PDA

View Full Version : Няма за какво да живея



10-23-2005, 18:07
Трудно ми е и не знам как да започна,но само тук мога да кажа кфото ми е на душата,без да се притеснявам...И така-вече съм на 15,знам че на тази възраст е нормално да се чувстваш депресиран,но аз не издържам вече.Родителите ми са разведени,живея с майка си.Намерила си е гадже,който може да ми е брат (19г.)Той отдавна е станал много по важен за нея от мен,изживява се като мой баща,опитва се да ме възпитава,да ми се налага,понякога ме бие,а на майка ми не й пука!Същия този човек ми забранява да излизам с приятелите си,изпокарах се с тях заради него(те и без друго не бяха много).Това е накратко...чувствам се безсилна и не знам какво да правя.Струва ми се,че на никой не му пука за мен,така или иначе съм си черната офца в семейството.Баща ми едва ли помни,че има дъщеря на другия край на България,отдръпнах се от приятелите си,вече почти съм изгубила всичко,дори майка ми не се интересува от мен.За нея съм дъщеря до толкова,че да ме храни,да ме пере и да ми дава пари.И край...Просто вече няма за какво да живея.Ако скоча от някой блок или нещо такова,едва ли на някой ще липсвам,може би ще направя услуга на повечето хора около мен.Не знам какво да правя,иде ми да потъна в земята.Не искам кой знае какви съвети,просто благодаря,че ме изслушахте.

big_sister
10-23-2005, 18:31
не се отчайвай колкото и банално да звучи
или ти вече си се отчаяла...няма значение но не си мисли че на никой не му пука за теб
повярвай въпреки че не те познавам ми е мъчно и ми пука :roll:
ако искаш ми пиши ако искаш да си доизлееш мъката

angel4e_ot_ada
10-23-2005, 18:42
razbiram kak se 4uvstva6 i ako tursi6 nqkoi s koito moje6 da pogovori6 moje6 da mi pi6e6 na ЛС

swa
10-23-2005, 19:23
Mila,sy4uvstvam ti iskteno, za6toto i az ne haresvam sem. si, no se zadovolqvam s misylta 4e moje i da e po-zle.Pri teb sa6to moje da e i po- zle.Ti si na 15, nali taka!?Ne si prinudena ve4no da si zavisima ot maika si.Sled vreme shte mojesh sama da upravlqvash jivota si.Togava nqma da si zadaljena da vijda6 20 godishniq...i edin den ako imash deca shte bydesh nai- dobrata mama :))) i me4tai, za6toto vsi4ko idva s me4tite i ideite.legni se naspi, sutrin vsi4ko ni se struva po - razreshimo

glazunov
10-23-2005, 19:47
mеn ako pitash prodyljavai da se borish,izpolzvai dokato imash podkriv nad glavata si,dokato si uredish samostoqtelen i nezavisim jivot ot maika ti i ot onq typak...

teenkopele
10-23-2005, 19:51
Mila,sy4uvstvam ti iskteno, za6toto i az ne haresvam sem. si, no se zadovolqvam s misylta 4e moje i da e po-zle.Pri teb sa6to moje da e i po- zle.Ti si na 15, nali taka!?Ne si prinudena ve4no da si zavisima ot maika si.Sled vreme shte mojesh sama da upravlqvash jivota si.Togava nqma da si zadaljena da vijda6 20 godishniq...i edin den ako imash deca shte bydesh nai- dobrata mama )) i me4tai, za6toto vsi4ko idva s me4tite i ideite.legni se naspi, sutrin vsi4ko ni se struva po - razreshimo

