PDA

View Full Version : za momi4eta<tamponite>



10-20-2005, 16:03
Mmii zna4i dnes za prav pat se opitax da si sloja tampon ot mini-to i si go vkrax ama ne do kraq smisal 4ee to4no kadeto zapo4va kon4eto (kraq na tampona) 6toto me e strax po-navatre(a az mnogo iskam da si nosq tamponi a ne pameprsiiii:) ,zashtoto znam 4e imalo slu4ai kato si go vkara6 navatre i kato go vadi6 koneca se kasa i...ta da vkarvam li smelo navatre?

chupacabra:)
10-20-2005, 16:19
мисля, че в упътванието си пише, когато извадиш тампона от опаковката конеца трябва рязко да се издърпа, за да се провери дали е здраво.
няма от какво да те е страх много рядко се случват аварии и дори да стане такова нещо когато много се напои тампона и сама можеш да го извадиш с 2 пръстчета.
така че споко! общо взето целта на тампона е да 'запушва' отворчето откъдето изтича менструалната кръв. и със самия тампон трябва да влезе горе долу половината ти пръст навътре, иначе просто ще ти е много неудобно.
а когато си е 'на мястото' няма да го усещаш въобще.
така че ръгай смело.

п.с. в началото не боли, но когато трябва да влезе по-навътре... ще боли доста.
но не се стресирай, това е само първите няколко пъти.

ch0c0late
10-20-2005, 16:46
Spoko,mila.Ni6to nqma da stane.4estno kazano parviq pat,kogato az si slagah tampon i men me be6e malko satrah,6toto i az sum gi 4uvala teq raoti... :roll: No se uverih,4e vazmojnostta e mnogo malka.6tom tolkova jeni gi polzvat qvno nqma stra6no. :) :wink: Puhni si go,taka 4e celiq da vleze a kon4eto da e otvun,no ne go natiskai mnogo i posle leko se razkra4va6 i go maha6 sled 2-3-4 4asa,kolkoto preceni6... :wink: Aide USPEH! :lol: :wink: :)

Майка ти
10-20-2005, 19:03
Извинявай, то тука това май е мръсен въпрос, ама да попитам все пак - девствена ли си? Ако отговорът е да - не бързай с тампоните! Възможно е да се ползват, но не е желателно(най-малкото, поставянето е супер неприятно и не си заслужава мъките!)
Потрай още малко с "памперсите"! И, момичета, запомнете, че тампоните са супер яко изобретение, но не и за постоянно използване!!! Нощем, при обилна менструация, при девственост... моля, ползвайте превръзки! Ще си спестите евентуални неприятности!
:roll:

lainagovna
10-20-2005, 19:20
тва са ми любимите теми, за тампоните. много се кефя да чета....

chupacabra:)
10-20-2005, 19:37
да бе, превръзки.. да ти джвака нещо в гащите бляя.. или да усещаш как шурти....
ше повърна... и аз искам, не искам вкъщи ходя с превръзки, но навън никога. освен ако гинеколожката има нещо против, разбира се :roll: