PDA

View Full Version : Модел?



MAD-DEVIL
10-28-2005, 18:29
Е, доживях и аз да пусна нещо на такава тематика 8)
Сега, по същество.

Искам ви съвет. Утре е кастинга в едфна агенция, където искам да се запиша, но май няма да отида. Честно казано не съм от момичетата, които като малки са си мечтали да бъдат модели, но наскоро ми щтръкна (сори за глагола, но просто той ми изглежда най-подходящ), че няма да е зле да тръгна право срещуу слабите си страни. Такава е и публичната изява за мен. Но не тук е проблема. Просто всеки си има недостатъци. Аз си се харесвам и то много, но имам леки дефекти. Предпочитам да съм фотомодел, но пък имам лоша кожа. А пък за манекенка по-ставам, но пък ходя съвсем леко навътре, което само по себе си е лошо. А сега право към въпроса:
Струва ли си да се занимаваш с това? Знам, че то ще помогне много на слабите ми страни, но все пак. Просто се харесвам, но не мога да се сложа покрай всички тези едва ли не перфектни момичета. Просто не мога.
Утре на кастинга отиват няколко мои приятелки и както и да го погледна аз ставам за работата повече от тях. Просто една е ниска, друга е с изпъкнал гъз, трета има зъби, които си личат от километри, четвърта е без талия и без цици. Просто не ги виждам. Но те все пак отиват там с високо вдигната глава и затова ги уважавам. Са ще кажете, че това само проваля момичетата, но аз съм на мнение, че човек сам избира пътя си.
Е, вие на какво мнение сте?

П.П. Сори, че ми е толкова объркано, но самата аз съм такава в момента.

cannabinoid
10-28-2005, 18:37
Отивай, че някой ден да те гледам по Fashion TV

kiss_you
10-28-2005, 18:40
Po-dobre ne hodi...Samo 6e si gubi6 vremeto.Ako agenciqta e lo6a,sled reviutata okolo tebe 6e se vartqt nekvi mutri.A za model-samo 6e ti sasipqt kojata zaradi nekvi snimki.Za nqkolko "6trak" 6e trqbva da ti slojat po 2 plasta fon dio ten i pudra...i ne samo tva!Predstavi si da si nakontena i s:spirala,tu6,senki,moliv za o4i,moliv za vejdi,bronzira6ti perli,ru6,vazelin,4ervilo,glanc,moliv za ustni...i tn
A sega si pomisli za druga simka,kato trqva vsi4ko tva da se mahne i da se sloji nanovo...UJAS!!!
I taka vsqka sesiq...

DeziRe
10-28-2005, 18:43
Po-dobre ne hodi...Samo 6e si gubi6 vremeto.Ako agenciqta e lo6a,sled reviutata okolo tebe 6e se vartqt nekvi mutri.A za model-samo 6e ti sasipqt kojata zaradi nekvi snimki.Za nqkolko "6trak" 6e trqbva da ti slojat po 2 plasta fon dio ten i pudra...i ne samo tva!Predstavi si da si nakontena i s:spirala,tu6,senki,moliv za o4i,moliv za vejdi,bronzira6ti perli,ru6,vazelin,4ervilo,glanc,moliv za ustni...i tn
A sega si pomisli za druga simka,kato trqva vsi4ko tva da se mahne i da se sloji nanovo...UJAS!!!
I taka vsqka sesiq...
prava si ! Tva naprao na 30 godini edno momi4e e razvalina i ne smao momi4e no i vseki 4ovek koito raboti tova sled tolkova grimirane i vsi4ko ostanalo to mu ne ostava koja na liceto ( v prenosen smisyl de) toi sa ne vijda bez grim sigurno spored mene tva e typo razbirase trqbva i takiva hora da ima ama te sami sa si go izbrali i zatva sa na toq hal...

IdontGiveaFuck
10-28-2005, 18:45
Ако това те влече-нищо не ти пречи да пробваш!


Просто се харесвам, но не мога да се сложа покрай всички тези едва ли не перфектни момичета.

Ъм,честно да ти кажа огромна част от манекенките са грознички...веднъж ходих с една приятелка до Визаж и направо плашеха... :roll:

Обаче честно казано според мен не си струва.
А ако решиш да се задържиш по-дълго сигурно ще трябва да спазваш някви диети и такива глупости...
Абе и аз не знам какво написах ,но ще ти кажа,че все пак няма лошо да се пробваш,но като цяло си е загуба на време :)

lina15
10-28-2005, 18:58
otidi i da ne ti puka,az sum v agenciq i vzimam dobri pari4ki

e_l_i_z_a
10-28-2005, 19:06
Коя агенция?А ти в кой град си?

10-28-2005, 19:08
Moje bi ste e dobre da otide6!6ansovete idavat vednaj v jivota!

MaD_CaT*
10-28-2005, 19:23
Сега ще опиша,защо
според мене не е хубаво да си моделка...
1.на тази възраст(15-16) е раничко да се занимаш с манекенство...защото училището и "работата на подиума" ще са трудно съвместими..а образованието е важно :!: :roll:
2.малко или много ставаш от онея надувки..имаш се нещо повече от другите...щом като си удобрявана и харесвана от журита..и други там...(почваш да гледаш от "по-висок клон" )
3.не всички "моделки" успяват да имат "звездния" живот,който очакват...
4.неприлични предложения и оферти...
...и още много други негативни причини мога да изброя..
Естествено,че смятам,че има позитивни страни...но мисля че са по-малко от негативните...
Сега относно твоят въпрос...
Аз смятам,че задължително трябва да отидеш...защото това е само кастинг...не е сигурно,че ще те изберат...А ако го направят...не е казано,че задължително ще се запишеш..
Отиди,виж..обстановката,кон уренцията,работата на хората с вас,отношението..и виж дали би ти харесало да бъдеш в една такава обстановка...дали би искала да се показваш,вървейки по подиума пред стотици погледи... :P
НО не го прави само,защото искаш да докажаеш нещо на себе си ...или на някой друг...направи го защото...го искаш...и смяташ да се занимаваш с това...или поне да е нещо,което да ти е интересно..и правиш с удоволствие :wink:
Дано съм ти помогнала :P

Lena
10-28-2005, 19:25
не ходи,само загуба на време от личен опит
аз съм завършила първото ниво
не ти трябва

SweetBunny
10-28-2005, 19:27
Po-dobre ne hodi...Samo 6e si gubi6 vremeto.Ako agenciqta e lo6a,sled reviutata okolo tebe 6e se vartqt nekvi mutri.A za model-samo 6e ti sasipqt kojata zaradi nekvi snimki.Za nqkolko "6trak" 6e trqbva da ti slojat po 2 plasta fon dio ten i pudra...i ne samo tva!Predstavi si da si nakontena i s:spirala,tu6,senki,moliv za o4i,moliv za vejdi,bronzira6ti perli,ru6,vazelin,4ervilo,glanc,moliv za ustni...i tn
A sega si pomisli za druga simka,kato trqva vsi4ko tva da se mahne i da se sloji nanovo...UJAS!!!
I taka vsqka sesiq...
prava si ! Tva naprao na 30 godini edno momi4e e razvalina i ne smao momi4e no i vseki 4ovek koito raboti tova sled tolkova grimirane i vsi4ko ostanalo to mu ne ostava koja na liceto ( v prenosen smisyl de) toi sa ne vijda bez grim sigurno spored mene tva e typo razbirase trqbva i takiva hora da ima ama te sami sa si go izbrali i zatva sa na toq hal...
Spored men ne e 4ak tolkova stra6no, vqrno 4e 6te slagat grim ama 4ak puk tolkoz mnogo :shock: (tui nqma da e nqkoq 4alga pevica q) "da si nakontena i s:spirala,tu6,senki,moliv za o4i,moliv za vejdi,bronzira6ti perli,ru6,vazelin,4ervilo,glanc,moliv za ustni" puk ako naistina si hubava, nqma kfo tolkoz grim da ti slagat, puk i nevqrvam da ti se pohabi 4ak tolkova mnogo kojata ta 4ak da "padne kato stane6 na 30god" sq naistina moje da ti se zahabi kojata ama ako izpolzva6 redovno hubavi i skupi marki za grim - nqma kfo da se pritesnqva6 ("Korff", "MaxFactor", "Bourjois", "Revlon" ... i o6te kup drugi) ama nemislq 4e v toq moment trqq da se pritesnqva6 za mnogoto grimove i zatui kak 6tqla da ti se zahabi kojata...
Otidi i sus samo4uvstvie mila!!!!! :D :D :D

BABY_SEXY_GIRL
10-28-2005, 19:50
Сега ще опиша,защо
според мене не е хубаво да си моделка...
1.на тази възраст(15-16) е раничко да се занимаш с манекенство...защото училището и "работата на подиума" ще са трудно съвместими..а образованието е важно :!: :roll:
2.малко или много ставаш от онея надувки..имаш се нещо повече от другите...щом като си удобрявана и харесвана от журита..и други там...(почваш да гледаш от "по-висок клон" )
3.не всички "моделки" успяват да имат "звездния" живот,който очакват...
4.неприлични предложения и оферти...
...и още много други негативни причини мога да изброя..
Естествено,че смятам,че има позитивни страни...но мисля че са по-малко от негативните...
Сега относно твоят въпрос...
Аз смятам,че задължително трябва да отидеш...защото това е само кастинг...не е сигурно,че ще те изберат...А ако го направят...не е казано,че задължително ще се запишеш..
Отиди,виж..обстановката,кон уренцията,работата на хората с вас,отношението..и виж дали би ти харесало да бъдеш в една такава обстановка...дали би искала да се показваш,вървейки по подиума пред стотици погледи... :P
НО не го прави само,защото искаш да докажаеш нещо на себе си ...или на някой друг...направи го защото...го искаш...и смяташ да се занимаваш с това...или поне да е нещо,което да ти е интересно..и правиш с удоволствие :wink:
Дано съм ти помогнала :P

1:1 съм съгласна с казаното (написаното) :!: :D

TeroglisT4o
10-28-2005, 20:35
ale spored men trqbva da otide6 . Oba4e i az imah sa6tiq problem tva lqto ba4kah na moreto i nqkva agenciq prai6e kasting i edin pedal idva ma vika da sum hodil ama kat izrasi 4e sum imal hubavo lice i hubavo tqlo naprao ma 6a6na ne 4e ne e taka ama be6e nqkav pi4 na 30-35 a i nikoga ne sum mislil v taq nasoka .No na skoro pak se zamislih dali da ne se probvam kvo puk ale otivai.

machoka
10-28-2005, 21:04
Не пропускай шанса си. Няма да се появи втори път. Негативи в професията няма, освен че отдаваш много време за нещо, което е приятно, красиво и се взимат космически суми.

Повярвай ми, пропилееш ли възможност в живота, ще те е яд после. Млада си - хвърляй се с главата напред и не му мисли. Само позитиви можеш да пожънеш.

Думите ми важат 100% и към друг участник в темата.

MAD-DEVIL
10-29-2005, 10:00
Да, ама аз не отидох, главно защото вчера се натрових малко с няколко аспирин, а и не смятам, че ми е нужно. Честно казано, хората, които казаха да не ходя, ме убедиха. Предлагам темата или да бъде заключена или да я сменя, така че да се говори като цяло за моделите.

х
10-29-2005, 10:29
може ли да кажа и аз нещо по въпроса, като малко по-запозната???
за да си модел, обратно на всички схващания на хората тук, е нужно не външен вид, а мозък.
успелите модели в българия са или дупедавци или интелигентни хора които знаят как да си играят картите. прекалено много неща трябва да знаеш преди да се захванеш с това, защото ако ги научиш в процес на работа, психиката ти доста се изкривява, а възгледите ти силно се променят. трябва да си силна, със самочувствие, да знаеш на кого да се подмажеш, така че когато решиш да смачкаш някой, който ти се пречка,да го направиш с вирнат нос, но да знаеш че си неприкосновенна!!! има още хиляди неща които трябва да знаеш!

това за кожата не е вярно! аз сама си прецаках кожата със некачествена козметика, а по ревюта гримьорката винаги крещи и ми казва как да я възстановя. нейната козметика струва много повече отколкото можеш да си представиш и дори подхранва кожата!!!

ако модата те интересува още, можеш да ме питаш на л.с. но не позволявай на никой да ти дрънка от обща култура, както се прави тук!!!

Dobrina
10-30-2005, 06:50
да знаеш на кого да се подмажеш, така че когато решиш да смачкаш някой, който ти се пречка,да го направиш с вирнат нос, но да знаеш че си неприкосновенна!!!
Аз лично не мечтая за живот, в който трябва да се подмазвам на някой определен човек, за да успея! Аз съм постигнала всичко, което имам, с много труд и упорита работа - а не с подмазване.
Относно моделите - ами не ми се струва много хубава работа, въпреки че аз може би бих могла да стана модел, ако исках. Но аз не съм се явявала на кастинги, нито на разни конкурси, най-вече защото не ми се занимава с "неприлични предложения и оферти", за които беше писал някой по-рано. А и не бих зарязала сегашния си живот за да вървя по подиума и/или да се снимам....

e_l_i_z_a
10-30-2005, 09:50
Голяма грешка си направила!
Там не се учи само това,как да ходиш по един тъп подиум.Учи се още:
-Поведение на обществени места
-Поведение по време на хранене на обществени места
-Походка
-Пантомима
-Аеробика
-Каданс
-Раэвиват се артистичните умения,които помагат при снимки
-Как правилно да се гримираш.
-Общуване с хората на обществени места
и още неща,но това са основните :wink:
Загубата е само твоя.Каэвам теэи неща от личен опит.В момента ходя в такава агенция(не желая да давам подробности около това,ако някой иска да пита-лс)и съм много доволна.Препоръчвам ти ако искаш да усвоиш по-горе иэброените неща,да отидеш на следващия кастинг.И все пак иэбора си е твой :wink:

WILD__BOY
10-30-2005, 09:54
Кво ни питаш нас бе?! Тия форумманиаци ли ще ти решават живота?! Айди ти седни и го измисли!

sladur4eto_dani
10-30-2005, 10:03
Spored men trqbva da idesh,zashtoto az taka me beshe strah da ida na edin kasting,koito beshe lqtoto i sega sajalqvam i to mnogo...Kazvam ti go ot lichen opit po-dobre idi,za da ne sajalqvash posle cql jivot,dori i nishto d ane poluchi ti vse pak shte si opitala :)

_piqna_vi6na_
10-30-2005, 10:35
Spored men trqbva da idesh,zashtoto az taka me beshe strah da ida na edin kasting,koito beshe lqtoto i sega sajalqvam i to mnogo...Kazvam ti go ot lichen opit po-dobre idi,za da ne sajalqvash posle cql jivot,dori i nishto d ane poluchi ti vse pak shte si opitala :)
абе не четеш ли,че тя вече е взела решение и не е отишла: "Да, ама аз не отидох, главно защото вчера се натрових малко с няколко аспирин, а и не смятам, че ми е нужно. Честно казано, хората, които казаха да не ходя, ме убедиха. Предлагам темата или да бъде заключена или да я сменя, така че да се говори като цяло за моделите." !!!
малко е позакъснял съвета ти

sladur4eto_dani
10-30-2005, 10:44
Spored men trqbva da idesh,zashtoto az taka me beshe strah da ida na edin kasting,koito beshe lqtoto i sega sajalqvam i to mnogo...Kazvam ti go ot lichen opit po-dobre idi,za da ne sajalqvash posle cql jivot,dori i nishto d ane poluchi ti vse pak shte si opitala :)
абе не четеш ли,че тя вече е взела решение и не е отишла: "Да, ама аз не отидох, главно защото вчера се натрових малко с няколко аспирин, а и не смятам, че ми е нужно. Честно казано, хората, които казаха да не ходя, ме убедиха. Предлагам темата или да бъде заключена или да я сменя, така че да се говори като цяло за моделите." !!!
малко е позакъснял съвета ти
Много се извинявам :oops:

MAD-DEVIL
10-31-2005, 11:37
Такамз... Сега, ще се наложи пак да ви затормозявам със себе си. В събота смятам да отида като на кастинг, но не това ме тревожи. Мисля си, дали има смисъл. Щото ще дам около 80 лева за школата и за снимките, а агенцията има много момичета, така че ще бъда последна във всписъка. Естествено е, че всички ще гледат първите момичета. Хубаво е, че аз съм за манекенка, а те са доста по-малко от фото-моделите. Но се чудя дали си струва? Все пак този курс може да е много поучителен, но ако накрая изгонят половината от хората, които вече са минали курса, но не ги харесват?

Sinister_Doll
10-31-2005, 13:51
Ako e za Visage, nedey pri nikvi obstoqtelstva. Tam gi priemat vsi4ki za da im zemat kintite za kursa i snimkite i sled tva na pove4eto teglqt 6uta... Osven tva tova e 6kola za suzdavane na profesionalni prostituki, a kogato 4ue6 dogovora 6te izbqga6 s pisuci... Edna friendka Prtq predi 2 god si prodade apartamenta za da plati na agenciqta, za6toto zakusnq s 25 min za revu... Trqbva6e da plati 25 000 lv... Mn kofti, a?

SimpleGirl
10-31-2005, 15:27
Ами аз гласувах за това да не ходиш, но не съм се и усетила, че е късно. Все пак ще дам и малка обосновка - изглеждаш умна и не си струва да се занимаваш с това. Използвай потенциала си ;)