:!:

gia_bs
10-23-2005, 20:27
Знаеш ли миличка..ти сама го каза..едва ли има някой в този форум който може да ти помогне...друго освен утешителни и подкрепящи думи от нас едва ли ще чуеш...и все пак напълно те разбирам..споделената болка е половин болка...
Ако тръгна да ти разправям реплико от вида на " дръж се, всичко ще се оправи, или пък още 3 години и ще си пълнолетна...няма смисъл.....
Ако ти кажа че моя живот беше ад, от който си мислех че едва ли някога ще се спася, и че се нагълтвах с хапчета... и смятах смъртта за избавление...няма да те интересува много...
Просто ще ти кажа едно...ЖИВЕЙ, на пук на всички гадости и болки...Живей, напук на всички които искат да те сломят...и рано или късно всичко се оправя...Но естествено не само от самосебеси...Поговори с майка си...кажи й как се чувстваш..нищо не губиш...пък ако не и пука...намери баща си...говори и с него... Направи всичко възможно...само не се предавай...ЖИВОТА Е КРАСИВ И САМИЯ ФАКТ ЧЕ ГО ЖИВЕЕШ ТВ ПРАВИ ЩАСТЛИВКА...

P.S. Аз, от опит, те съветвам да съсредоточиш вниманието и цялото си свободно време в правене на нещо..така поне няма да мислиш за глупости... Аз лично препрочетах всички книги които се намираха вкъщи, ходех на разни извънчасови дености..просто се хвани с нещо което ще те разсеива и ще ти е приятно...

Teen Lora
10-26-2005, 14:05
Спокойно сще минато години и схтъе видиш, че ще погледнесх на нещата по дръг начин. Не се ядосвай на майка си и тя е човек и като такав има свойте човешки нужди

Carmen Queasy
10-26-2005, 16:17
MI prati pic na liobaka@yahoo.com i 6te vidim kakvo mojem da napravim po tvoq problem.Toi 6te ti pomogne,pomogna i na men.

калпазанка
11-16-2005, 19:09
Миличка, абсолютно те разбирам.Положението ми е малко по-различно. Мойте живеят заедно и се разбират добре, но ме пренебрегват заради работата.Понякога и аз мисля, че никой не ме базари за нищо.Пиши на личния или на black___rose@abv.bg. Усмихни се, защото утре може да е по-зле :D

SyLZaTa
11-16-2005, 19:12
хехе виж човече колкото и да ти се струва гаден тоя живот кажи си че има хора и по-зле от теб ... и с по-големи проблеми - аз с наще се карам постоянно (добре че баща ми не ми посяга) ... приятели вече нямам много - всички завиждат и говорят зад гърба ... гадже - такова нещо бая време не съм виждал ... ще имам операция след 2-3 месеца ... ама не се отчайвам - приемам живот-а ...

WSmith
11-16-2005, 19:27
и при мен е така за съм на 17 и от години съм постоянна депресия, едва ли ще скоча от някъде, но ако случайно падна няма да загубя нищо. На никой не му пука за мен, и всички са срещу мен, съучениците, учителите, приятелите, родителите списъкът е дълъг. Станах индивидуалист, разбрах че не ми е нужно нечие одобрение или внимание, не искам нищо от никои човек, и не се кланям на никои, и новата си идеология съм нов човек, аз сам управлявам живота си и ми харесва. Веднъж да се освободиш от оковите ще откриеш красотата на живота и на света.

Roxy
11-16-2005, 21:36
майка ти си е хванала гадже на 19.егати яката майка!според мен трябва да и откраднеш гаджето!!!!

NeNo_pz
11-28-2005, 16:51
Тфа е ужас :( :cry: :cry: :( Много ти съчувствам но просто няма как да ти помогна :(

Manol.G
11-30-2005, 18:55
PREZ KURA MI E!AI SQ SE USPOKOI!

hamsterka
04-18-2006, 14:25
ne se predavai ne pozvolqvai na 4ovek koito ne ti e roditel da te komandva....a na maika si i kaji za kakvo stava vupros..

помощника :)
04-18-2006, 15:20
Трудно ми е и не знам как да започна,но само тук мога да кажа кфото ми е на душата,без да се притеснявам...И така-вече съм на 15,знам че на тази възраст е нормално да се чувстваш депресиран,но аз не издържам вече.Родителите ми са разведени,живея с майка си.Намерила си е гадже,който може да ми е брат (19г.)Той отдавна е станал много по важен за нея от мен,изживява се като мой баща,опитва се да ме възпитава,да ми се налага,понякога ме бие,а на майка ми не й пука!Същия този човек ми забранява да излизам с приятелите си,изпокарах се с тях заради него(те и без друго не бяха много).Това е накратко...чувствам се безсилна и не знам какво да правя.Струва ми се,че на никой не му пука за мен,така или иначе съм си черната офца в семейството.Баща ми едва ли помни,че има дъщеря на другия край на България,отдръпнах се от приятелите си,вече почти съм изгубила всичко,дори майка ми не се интересува от мен.За нея съм дъщеря до толкова,че да ме храни,да ме пере и да ми дава пари.И край...Просто вече няма за какво да живея.Ако скоча от някой блок или нещо такова,едва ли на някой ще липсвам,може би ще направя услуга на повечето хора около мен.Не знам какво да правя,иде ми да потъна в земята.Не искам кой знае какви съвети,просто благодаря,че ме изслушахте.

Точно затова не трябва да го правиш!Те не заслужават да се отърват така лесно от теб,ти самата не заслужаваш такъв край и такава болка!Дръж се,живей сега с нещастието си,защото ще мине време и ще си щастлива.Живей за деня и за щастливото бъдеще и много неща които те очакват и не си заслужава да умреш преди да ги видиш.Не се предавай,ще предадеш само себе си,намери сили в себе си и продължи напред,каквото и да правиш не се предавай,мисли за себе си и за бъдещето си,мечтай си,но и внимавайте кво си пожелаваш!Взех много като сектант да говоря,но съм състрадателен мамка му(и аз на 14-15 години не намирах много смисъл в живота,нямам точно твоите проблеми но си имам други,също никак леки).Мога само да добавя,внимавай кво си пожелаваш и кво правиш защото рано или късно всеки си плаща за грешките,сега съм притиснат от мои си проблеми,провокирани именно от липсата на желание на живот,направиш някои грешки които сега ми се изпречват...Желая ти успех и горе главата!

In4iTu_
04-18-2006, 19:42
Живей! Ти поне имаш майка и дом, а те ти дават поне нещо, макар и прекалено малко.Има хора, които си нямат никого на този свят,сами са...и за 1000 пъти по-зле от теб, повярвай ми няма смисъл да се хвърляш от блок или нещо такова...

FikyScHetOo
04-18-2006, 20:35
[color=darkblue]Знаеш ли миличка..ти сама го каза..едва ли има някой в този форум който може да ти помогне...друго освен утешителни и подкрепящи думи от нас едва ли ще чуеш...[color]
Напълно съм съгласна и мисля че не трябва да се предаваш защото живота е станал труден. Той не е от рои и няма да бъде. Дръж се като Аинщайн - гледай на нещата относително. Всяко нещо си има поне две страни. Потърси по-добрата...Все има нещо хубаво и красиво, което можеш да правиш, да се чувстваш полезна...все пак няма нищо лошо в това да имаш хоби и да не мислиш за дребните проблеми. Живота продължава и дори и напук трябва да се бориш с него. ...а за майка ти - няма човек, който да е свързан повече за нея от теб. Дори и да не личи е така

piko1
04-19-2006, 00:43
може би не съм този които трябва да го казва ама караите
мило гледаи сега според мен просто трябва да се вземеш в раце
и да потърсиш помощ но не във форума тук малко хора
ще те разберат аз също съм преживял нещо подобно
в никакъв случаи не посягаи на живота си тои е прекалено ценен
колкото и да е труден ](*,) ](*,) ](*,)

[LP]```
04-19-2006, 11:43
oy to tva mn kofti. :( gorki4kata sa4uvstvam ti.parvo mi e 4udno kak edna normalna maika 6te si hvane 19-godi6no mom4e za gadje(sorry 4e taka prikazvam za neq de)kolkoto i nujdi d si ima se pak trqbva malko da pomisli i za tebe.tva mi se struva adski tapo.a ba6tati...mi nz za nego kvo da ti kaja.pogovori parvo s maikati moje ne6to da postigne6,ako li probvai s ba6tati.se pak ediniqt pove4e trqbva da se interesuva kvo stava s tebe.ako li 6te ti dam samo edin savet.nedei da se hvarlq6 ot nqkade,da si prerqzva6 venite...ili ne6to takova,za6toto moje maikati i ba6tati da pokazvat sega 4e im e prez onaq rabota,no ako napravi6 nqkoq glupost na tqh est 6te im e nai-kofti...jivei i se bori s jivota...ako iska6 nqkavv savet ili priqtelka s koqto da si popi6e6 mi pi6i:))) na dark_past@abv.bg

sexy_dizzy
04-22-2006, 23:34
Настина не знам какво да кажа,много е тежко това което прочетох.Дошъл е някакъв си на 19 години и вече се мисли за "шефа"образно казано и почнал да с налага и на всичкото отгоре ти като най-малко трябва да го търпиш и да го слушаш.Та вие имате 4 години разлика,а той е приятел на майка ти.Че с моя приятел разликата е 4 години! :smt011
Наистина много лошо,но ще ти дама едно съветче.Някой беше написал да си мислиш за бъдещето,че след време ще бъдеш независимо от тях и ще можеш да си живееш живота,защото ти сама каза накратко,че това твоето не може да се нарече живот.
Най-най-готиното ще е да си намериш гадже,определено така ще ти е по-леко наистина.Ще ти дава стимул и ще разбереш че животът си струва.А ако имаш някакъв сериозен проблем с майка си или онзи-ако ти посегне сериозно например,ти препоръчвам да се оплачеш,защото и ти имаш права.А това че той е пълнолетен,а ти не си,не му дава правото да се налага,а ти да му играеш по свирката!Успех,миличка!!!!!!!! !!!

Barbaronka
04-23-2006, 12:18
Ne se otchaivai purvo shte ti kaja! Jivota e pred teb.. ! Tezi trudnosti trqbva da ti davat poveche sili da se borish za tova koeto iskash !
Povqrvai mi..kato porasnesh shte rabotish... shte si usigurish edin strahoten jivot..! Budeshteto e pred teb...
Pogovori s maika si i s taka narecheniq ti bashta... kaji im tova koeto ti e na surceto.. obshtuvai s poveche hora..i shet si namerish dobri priqteli..
Samo me se otchaivai.. !
Glavata Gore! Gledai napred !! :smt006

tainstvenata
04-23-2006, 18:57
ne se ot4aivai smarta ne e reshenie ... spored men maika ti 6e se osaznae rano ili kasno i 6e se seti 4e ima dashterq no moje mi e takava ... govori s neq kaji i ... ne trqbva da se zatvarq6 v sebe si ..

04-24-2006, 15:31
майка ти си е хванала гадже на 19.егати яката майка!според мен трябва да и откраднеш гаджето!!!!

Много си тъп бе идиот,да и открадне гаджето....Земи се гръмни да не те гръмна аз.Парцал такъв

х
04-26-2006, 20:53
porednata ebavka... :---) :smt012

favor_91
04-27-2006, 22:02
ами самоубииството не е решение на нещата...така на никои не помагаш....този "твой доведен баща" не ти е никакъв за да те бие бъзпитава или нещо...следващия път му кажи :"Какъв си ми ти на мене за да ми налагаш контрол" ? Що се отнася за маика ти тя все пак тряя да разбере че не може така и евентуално да се промени към по добро ...Съчувствам ти искрено :!:

04-30-2006, 21:41
" дръж се, всичко ще се оправи "

