PDA

View Full Version : Имам ли тази болест



Плутон
10-14-2005, 20:59
Хора в паника съм и искам да ви попитам всички ли го имат значи прочетох това :
Сифилис
Сифилисът се причинява от бактерия. Това е сериозна, дори смъртоносна болест, ако се остави без лечение. Съвременните тестове - Васерман, доказват заболяването преди да се е развило. Предаването става най-често при полов акт със заразено лице. Опасното е, че инкубационният период е сравнително дълъг - от 14 дни до 3 месеца. Симптомите на първия стадий на болестта, и при мъжете, и при жените се появяват от 2 до 12 седмици след половия акт. По половите органи или в устата се появява неболезнена червено-кафява язва, която оздравява за няколко седмици седмици. При втория стадий на сифилис - от 6 до 8 седмици след появата на язвата, се появява и обрив по цялото тялото, оплаквания, подобни на оплакванията при грип. При късния стадий на сифилиса се появяват зърновидни или пъпковидни лезии, които могат да се появяват върху различни органи, най-често по кожата и костите. Мозъкът е засегнат и се стига до лудост или смърт. Още при появата на язва трябва да потърсите лекар, който да изпише антибиотици. Ако не се лекува навреме, сифилисът може да причини болести на сърцето, увреждане на мозъка, ослепяване и смърт. Майката може да предаде болестта на бебето при раждане. Затова тестът Васерман е задължителен за бременните жени в България




И мисля че съм болен от сифилис зашото от койичката на главичката ми до топките имам червеникаво кафява ифица дебела около 1-2 сантиметра леко грапава преди си мислех че си е просто така но сега много се наплаших и искам да ви питам и вие ли го имате или е само при мен и сам болен.
Гадно е като си помисля че мога да умра Защото е от поне от около 6 или 12 месеца а да ви кажа преди осещах някаква болка при допир нещо като щипене само на тази ивица горе в началото и кадето е по нежна
Ако не е сифилис а е друга болест ми кажете
и вообще защо е?.
Може и да е от хигиената защото преди 1 година хигиената ми беше под всякаква критика.
МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ МИ!

NeveRmor3
10-14-2005, 21:03
На колко години си? Сифилисът се предава по полов път и ако не си правил секс шанса да го имаш е минимален. Другият начин да хванеш сифилис е лошата хигиена...но не твойта а на околната среда. Ако да речем човек със сифилис е бил на леглото ти и чаршафа не е бил изпран след това... ОПААА...честито

От описанието ти не разбрах много, ама знам че аз такова нещо по чепа си нямам

Плутон
10-14-2005, 21:08
леле не знам какво да правя
а дали е някаква друга болест
Кажете ми моля ви

NeveRmor3
10-14-2005, 21:14
Ако не се ебааш и наистина си толкова изпаднал вземи отиди на лекар. Тука никой няма да те излекува а най-много да се гътнеш в чакане.
Айде Инжой и
Respect!

DrSmurph
10-14-2005, 21:24
ХАХАХАХАХАААААААА!

На колко години си ?


Нямаш сифилис - повярвай ми!

Плутон
10-14-2005, 21:29
На 16 съм.
А тогава като не е
Сифилис какво е това чудо
защо само аз го имам?

Плутон
10-14-2005, 21:32
Моля те кажи ми какво е?
Ти разбираш много.
МОЛЯ ТЕ!

Плутон
10-14-2005, 21:33
А да не съм правил секс.

e4o
10-15-2005, 08:39
otidi na lekar kat tolko se 6a6ka6 vsi4ko se lekuva....... :lol: :wink:

DrSmurph
10-15-2005, 11:41
Не го имаш само ти. Вси4ки го имаме. И ако си се вгледал добре дори продалйава по средата на топките! Не е болест!

DrSmurph
10-15-2005, 11:42
Моля те кажи ми какво е?
Ти разбираш много.
МОЛЯ ТЕ!

Аз не разбирам много, просто съм лекар!

blood_dodo
10-15-2005, 12:51
Пич, ти язва знайш кво е? Пък ти си отиди на лекар - профилактиката е важна да знаеш ;)

Greets

edin
10-18-2005, 07:00
На 16 съм.
А тогава като не е
Сифилис какво е това чудо
защо само аз го имам?

ne boi se ne si samo ti i az imam takawa iwica

10-18-2005, 10:49
Тва е болест от Ада !

vra4ka
10-18-2005, 19:29
Ако толкова те е страх че имаш отиди и си направи тест.
Иначе това,което си описал не мисля че е сифилис :wink:

karlos^akulata
10-18-2005, 21:52
Do 1 mesec sled puskaneto a pyrviqt i post v tazi tema 6te umre6 prosto takava e bolestta

sasedka-za-sex
10-20-2005, 12:07
Znaesh li kakvo az shte se opitam da ti pomogna s kolkoto moga ako si siguren che e sifilis vij eto tam ima snimki i ako e sashtoto bqgai barzo na ginekolog otidi.Zapovqdai adresa na koito mojesh da vidish dali e takova ili ne e http://images.google.be/images?svnum=10&hl=fr&q=syphilis&spell=1

10-22-2005, 22:53
sppoko be na 17 sym i ne sym pravil seks i az imam malka kafqva ivichka ama mnogo malka, ne e grapata prosto si stoi na kojata. Spoko :)

dataworm
10-23-2005, 12:56
Ot izkazvaniqta po-gore i ot mnenito mi mislq 4e
problemat ti moje i da ne problem.Mai strada6 ot
"Venerofobiq"-sustoqnie na panika u 4oveka.Kogato
toi na vsqka cena si misli 4e e zarazen ot nqkakva
veneri4eska bolest.A kakto pro4ete nie mujete ,
pone pove4eto ot nas imame takava ivica.Pri men tq ne e grapava no e vidima i na dopir si e leko suha. :wink: