PDA

View Full Version : Имали ли сте проблем с акне?Кожния лекар помогна ли ви?



grr
10-30-2005, 05:32
Значи на 16 съм и страдам от акне вече 3та година.Испробвал съм много медикаменти от които само Зинерит имаше малък ефект - пъпките намаляват ,но лицето се изсушава много и изобщо.. най много да си изтощя кожата за някаква .. така да се каже глупост.Писна ми да се оспокоявам с това че скоро ще ми отминат .. Кофти е и това ме комплексира малко.От 5-6 месеца не използвам никакви лусиони пъпки продалжават да си излизат.Ако бяха 2-3 изобщо нямаше да пиша тази тема , защото са доста:( и много често остава леко белегче след като изчезне пъпката и белегчето се маха малко по бавно:( Та помогна ли ви на вас кожния лекър??Също така тук много съм чел че козметиците помагали най-много , но момче на козметик май много не върви а ? :(

JoNa
10-30-2005, 06:52
zna4i na men tva predi vreme mi pomogna "Skinoren" probvai s nego no trqbva da si postoqnen za6toto nqma da ima efekt!!no mai e nai dobre da otide6 na kojen, a da i da otide6 na kozmetik nqma da ima golqm efekt na dve moi priqtelki sega licata sa im sasipani za6toto otidoha na kozmetik zatova po dobre na kojen :!: :wink:

000
10-30-2005, 07:38
mi da ti kaja 4estno az su6to bqh taka- isega imam adski mnogo pupki ama ve4e sa po-malko.Mom4e na kozmetik i az si msielh 4e ne vurvi no tova mnogo mi pomogna -su6to taka pozlvah i tva deto go reklamirat lepten -za 1-2 meseca i ima strahoten efekt

Master_88
10-30-2005, 07:54
Скинорен

^FaiNt^F
10-30-2005, 08:10
Acne Out Acive mi pomogna-sega licetu si mi e perf 4isti4ko, oba4e si prodyljavam est s negu 4e katu izleze nqkoq nova da q ubie :lol:

priti_kiti
10-30-2005, 08:32
aknerin-po dva pati na den

10-30-2005, 09:01
az sum na 17 i imam problem s akneto ot 12 godi6na. Mnogo e gadno. Dala sum dosega nad 3000lv. za razli4ni lekarstva i proceduri. Vkarvali sa mi tok v liceto, hodila sum na kozmetici i t.n. Nikakuv efekt. Suvetite mi kum teb:
1. Ne si vzimai Lepten - pri men nikakuv efekt.
2. Ne hodi na kozmetik - pri po4istvaneto(kogato ti stiskat liceto) ostavat raz6ireni pori i mnogo lesno sled tva se napulvat i taka se polu4ava edin omagiosan krug i kato razultat - BELEZI.
Polzvala sum Skinoren - ima nqkuv efekt ama v nego ima nqkakva izbelva6ta sustavka i liceto mi stana nqkvo bqlo(tva ne e mnogo hubavo)
Na men li4no mi pomogna po4istva6tiq gel na VICHY. Vzeh si go i sprqh vsi4ki lekarstva za akne. Naistina pomaga. Moje6 da si vzeme6 cqlata seriq. Kazva se Normaderm(zelenata seriq). Verno malko skupi4ka e ama na men mi pomogna(kato ima6 vpredvid 4e sum izkupila po4ti cqlata apteka i sum hodila na kakvi li ne lekari).
Ako iska6 moje6 da mi pi6e6 - mimy_sf@abv.bg. Ima dosta ne6ta, koito moga da ti kaja za razli4nite produkti za akne, imam i nqkolko recepti :wink: , taka 4e spoko. Uspeh!!!!!

VAMP_GIRL
10-30-2005, 10:59
На мен ми помогна много серията ,,Top Age''-много е ефективна,мисля че скоро видях в няколко аптеки.

grr
10-31-2005, 16:16
благодаря за хубавите отговори :) Ще видя какво ще правя

10-31-2005, 18:18
Кажете някакво средство против т'ва смотано акне.Имам го от много години и ми писна! :x

big_sister
10-31-2005, 18:44
ami, kogato az hodih v germaniq si vzeh edno lekarstvo na rossmann-synergen anti pickel gel
malko e no efekta mu e PORAZQVA6T.tolkova mnogo si go pestq a roditelite mi(koito si padat skryndzi) sega 6te mi pory4vat ottam
qsno mi e 4e nikoi nqma da trygne da si pory4va no
vse pak da kaja za6toto nikak ne e malka rabota za 1 no6t da te iz4isti kato s aglo6laif :wink:

mil4eto_
11-01-2005, 10:59
аз до са проблеми с кожата ми или акне съм нямала защото редомно си почиствам лицето.
а наистина ако имаш сериозни проблеми по-добре се обърни към кожен лекар :wink:

deskata_kiss
11-02-2005, 11:24
Zdrasti pro4etoh tova koeto be6e napisala iskam da ti kaja da ne se kompleksira6 ot tova 4e ima6 pupki tova e ne6to suvsem normalno v taq vuzrast ne se pritesnqvai ot tozi fakt.Tova 6te ti iz4ezne edva li ima hora koito gi zabelqzvat tezi pupki,spoko vsi4ko 6te se opravi.Edin suvet nedei da se maje6 s mnogo mazila a po dobre e da otide6 na kozmetik kojen lekar nqma da ti pomogne moqta sestra hodi i nqma nikva promqna.Az su6to sum na tvoqta vuzrast i na men su6to mi izlizat pupki SPOKO!NE SE OT4AIVAI!ako iksa6 moje da mi pi6e6 na po6tata stasi_16@abv.bg

4on4i
11-20-2005, 15:14
според вас няма ли да се махне акнето ако се ходи редовно на козметик, редовно през 1-2 месеца, и всеки ден да се почиства кожата с гел...Какво ще кажете за този метод

Ksenia
11-21-2005, 05:59
Аз нямам подобен проблем, излиза ми от време на време по някоя преди да ми дойде месечния, но не отдавам голямо значение на това. Смятам, че е най важно да се мие лицето редовно и много старателно сутрин и вечер за да не се запушват порите и от там да не се образуват черните точки. Ако се допуснат трябва да се почисти лицето на козметик, но внимателно с тея процедури защото от това знам, че се разширяват още повече порите. Разбира се важно е и с какво се храниш. Най доброто решение според мен е да се отиде на дерматолог за да определи правилно лечение ако трябва и с антибиотик.

4on4i
11-21-2005, 06:34
ходих на един от най-добрите дерматолози в страната, но това, което ми изписа не ми помогна :cry: и вече сигурно 3-ти месец редовно си мия лицето сутрин и вечер...и си мисля, че това помага, ходенето редовно на козметик също е важно...мисля, че вкрайна сметка това са начините, а не да пълна джобовете на фирми като лептен :evil:

Biker_BoyZ
11-23-2005, 10:38
vi6te sia as sam na 13 i predi 1 godina mi po4naha da izlizat papki i gledah v neta tarsih nogo i namerih "ACNE OUT ACTIV" ot aptekite, bialo 6i6ence 11cm sas biala kapa4ka, 7-8 leva. za 2-3 sedmici si4ko is4ezna malko kojata mi isahna no 2 dena po edin pat si slojih krem obiknoven sin NIVEIA. i si4ko stana OK.
I ve4e papki niama samo ako izleze ne6to slagam ve4erta ot ACNE OUT ACTIV i sutrinta niam ni6to 4isto lice i koja . Oba4e ostanaha 4ernite to4ki tova e problema. Kajete ne6to do 15 leva PLS :wink: .[/b]

ton1
11-23-2005, 10:54
ей не го слушайте тоя пич ;)
наистина "Acne active out" е мн добро за акне ама супер мн изсушава лицето аз имам едн приятел дето толкова са оплакваше от това че ...
"Young derm tonic" е мн добро !

Master_88
12-31-2005, 12:40
Аз вече направо съм вдигнал ръце от това акне. Какво ли не опитвах и не става. Нямам много но се забелязва ако се загледаш. Успокоявам се с факта че след няколко години ще изчезне. Не съм пробвал досега само АКТИВ АУТ но ще видя може да помогне

niki17
01-07-2006, 16:53
Добре,виждам,че предлагате разни продукти,но дайте повече информация за предлаганото,дали има странични ефекти,колко бързо е действието,и в каква степен. И аз имам този проблем с кожата,но вече червените пъпчици са поизчезнали,и само при заглеждане се забелязват,вече няколко месеца използвам Акнедерм на Нихви АД,синю-бяла продълговата кутийка с тубичка вътре,този крем всъщност е Ретиноид с някои съставки,и смело бих казал,че има голям ефект,като разбира се зависи от човека и кожата му. На мен ми беше предписано от кожен лекар,като с крема трябваше да приемам Доксициклин,което е антибиотик против някаква бактерия-причинител(името и забравих,беше доста дълго). Доксициклина не съм приемал много дълго,защото реших,че не е здравословно прекалено дълго да приемам антибиотик,и така в момента съм само с крема Акнедерм,но кожата ми свикна с него,и търся нещо добро и тествано до 30лв. Предложете нещо,но ако може дайте повечко информация за това как сте го използвали,ефект,странични ефекти и мнение като цяло за това,което предлагате. Мерси предварително

lp_krasi
01-07-2006, 17:06
ами аз имам един приятел който има акне и ходи на кожен лекар и там му дадоха да се маже с някви антибиотици...и сега горе-долу се е пооправил

niki_borisov
01-07-2006, 17:15
ами аз имам един приятел който има акне и ходи на кожен лекар и там му дадоха да се маже с някви антибиотици...и сега горе-долу се е пооправил
Аз съм niki17. lp_krasi-аз нямам информация за антибиотици,които се мажат,а за такива на хапчета-Макропен и Доксициклин,използвал съм ги за няколко седмици с Акндерм крем,и смея да твърдя,че имах чувството,че от антибиотиците,които приемам няма ефект. крема е добър и ефтин 5,най много 5.50лв,а е 30g и стига за 1 месец и отгоре. Хидратирането на кожата е изключително важно,аз се къпя всеки ден,понякога и по 2пъти,лицето повече,и разликата се осеща. Средата около нас по принцип е мръсна,и това е една от причините за възпаляванията. В момента съм се насочил към garnier Anti Blemish Pen с надеждата да доисчисти малкото останали пъпки,които вече свикнаха с Акнедерм. Ако някой има идеи за някой тестван продукт,да разкажа повечко за него. Мерси предварително

surreal
02-04-2008, 11:49
zdraveite vsi4ki s podobni na mote problemi :-) .az se poupravih otkakto pravq edna mn lesna,efikasna i pezplatna procedura.da znaete 4e 6te vi pomogne i porite se svivat i pypki ne vi izlizat prez vremeto kogato go pravite.A imenno;sutrin i ve4er predi lqgane izmiite liceto si s urinata si moje i da se popie s pamu4en tampo tampon i izmiite sled 20-30 min sled tova pak mojete da si dlojite krem,a osven urinata az si maja liceto i s krem za kraka,mn hubavo omekotqva i hidratira.ako ima skeptici sred vas 6te vi kaja 4e probvah vsi4ko, kupivah si skypi kozmeti4ni i lekarstveni preparati i edinstveno tova mi pomogna. v na3aloto i az se pitah kak taka s "urina?" :x ne znaeh...no go probvah i sum dovolna,ne syjalqvam...i vie nqma da syjalqvate :grin:

Alli
02-09-2008, 10:58
nikavo ACNE OUT ot tva ti s ebeli kojata i stava po zle,ako kojata ti s eizsushava lesnoz abravi z anego ako emnogo mazna mpje i da pomogne...no pri men stanah na riba cqlata v luspi a za zinerita-da,pomaga oba4e trqbva da si mnogo postoqnen,loshoto e 4e v nego ima izvestna doza antibiotik i koata ti privikva kam nego i nqkak si se pristrastqva i spresh li da go polzvash malkite gadini pak atakuvat..

VampireGirl666
02-09-2008, 12:51
Аз имам същия проблем.От 2 години съм така и все се успокоявах,че ще минат.Мазах се с всякакви кремове,маски за лице,всичко пробвах.Миналия месец реших да отида на лекар.На мен ми предписаха Acne Out и Финацеа Гел (Finacea Gel).Acne Out наистина прави кожата суха,но като сложиш малко крем,нямаш никакъв проблем.Финацеа Гел го слагам само вечер и наистина има ефект.Пробвай,но ако не стане,отиди на лекар,защото твоето акне може да е по-различно от това на другите включително и от моето.Успех!

so_far_away
02-10-2008, 12:55
Acne Out аз него ползвам не е скъп и помага намазваш се и пъпката просто завяхва но не от веднъж поне за 1 седмица или повече ще видиш ефекта....но действа.Пробай няма да загубих в Аптеката го продават за около 7 лв. даже ако не се лъжа последният път когато си го взех беше 6 лв.,но да кажем че е около 7 лв.Понеже той не се продава Като другите кремове в кутия и да има листовка на него прочети отдоло какво пише за проблемните зони как да ги мажеш (пише го отдолу на "борканчето")

so_far_away
02-10-2008, 12:58
Аз имам същия проблем.От 2 години съм така и все се успокоявах,че ще минат.Мазах се с всякакви кремове,маски за лице,всичко пробвах.Миналия месец реших да отида на лекар.На мен ми предписаха Acne Out и Финацеа Гел (Finacea Gel).Acne Out наистина прави кожата суха,но като сложиш малко крем,нямаш никакъв проблем.Финацеа Гел го слагам само вечер и наистина има ефект.Пробвай,но ако не стане,отиди на лекар,защото твоето акне може да е по-различно от това на другите включително и от моето.Успех!
Ами това Финацеа Гел прави кожата ти по-мека или също намалява акнето?

VampireGirl666
02-10-2008, 13:26
Аз имам същия проблем.От 2 години съм така и все се успокоявах,че ще минат.Мазах се с всякакви кремове,маски за лице,всичко пробвах.Миналия месец реших да отида на лекар.На мен ми предписаха Acne Out и Финацеа Гел (Finacea Gel).Acne Out наистина прави кожата суха,но като сложиш малко крем,нямаш никакъв проблем.Финацеа Гел го слагам само вечер и наистина има ефект.Пробвай,но ако не стане,отиди на лекар,защото твоето акне може да е по-различно от това на другите включително и от моето.Успех!
Ами това Финацеа Гел прави кожата ти по-мека или също намалява акнето?

Лекарствен продукт срещу акне е.Използва се за облекчаване на леко до средно тежко акне в областта на лицето.Атакува бактериите(Propionibacterium acnes),които играят съществена роля като причинители на акне.Освем това подтиска растежа на груби и вроговяващи кожни клетки,които запушват порите и така се образуват черни и бели точки.Аз съм много доволна от него.

so_far_away
02-10-2008, 13:49
Аха мерси а някаква приблизителна цена?

VampireGirl666
02-10-2008, 20:03
Аха мерси а някаква приблизителна цена?

Ами,аз го взех за 19.90лв.Но може в някоя друга аптека да е на по-ниска цена.