PDA

View Full Version : Moderated: Za ili protiv qdeneto na meso?



Hamburgera
11-05-2005, 10:38
Za ili protiv qdeneto na meso?
Kolko ot vas sa vegetarianci?

Moderated by machoka
т. 1 от правилата
Благодаря!

Baccara
11-05-2005, 10:41
Аз месо си хапвам, ама май темата ти не е за този раздел :)

korn___
11-05-2005, 10:50
vegetarqncite sa zabludeni hora ! na 4ove6koto tqlo za da raste mu trebe protein ! ima go nai mnogo v mesoto taka 4e kvo pove4e da govorime !nqma zamestetel na mesoto ! taka 4e ... vegetarqncite lo6o im se pi6e ne telata im :twisted:

Sirence
11-05-2005, 11:05
az ne qm cherveno meso, samo pile i riba i eventuaaalno nqkoi salam.prosto ne mi haresva vkusa na mesoto a tva che vegetariancite mogat da imat zdravoslovni problemi e vqrno, no to i s mesoto ako prekalish pak shte imash problemi :shock: ne e losho da si vegetarianec ! prosto ne trqbva da se prekalqva s nishto

Sinister_Doll
11-05-2005, 11:31
Az meso qm mn rqdko... Ne mi e vkusno i ne mi se doqjda. Ama kato ne sum qla s meseci po nqkoe vreme mi se doqjda gadno, mazno purjeno meso :P

IdontGiveaFuck
11-05-2005, 11:33
Аз ям месо ,но супер рядко
На който му е кеф да си го яде,на който не-не :D

teenkopele
11-05-2005, 11:35
Обичам: пържоли, кебапчета, кюфтета, шишчета, пилешки хапки....АБЕ МЕСОТО Е СУПЕР! :lol: :lol: :lol:

Зa вегетарянците :arrow: Всеки има право на избор, но ако човек не трябваше да яде месо, нямаше да ги има прасетата, пилетат и тн.... :wink: 8)

egHu4ka
11-05-2005, 11:38
ухх аз ям предимно пилешко месо не обичам някви тлъсти гадости но скоро гледах какво правят на горките пиленца за да стигнат до нас и ми стана много кофти та напоследък съм се ограничила само до дюнер :roll:

Devilsplaymate
11-05-2005, 11:45
Нем не съм против...Когато ми се яде си ям месо :)

11-05-2005, 12:02
ШКЕМБЕ ЧОРБА! Само това не може да ме откаже от месото.

pain
11-05-2005, 12:07
axaxaxax shkembe 4orba - sux :twisted:
ina4e az ne qm zelen4uci, samo meso plodove
i razni takiva =] draifa mi se kat qm zalen4uci:)
a mesoto mn si go obi4am :D

miloto_girl_4e
11-05-2005, 12:26
auu... obojavam meso prosto :oops:
super mnogo qm meso :?
nai haresvam purjolki :oops: :oops: :roll:
tvurdo ZA mesoto sum :!: :D

stel4eto__
11-05-2005, 13:12
qm meso dosta 4esto ama v posledno vreme ne tolkova nz za6to moje bi mi e omraznalo ve4e

aBeP4eTo
11-05-2005, 13:12
Против! НЕ съм вегетариянка, но месо ям на 2-3 месеца веднъж. По животните има всякакви болести и другото, което е животните не са за ядене. Както хората не са за ядене така и животните. Те са живи същества и е много жалко да умират заради човешките капризи.

tedo_davis
11-05-2005, 13:20
maikooo za ili protiv ?
vdigam si i chorapite - "ZA"
!
iskam mrufkaaaaaaaaa misooooo manjaaaaa .... male male male - koito ne qde meso - zna4i e izgyrmqla gugutka ...
mainata mu na toq deto se jalva za tova 4e sa zaklali edi koq si krava i sa q napravili na syzdyrma - taq krava ako mu tegli 2 rogca -na kaima sha go napravi ...
vajnoto e meso da ima ... osobenno ako e na chevermence - nqkoe sladko mlado agynce ... ili malko alangle maikooo poludqqm samo pri misylta kak sdyfkvam prqsno mesce s kryvchica (t'va poslednoto s kryvta veche si beshe preuveli4avane - makar da sym probval malko kyrvavo alangle - haresa mi :oops: )

DeSsi
11-05-2005, 14:02
аз съм против..шот съм вегетарианка :D

SancheZzZz
11-05-2005, 14:03
ПРеди много исках да стана вегитарианка, но не можех защото имам толкова мн любими ястия с месо макар че обожавам животните.Но сега се оптказах още повече защото знам че всичко е полезно за човешкия организъм.На човек са му не обходими въглехидратите, белтъците, дори мазнините.Всичко е ползено за човека в умерени количества ест.
П.П. не ям само заешко защото тва ми най-любимото животно, обожавам зайци + един фриенд ми вика заек и просто не мога да причиня това на мои събратя :) :) :) :)

tedo_davis
11-05-2005, 14:09
da pitam figitarqnkite
piete li mlqko ? sirene qdete li ? a :/ ako ste fegitarqnki zna4i qdete samo salati bez nishto mazno i bez nishto koeto e ot jivotni ... samo treva ...

SancheZzZz
11-05-2005, 14:10
ПРеди много исках да стана вегитарианка, но не можех защото имам толкова мн любими ястия с месо макар че обожавам животните.Но сега се оптказах още повече защото знам че всичко е полезно за човешкия организъм.На човек са му не обходими въглехидратите, белтъците, дори мазнините.Всичко е ползено за човека в умерени количества ест.
П.П. не ям само заешко защото тва ми най-любимото животно, обожавам зайци + един фриенд ми вика заек и просто не мога да причиня това на мои събратя :) :) :) :)

DeSsi
11-05-2005, 14:22
da pitam figitarqnkite
piete li mlqko ? sirene qdete li ? a :/ ako ste fegitarqnki zna4i qdete samo salati bez nishto mazno i bez nishto koeto e ot jivotni ... samo treva ...

Не пия прясно мляко но ям кисело..Ям и млечни продукти.
http://gotvarstvo.georgievi.net/a/article_29

LP_girl_14
11-05-2005, 14:37
Хапвам си месо от време на време,най-често пилешко.Иначе си обичам и салатките,млечните продукти.Всичко е полезно,ако се яде в умерени количества.Абе всеки да си яде квото му е вкусно.Иначе съм "за" месото,стига да не е заразено!

ycMuBkaTa
11-05-2005, 14:50
Не мога да кажа, че съм вегетарианка, но не обичам месо. Просто нямам физически и вкусови потребности да го ям. Предпочитам пилешко. Не съм върла противничка на месото, но не го ям много-много :wink:

who the fuck are you
11-05-2005, 15:04
da pitam figitarqnkite
piete li mlqko ? sirene qdete li ? a :/ ako ste fegitarqnki zna4i qdete samo salati bez nishto mazno i bez nishto koeto e ot jivotni ... samo treva ...
Moйто момче, тва което го казваш не е вегетарианство, а веганизъм.

zElEnA^mAsLiNkA
11-05-2005, 15:09
аз ям квот ми падне 8) месо, зеленчуци... освен яйца!! яйцата трябва да умрат!!! :evil: :evil: :D :D
That`s what i`m talking about! :) Fuck 0ff qica! Mreteee

rosskata
11-05-2005, 15:59
аз ям квот ми падне 8) месо, зеленчуци... освен яйца!! яйцата трябва да умрат!!! :evil: :evil: :D :D
That`s what i`m talking about! :) Fuck 0ff qica! Mreteee

Не убивайте яйцата... Дайте ги на мен!!! Да живее мръвката, пържолките, кюфтенцта, печените пиленца, шишчетата, чеверметооооо... АЗ манджа без месо не мога да ям, честно. Ще стана вегетарианка като умра, не по- рано :roll:

Swinkenhoffer
11-05-2005, 16:14
ям месо, ако е приготвено по чайнийз 8) което се случва рядко, така че - веднъж в месеца приблизително.
иначе ям пиле. мразя големите риби. само цаца :lol:
много обичам вегитарианците и се надявам някой ден да проявя воля да не ям НИКАКВО месо.

^FaiNt^F
11-05-2005, 18:56
Nqmam ni6to protiv mesoto-na koio mu e vkusno-da qde...na men prosto mnogo rqdko mi se doqjda mesce, e kato izkliu4im diunerite de :wink: Ako qm meso to nai-4esto e pile6ko....ne smqtam 4e 4ovek trqbva da se ograni4ava v ne6to, nai-ve4e vyv hranento...ne obi4am da si postavqm ograni4eniq v papanetu :lol: :wink:

XtazZy
11-05-2005, 19:10
Мразя месо и от 3 месеца не съм яла.

>@>>>@<
11-05-2005, 19:11
Ям си месо...и не мисля,че има нещо лошо в това...
сестра ми стана вегетерианка и стана една такава слабичка...тцтц..скоро ще изчезне това момиче...
+ това и се появиха и някои здравословни проблеми..(въпреки, че тя отрича да има нещо общо с липсата на месо..), ама щом дори лекар и го каза..
както и да е...
не знам дали е полезно да се яде или не..но поне ми е вкусно...

snooppy_f
11-05-2005, 19:13
Tvurdo ZA! :)

Worthless
11-05-2005, 19:54
за
адски много обичам месо... особено пиле и риба
а преди 1-2 години се опитах да стана вегетарианка и ми се появиха проблеми със здравето заради липсата на месо и се отказах

Murderdoll
11-05-2005, 20:11
злета
протиф съм
тедо пич...излагаш се мноу напоследък :roll:

pain
11-05-2005, 20:19
злета
протиф съм
тедо пич...излагаш се мноу напоследък :roll:
ama qdesh pileshku i diuneri i riba!
i tova su6to e meso! :wink:

fire_of_satan_
11-05-2005, 20:54
Вегетарианка съм от хм, скоро ще станат 3 години.
Човешкото тяло имало нужда от месо, ми в такъв случай аз до сега е трябвало да съм се споминала най- малко 10 пъти. Най-много от всичко мразя, скапани месоядни като тедо, да ми държат сметка дали ям млечни продукти. Шести, за да си купя едил литър мляко, никой не е убил кравата...И изобщо, ебаси върлата наглост, как някой, който бута месо по три пъти на ден ще ми държи каквато и да е сметка за начина ми на хранане?!? Я се осъзнай малко. И както каза аверчето, жалко е да се убиват животни, заради нечии капризи. А иначе съзнателно или несъзнателно от известно време клоня към веганство, чудя се дали да не премина към тази форма вече...

NeNaSiTnA_TA
11-13-2005, 11:32
obujavam meso osobeno pileshko i nemoga bez nego!

cannabinoid
11-13-2005, 12:25
Вие луди ли сте без месо. :shock:
За мен яденето няма смисъл без някоя тънка, вратна, свинска, мазна, тлъста пържола или някое саламче да е кренвиршче, квото и да е, ама при мене няма ден, в който да не ям месо :roll:

Dobrina
11-13-2005, 13:06
Аз не се отказвам от месо, но не го считам за жизнена необходимост :) Хапвам си когато ми сложат - но по принцип ям повече постни храни. А и не обичам да готвя месо:)
Иначе сестра ми е веганка отскоро - а вегетарианка е около 3 години. Каня всички вегетарианци да посетят форума й: www.theveggy.ipbfree.com

kaka_lara
11-13-2005, 14:11
Аз без месо не сядам на масата :D

e4o
11-13-2005, 14:20
hapvam nqma na4in :lol:

Black_Orchid
11-15-2005, 21:10
ЗА!

tedo_davis
11-16-2005, 06:12
HMH FRESH MEAT :x :twisted:

eXoti4nia
11-16-2005, 06:21
Дам... всеки ден месо , без него не може се живее ей :lol:

lina15
11-16-2005, 09:02
Za ili protiv qdeneto na meso?
Kolko ot vas sa vegetarianci?

Moderated by machoka
т. 1 от правилата
Благодаря!
Az meso ne sum qla nqma i da qm,tvurdo protiv sum

Pe666o
11-16-2005, 09:07
Вегетарианка съм от хм, скоро ще станат 3 години.
Човешкото тяло имало нужда от месо, ми в такъв случай аз до сега е трябвало да съм се споминала най- малко 10 пъти. Най-много от всичко мразя, скапани месоядни като тедо, да ми държат сметка дали ям млечни продукти. Шести, за да си купя едил литър мляко, никой не е убил кравата...И изобщо, ебаси върлата наглост, как някой, който бута месо по три пъти на ден ще ми държи каквато и да е сметка за начина ми на хранане?!? Я се осъзнай малко. И както каза аверчето, жалко е да се убиват животни, заради нечии капризи. А иначе съзнателно или несъзнателно от известно време клоня към веганство, чудя се дали да не премина към тази форма вече...

madam....vzemi otvori edin y4ebnik po Biologia pa togava mi govori dali 4ove6koto tqlo nqma nujda ot meso...Ima edni raboti na koito se vika "essential amino acids" ( ne znam kak e na bulgarsi ) samo..i edinstveno mesoto ima vsi4kite 7 v dostata4no koli4stvo za da moje da se sintezirat normalno proteini i DNA i kvoto o6te se seti6...V plodovete i zelen4ucite sy6to gi ima teq "essential amino acids" samo 4e sa v minimalno koli4estvo. Ne znam ti kak kara6 bez meso...moje da si nalu4kala slu4aino balansirana dieta...no pred mnogo vegetarianci sedi problema s nabavqneto na teq amino kiselini...i ako si misli6 4e si govorq gluposti...poobrazovai se malko i pomisli pak :wink:

мечтател
11-16-2005, 13:33
начи аз съм абсолютно месояден. първо, че месото е супер вкусно. второ човекът е всеядно животно и има нужда от хранителни вещества, които се съдържат във всички видове храни. това е естествено. иначе организмът може да си синтезира белтъци и без месо. става по-трудно и по-бавно, но е възможно. но това не значи, че изцяло растителната диета може да замести месото. приемането на алфа амино киселини, които са мономери на белтъците, е много полезно особено за подрастващия организъм. но стига толкова локуми съм разтягал. по-добре си научете по биология за гранителните вещества.
а някои тук споменаха и за т.нар. морална дилема - дали имаме право да ядем животните. аз казвам имаме. това е толкова естествено, колкото е и за лъва да гони антилопи. природата е жестока, но е безсмислено да се върви срещу нея.

bulgarche
11-16-2005, 13:41
Аз пък всеки ден хапвам месце :)
То без него не се живее бре хора :)
Пък и си е полезно...ако не се прекалява :)

MaD_CaT*
11-17-2005, 19:10
Аз също обичам
да ям месо.. :D
ама сега няма да се обосновявам много много..
щото съм на ПОСТ :D (мноу ме кефи да го казвам така,все едно някой военен-на пост :lol: )
и се "задоволявам" само със соеви хапки и соева кайма :?

11-17-2005, 21:25
Aз пък не ям месо, нито пък използвам животински стоки, т.е. веган съм. Месоядните типове тук говорят абсолютни глупости.