PDA

View Full Version : Наближава скръбния ден за нас, пушачите...



MAD-DEVIL
10-19-2005, 13:17
Днес се замислих за новата наредба, която ще влезе в сила на 01.01.06. За тези, които не знаят за какво става въпрос, ще кажа само с една дума, че се вдига цената на 1 кутия български цигари с един лев. Аз лично съм адски ядосана, въпреки че знам, че е правилно. Така много хора ще ги откажат, въпреки че аз няма да съм сред тях. Всички знаят онези малки шкафчета в забутаните магазинчета, където стоят скрити кутиите Карелия без бандерол. Ще се възползвам от тях. Глупаво е - Карелия - 1,7 , а Виктори - 2,5. Не глупаво, направо е смешно. Булгартабак ще фалира сигурно, щото 2,6 въобще не е цена за кутия цигари и то български (т.е. не от най-високото качество). Едно е ясно - няма да спра да пуша, колкото и да станат.

Вие какво мислите? Ще спрете ли цигарите? Ще търсите ли без бандерол? Или, може би, ще бъдете честни граждани и ще се бъркате надълбоко? И, като цяло, съгласни ли сте с новата наредба?

Oue Maue - Piue Sus Zeue
10-19-2005, 13:35
Да, ще има много отказали... БГ цигарите. Ще процъфтява търговията на контрабандните вносни цигари. БТ ще загине :!:

^Kiss_of_the_Sun^f
10-19-2005, 14:34
Ако 6те да ги напраат по 5 лева няма да ги откажа,но ме е яд 4е става така...само дето не са ка4или цените на градските кенефи бе деа.Кво става с тоя народ се дигат цените а не виждат 4е пари няма.Сагласни ли сте?

Bamze
10-19-2005, 14:45
НЕ МИ ПУКА! СКОРО НЯМА ДА ГИ ОТКАЖА!
Цигарите - те са ми любимия порок :)
Колкото и да ги направят, ебал съм им .......!
Ако ще да пуша чай! К'во да права, като ме кефи.
Прекрасно знам, какво причиняват, ама ме кефи :)
Иначе това с цената си е КУРВЕНСКИ НОМЕР! 8)
По-скоро бих ги намалил с около една :D )))))))))

ZiZ0
10-19-2005, 16:34
Ако 6те да ги напраат по 5 лева няма да ги откажа,но ме е яд 4е става така...само дето не са ка4или цените на градските кенефи бе деа.Кво става с тоя народ се дигат цените а не виждат 4е пари няма.Сагласни ли сте?Напълно

L_i_z_I
10-19-2005, 17:12
tva e nai tapoito ne6ty...da oveli4at cigarite ..xa ama te guvbqt..e az nqma da gi spra de,no 6te ima dosta drugi koito 6te gi sprat sas sigurnost :?

S8K
10-19-2005, 18:18
Защо го напомняш... :cry: ужас!!!май ше трябва да се сменят цигарките,аз както съм на Бело Виктори :!:

teenkopele
10-19-2005, 18:30
...не съм пушач, ама тея цени ще докарат много да се откажат или да ги намалят...и ще дойде ЕРАТА на самоделките !!! :lol: :lol: :lol:

Kill Zone
10-20-2005, 11:02
Днес се замислих за новата наредба, която ще влезе в сила на 01.01.06. За тези, които не знаят за какво става въпрос, ще кажа само с една дума, че се вдига цената на 1 кутия български цигари с един лев. Аз лично съм адски ядосана, въпреки че знам, че е правилно. Така много хора ще ги откажат, въпреки че аз няма да съм сред тях. Всички знаят онези малки шкафчета в забутаните магазинчета, където стоят скрити кутиите Карелия без бандерол. Ще се възползвам от тях. Глупаво е - Карелия - 1,7 , а Виктори - 2,5. Не глупаво, направо е смешно. Булгартабак ще фалира сигурно, щото 2,6 въобще не е цена за кутия цигари и то български (т.е. не от най-високото качество). Едно е ясно - няма да спра да пуша, колкото и да станат.

