PDA

View Full Version : sys vkus na kryv ...



tedo_davis
11-08-2005, 09:11
maikaaa poludqvam ... hora t'va e seriozno ... abre dnes sutrinta se sabujdam i me boli gurloto i nemoga da preglyshtam lesno ... abre vse edno imam angina ... obache koftito e che kato preglyshtam ... mai preglyshtam kryv ... male t'va mi haresva ama se opasqvam da ne e neshto opasno ... nqkoi da dade savetche ? :cry:
p.s. -> typata mi li4na lekarka q nqma dnes :cry:

11-08-2005, 09:19
OOOOOh,pro4eti pove4e za SIFILISA!Olelelelel!
Izvinqvai 4e te pla6a!Dano ne e ne6to tolkova lo6o kato sifilisa.....

Littlewitch
11-08-2005, 09:34
Придобитият сифилис(за разлика от вродения-предаден на плода от майката) протича в три етапа. При първия се появява малка раничка, подобна на язва. Язвата е с кръгловата форма с диаметър от 5 до 20 мм, гладко дъно с медно-червеникав цвят, с оточно-червеникав цвят, с оточни твърди ръбове, неболезнена. Локализацията на язвата най-често е в областта на главата и тялото на пениса. Получава се и подуване на лимфните възли около засегнатата област. Вторичният сифилис започва около 6 седмици по-късно. Първоначално температурата се повишава в рамките на 5-6 дни. След това този симтом изчезва. Започва появата на малки розово-червени зърнести образования по кожата, с големина на лещено зърно. Локализацията им е по цялото тяло, но характерна е концентрацията им по шията и на челото под косата. Възможно е да бъде засегната и кожата под косата, при което се получава характерно оплешивяване. Симтомите изчезват спонтанно и не оставят трайни следи. Третият период започва значително по-късно: 2-3 години след началото на болестта. Отново се появяват червеникави кожни образования, които се разязвяват и от тях изтича гъста кървиста течност. Засягат се нервната система, костите, сърцето и кръвоносните съдове. Лечението с пеницилин е напълно успешно.



Ти едва ли си болен....просто явно може да имаш смао гноина ангина...което мн по-благоприятно от сифилиса....не се притиснявай :wink:

tedo_davis
11-08-2005, 09:36
Придобитият сифилис(за разлика от вродения-предаден на плода от майката) протича в три етапа. При първия се появява малка раничка, подобна на язва. Язвата е с кръгловата форма с диаметър от 5 до 20 мм, гладко дъно с медно-червеникав цвят, с оточно-червеникав цвят, с оточни твърди ръбове, неболезнена. Локализацията на язвата най-често е в областта на главата и тялото на пениса. Получава се и подуване на лимфните възли около засегнатата област. Вторичният сифилис започва около 6 седмици по-късно. Първоначално температурата се повишава в рамките на 5-6 дни. След това този симтом изчезва. Започва появата на малки розово-червени зърнести образования по кожата, с големина на лещено зърно. Локализацията им е по цялото тяло, но характерна е концентрацията им по шията и на челото под косата. Възможно е да бъде засегната и кожата под косата, при което се получава характерно оплешивяване. Симтомите изчезват спонтанно и не оставят трайни следи. Третият период започва значително по-късно: 2-3 години след началото на болестта. Отново се появяват червеникави кожни образования, които се разязвяват и от тях изтича гъста кървиста течност. Засягат се нервната система, костите, сърцето и кръвоносните съдове. Лечението с пеницилин е напълно успешно.



Ти едва ли си болен....просто явно може да имаш смао гноина ангина...което мн по-благоприятно от сифилиса....не се притиснявай :wink:
spokoino znam kakvo e sifilis :) ami angina moje da e ama do sq ne mi se e slu4valo takyv vkus da useshtam ... :?

pipi`e`golqma
11-08-2005, 09:37
Mii nqma li byrza pomosht ili pyk nqmash li nomera na lichnata ti doktorka.. nameri nqkakyv nachin i otidi na lekar moje da e neshto seriozno znam li

tedo_davis
11-08-2005, 09:39
Mii nqma li byrza pomosht ili pyk nqmash li nomera na lichnata ti doktorka.. nameri nqkakyv nachin i otidi na lekar moje da e neshto seriozno znam lihmh ... dobra ideq samoche nqq ot kade da i call shtotu nashte sprqha telefona na skoro - mnogo kisna na nego :) gsm-u neam ... byrza pomosht ne mi trqq - ze da mi haresva ... (male sha zema si udarq shamar ... ligavq se ) ... :?

_-_-_
11-08-2005, 10:18
otidi v poliklinikata i se obyrni kam dejurnia lekar

Master_88
11-08-2005, 11:17
Потърси медицинска помощ тук никой не е лекар или пък толкова компетентен за да ти окаже нужното съдействие. А дори да е - никой не може да лекува от разстояние без да те прегледа или види. Вземи мерки колкото се може по-бързо. Успех

black_heart
11-08-2005, 12:07
de we,ne si na 10.Prosto otidi na lekar,za da ne stane po lo6o.Posle kaji kak si:)))da ne se pritesnqvame

tedo_davis
11-08-2005, 14:04
haha opravih se i bez lekar ;) znaete li kak ? mi to i az neznam - pribrah se ... nahranih se obilnichko ... 1 birichka - 1 cigara sled qdene - pospinkah kato bebe 2 chas-a i sq sam na 6+ samoche vkusa na kryv se zagubi :cry:
beshe mi haresalo :twisted:

pipi`e`golqma
11-08-2005, 16:35
XAaxxaax Sqkvi neshta se sluchvat xax :P

DrSmurph
11-08-2005, 18:02
Е тук все пак има лекари и според мен проблема не е за пренебрегване. Утре сутрин може да споделиш отново какъв е проблема

sladkish4eto_f_sofiq
11-13-2005, 18:18
prosto trqbva da otidesh na lekar i da vidish kakvo ti e samo toi moje da ti dade ekspertno mnenie i da te posavetva

tedo_davis
11-14-2005, 05:01
veche sym dobre ... vecherta kato se bqh pribral s bratov4ed mi v nas ... shtot mi beshe na gosti - kazah na bashta mi i toi mi svetna che trqq da piina neshto da me zagree - napipah 1 lityr vino - bqlo - pelin-che :) maiko kak me zagrq hubavko :) i na drugata sutrin - nishto mi nqma :)


dragi mi MACHOKA ako vijdash taq tema i toq post - trii temichkata :P

ProstoAz
11-14-2005, 13:05
Е, tedo_davis, не съм machoka, но ще заключа темата!
Благодаря!