А спрете се с тези американщини бе !
It's OK ... Everything will be allright...
Да бе да...
Направо полудявам някой као се опитва да ме утешава с такива изрази !
Относно този 19 годишния нещасник !
Как може тоя шибаняк да те контролира и бие !?
Какъв е този бе !
:smt013 Та той е колкото тебе голям !
Ако съм на твое място бих го шчупил от бой докато спи !
Ше го бутна през терасата ако трябва !
Никой няма право да живее живота ти вместо теб !
Покажи му че не е нещо повече от теб !
Изравни го със земята !
Опитай се да разбереш майка ти...
Самата ти предполагам знаеш като се влюбиш какво става...
Ако мога да ти помгна с нещо или поне да ти дам идея как да сма4ка6 онзи лиглио ме потърси в скайпа ...
Nick : Svin4y
BTW: Не си струва заради другите да страдаш !
Покажи на света и на хората около теб че и ти си човек , че и ти имаш право на живот ! :-D

noi
05-01-2006, 18:50
milo momi4e hedei da misli6 za takiva ne6ta. ako ima6 vazmojnost otidi da jvee6 pri hqkoq baba. hvani se nan rabota za da moje6 6togode da si nezvisima ot maika si za pari. :P

05-02-2006, 12:38
Що ве ?! Тегли си ножа бе ! Кво ти пука за нашето мнение ? Да не мислиш, че ако наистина си щял да го направиш, щеше да пишеш тука ? Пф лапешки историй !

FikyScHetOo
05-02-2006, 20:07
Що ве ?! Тегли си ножа бе ! Кво ти пука за нашето мнение ? Да не мислиш, че ако наистина си щял да го направиш, щеше да пишеш тука ? Пф лапешки историй !
АБЕ ХОРА, БИВА ЛИ ТАКА...ОПЛАКВАТЕ НЕЩО, КОЕТО МОЖЕТЕ ДА ПРОМЕНИТЕ. ПОСЛЕ ПРИВЛИЧАТЕ ВНИМАНИЕ И ПОСЛЕ ПАК С ГЛУПОСТИТЕ ЗА САМОУБИЙСТВО. ЖИВОТА НЕ Е ЛЕК, НЯМА ДА БЪДЕ И НИКОЙ НЕ Е КАЗВАЛ ЧЕ ЩЕ Е. ТОЙ СЕ ЖИВЕЕ ДО КРАЯ!!!

05-04-2006, 15:14
Трудно ми е и не знам как да започна,но само тук мога да кажа кфото ми е на душата,без да се притеснявам...И така-вече съм на 15,знам че на тази възраст е нормално да се чувстваш депресиран,но аз не издържам вече.Родителите ми са разведени,живея с майка си.Намерила си е гадже,който може да ми е брат (19г.)Той отдавна е станал много по важен за нея от мен,изживява се като мой баща,опитва се да ме възпитава,да ми се налага,понякога ме бие,а на майка ми не й пука!Същия този човек ми забранява да излизам с приятелите си,изпокарах се с тях заради него(те и без друго не бяха много).Това е накратко...чувствам се безсилна и не знам какво да правя.Струва ми се,че на никой не му пука за мен,така или иначе съм си черната офца в семейството.Баща ми едва ли помни,че има дъщеря на другия край на България,отдръпнах се от приятелите си,вече почти съм изгубила всичко,дори майка ми не се интересува от мен.За нея съм дъщеря до толкова,че да ме храни,да ме пере и да ми дава пари.И край...Просто вече няма за какво да живея.Ако скоча от някой блок или нещо такова,едва ли на някой ще липсвам,може би ще направя услуга на повечето хора около мен.Не знам какво да правя,иде ми да потъна в земята.Не искам кой знае какви съвети,просто благодаря,че ме изслушахте.


Има за какво да живееш,просто не го осъзнаваш в момента.Дръж се,Живота е пред теб.

FizeuRa
05-04-2006, 15:56
"Живота е стремеж,а не смисъл"
мога само това да ти кажа , а и искам да знаеш че И ТОвА ЩЕ МИНЕ :roll: аз също имам проблеми с родителите си :smt014 даже бих казала много по-големи от твоя,но не се предаваи все пак живота е пред теб не бързаи да го напускаш все някаде има някои на които му пука за теб плс не се отчаваи :smt009 :wink:

betterman
02-12-2011, 17:11
Пиши ми !!!!!!!!!!

ArrowsOfDeath
02-12-2011, 17:56
Офф...