PDA

View Full Version : Аз и останалите



Maxi_Sky
10-10-2005, 20:34
Хвърлям въпроса направо. Кое е по-важно за вас, мнението на другите или самооценката? Привърженици ли сте на тезата, че ако човек сам не се харесва, то няма кой друг да го хареса? Правите ли усилия, за да се приобщите в дадена група от хора, като правите всичко възможно да им се харесате?

GreenLadyM
10-10-2005, 20:42
Estestveno 4e e nai-vajnoto da imash samo4uvstvie i da se haresvash purvo sam sebe si...oba4e trqbva da ima i zashto...

rosskata
10-10-2005, 20:53
Нито мнението на другите, нито самооценката са по- важни, те зависят едно от друго. Важно е човек да има добро мнение за себе си, но не дотолкова, че да не е склонен на компромиси в името на това да се приобщи към другите.Ако човек се издигне на пиедестал и не се съобразява с оценката на другите за него, той ще си остане винаги сам.

Да , правила съм всичко възможно да се приобщя към дадена група хора, но без да променям държанието си или вижданията си особено много...И не го приемам твърде лично, ако някой не ме харесва- ако е заради нещо, което осъзнавам, че е мой недостатък, се опитвам да го променя, но ако не успея- какво пък толкова, няма перфектни хора. Явно просто с този човек сме различни и няма как да се харесваме...

Black_Orchid
10-10-2005, 20:56
Никога не съм се стараела специално да се харесам на някой. Ако ме харесва нйкой, да ме харесва каквато съм. Смятам че мнението на другине е важно, но за мен е важно и самочувствието. Не самовлъбен човек, но с добро самочувствие е най-добре според мен.

xandria
10-10-2005, 21:05
Mi zavisi ot mnogo faktori...
Purvo ot teb -dali iska6 da se haresa6 na drygite,za6toto ne haresva6 sebe si.. t.e. re6ava6 da se promeni6 za da te haresat drygite.Vtoro -haresva6 sebe si i ne haresva6 drygite-ne se priob6tava6 kum tqh-koito te haresa,drygite.. da go dyhat.Treti haresva6 sebe si i drygite te haresvat.Ama v vsi4ki sly4ai ako haresva6 sebe si ne trbva da e prekaleno mnogo-t.e. da ne se vuzgordqva6.I drygata protivopolojnost-da ne si s prekaleno nisko samo4yvstvie vny6eno ot drygite 4e ti si nikakvez i za ni6to ne stava6 i da se samosujelqva6.
Az sum na prinzipa budi s teq deto te zenqt,a tiq koito ti ne zeni6-za kavoto ti e da te haresvat?Nikoi ne e perfekten-v sly4aq i az ne sum, i drygite ne sa.

DeziRe
10-11-2005, 15:06
Za ! Ako ti ne se haresvash i poistoqnno se oslanqsh na mnenieto vinagi shte se nameri nqkoi koito da te izkara grozen ( dori da si strashno krasiv) ot zavist estestveno ! Tyi 4e ti ne vqrvash li 4e si krasiv nqmash li samo4uvstvie vseki shte moje da potypka dori i tova koeto imash :P
zatova pomnete 4e vie ste the best !

BABY_SEXY_GIRL
10-11-2005, 21:42
Кое е по-важно за вас, мнението на другите или самооценката? - Моето мнение, винаги съм критична към себе си и се старая да се подобрявам пред себе си. Всичко, което полагам по себе си е главно заради мен самата, искам да се харесвам просто :)
Привърженици ли сте на тезата, че ако човек сам не се харесва, то няма кой друг да го хареса? - По-точна от тази теза едва ли има, надявам се много хора да са го разбрали това ;)
Правите ли усилия, за да се приобщите в дадена група от хора, като правите всичко възможно да им се харесате? - Не, те ако искат сами ще дойдат ;)

BroKeN^DreAmZ`f
10-12-2005, 19:25
Mmm da az sym zad tazi teza.
Interesuvam se ot mnenieto na okolnite,no v ramkite na dopostimoto.Ne sym ot horata koito sa gotovi na vsqkvi kompromisi s sebesi samo za da se haresat na ostanalite :D ako me haresvat dobre,ako ne sory...i za mene shte se nameri nqkooi :lol: