PDA

View Full Version : Какво е вешито мнение относно глобализацията?



Tiffany
11-08-2005, 19:19
Здравейте :wink: Имам задача за един проект за глобализацията и много ще ми помогнете и ще ми баде интересно какво е вашето мнение?Ще приложа и анкета :wink: Какво мислите вие за гловализацията-за или против нея сте и защо?Благодаря предварителна за отговорите ви :wink:

11-08-2005, 19:23
za,ama vse pak ina4e sveta ne moje bez globalizaciq...

spidey
11-08-2005, 19:27
az sym outsider :shock: :lol: :lol: :D :D

Poulet
11-08-2005, 20:54
Против!Това е начин богатите държави да експлоатират бедните-да им ползват ресурсите,евтината работна ръка,да им пробутват боклуци,да ги ползват за черната работа и т.н.И така богатите стават още по-богати,а бедните-още по-бедни. :evil:

мечтател
11-09-2005, 13:43
Против!Това е начин богатите държави да експлоатират бедните-да им ползват ресурсите,евтината работна ръка,да им пробутват боклуци,да ги ползват за черната работа и т.н.И така богатите стават още по-богати,а бедните-още по-бедни. :evil:
ти сигурна ли си, че знаеш какво е глобализация? ако не си ща светна - това е течение в съвременността. то се състои в културен и битов обмен. с други думи запознаване с културата и обичаите на дадена страна и тяхното прилагане в дадена друга страна. предимствата са ясни - опознаване и използване на полезните неща от чужди култури и така нататък. основен довод на антиглобалистите е, че при такова мащабно смесване на култура и бит ще се размият границите между различните народи или казано по друг начин загуба на националната идентичност. мнението ми за този процес е следното: хубаво е. това да се обменя опит. това да се разпространява културата. я си помислете за младежките обмени например. и още много примери има. но като всичко на този свят и с това не трябва да се прекалява. просто би било глуопаво от нация да се превърнем в прост щтрих от световната култура.

teenkopele
11-09-2005, 13:53
Раздвоен съм :? ...от една страна съм ПРОТИВ, от друга за..и двете имат своите плюсове и минуси!
Въпреки всичко, гласувах 'против', защото май повече клоня към него! 8)