PDA

View Full Version : Мензис



Penka
10-13-2005, 19:44
А бе аз сум на 17 години и ощте нямам мензис.Това според мен.Ако някои може да ми каве нещто по въпроса моля да писхе защото мисля че няма да мога да имам деца а много ми се иска.

sheherezada
10-13-2005, 19:55
аз пък съм на 15 и нямам-притеснявам се :?
ако до 16 не ми дойде тичам при чичо доктор и тебе те съветвам това да направиш :roll:

lina15
10-13-2005, 20:00
pri vseki e razli4no

Liana
10-13-2005, 20:13
Mislq che nqma za kakvo da se pritesnqvash.Mnogo po-gadno bi bilo da imash menzis,no da ti zakysnqva.A konkretno po problema ti az poznavam edno momiche,na koeto i doide na 15,taka che spoko!
PS:kolkoto po-kysno ti doide,tolkova po-kysno shte spre i shte mojesh da imash kolkoto iskash deca :)

chupacabra:)
10-13-2005, 20:22
Mislq che nqma za kakvo da se pritesnqvash.Mnogo po-gadno bi bilo da imash menzis,no da ti zakysnqva.A konkretno po problema ti az poznavam edno momiche,na koeto i doide na 15,taka che spoko!
PS:kolkoto po-kysno ti doide,tolkova po-kysno shte spre i shte mojesh da imash kolkoto iskash deca :)
дрън, та пляс.
не е нормално да нямаш цикъл на 17. ако искаш да имаш деца ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да отидеш на гинеколог, предполагам, че само ще те погледне на ехограф за да се установи големината на матката и дали няма някакви усложнения.
естествено ако си гльоджа 40кг. тфа също е от значение.. но гинеколога е задължителен в случая!

IdontGiveaFuck
10-13-2005, 20:28
chupacabra:) е напълно права!Има за какво да се притесняваш!
Нормално е примерно до към 16 години... :roll:
Но след това вече си е за гинеколог...тъй че не му мисли,а отиди!

Black_Orchid
10-13-2005, 20:58
Mislq che nqma za kakvo da se pritesnqvash.Mnogo po-gadno bi bilo da imash menzis,no da ti zakysnqva.A konkretno po problema ti az poznavam edno momiche,na koeto i doide na 15,taka che spoko!
PS:kolkoto po-kysno ti doide,tolkova po-kysno shte spre i shte mojesh da imash kolkoto iskash deca :)
дрън, та пляс.
не е нормално да нямаш цикъл на 17. ако искаш да имаш деца ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да отидеш на гинеколог, предполагам, че само ще те погледне на ехограф за да се установи големината на матката и дали няма някакви усложнения.
естествено ако си гльоджа 40кг. тфа също е от значение.. но гинеколога е задължителен в случая!
Абсолютно правилно според мен.

kurabiika
10-16-2005, 12:38
На мене ми доди на 15.
Отивайте да ви видят на ехограф за да се установи по-рано ако има някакъв проблем.

10-22-2005, 11:21
az pak samna 15i mi e neredoven vse mi idva v razli4ni dni mn 6et ama mnogo...4ekam da se regulira ama ne stava ve4e godina i polovina ne se stabilizira

Bor4e Kamenoski
10-29-2005, 09:06
По принцип е възможно да нямаш още цикъл на 17 години, но мисля, че е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да отидеш на гинеколог. Той ще ти каже най-точно какво е положението. Просто за всяко момиче си е индивидуално кога ще й дойде цикълът, обаче твоят случай вече е на ръба на нормалното.

ProstoAz
10-29-2005, 11:00
Ако не ти е дошло до 15г. има място за притеснение. Това може да се дължи на много неща като едни от тях са деструктивни процеси в хипоталамуса и хипофизата, а такива са тумори, травми, възпаления. Може да се дължи и на повишената продукция на андрогени от надбъбречните жлези, или лиспа или недоразвитие на половите органи - матка и влагалище.
За това посещението при гинеколог в случая ти (все пак си на цели 17г.) е напълно задължително!

SEXtreme
10-29-2005, 19:45
Мисля, че е проблем, мила! :( Сори, ама хич не ми се вижда нормално..лекар!

kiss_you
10-30-2005, 14:20
ko se 4udi6,nqma vreme!Otidi na ginekolog,6oto moje da e ne6to seriozno... :?

Glezanka
10-30-2005, 19:26
Amm na men lichno mi doide kogato bqx na 14...po princip organizmite na vseki sa absolutno razlichni ama za vseki slychai otidi na ginekolog :) shtot po dobre ei tai da otidesh i da nema nishty ot kolkoto pyk da ima nekyf problem pyk kysno da go otkriesh :) stiskam palci da nema nisty seriozno :)
Btw popitai maika si na neq koga i e doshlo ,moje bi e neshty genetichesko zalojeno :)

forrzi
11-15-2005, 15:00
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


на мене лично ми дойде когато бях на 10...
просто веднага ходи на гинеколог...

sheherezada
11-15-2005, 16:10
аз пък съм на 15 и нямам-притеснявам се :?
ако до 16 не ми дойде тичам при чичо доктор и тебе те съветвам това да направиш :roll:

хах дойде ми вече- тъкмо бях решила да отида на гинеколог и опс на 1 ноември-дори не съм осетила :roll:

Но за теб както те посъветвах по горе-отиди
17 год. не са малко,а и като имаш на превид че на някои хора им идва на по 10 :roll:
След като посетиш лекаря може да ни споделиш какви са резултатите :)

anonimna:))
08-25-2006, 16:11
abe i az sam na 15 i nqmam menzis.stra6no mn se pritesnqvam i smqtam skoro da hodq na lekar,predlagam ti i ti da napravi6 sy6toto a ne da stoi6 v nevedenie.malko se uspokoqvam ot fakta 4e na ednata mi baba i e do6no 4ak na 17 a na drugata na 16,taka 4e moje prosto da e geneti4no zalojeno.pritesnqva me i drug fakt..ot godina nqkade imam bqlo te4enie a sam 4ela 4e sled kato se poqvi dve sedmici sled tova se poqvqva i pyrvata menstruaciq (a az go imam ve4e ot godina). moje li tova da e nqkakva infekciq i ako e dali e stra6na.mn 6te sam blagodarna ako pi6ete po tozi vapros.
PS v drug sait 4etoh 4e 20 godi6na se oplakva 4e vse o6te nqma menzic taka 4e ne 4akai i ti da stane6 na 20 bez da si oti6la na lekar![/b]

Heili
08-25-2006, 16:30
Послушай другите и отивай на лекар

ProstoAz
08-25-2006, 16:32
Темата вече не е актуална, за това ще бъде заключена!
Благодаря!