PDA

View Full Version : Как се почва с наркотиците ...



unknow
10-28-2005, 19:10
Пиша това с цел да не се фащате (и аз не си вярвам като пиша това май).Прочетете тези редове,няма да са в излишък.

Един хубав слънчев ден, две момчета на по 15-16 решават да усетят това върховно изживяване, да полетят заедно с тревата (просто един от поредните лъжливи митове...),палят коза,напушват се,на сутринта едното момче просто решава че му е харесало и пак си копува вече свитата цигара и я пали с своя приятел.Минава време, минава много време 1-2-3 години,палят си коза ,в на първо време през седмица-две, след това през ден-два.Научаваш се да си свиваш сам,започваш да си пушиш сам,правиш си весело и така минава времето.Та един ден ,единия от героите ни в тази история(в мое лице),става на 18, в животът му се отварят невероятни простори,усеща как става голямото момче с възможности.Започва да ходи по дискотеки,ТЕХНО партита едно след друго,покрай тревата се зарибяваш и по други неща,смъркаш за първи път амфетамини,кока,танцуваш по цели нощи без спиране,естествено се разграничаваш от лайната по тоя свят (хероинат и сексът без презерватив), но ти е гот, светат те хваща неподготвен - красиво младо момче,готини момичета,своботно време, готони родители с достатъчно пари.
И накрая (настояще и за в бъдеще) виждаш че всичко това което правиш е без смисъл,не виждаш нищо напред.Един ден решаваш че трябва да спреш с "лайната",минава ден-два седмица и не издържаш и пак не издъжаш и изпушваш поредната цигара марихуана.След "веселото" някак си се почувсваш отново "тъп" и решаваш да спреш отново като си казваш "СПИРАМ!",минават 3-4 седмини - месец(има някакъв напредък) но на поредното парти се надрусваш пак.Решаваш отново да спреш , да направиш нещо за себе си,започва да учи за изпити,решил е да става човек.В живота на този герой се появява едно мимиче на пръв поглед едно от многото,минава 1 месец с него,2-ри разбираш че започва да се променя нещо в теб, мислиш все по малко за наркотиците,3-ти месец един ден осъзнаваш че си влюбен, ИСТИНСКА ЛЮБОВ!Боже колко е красиво и до тази вечер в която пиша тази лирика и дори смеховато глуповата за тези които са прекалено ограничени и задръстени в своя си затворен живот.И ето 9h в главата ми стои ликът на това невероятно мимиче,но знам че наркотиците са там,аз не мога да избягам от тях,мога само да се абстрахирам от тях за неизвестен период от време ,защото знам че не бих удържал на сладкото преластяване.Не започвайте, нема оттърване,а може би някой ден ...знам за мен чашата е на половина пълна.

babeson
10-28-2005, 19:13
tfa e...gadno!!=//

black_angel_
10-28-2005, 19:37
браво, че поне намираш смелост да напишеш това! за да се пребори човек с някаква зависимост или проблем е необходима вяра необходимо е желание огромно желание!

аз лично не съм пристрастен към нищо , но идва и момента че нямам желание за нищо и идва момента в който от състояние 2(нежелание за абсолютно нищо - например) се тръгва към състояние 1 - опитване и пристрастяване с каквото и да било...

Вяра вяра ни е нужда момчета и момичета но от къде да я намерим :roll:

RnB_forever_f
10-28-2005, 20:43
много си права!
не тряабва да се запо4ва!
аз един път само съм пу6ила канабис
но пове4е и не опитах, за6тото знам какви за последствията!

stereophonix
10-28-2005, 21:27
.. mn si prav.. nqma otarvane .. ot 2 godini pu6a marihuana i spiram za po mesec-2-3- .. i posle pak .. tva e fakt ..

marusha
10-29-2005, 16:15
Az...prosto ne znam kakvo da kaja... :shock: ne iskam da si mislia 4e sushtoto moje da se slu4i i s men...

LifeStyles
10-29-2005, 21:52
e dobre az kato pusha vseki den mai pocql den da ne bi da znachi che sam pristrasten veche kato mi se pushi pusha kato ne ne moga i bez tova no ot matihuanata i tem podobnite leki narkotici ne se pristrastqva

unknow
10-30-2005, 10:03
e dobre az kato pusha vseki den mai pocql den da ne bi da znachi che sam pristrasten veche kato mi se pushi pusha kato ne ne moga i bez tova no ot matihuanata i tem podobnite leki narkotici ne se pristrastqva Виж са,определено не си в час и то МНОГО, най добре не давай некомепетенстни мения ...пуши ти с години коза после бегай се отарваш.

`{`{KiSs`u{-{@}`}`}
11-02-2005, 14:08
tfa e...gadno!!=//

miloto_girl_4e
11-02-2005, 14:29
kude li e wan`a`doo sega... da pro4ete tazi tema i da razbere,4e naistina ot tezi bokluci oturvane nqma :!: :!: :roll:

PSIHOPATBG
11-02-2005, 16:00
tva 4e trevata e tramplin kam himiqta sa palni gluposti !!! tramplina sa HORATA !!!!

WwanAdoO
11-02-2005, 21:22
kude li e wan`a`doo sega... da pro4ete tazi tema i da razbere,4e naistina ot tezi bokluci oturvane nqma :!: :!: :roll:
Еми тука съм,тука съм ахахах. Еми да,това си е точно така...и виждам все повече и повече хора,които са точно пример за това,ама кво. Почнала съм и все повече ми харесва и тва е. Не знам,надявам се все някога да спра.

"Той беше просто момче от квартала,беше лек другото значение няма,беше весел винаги с усмивка на уста,но сгреши и реши,че е в голямата игра...Но накрая не издържа,сам сложи край на вси4ко това. Беше сряда,намериха го сам на стария диван като преди засмян,а до него на лист пишеше "Видях пари,но не бях щастлив"

Lindsey
11-02-2005, 22:45
tfa e...gadno!!=//
naistina e mnogo gadno.. i az samo edin pat sam pushila treva ama ne iskam pak da probvam.. dano nikoga da ne se zahvana s tiq neshta :? :roll:

Sugar_metalka
12-03-2005, 15:34
Za trevata neznam, prosto me e strah da probvam, no za sujalenie edni moi priateli py6at i sa mi predlagali, za sega ne sum py6ila i mi se iska da ne py6a. S cigarite dopysnah gre6ka, s trevata ne iskam :!: Probvah edna cigara, posle rejih pak da probvam i pak, sled tova palih ovreme na vreme, dokato bez da se osuznaia zapo4nah da py6a vseki den, a ne moga da gi spra, za6toto se 4yvstvam nesigyrna :? Purvona4alno si misleh samo 6te probvam, posle re6ih 4e ne e tolkova lo6o 6tom mi dostava ydovolstvie i ne sum pristrastena. No edin den re6ih 4e triabva da gi spra i togava razbrah 4e sum se pristrastila i nemoga da gi spra tolkova lesno... Zatova ne iskam da py6a treva, za6toto po4vaiki s neia moje i da stigna go drygite narkotitzi a tam otkazvane niama!!! :!: :!: :!:

LifeStyles
12-03-2005, 18:00
ave aide sega nedei razobejdava horata da ne pushat da si bohash si e super

12-05-2005, 13:53
много лесно- първо се по4ва с разрешените дроги- първо какао в млекцето, за да е по-вкусно, после кафенцепреди у4илище за да се събуждаш по-лесно, после цигарка с кафенцето, 4е така е модерно, после бири4ка през лятото, 4е е много горещо, после водка от патрон4е на някоя екскурзия в планината, 4е е много студено,
после като влезеш в гимназията("HIGH school" решаваш да се по4увстваш "High" през голвмото между4асие край "веселата пейка" зад лафката, където принципът е "вси4ко коз" напук на закона.
после установяваш, 4е употребата на разрешени или на забраненми дроги 4есто е 4аст от някои обществени ритуали.. става ясно, 4е 4алга-купон не може без литри ракия, 4е вси4ки лекари пушат цигари, 4е тройка по история за срока струва 1 бутилка уиски,
става ясно 4е хап4етата, дето ги пие леля ви стават за надрусване, 4е антидепресанта на майка ви в комбинация с алкохол води до делириум, става ясно, 4е хората отиват на техно-парти за да се насмъркат с амфети, 4е отиват в хаус- клуб за да могат да се насмъркат мна спокойствие с кока, или пък отиват на транс-оупънеър в планината, за да се назобят на спокойствие с гъби...
става ясно 4е в у4илище половината ви съу4еници пушат марихуана, а в казармата-по4ти вси4ки..става ясно 4е депутатите не само в българския, но и в европейския парламент си пудрят нослетата с кока, а финансовите брокери са зависими от своите амфи-дилъри .

така се по4ва с дрогите... а ако пък на някой му се прииска да ги спре, отива при циганина, купува си едно писъмце хероин смесен с отрова за мишки и се бодва зад ъгъла с някоя ръждива игла. Така 4овека излиза от света на дрогата и влиза в света на
НАРКОТАЦИТЕ..
а наркотаците са едни такива с ка4улки и автомати дето влизат през вратата преди да я отворят , както каза една бабка по телевизора миналата година..

айде друсайте се със здраве, колкото и да е трудно да се осъществи това само с разрешени средства;)

patilan420
12-16-2005, 22:30
"Шоколада, Шоколада, Детето Оби4а ШОКОЛАДА!!!"

тая реклама да ви навява някакви размисли??

ooops
02-24-2007, 23:20
po4va se ot skukata i tupnqta v bg e tva e istina ta 6toto ako ne be6e takava skuka i ima6e kvo da se pravi ne6 :smt033 :smt040 tata 6tqxa da stoqt po mn po-razli4en na4in =; =; =; =; puk posle 6to ima 11;13;13 godi6ni deca deto se bodat po vxodovete e zatva 6toto ni e skapana durjavata ama to nie sme si vinovni xax :-D :-D :-D :-D :smt118 :smt070

No_LiMiTe^f
02-25-2007, 00:01
Много гадна история!И сам полусъгласна!Аз лично сам в такава компания,която пуши,и сам пушила много,но никога не сам била толкова зарибена!И не изпитвам желание!1,2,3 седмици,не ми пука!Но за сметка на това една приятелка ако не пуши е много изнервена и тя не го осъзнава че не може без тва!

teenkopele
02-25-2007, 06:19
Гадно, но вярно.

ooops
02-25-2007, 08:21
mz to ako pu6i6 zaradi tav 4e drugite pu6i6 a ne za sobstveno kef narmalno 4e taka 6te stane \:D/ \:D/ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

PLAMENKO
02-25-2007, 08:26
За мене абсолютно всеки наркоман е шибан боклук..
Как се почва... когато нямаш силата да не започнеш границата е доста тънка ама... шанс.

theEXPLOITED
02-25-2007, 17:49
kude li e wan`a`doo sega... da pro4ete tazi tema i da razbere,4e naistina ot tezi bokluci oturvane nqma :!: :!: :roll:
Еми тука съм,тука съм ахахах. Еми да,това си е точно така...и виждам все повече и повече хора,които са точно пример за това,ама кво. Почнала съм и все повече ми харесва и тва е. Не знам,надявам се все някога да спра.

"Той беше просто момче от квартала,беше лек другото значение няма,беше весел винаги с усмивка на уста,но сгреши и реши,че е в голямата игра...Но накрая не издържа,сам сложи край на вси4ко това. Беше сряда,намериха го сам на стария диван като преди засмян,а до него на лист пишеше "Видях пари,но не бях щастлив"
=D> zapo4na sas treva po lev4e be6e broq i taka mu zapo4na s pravosadieto dvuboq.........mnooo qka pesni4ka nali?

Ash^^^
02-26-2007, 12:53
В един от предните си постове написах, че смятам, че тези неща не са за всеки. С наркотиците се почва лесно! Нищо и никой в тая държава не те спира на практика да си набавиш каквото и да е - по-леките намираш за часове, за по-сериозните някога чакаш по няколко дни, но който търси-намира.
Дотук с отговора на въпроса по темата, за за пост-а на госта - да, прав си - трудно е, но всичко зависи от мярката, от волята и от нагласата. Когато взимаш е важно да взимаш, щото искаш да ти е кеф, а не защото другите взимат. Аз съм ходила на около 30тина партита и още куп "частни събирания", където се употребяват такива неща като за последно а броя на вечерите, в които съм взимала могат да се преброят на пръстите на ръцете ми...

sWeEt_SeEd
02-26-2007, 16:17
ами...кфо да кажа,то толкова се изписа,толкова се карахме,спорихме,ясно е,наркотиците са вредни,няма сега обаче да защитавам джойнта и да ви казвам , че не е входна врата нито пък се зарибяваш щото ми писна и все ще се намери някои 'компетентен' дето разбира повее от изследванията,както и да е.Въпроса е в това,дали можеш да сложиш границата за себе си...казвала съм го,който не може да я сложи или мисли ,че няма такава,жалко за него. И не мисля,че не може да отидеш на партъ без да се надрусаш,не съм прайла анкета :mrgreen: ама знам,че около 20-30 % примерно на партито са чисти(горе-долу толкова) малко са нали?! даа,определено е малко и е жалко,аз го правя ,не отричам,но взимам по 1 хап на 4 месеца примерно и не живея с идеята за това...така трабва да мисли всеки,аз не ставам с мисълта-лелее са от къде ше намеря 10 или 15 кинта за хап или амфети или кфото и да било...зависи от настройката ти и ЗАЩО се друсаш.Не мисля,че тези партита са безмислени и тн. както казва автора..кое е лошото човек да се забавлява,хората отиват там да се отпуснат ...ако ти не можеш да спреш да се друсаш и ти пречи на учене и кфото и да било то това е лично твои проблем,човек тряа да умее да разграничава нещата,който прави.Друсането на парти си е едно( ако не е всяка седмица ест,дори и всеки месец не е кой знае колко добре) а ученето съвсем друго,напрай си една граница м/у тях ,аз се справам изключително добре както и доста хора.Като загърбиш ценностите си,забравиш желанията си,мислиш си'и така ми е добре' ,потъпкаш принципите си-да,става трудно...това е харалтер и воля!!! Какво искаш да ми кажеш,че си мислиш са за мацката ,обаче толко ти се друса,че само тфа ти е в главата -поздравления,ти си първият обладан :mrgreen: ...е не е така...отиваш на парти и си взимаш щото си си изградил такъв стериотип и ти е нещо като навик...основан на психиката ти,а не на физичексата зависимост.Ще изпаднеш ли в абстиненция ако просто си кажеш- еми ше отида на парти без да взема,пак ше се забавлявам,ше ми бъде яко.И точка отиваш...кфо...ше се сдухаш обаче там,че приятелите ти са се напрайли на копеленца ,а ти не си и мислиш ,че на тях им е по яко и някой ше се намери да почерпи,щото иначе не усешаш музиката... е тфой проблем пич...но всичко е в главата ти...наложи си го няколко пъти да отидеш без и ше видиш как можеш...Щото аз мога да отида и с хапове в джоба ,ма моа и с един джойнт,мога и без нищо и пак ше се забавлявам :smt006 Има useri и useri...бъди от интелигентния,умерения уравновесен тип,а не от изчадието,което по цял ден кеси на пейките ф парка,пуши джойнт,пие бира,жечер се друса и така..така мн ясно,че няма да просперираш...не щото употребяваш.Незнанието,зат ъпяването и желанието за употреба,не идва от самата нея,а от нечетенето и нежеланието ти за смислен живот като цяло ае respect :smt006

LSD^Lady
02-27-2007, 13:56
Абееее...... аз колко издрусах , колко партита глупости мизерии , и просто си казах "край" и повече не пипнах нищооо ! Иска се воля....!

LSD^Lady
02-27-2007, 14:19
Абееее...... аз колко издрусах , колко партита глупости мизерии , и просто си казах "край" и повече не пипнах нищооо ! Иска се воля....!колко си друсала? и кво

На въпроса "колко" - МНОГО !
А на въпроса "какво" - Екстазита , амфетамини....
Правила съм си рекорди .... абе не е малко тва дето правех..

ooops
02-27-2007, 19:51
ами...кфо да кажа,то толкова се изписа,толкова се карахме,спорихме,ясно е,наркотиците са вредни,няма сега обаче да защитавам джойнта и да ви казвам , че не е входна врата нито пък се зарибяваш щото ми писна и все ще се намери някои 'компетентен' дето разбира повее от изследванията,както и да е.Въпроса е в това,дали можеш да сложиш границата за себе си...казвала съм го,който не може да я сложи или мисли ,че няма такава,жалко за него. И не мисля,че не може да отидеш на партъ без да се надрусаш,не съм прайла анкета :mrgreen: ама знам,че около 20-30 % примерно на партито са чисти(горе-долу толкова) малко са нали?! даа,определено е малко и е жалко,аз го правя ,не отричам,но взимам по 1 хап на 4 месеца примерно и не живея с идеята за това...така трабва да мисли всеки,аз не ставам с мисълта-лелее са от къде ше намеря 10 или 15 кинта за хап или амфети или кфото и да било...зависи от настройката ти и ЗАЩО се друсаш.Не мисля,че тези партита са безмислени и тн. както казва автора..кое е лошото човек да се забавлява,хората отиват там да се отпуснат ...ако ти не можеш да спреш да се друсаш и ти пречи на учене и кфото и да било то това е лично твои проблем,човек тряа да умее да разграничава нещата,който прави.Друсането на парти си е едно( ако не е всяка седмица ест,дори и всеки месец не е кой знае колко добре) а ученето съвсем друго,напрай си една граница м/у тях ,аз се справам изключително добре както и доста хора.Като загърбиш ценностите си,забравиш желанията си,мислиш си'и така ми е добре' ,потъпкаш принципите си-да,става трудно...това е харалтер и воля!!! Какво искаш да ми кажеш,че си мислиш са за мацката ,обаче толко ти се друса,че само тфа ти е в главата -поздравления,ти си първият обладан :mrgreen: ...е не е така...отиваш на парти и си взимаш щото си си изградил такъв стериотип и ти е нещо като навик...основан на психиката ти,а не на физичексата зависимост.Ще изпаднеш ли в абстиненция ако просто си кажеш- еми ше отида на парти без да взема,пак ше се забавлявам,ше ми бъде яко.И точка отиваш...кфо...ше се сдухаш обаче там,че приятелите ти са се напрайли на копеленца ,а ти не си и мислиш ,че на тях им е по яко и някой ше се намери да почерпи,щото иначе не усешаш музиката... е тфой проблем пич...но всичко е в главата ти...наложи си го няколко пъти да отидеш без и ше видиш как можеш...Щото аз мога да отида и с хапове в джоба ,ма моа и с един джойнт,мога и без нищо и пак ше се забавлявам :smt006 Има useri и useri...бъди от интелигентния,умерения уравновесен тип,а не от изчадието,което по цял ден кеси на пейките ф парка,пуши джойнт,пие бира,жечер се друса и така..така мн ясно,че няма да просперираш...не щото употребяваш.Незнанието,зат ъпяването и желанието за употреба,не идва от самата нея,а от нечетенето и нежеланието ти за смислен живот като цяло ае respect :smt006napulno vqrno mn me radva 4e ima xora koito sa na su6toto mnenie kato men evalata akzvam tva e samata istina =D> =D> =D> =D> =D> =D> :-D :-D :-D :-D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

03-03-2007, 01:28
Така е...
И аз като бех на 15 реших да опитам,пушех трева после почнах все по редовно миналото лето всеки ден почти,амфети опитах и просто си ебавах майката.
Поне некъде октомври месец се спрех,защото срещнах едно момиче което ме промени напълно.
Но не се знае,от тогава от време на време дърпам но не се знае дали един ден няма да започна отново.
Искам да ви кажа на всички малки пишлемета дето се мислят за гъзари като пушите трева че един ден ще умрете от тия лайна-давам ви пример малко след нова година един много добър приятел си отиде на 22 години от шибаният хероин.
Пътя е към гроба,за това спирайте наркотиците са най-лошото нещо.

shivacheva
03-30-2007, 19:15
Пич,много си прав/този,който е пуснал темата/и така като гледам,смятам,че си точен...ддзн.И на мен ми си ще да кажа на един човек СПРИ!,да му изтъкна нещата от "готината" страна на живота,обаче тва никога няма да се случи и за жалост той,както много други ще си отиде от този свят-бавно,но сигурно...за жалост! #-o :smt010 :smt009

IdiOtKa
03-30-2007, 20:32
ами да то е ясно че всички знаем какво причиняват наркотиците. .предполагам че повечето хора който са зимали нещо знаят за кво стават вапорс..да аз знам какво причинява тревата ...да аз пуша трева ...да на мен не ми пука за момента ..може би тва звучи кофти ... но може би съм твърде малка да осъзнавам същността на нещата ..
пак пиша пълни глупостии деии ..

theEXPLOITED
03-31-2007, 09:48
TO VINAGI IMA PERIOD V KOITO NE TI PUKA KOLKO I S K'VO SE DRUSA6 I NE E OT GODINITE ... MOJE I T'VA DA VLIAE AMA NE MISLI6 LI 4E SI MNOO PO-NAQSNO KAK STOQT NE6TATA OT KOITO I DA E PO-V1ZRASTEN KOITO NE E DRUSAL ILI PU6IL NIKOGA? 8) VINAGI IDVA MOMENT V KOITO SE ZAMISLQ6 K'VO PRAVI6 I TOGAVA 6TE SPRE6 OBA4E TRQBVA DA MU DOIDE VREMETO SAMO GLEDAI O6TE DA SI SAMO NA TREVI4KA 6TOTO TQ SE SPIRA AMA DRUGITE SHITOVE......

IlLuSi0nS`
04-02-2007, 21:42
как се почва ли.. интригуващо.. а как свършва? не мога да кажа..

edin 4ovek
04-02-2007, 22:13
abe neznam dali iskam da drusam !
vseki put e edin i su6ti filma
tva me drazni
i si kazvam nqma pove4e da drusam
6te mi e po qko bez tezi gadosti
ama kato se vidq s priqtelite
i krai
zapo4va se
biri
4adeli
jam
a moje i nekvi hapove
i cql den se razkarvame za nekvi oferti
i obikalqme nadrusani sofiq
ot liubopitstvo po4nah
gajeto mi s koeto hodeh mn ama mn dulgo drusa6e
i to pred men
i edin den otidoh
vzeh si ot edin priqtel
i taka
napravih si seriq ot tri dni
verno svalih pet-6est kila
no posle se 4uvstvah kato parcal
basi romana napisah
narkoticite izostrqt nervnata sistema
i poradi tozi fakt po4nah da se karam s maika mi
mn tupi ne6ta
no nqkoi hora jiveqt na na6 grub
mn hora se izhranvat ot nas
diluri, posle kato se razboleeme lekari, posle psiholozi, i internati
zatvori

SLU6AITE
az o6te ne sum re6ila da se spra
za6toto ne sum sre6nala 4ovek koito da mi govori za tova sigurno
no VIE ne po4vaite
az vi obqsnih za kvo stava na vupros
nqma kakvo drugo da nau4ite
povqrvaite mi

edin 4ovek otnovo
04-02-2007, 22:29
abe vie verno ste mn filmirani hlapeta
napravo nz kvo da kaja
spokoino
ne se filmiraite 4ak tolkova
ne sa hubavo ne6to narkoticite
NO i az kato malka si vikah 4e sa lo6o ne6to
i vijte kvo stana
vinagi sum mrazela narkomanite no i az stanah takava
i kvo ot tva
ne sum omrqla
spokoino hora
jiveite
di6aite
nie 6e si vzimame ne6tata a vie gledaite
i molq horata bez opit ili s tupo mnenie da ne si pravqt truda da pi6at !!