PDA

View Full Version : edin vid obob6tenie+li4no mnenie



nov_potrebitel
10-22-2005, 20:38
4etoh s interes tozi forum, za6toto obmislqm varianta da otida i da ucha studentstvoto si v 6tatite.tuk namerih mnogo i razli4ni mneniq za i protiv za tova za6to da zamine6 ot bg i za6to da ostane6.kakto i da e namerih tuk dosta bezmisleni i napravo vulgarni mneniq za bulgaria. horata koito mislqt bulgaria za posledna dupka na kavala durjava sa iznenadva6to mnogo.no stignah do nqkolko izvoda:

mnogo hora v bulgaria iskat edva li ne durjavata da im e zaduljena da im dava po 3000 leva na mesec za da mogat da si pokrivat razhodite za vsi4kite glezotii koito iskat da si dostavqt. na tezi hora moga da ima kaja-vie mojete da izkarvate teq pari,no tova zavisi samo ot vas. v bulgaria ima vuzmojnosti i da se izkarvat i poveche pari. v kraq na kraishtata, kolkoto i da ni e uslojnena administrativnata sistema, vseki pulnopraven grajadanin moje da si otvori sobstvena firma-taka nqma da raboti6 za 100 leva,6te raboti6 za sebe si,sam 6te si opredelq6 po4ivkite. tova te kara da poema6 otgovornost za6toto vsi4ko zavisi ot teb i samo ot teb.ot tova kolko seriozno se bori6 i kak raboti6 zavisqt i tvoite prihodi i ako si organiziran 6te pojune6 uspeh i 6te moje6 da si kupi6 dori i nov gsm puk i moje6 i kola na lizing da si vzeme6. finansovata nezavisimost se gradi trudno i opredeleno ne se gradi s celodnevno dejurstvo v kafenetata.i da ne se zapo4va s firma 4ovek pak moje da se hvane na edna rabota i da si pla6ta osnovnite razhodi.nqma da ima gsm i kola i mezonet, no pak 6te ima prihodi i s vremeto 6te izrastva v rabotata si i suotvetno 6et pe4eli pove4e.a e i glupavo bezraboten 4ovek da kazva-az nqma da rabota za po 200 leva i zatova 6te si sedq bezraboten, vsqka6 nqkoi e zaduljen da mu dava pari. sega oba4e nqkoi moje d ame obori 4e golemite firmi i mnogoto mutri 6te te izhvurlqt ot biznesa. tova ne e to4no taka.vinagi moje6 da nameri6 izhod i da ocelee6.vinagi ima mqsto za malak i sreden biznes.a i plus tova ne celiqt biznes e okupiran ot mutri!!!!tova e po finansoviq vapros-ako iska6 6te uspee6.a i plus tova s taq korupciq kakto moje da te iznudvat taka i moje6 da q nakara6 da raboti za teb.vsqko zlo za dobro!

drugo ne6to za korumpiranite 4engeta.ami huu we hora,po-dobre li 6et e da sedi6 po meseci bez knijka samo za6toto sa ti svur6ili to4kite v kontrolniq talon vnesto da dade6 10 kinta za tova 4e ne si si slojil kolana i da zaminava6.(pak edini4en primer,no niakk ne e malko tova).

za mrusotiqta-kadeto ima hora ima bokluk.no ne sme li nie teq hora koito si izhvurlqt boklucite po trotoarite,vmesto v kofite? ne sme li nie teq deto turpqt da gledat kak nqkoi si razhojda ku4eto i to si vur6i rabotite to4no pred o4ite ni,a nie prosto poduljavame da si hodim,bez dori da kaje6 na onq 4ovek 4e tova koeto pravi e nepravilno. zamislete se kolko puti ste imali vuzmojnosta da kajete na svoi priqtel da ne si izhuvrlq fasa na zemqta.puk i da ne vi poslu6a vie mojete da vzemete fasa i da go izhvurlite-taka 6te dadete primer.po tozi na4in po-skoro priqtelite vi 6te si dadat nqkakva smetka i pone 6te se zamislqt za postupkata si.pak zavisi ot nas-kolko 6te e 4isto v parkovete,gradinkite,vuv vhoda i tn.. sled kato nqmame dobra sistema za po4istvane mojem sami da si pomognem , a ne da kazvame"ami to politicite ni sa tupi i tova nikoga nqma da se opravi".za6to trqbva da 4akame nqkoi drug da ni opravq ne6ata?!!!ima o6te mnogo kakvo da kaja za toq problem no stiga za sega.

vqrno e 4e v BG imame mnogo problemi(zdravni,finansovi i tn) no samo ot nas zavisi dali 6te gi oprvim. nqkoi vuob6te zamislql li se e primerno germancite kak taka saumqvat da stavat vode6ta strana kakto v evropa,taka i v sveta sled 2 zagubi ot svetovni voini?kak taka edna durjava formirana kato edinna predi ne pove4e ot 150 godini e nomer 1 za evropa?a BG za6to ima 1600 godini istoriq i sme na tova polojenie-tova e taka za6toto vinagi 4akame nqkoi da ni kaje"eto na-vzemi tova". za6to edna holandiq deto e edna ni6to i nikakva durjava kato naselenie,teritoriq i osobeno klimat e procuftqva6ta? nikoi ne se zamislq nali.

za6to nie sled kato sme takiva terikati i ot vsi4ko mnogo razbirame ne si opravime durjavata?vsi4ko zavisi ot nas,a ne ot nqkoi drug!!!vuprosat e 4e vsi4ki go govorqt ama nikoi ne go vur6i-tam e na6ata beda...

10-22-2005, 21:00
vurvi v us
tuka vsi4ki sa glupavi ,samo vij po-dolnite temi i shte ti stane qsno.

nov_potreditel
10-22-2005, 21:29
samo da poqsnq az o6te ne sum siguren dali mi se zaminava.

ht_7j
11-11-2005, 14:45
nov_potrebitel, EVALA! Az samata ne bih mogla da se izrazq po-tochno i da si izleq qda po-dobre. Napalno sam saglasna s teb, no nie, bulgarite, sme si bili taka vinagi, i imam mnogo malko nadejda, che izobshto nqkoga shte se prmpmenim. Bolno mi e kato se pribiram vsqko lqto i vijdam kak v deostvitelnost stoqt neshtata.
Az vsashtnot iskah da ti otgovorq za sledvaneto v USA. Ne e nai-dobrata investiciq. Az jiveq veche ot 3 godini v NY, izobshto ne iskah da zaminavam, no bqh mnogo malka, za da imam mnenie po vaprosa, i sega sam parva godina v universitet. Kazvat, che e mnogo po-trudno--- NE E VQRNO!!! Ili pone ne za nas, bulgarite. Ne poznavam edin bulgarin, koito da e zavarshil koeto i da e uchilishte, i na koito da mu e bilo trudno. Tuk se interesuvat samo i edinstveno, ot tova da ti vzemat parite. Az ne bi trqbvalo da sam sas statut "international", zashtoto sam zavarshila gimnaziq tuk, no te me imat za takava, i plashtam dvoina taxa. A tq hich ne e maka. (osobeno obarnata v bg levove). Da ne govorim, che nishto ne ti e bezplatno, organizatziqta e pod vsqkakva kritika, (otne im dva mesetza da se nauchat da mi pishat imeto Hristina, a ne Christina, Cristina, ili Kristina), a i veche nikak ne e lesno za chijdenci tuk. Prosto gi imat v izobilie. Rodenite tuk amerikanci se chuvstvam edva li ne prenebregnati i bqgat.
Ok...stiga sam te otchaivala tolkova. No vse pak tova sa moi nabliudeniq samo za NY i okolnostite. Na drugi mesta sigurno e po-razlichno. No, ako iskash naistina da zavarshish tuk, orientirai se kam grad, v koito nqma mnogo imigranti, nai-veche latinosi. Te sa izmeta na sveta. (poslednoto pak si e moe mnenie)

teenkopele
11-11-2005, 21:17
vurvi v us
tuka vsi4ki sa glupavi ,samo vij po-dolnite temi i shte ti stane qsno.

Нещо си се объркал! Не всички са глушави,както ти казваш. Дори и да има един-двама те са само изключение! :wink:

А, и една тема или един пост не прави човек по-умен или по-глупав! 8) :lol: