PDA

View Full Version : Какво за вас е България и ще останете ли тук за напред ?!



Петър
11-03-2005, 16:57
В последните години много млади хора напуснаха нашата родина за да търсят по-добър живот навънка. С тази тема искам да видя какво мислят и другите по този проблем :?: . :idea: Моето лично мнение е че трябва да си останем тук и да се помъчим заедно да направим България едно по-хубаво място :wink:

Moderated by I don't know who I am
tochka 1 ot prawilnika (znam che ima i lubow kum rodinata ama pak e sburkana kategoriqta :)

LP_girl_14
11-03-2005, 17:13
България-за мен тва е селото в което живея,но и мястото където се намират семейството ми,приятелите и т.н.Тук са най-важните хора за мен,тук съм израснала,тук пазя най-красивите спомени от живота си.Амм..смятам да поработя извесно време в чужбина,(за в бъдеща де,ся още трябва да уча :P )и след тва да се върна да си живуркам тука,щото ако всички вземем да се изнасяме,БГ ще стане по-пуста и пустинята Сахара,а не мисля,че тва заслужава нашата страна :wink:
п.п съжялявам за тъпото изказване ,дето напраих! :lol:

Prosto 4efo
11-03-2005, 18:02
Kanq se do 3-4 meseca da zaminavam za angliq,trqbvat mi pari zatova 6te otida,puk i malko svqt da vida-nikoga ne sum izlizal v 4ujbina...tuk hava nqma osobeno za pi4 kato men deto trugva ot nulata,daje pod nulata...az nqmam nito parite na mama i tatko nito vruzkite za da oceleq v korumpiranata ni durjava....ni6to ne me zadurja tuk,vreme e da izbqgam ot bolkata,koqto me e presledvala prez celiq mi jivot...za tezi koito 6te kajat 4e sum poredniqt glupak,koito si misli 4e kato napusne bulgariq 6te zabogatee,ne me osujdaite tui kato ne znaete kakuv 4ovek sum,taka 4e prosto iskah da dam mnenieto si:a to e 4e 4ovek sam za sebe si precenqva dali da bqga ili ne,kakvo gubi i kakvo pe4eli

lina15
11-03-2005, 18:11
Awe vie ste mnoo zle
Bulgariq e nai qkoto mqsto v sveta

DupLa
11-03-2005, 18:13
Преди да завърша училище се заричах "Само да завърша, край махам се от тук и заминавам накъдето ми видят очите" но сега като опря яйцето до гЪза въобще не мисля така. Трябваше сега на 8-ми ноември да летя за Палма Де Майорка.. но има едно голямо "НО" имам 15 дни да реша какво да правя и честно казано никак не ми се заминава. Тук е всичко, което имам - дом, семейство, приятели и момчето, което обичам.. разбирате ме. Всички ме съветват да замина, но сърцето ми се къса при мисълта, че няма да съм сред гореизброените хора, всичко адски много ще ми липсва и каквато съм.. ще има да хленча по цял ден там.. незнам не ми се мисли! Само едно знам, няма нищо по-хубаво от това да си сред близките си и въобще не ме бърка дали ще съм тук или някъде другаде, важното е само да са с мен, но няма как да стане..

beB_
11-03-2005, 20:00
имам един тап4о в класа ми дето вика- BG rilaciq -
и според мене е мн прав евалата Марио :twisted:

Foxi_v6
11-03-2005, 21:37
shte padnem oshte spred men po na4in na jivot i tn..

Bamze
11-04-2005, 18:32
Лабавите да бегат :lol:
ТУКА ПЛЪТНО !!!
СЛЕД ГОДИНИ ИСКАМ ЗАВОД ЗА КОЛИ ДА ОТКРИЯ 8)
Макар да знам, колко иронично ще се приемат намеренията ми, ама .......... 8)

Dobrina
11-12-2005, 15:19
Лабавите да бегат :lol:
ТУКА ПЛЪТНО !!!
СЛЕД ГОДИНИ ИСКАМ ЗАВОД ЗА КОЛИ ДА ОТКРИЯ 8)
Макар да знам, колко иронично ще се приемат намеренията ми, ама .......... 8)
Защо, не е чак толкова невъзможно :) Нали Роувър са го правили преди години във Варна - обаче както винаги се е намерил някой да развали нещата
Пожелавам ти успех!

teenkopele
11-12-2005, 20:45
Лабавите да бегат :lol:
ТУКА ПЛЪТНО !!!
СЛЕД ГОДИНИ ИСКАМ ЗАВОД ЗА КОЛИ ДА ОТКРИЯ 8)
Макар да знам, колко иронично ще се приемат намеренията ми, ама .......... 8)

И аз пожелавам успех!

По темата :arrow: Аз лично оставам в България до последно! :lol: 8) :wink:

NeNaSiTnA_TA
11-14-2005, 16:06
mn lesno se struva na mn balgari da napusnat stranata i gotovo jivota im se opravq no ne e taka! a i nqma za6to da bqgame ot rodinata si!az li4no nqmam takova namerenie:tuk sa roditelite mi priqtelite tuk sa spomenite mi ne nemislq da napusna BG imame mn ne6ta s koito da se gordeem i s raztupkano sarce da kajem:da az sam balgarin!!!

Bamze
11-14-2005, 18:08
Едва ли си давате сметка всъщност, колко ме мотивирате :) Затова простичко ще ви споделя :)
МНОГО :)
..........
БЛАГОДАРЯ ВИ :)

12-06-2005, 06:59
mn lesno se struva na mn balgari da napusnat stranata i gotovo jivota im se opravq no ne e taka! a i nqma za6to da bqgame ot rodinata si!az li4no nqmam takova namerenie:tuk sa roditelite mi priqtelite tuk sa spomenite mi ne nemislq da napusna BG imame mn ne6ta s koito da se gordeem i s raztupkano sarce da kajem:da az sam balgarin!!!

I edin marmot zawiwashe shokolada w staniol...
Stiga ste goworili zaucheni frazi ottttt aprilskoto wyzstanie .. Wijdam che nikoga ne si bila w druga dyrjawa za towa goworish taka.. Ma mn qsno samo nai golemite tapanari se iznasqt ot bylgariq za towa edno typo vestnikarche w canada wzima $900 na mesec ! Wqrno e che biletite za awtobus ne sa 50 stotinki ama twa si e MILQRDI pyti po wisok standart na jiwot ot Bylgariq .. Rodnini blizki.. mojete da se wijdate ot wreme na wreme ne e bolka za umirane .. Pyk i w chujdite strani sa hora .. da ne sa jiwotni.. Ti trqq da si super izpadnal da ne si namerish priqteli oshte 1wiq mesec .. daje i samo w was da si stoish.
Vqrno e jiwota ne ti se oprawq wednaga kato doidesh kat s magicheska prychica kakto si mislqt powecheto bylgari , trudno e .. No sym se zarekyl na bylgarin tuka da ne wqrwam, za nishto na sweta .. oshte 1wata sedmica me cakaha i to koi ? Bylgarin.. tuka ima mnogo po pecheni hora..
Tipichno bylgarska cherta .. nqkoi otishyl na po dobro mqsto i wsichki goworqt na MAX protiv nego , protiw mqstoto kydeto otiwa .. haha a dori neznaqt kyde se namira ..Kwo shte mi kajesh che Vancouver e smotan grad ? begi w google i skii snimki, wij za kakwo stawa duma posle go srawnqwai s izdraskanite s grafiti sgradi w bylgaria .. dupkite po ulicite (twa e nai malkiq problem), dori i horata sa razlichni .. w Bylgariq ako bashta ti ne e nqkoi debel chichko s golqm portofel.. znaish li koga she se uredish . Mmda ama twa e samo w Bylgaria ..
Ne se mislq za neshto poweche ot tebe , samo zashtoto sym izwyn Bylgaria .. izobshto dori nqqh namerenie da pisha po taq tema ..prosto reshih da ti kaja da izlezesh, da razgledash ako ne Canada .. pone Germaniq ili Franciq .. che posle gowori che Bylgaria e nai krasiwata strana .. Moga da ti kaja che ot mnogo otdawna ne e taka..

LiL_MeoW
12-06-2005, 16:01
Аз съм оптимистка и мисля че тук нещата ще се оправят . Не мисля да напускам страната си . За мен това е мястото което ме е създало и ме гради като човек с всеки изминал ден . Научила съм се на толкова много неща за хората , за света околко мен и за самата мен точно тук в нашата малка страна . Не бих избягала от проблемите на своя народ и родина колкото и трудно да е тук и колкото по трудно да става

MihAeLka
12-06-2005, 23:16
mi az li4no mislq 4e 6te ostana tuka moje bi v nqkoi momenti mi se iska da napusna BG ama...de da znam v kraina smetka mai 6te ostana tuka nai mnogo da otida da sledvam v 4ujbina :)

12-07-2005, 03:24
Не бих избягала от проблемите на своя народ и родина колкото и трудно да е тук и колкото по трудно да става

Mmm daa horata w drugite strani sa milioni godini pred Bylgaria .. da smqtam li che ako poluchish wiza nqq da zaminesh ? twa e meko kazano prostotiq :?

{kiss}
12-10-2005, 00:01
Бих останала,но се опасявам че младото поколение масово ще се изнесе в чужбина и няма да мога да се реализирам тук. Ще останат само цигани. Иначе многоо искам да остана

12-10-2005, 13:53
Време е за нова тема ...... а тя е
КАК ДА СИ ОПРАВИМ ДЪРЖАВАТА!
Не мислите ли, че само си приказваме!?
Искате ли нещо да се промени!?
Еми .... АРЕ ДЕ :!:
Първото, което можем и е подходящо да направим е да си почистим ...... ПОНЕ ГРАДИНКИТЕ И ПАРКОВЕТЕ :)

12-11-2005, 18:57
Az mislq, che parvo trqbva da zaminem v chujbina, da vidim kakvo e, da se probvame, i togava da reshavame. Trqbva da imame nqkakva baza za sravnenie vse pak. Az napravih vsichko tova. Sega sledvam, no sarceto mi si e v Bg. Planovete mi sa da zavarsha, i da se pribera. V Bulgaria se machim, no ne poznavam edin bulgarin tuk, koito da ne se e machil predi da uspee. Tova, che v Bulgaria kolkoto i da se trudish, nishto ne stava, sa izmishlioini na baba i dqdo. Nqmame tarpenieto. Ne izkame da chakame...tova opredeleno e minus. ne davame shans na sebe si i na rodinata ni. Promiti sa ni mozatzite ot tozi i onzi netarpeliv nervak...daite i shnas! Az shte se varna! Oshte 2 godini samo da zavarsha.
Moq strana, moq Bulgaria!
Moq liubov, moq Bulgaria!

BaT_GirL
12-11-2005, 19:44
Докато си в БГ:

1.Често се чудиш Защо токът е 200лв като живееш самичък?

2.Защо се бъхтиш по 12 часа в денонощието за тоя дето духа,за 200 лева на кръст?

3.Минаваш по улицата,настъпваш лайно и настроението ти се скапва,питаш се защо?

4.Чудиш се какво и има на образователната система,че излизат само глупави депутати или чистачи?

5.Ако те премажат на улицата ще е най-добрата смърт за теб.


Докато си извън БГ:

1.Често се чудиш какво правят приятелите ти.

2.Защо се бъхтиш по 8 часа на ден като няма с кого да споделиш парите си?

3.Минаваш по улицата и настъпваш лайно,едва ли ще тис е случи,но дори да стане ще ги съдиш и ще изкараш 2000евро.Е защо да оставаш в БГ?

4.ЧУдиш се какво има на образователната система на Европа или Америка,че всички работят за по 10 000 евро на месец в ООН?

5.Ако те премажат на улицата,ще бъдеш спасен най-малко от линейка дошла минута след инцидента...


След 1 седмица с Болницата осъзнаваш,че живота на село е бил добър,но този в големия град е още по-добър.И въпреки всичко нещо ти липсва?Какво?

Не ти липсват роднините?А приятелите?Защо ти са пари,като не можеш да си щастлив с тях?

MaRiYa_86
12-19-2005, 19:28
Awe vie ste mnoo zle
Bulgariq e nai qkoto mqsto v sveta
Да,скъпа,защото сигурно мама и тати те издържат и ти купуват дрешки.Като започнеш да работиш по цял ден,за да си изкарваш всичко сама,пак се обади да кажеш мнението си!

MaRiYa_86
12-19-2005, 19:34
ИСКАМ ДА ОСТАНА В БЪЛГАРИЯ!
МНОГО ИСКАМ,НО ИМАМ ЧУВСТВОТО,ЧЕ СЛЕД НЯКОЛКО ГОДИНИ ТУК НЯМА ДА ИМА С КОГО ДА СИ ЖИВЕЯ И ЩЕ ТРЯБВА ДА ПРИЕМА "цИГАНСКАТА ВЯРА" :)
НАПРАВО Е УЖАСНО,НО Е ФАКТ!!!

vra4ka
12-19-2005, 21:14
Аз искам да се реализирам в чужбина.И като образование, и като семейство.Може да не звучи патриотично,но не желая все да се сблъсквам с български мързел,несправеливост,инат ливост и тн.
Знам,навън също не е никак лесно.
Аз обичам родината си и много хора вътре,обичам даден начин на живот,но не ми допадат много неща.Искам да си отгледам децата навън,да се реализирам професионално и чак тогава да се настаня в някое спокойно градче в България и да се наслаждавам на прекрасните неща в страната,на хубавите хора.

soul
02-17-2006, 21:45
България-това е моята родина,моята любов!А ако някой ден имам възможност да отида да уча в чужбина,съм сигурна,че след това бих се върнала да живея тук,защото нищо не може да се сравни с тази невероятна страна!!! :D