseki sluchai i si kato nova (; Ama ako si pod 18 i pravish abort e nai-dobre da govorish s roditelite... Sluchilo mi se e, bqh nad 18 i pak govorih s maika mi... Oshte pomnq kakvo mi kaza: "Golqma rabota, ne si pyrvata, nqma i da si poslednata..." Inache dano ne si... Pri vse che e nishto rabota, ne ti go pojelavam...

California
10-10-2005, 12:21
lina 15,na kolko si be dusha che chak do aborti si stignala? :roll: :?

Майка ти
10-10-2005, 18:25
Моето момиче, слушай какво ще ти каже майка ти! :wink:
Първо - наистина си направи тест, може да ти закъснее по много причини, като само една от тях е бременност.
Второ - овулацията при всяка жена е на различен ден от цикъла, също и при една и съща жена може да бъде в различно време по ред причини.
Трето - абортът не е толкова просто нещо, нито е изпикаване(??? :shock: )! Става въпрос за изстъргване на зародиша и изсмукването му с вакуум. Варно, че се прави под пълна упойка(не и ако си алергична, обаче!) и не усещаш нищо, но рискът от неприятни последици(възпаление и стерилитет) си съществува и той не е малък!
Естествено, това е по-добрият вариант, отколкото да се роди дете, което не е желано и обичано... Но това е мое лично мнение.
Ако все пак си бременна, най-добре кажи на родителите си, надявам се, че са съвременни хора и няма да го преживяват чак толкова...Майка ти най-добре знае какво е най-доброто за тебе! И никога, никога не пробвай разни бабешки методи или нелегален аборт!!!

ПроБлеМнА
10-10-2005, 21:28
Олеее тва е мн страшно чак ми стана лошо...страх ме е да си направя теста....майка ми знае че ми закъснява но...аз обичам пр ми...и той мен...но аз съм на 17 а той на 19...малко ни е ранооо...хммм а и не съм сигурна още...сега имам менструални болки...но като постоянно проверявам едва ли ще ми дойде...

ChoChiNka
10-10-2005, 22:40
Ох забравих да допълня за аборта..
Аборт може да се прави до 3тия месец на бремеността бъди спокойна
Лошото е че струва над 200 кинта .. и са нужни подписите на родителите ти .. което не е много здравословно :?
Gluposti,abortut poprincip na nepulnoletni jeni e bezplaten(voenna bolnica i pirogov)i togava sa nujni podpisite na va6te,a za 250 lv e nelegalen abort,bez podpisi na roditelite.Az sum prejivqla tova,i napravih abort za 250 lv,i na6te NE sa razbrali

Айде леко само !!!
Не можеш да направиш нелегален аборт !! Това е твърде рисковано нещо за да не кажат на родителите ти !!!
При аборт можеш да загубиш възможността да забременееш 2ри път !!

Майка ти: при положение че до 2рия месец зародиша е просто мехур със вода КАКВО ИЗТРЪГВАНЕ ТЕ ГОНИ ?!!!!!

ПроБлеМнА
10-10-2005, 22:52
ох като чета тези неща само почва да ме боли повече от внушения вече...
лягам си и дано до утре да ми е досшло стискаите палци...страх ме е да си правя тест...:(
лека нощ на будните

Майка ти
10-11-2005, 05:54
Майка ти: при положение че до 2рия месец зародиша е просто мехур със вода КАКВО ИЗТРЪГВАНЕ ТЕ ГОНИ ?!!!!!
Ами не зная как точно си го представяш този мехур с вода(анатомия не учите ли в училище, бе деца?!? Обаче майка ти имаше нещастието да преживее стъргане на живо, без упойка(при спонтанен аборт, лекарката отказа да ми сложи упойка!) и мога да ти кажа, че усещането няма нищо общо с "изпишкване на мехура". За кюрета да си чувала? А за вакуум помпата, с която изсмукват изстърганото? Попитай накой, който е чувал и недай си боже преживял, пък тогава говори... Да не споменавам, колко случаи на пробити матки има от нашите некадърни доктори! Те и затова не обичат упойките, обичат жената да вика, та да се ориентират по-лесно... Като зъболекарите... Само че болката е много по-различна...
Затова не си мислете, че абортът е майтап работа, ами си опичайте акъла навреме и взимайте предпазни мерки, за да не ревете после... И още един съвет - НИКОГА не разчитайте на момчето да ви пази, винаги се грижете сами за противозачатъчните методи!!! Защото като стане фалът, вас ще стържат, не тях!

Майка ти
10-11-2005, 06:14
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev168bb___.png
Това на мехур с вода ли ти прилича??? :evil:

ChoChiNka
10-11-2005, 09:56
ох нямам скенер да ти сканирам няколко учебника подяволите !!!!!!
Как искаш за 2 седмици да се появи нещо бре ?!
Престани да ровиш из тоя интернет, видяло се е че няма да просперираш
Освен да плашиш момичето друго не постигаш !

lainagovna
10-11-2005, 10:06
добре сега незнам дали съм бременна но ми закуснява с 5 дена...ако съм то ще е от 2 седмици някаде...има ли начин да се махне бебето ако съм?
и на мен ми закаснява с 5 дена, странно нали. какво съвпадение

Майка ти
10-11-2005, 10:07
Първо, ти самата каза, че зародиш до 2 месец бил мехурче с вода, а аз ти показах, че не е така!
Второ, да, наистина искам да я изплаша, както и такива "многознайки" като тебе, защото един аборт не е шега работа!!! И колкото по-рано го разберете, толкова по-добре за вас!
Затова тя да побърза да си направи тест, а не да си заравя главата като щраус, а ти и всички останали си набийте в красивите главици, че истинската безопасност е само във вашите ръце! Никой няма да се погрижи за вас по-добре, отколкото можете да го направите сами!
А който не ми вярва, да попита някой гинеколог, ще получи много интересна информация! И да надникне някой път от любопитство в Дом майка и дете - там не са само циганчета, а и много рожби на големи любови!

ПроБлеМна
10-11-2005, 14:35
[quote="Майка ти"]НИКОГА не разчитайте на момчето да ви пази/quote]e okaza se che me pazi:)) doide mi tazi sutrin:)))hih mersi mnogo za vsichko qvno e bilo samo pritesnenie i edno obiknovenno zakusnenie:)) :D

ПроБлеМна
10-11-2005, 14:37
ops malko greshka s citiraneto:)

ProstoAz
10-11-2005, 15:06
[quote=Майка ти]НИКОГА не разчитайте на момчето да ви пази/quote]e okaza se che me pazi:)) doide mi tazi sutrin:)))hih mersi mnogo za vsichko qvno e bilo samo pritesnenie i edno obiknovenno zakusnenie:)) :D

С този отговор считам темата за приключена! :wink:
Благодаря!