PDA

View Full Version : malko info za cigarite i marihuanata



11-06-2005, 19:36
Ne si mislete che cigarite sa nai-bezvredni. Ne e taka. Znaete li che pusheneto na cigari ubiva poveche hora otkolkoto spin, alkohol, katastrofi, ubiistva kombinirani ZAEDNO. Vsikaa godina poveche ot 400,000 hora umirat ot cigarite. Dori i da ne pushite cigari, dima im moje da vi ubie. Ako sedite 5 minuti blizo do niakoi koito pushi i vdishvate dima na cigarite e vse edno vie (nepushachite) ste izpushili edna cigara, 20 min e ravno na edna kutia cigari...
Pusheneto na cigari vodi do rak, emfazima, chronichen bronhit... Cigarite sudurjat nai-malko 43 himikali koito vodiat do rak.
Marihuanata moje da vi narani po mnogo nachini. Pusheneto na marihuana vodi do problemi s pametta, trudnost v misleneto i reshavaneto na problemi, uvelichavane na bieneto na surceto, strah, agresia... Sushto pusheneto na marihuna vodi do depresia i shizofrenia. Prouchvania sochat che kolkoto po-dulgo horata produljavat da izpolzvat marihuna, tolkova poveche te izlizat izvun kontrol. Tezi koito pushat marihuna sa pochti 4 puti po uyazvimi da napraviat prestaplenie.

11-06-2005, 19:38
po Discovery slu6ah,4e edna cigara sakra6tava jivota na 4ovek s 2 4asa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

11-06-2005, 19:50
emi dobre az pu6a ot 5 godni ne se gordeq s tova no ko da sa pravi, sega mislq 4e dori i da ne pu6a nqam golqm smisal 6ot pove4eto ot kompaniqta mi sa pu6a4i.pyk i kato poglednete 4e nqkoi hora umirat na po 30-40 godini i ne sa blizvali alkohol i cigari i nqkoi 80 god deto ne sa se spirali. tyi 4e pu6i si pii si puyk kot ti e pisano tova 6a stava
:roll: :roll:

Стеснителната
11-06-2005, 19:53
Ти само чакай са да се намесят треварите тука с безкрайните им дисертации колко е полезна тревата :lol: .

familiar
11-06-2005, 20:47
Prouchvania sochat che kolkoto po-dulgo horata produljavat da izpolzvat marihuna, tolkova poveche te izlizat izvun kontrol. Tezi koito pushat marihuna sa pochti 4 puti po uyazvimi da napraviat prestaplenie.

Изфабрикувани твърдения, проучванията никога не са показвали подобни неща. Провери си отново източниците на "информация". Глупостите за цигарите също са доволно преувеличени. Още малко ще започнеш да проповядваш че вярата в бог (с малка буква) и редовните молитви ще ни избавят от всичко това. Мразим пропаганда, особено когато е неграмотно скроена.

Стеснителната
11-06-2005, 20:53
Prouchvania sochat che kolkoto po-dulgo horata produljavat da izpolzvat marihuna, tolkova poveche te izlizat izvun kontrol. Tezi koito pushat marihuna sa pochti 4 puti po uyazvimi da napraviat prestaplenie.

Изфабрикувани твърдения, проучванията никога не са показвали подобни неща. Провери си отново източниците на "информация". Глупостите за цигарите също са доволно преувеличени. Още малко ще започнеш да проповядваш че вярата в бог (с малка буква) и редовните молитви ще ни избавят от всичко това. Мразим пропаганда, особено когато е неграмотно скроена.
Ей го е шерифа 8) .

11-06-2005, 23:06
Familiar izobshto ne mislia che infoto koeto sum pisala e preuvelicheno.Mnogo si e verno daje. Az kazvam tova koeto ucha po health v momenta. Puk ti ako shtesh mi viarvai, tvoi si e problema. :D

familiar
11-07-2005, 06:59
За да не бъдем голословни, хайде да споделим източниците си на информация :P

S8K
11-07-2005, 13:03
Ти само чакай са да се намесят треварите тука с безкрайните им дисертации колко е полезна тревата :lol: .
nikoi ne e kazal 4e e polezna(tva ni dostavq udovolstvie teb kvo te zasqga :evil: ) ,no takiva drisli kato teb det ni6to ne razbirat i si vrat nosa tam det ne im e rabota mnooo draznqt :evil: . :twisted:

Стеснителната
11-07-2005, 14:20
Ти само чакай са да се намесят треварите тука с безкрайните им дисертации колко е полезна тревата :lol: .
nikoi ne e kazal 4e e polezna(tva ni dostavq udovolstvie teb kvo te zasqga :evil: ) ,no takiva drisli kato teb det ni6to ne razbirat i si vrat nosa tam det ne im e rabota mnooo draznqt :evil: . :twisted:
Сериозно ли, не съм забелязала да дразня някой :lol: , ти ли си тая дет много разбира 8) кво разбираш само не разбрах - как да си завираш дезодоранта в пичката ли 8) ? И за твоя информация половината тъпаци от твоята компания тука беха писали некви истории как се била използвала за медицински и кви ли не полезни цели.. аз също я използвам ама съм против въпростните лица скейтори дето я агитират 8) .

S8K
11-07-2005, 15:37
Ти само чакай са да се намесят треварите тука с безкрайните им дисертации колко е полезна тревата :lol: .
nikoi ne e kazal 4e e polezna(tva ni dostavq udovolstvie teb kvo te zasqga :evil: ) ,no takiva drisli kato teb det ni6to ne razbirat i si vrat nosa tam det ne im e rabota mnooo draznqt :evil: . :twisted:
Сериозно ли, не съм забелязала да дразня някой :lol: , ти ли си тая дет много разбира 8) кво разбираш само не разбрах - как да си завираш дезодоранта в пичката ли 8) ? И за твоя информация половината тъпаци от твоята компания тука беха писали некви истории как се била използвала за медицински и кви ли не полезни цели.. аз също я използвам ама съм против въпростните лица скейтори дето я агитират 8) .
a be travestit smotan zatvarai si mirizlivata usta...i samo edno 6e ti kaja RAZBIRAM MNOOOOOGOOOO POVE4E OT TEB K**VO SKAPANA...NEZNAM KOI PO CQL DEN DUHA NA NEKVI..MUXAXAXAAAAA :twisted: :!:

Стеснителната
11-07-2005, 16:28
Ти само чакай са да се намесят треварите тука с безкрайните им дисертации колко е полезна тревата :lol: .
nikoi ne e kazal 4e e polezna(tva ni dostavq udovolstvie teb kvo te zasqga :evil: ) ,no takiva drisli kato teb det ni6to ne razbirat i si vrat nosa tam det ne im e rabota mnooo draznqt :evil: . :twisted:
Сериозно ли, не съм забелязала да дразня някой :lol: , ти ли си тая дет много разбира 8) кво разбираш само не разбрах - как да си завираш дезодоранта в пичката ли 8) ? И за твоя информация половината тъпаци от твоята компания тука беха писали некви истории как се била използвала за медицински и кви ли не полезни цели.. аз също я използвам ама съм против въпростните лица скейтори дето я агитират 8) .
a be travestit smotan zatvarai si mirizlivata usta...i samo edno 6e ti kaja RAZBIRAM MNOOOOOGOOOO POVE4E OT TEB K**VO SKAPANA...NEZNAM KOI PO CQL DEN DUHA NA NEKVI..MUXAXAXAAAAA :twisted: :!:
Да беше казала некщо умно поне вместо да показваш колко псувни си научила от баща си :roll: , ама предполагам икам прекалено много от една наркоманка. Еххх не е лесно :roll: .

ivo_traktorista
11-07-2005, 22:47
Знам само едно, от личен опит... Пушил съм две години. На края на втората година прасках кутия на ден... Веднъж ми се наложи да бягам от едни хора, и оттогава не пуша. Не можех да пробягам и 50м, преди да се задъхам. После разбрах, колко много цигарите ми вредят... За тревата нямам мнение, всеки който и се кефи да си пуши, не смятам че трябва да се забранява и всичко друго, защото както тревата, така и цигарите... Който е решил да си трови живота - да си го трови... "Господ е дал върховното право на всеки човек той сам да си строши главата."

S8K
11-08-2005, 06:48
Ти само чакай са да се намесят треварите тука с безкрайните им дисертации колко е полезна тревата :lol: .
nikoi ne e kazal 4e e polezna(tva ni dostavq udovolstvie teb kvo te zasqga :evil: ) ,no takiva drisli kato teb det ni6to ne razbirat i si vrat nosa tam det ne im e rabota mnooo draznqt :evil: . :twisted:
Сериозно ли, не съм забелязала да дразня някой :lol: , ти ли си тая дет много разбира 8) кво разбираш само не разбрах - как да си завираш дезодоранта в пичката ли 8) ? И за твоя информация половината тъпаци от твоята компания тука беха писали некви истории как се била използвала за медицински и кви ли не полезни цели.. аз също я използвам ама съм против въпростните лица скейтори дето я агитират 8) .
a be travestit smotan zatvarai si mirizlivata usta...i samo edno 6e ti kaja RAZBIRAM MNOOOOOGOOOO POVE4E OT TEB K**VO SKAPANA...NEZNAM KOI PO CQL DEN DUHA NA NEKVI..MUXAXAXAAAAA :twisted: :!:
Да беше казала некщо умно поне вместо да показваш колко псувни си научила от баща си :roll: , ама предполагам икам прекалено много от една наркоманка. Еххх не е лесно :roll: .
ne sam i ne se smqtam za narkomanka,nqmam nikva predstava za6to re6i taka...a ti skapa osven da se zaqjda6 i da prai6 mizerii,nqma6 li si druga rabota :evil:

Murderdoll
11-08-2005, 08:43
Марихуаната най-често се ползва заради специфичните й ефекти върху психиката, но в развитите страни все повече нараства медицинската й употреба сред болни от глаукома, СПИН, рак, множествена склероза и др.
Марихуаната се ползва в традиционната и модерната медицина за лечение на глаукома, като антиеметик и спазмолитик. Болните от рак или СПИН често ползват марихуана, която облекчава симптомите им и смекчава вредните ефекти на химиотерапията. Заради свойството си да подтиска имунната система марихуаната е едно от най-добрите средства при множествена склероза. Засилването на апетита и създаването на еуфория помагат при някои случаи на анорексия. Изсъхването на лигавиците обуслява приложението на марихуаната в зъболечението. Освен това продуктите от коноп могат да се прилагат при ревматизъм, мигрена, болезнена менструация, астма, диабет, емфизем и др.

айде скъпа стеснителна приятелко,
тоя текст е взет от уикипедията което е
ЕНЦИКЛОПЕДИЯ ако въобще знаеш смисъла
на тая думичка.и аз бях една от "тъпаците"
и написах че марихуаната помага при
някои болести, даже сложих една
картинка от сайта на промена.кажи ми
сега в какво се проявява тъпостта ми:)
дали в това, че като пуша трева поне малко
се интересувам защо го правя и защо са
го правели хората преди мен и откъде изобщо е
дошло всичко...е да, извинявай, че не всички
пушат заради гъзарията..

Ellli
11-08-2005, 15:47
ei macka ,,,Гост chetoh ti statiikata za cigarkite i marihuanata i mi stana dosta stranno tfa za marihuanata deto go beshe napisala,,,che moje da se razbolee upotrebqvashtiq taka da go narechem,,ot SHIZOFRENIQ v smisal,,,,shizofreniqta se predava nasledstveno i ne moje e taka da se razbolee nqkoi si,,samo zashtoto e pushil marihuana,,,mai,,,tuka si poukrasila,,kakto i da e,,zamisli se,sledvashtiq put kato pishesh na takiva temi,,,,i btw marihuanata naistina se izpolzva kato lechebno sredstvo,,,aide ,,leka!