Вие какво мислите? Ще спрете ли цигарите? Ще търсите ли без бандерол? Или, може би, ще бъдете честни граждани и ще се бъркате надълбоко? И, като цяло, съгласни ли сте с новата наредба?

Ами някой ще откажат,други ще купуват,трети ще търсят далаверата...кой как може да се спасява.Аз си намерих лесен вариант.Кам декемви ще си взема 10 стека с цигари.Сле дтова всеки забравя от мене да взема цигари или ако иска 20 стинки...живота поскъпва и след тов аще мина на тютюн за свиване.Всеичко се мисли.Да не говориме,че всекир азправя нелегалните...ами съмнявам се че ще ги уставят и тях толкова ефтини сравнение с другите.Се ще се измисли нещо спокойно..:) А относно наредбата...беше крайно време да направят нещо по въпроса.Преди 2 години като ми отказаха във Франкфурт да ми продадат цигари ми стана приятно.НЕ за друго ами просто,защото имаха някаква култура и си го бяха измислили.така малко или много ограничаваха малктие да пушат.Ето и китайците го измислиха хитро с техните карти.Време е и тука да се направи нещо по този въпрос.Неможе 13-15 годишни пили и пиклювци да стоят захапали цигари с водка в рака и да се мислят за големи(неискам да убидя никой).Извинете ме но ми писна да гледам в дискотеката някои как решил да вкара брат си и цяла нощ тоя да ми стои да се налива с водка и цигарите да не му слизат от устата а е едва на 13 години.Просто е противно.Да не говориме за детските дискотеки там направо разбиват...тези високи цени малко или много ще ограничат по-малките.Е вярно е и за тези,които си изкарват парите става сложничко защото един напрегнат човек изпушва до 2 кутии на ден (средно) това ще са горе доло 5 лева.Да не говориме за алкохола но все пак тряба по някакъв начин да се нарпави нещо по въпроса.НЕ че го рпавят с тази цел но това е изходно от повишаване на акцизите.ПО-страшно е бензина,че и него го вдигат а колите не вървят на инерционна енергия.Абе това повишаване на цените е нож с две устриета.

Bor4e Kamenoski
10-25-2005, 08:57
Както еказал Марк Твен, да откажеш цигарите е най-лесното нещо на света, правил съм го хиляди пъти :D Е, по принцип имам намерение да ги откажа, но ако много ми се допуши, ще отида и ще си купя контрабандни, без бандерол! Колкото до увеличението на цигарите, това се прави съвсем умишлено, за да фалира Булгартабак. Провалът на приватизацията му също беше част от този подъл план.

teenkopele
10-25-2005, 15:38
Както еказал Марк Твен, да откажеш цигарите е най-лесното нещо на света, правил съм го хиляди пъти :D Е, по принцип имам намерение да ги откажа, но ако много ми се допуши, ще отида и ще си купя контрабандни, без бандерол! Колкото до увеличението на цигарите, това се прави съвсем умишлено, за да фалира Булгартабак. Провалът на приватизацията му също беше част от този подъл план.

:?:

chupacabra:)
10-25-2005, 17:52
аз пък се радвам.. дано има повече хора, които да ги спрат, че ми писна фсе да ми пушляват ф лицето и аз да се съсипвам покрай тях.. те като са си решили да се сбръчкат на 30-40.. не всички го искаме това..
така че моля ви драги пушачи, заврете се вкъщи и се оосмърдявайте колко щете и не забравяйте, че има хора, най-малкото, които ги е гнус.

MetalMen
11-09-2005, 07:41
Iskam samo da kaaa 4e kato oveli4at cenata na fasovete
pove4eto hora shte zapo4nat da pushat samo vnosni cigari zashtoto shte sa po nasmetka.

11-09-2005, 18:47
Много ясно, че се кефя! Нит пуша, нит пия, тъй, че пушачите да лапат чурки!!

Black_Queen
11-14-2005, 10:15
maika im da eba na tia svine politici li sa kvi sa tam deto se zanimavat s cenata na cigarite . az sam iako zakoraviala pu6a4ka i ne znam kak 6te se opravia daje misleh da sabiram hora da pravim sta4ka :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil: