PDA

View Full Version : Плс Кажете ми !!!



Ужасената
10-24-2005, 15:14
Значи и мен като много хора ме е страх от зъболекари,но въпроса ми е на някой от вас вадили ли са ви постоянен зъб?Боли ли,има ли кръв.. моля ви кажете ми и горе долу колко време е самото изваждане и после колко време държи упойката???
На мен ми предстои след 2 дена,но ме е адски страх,на мен ме е страх от лекуване на зъб а от това,да не гооворил,не сам спряла да плача.. на 17 съм!!!

chupacabra:)
10-24-2005, 15:24
не. не боли. но аз съм малко мазохистка така че не мога да ти дам обективен отговор..
успокой се :D

ch0c0late
10-24-2005, 15:27
Just ReLaX,kakto se kazva! ;) Na men ne sa mi vadili,no predpolagam,4e nqma da e bolka za umirane.Strahut e nai-lo6iqt suvetnik na 4oveka,nali znae6!Vij sq...nqma ot kvo da se pla6i6.Upoikite poprincip ne traqt dulgo...v smisal,4e traqt kolkoto da ti opraqt ili izvadqt zuba i nekade 5 minuti sled tfa i si OK! :wink: Nqma se pla6i6! :)

Master_88
10-24-2005, 16:06
Има известна болка защото все пак се изтръгва от корена и там където е изтръгнато се образува раничка и кървене. При поставяне на достатъчно количество упойка болката може да се сведе до минимум но едва ли няма да я има изобщо. После ще те боли около седмица но всеки ден все по-малко докато зарастне мястото. Успех

Майка ти
10-24-2005, 18:18
Слушай майка си и няма да сбъркаш!!!
Случвали са ми се всички гадости, дето един зъболекар може да причини на човека! Ваденето на зъб е едно от най-леките, повярвай ми! Номерът е: първо- да отидеш при изявен хирург-стоматолог. Боли малко при поставянето на упойката(както,когато ти слагат инжекция), но после не усещаш почти нищо(когато хирургът е на ниво!!!). Няколко часа след това(когато мине упойката) може да заболи, но проблемът се решава с течен аналгин(второ!). Не е желателно да правиш промивки с лайка или тетра до 24 часа след ваденето. След това - може(ако въобще се налага). Това е третото - само плюеш, без да плакнеш с течности!!! Успех и кураж - нищо страшно няма! По-гадно е да ти стържат кариес или, недай си Боже, пулпит!

Sp33Dy
10-24-2005, 18:40
vij az sam na principa 4e trea da stiska6 malko i vse 6te doide momenta v koito vsi4ko 6te e svyr6ilo i togava 6te vidi6 4e ne e bilo tolkova stra6no...
pri men e taka i s injekciite i s mn dr takiva bolezneni laina :) misli si za tozi moment i mn byrzo 6te prestane6 da se pritesnqva6.. povqrvai mi znam go ot li4en opit... pravili sa mi okolo 5 operacii ti za edin zyb se vaika6 :) Spoko
pi6i sled dva dena da kaje6 kak e minalo i da ne zabravi6!

exec
10-27-2005, 21:02
Ne sum 4el kakvo sa te posavetvali drugite,puk i ve4e trqbva da si bila na zubolekar,no zub ne se vadi.Probvat se vsekakvi le4iniq samo i samo da se spasi zaba po nqkakuv na4in.V po kraen slu4ai se umurtvava,4istqt se koreni,"zacemntirva" se 6tivt,korona.IZkustven,no se polzva i ne e dupka!
Ako puk mu e pisano......out

sherry
10-27-2005, 21:07
I na men 6te mi vadqt skoro
Zabolekarkata mi me naso4i kym hirurg,kaza,4e e normalno da boli pyrvata sedmica,no 6te mine :?