Ekita
11-08-2005, 17:19
ei macka ,,,Гост chetoh ti statiikata za cigarkite i marihuanata i mi stana dosta stranno tfa za marihuanata deto go beshe napisala,,,che moje da se razbolee upotrebqvashtiq taka da go narechem,,ot SHIZOFRENIQ v smisal,,,,shizofreniqta se predava nasledstveno i ne moje e taka da se razbolee nqkoi si,,samo zashtoto e pushil marihuana,,,mai,,,tuka si poukrasila,,kakto i da e,,zamisli se,sledvashtiq put kato pishesh na takiva temi,,,,i btw marihuanata naistina se izpolzva kato lechebno sredstvo,,,aide ,,leka!
Не,не си го е измислила.Даваха го по телевизията съвсем скоро,това са най-новите проучвания,които са направени относно лечебните свойства на марихуаната

familiar
11-08-2005, 18:23
Ама ако не разбирате български мога да ви го напиша на още няколко езика: никога подобни проучвания не са се и доближавали до голословния потоп от глупости който се изсипа тук. Определени (силни халюциногенни) вещества могат да отключат латентни психически болести, но само ако последните имат история в рода поне 3 поколения назад. Тетрахидроканабинола не е нито халюциноген, още по-малко е силно психотропен. И наистина не разбирам защо първо не се допитвате до официални източници на информация (като СЗО или някой от големите медицински институти), вместо сляпо да вярвате на тенденциозни телевизии от сорта на BTV ?

11-09-2005, 15:31
Не ми побира главата как може всички, които не са опивали, да са против? Просто невероятно! Ядем и пием толкова по-вредни неща, а сте се хванали да оплювате най-безвредното нещо, което съществува за пушене. Било водело до затъпяване... Ами да ви кажа аз, и сигурно не само, познавам много на брой и много интелигентни хорица, които почти редовно си пафкат ;) Някога да сте се напушвали със свой приятел и да сте си говорили 3 часа за музика, книги, политика...? Не сте ? Нямам какво повече да кажа. :roll:

11-09-2005, 15:41
Малко допълнение към по-горния ми отговор:

Ако сте против това, че хората ги кефи да си козят и да си правят купона, а на вас не ви стиска да опитате, защото или сте прекалено затворени към непознатите неща, или мама и тати са ви казали "Недей да пробваш миличко. Не искаш да станеш наркоманче, нали?"... Кво да продължавам... просто е смешно как според мен прикривате защо всъшност сте против и изтъквате някви преувеличени статистики, казани от някой, може би като вас.

\/

Hahhf
11-09-2005, 17:18
phaha, stiga ste cheli...gledali TV i slushali za maseta:) a probvaite....ako ne vi haresa ne pusheti..ko vi aresa pufkaite ponqkoi pat kat za kef:)

S8K
11-10-2005, 14:05
phaha, stiga ste cheli...gledali TV i slushali za maseta:) a probvaite....ako ne vi haresa ne pusheti..ko vi aresa pufkaite ponqkoi pat kat za kef:)
мнооо ме кефиш пич...мнооо добре казано :wink:

Стеснителната
11-10-2005, 16:32
Малко допълнение към по-горния ми отговор:

Ако сте против това, че хората ги кефи да си козят и да си правят купона, а на вас не ви стиска да опитате, защото или сте прекалено затворени към непознатите неща, или мама и тати са ви казали "Недей да пробваш миличко. Не искаш да станеш наркоманче, нали?"... Кво да продължавам... просто е смешно как според мен прикривате защо всъшност сте против и изтъквате някви преувеличени статистики, казани от някой, може би като вас.

\/
Ми кво да ти кажа, само най големите темерути имат нужда от стимуланти за да си правят купона - истинските купонджии имат нужда само от шише Сунгуларска и от "ХАЙДЕ СОлО БАРАБАНИ ХАЙДЕ ОРЛИн нАЙ ДОбРИЯ дай даййййй дай даййй - дай даййййй купон без крййййй :lol: ."

familiar
11-10-2005, 23:58
Ми кво да ти кажа, само най големите темерути имат нужда от стимуланти за да си правят купона - истинските купонджии имат нужда само от шише Сунгуларска и от "ХАЙДЕ СОлО БАРАБАНИ ХАЙДЕ ОРЛИн нАЙ ДОбРИЯ дай даййййй дай даййй - дай даййййй купон без крййййй :lol: ."

Само човек оперативно лишен от всякакво усещане за обща култура може да изцепи подобни банално клише. Шапки долу, имаме победител.

SeXyTo_f
11-11-2005, 10:47
haha, 4e az ve4e sum minala na koz... :D

Стеснителната
11-11-2005, 11:13
Ми кво да ти кажа, само най големите темерути имат нужда от стимуланти за да си правят купона - истинските купонджии имат нужда само от шише Сунгуларска и от "ХАЙДЕ СОлО БАРАБАНИ ХАЙДЕ ОРЛИн нАЙ ДОбРИЯ дай даййййй дай даййй - дай даййййй купон без крййййй :lol: ."

Само човек оперативно лишен от всякакво усещане за обща култура може да изцепи подобни банално клише. Шапки долу, имаме победител.
Искаш ли да се състезаваме по обща култура да ти скрия шапката. Ама на вързано на 200 кинта, и не в интернет щото секи може да гледа в Гугъл :twisted: тееееба в несгодения педераст

familiar
11-11-2005, 16:08
Ако исках да ти слушам малоумните изцепки щях да отида на концерт на Пайнер, там е пълно с неграмотници :P И все още чакам да видя на базата на каква официална информация твърдиш нещата които казваш. И опитай за малко да се абстрахираш от чалгарската си натура, предполагам че е трудно, ама щом можеш да ми "скриеш шапката на обща култура", допускам че и с това ще се справиш :P

Стеснителната
11-11-2005, 16:27
Ако исках да ти слушам малоумните изцепки щях да отида на концерт на Пайнер, там е пълно с неграмотници :P И все още чакам да видя на базата на каква официална информация твърдиш нещата които казваш. И опитай за малко да се абстрахираш от чалгарската си натура, предполагам че е трудно, ама щом можеш да ми "скриеш шапката на обща култура", допускам че и с това ще се справиш :P
Кво бе професоре, кви официални данни да ти изкарам? Ти си кретен бе, чуй се кво приказваш - искаш ми доказателства че наркоманите не са сдухани тъпанари :lol: . А доказателства че слънцето свети не искаш ли? Ама ако не са официални не важат така ли, трябва да са подпечатани от "БАН" и от канал 2001 за да важат пред тебе професоре Ливайн :shock: .

familiar
11-11-2005, 16:37
Не успя да се справиш, опитай пак :P

Стеснителната
11-11-2005, 16:50
Изобщо не мога да те разбера кво искаш миризялак гаден. Аре слушай си там метала и не се меси при нормалните хора :wink: ясна ли съм сладур?

familiar
11-11-2005, 17:58
Изобщо не споделям мнението, че нормалните хора изповядват философията "Колкото по-малко знам, толкова по-дълго ще живея" :wink:
А за да те върна на темата, това което говоря се базира на личен опит, лични наблюдения и научни изследвания. А глупостите които ти говориш на какво се базират ? :wink:

zeleni_o4i
11-12-2005, 10:24
vsichko e edin golqm shit - i cigarite i marihuanata, vsichko vredi iubiva. za tva po-dobre da se bqga nadalech ot takiva neshta