PDA

View Full Version : Депресия



Kopeldak_maniak
11-10-2005, 21:00
Здр на всички,та въпроса ми е когато изпаднете в депресия как се справяте,защото сега ми е дошъл онзи тежък момент,в който обичам приятелката ми,но тя ме остави и супер мн съм се издухал.Какво правите вие? Аз гледам да наблягам повече на шумните компании,да съм весел колкото мога повече,да не мисля за проблема и най-важното,ако мога да си фана няква нова приятелка,та да се абстрахирам от старата :lol: Ами вие?

Sinister_Doll
11-10-2005, 21:04
Takaaam...Purvo izbesnqvam, po4vam da 4upq, da udrqm, da trqskam... Tova produljava nay- mn 20 min. Sled tova se svli4am na zemqta i pla4a, koeto produljava okolo 4as. Sled tova hva6tam edno noj4e i si reja glavno kitkite... Sled tova pak pla4a, koeto produljava nqkolko 4asa. Sled tova mrazq sveta, slu6am tujna muzika, nqmam jelanie da jiveq i si poplakvam na vseki 4as- dva... Tova produljava okolo sedmica...

Sled tva se opravqm...

gia_bs
11-10-2005, 21:07
Аз гледам да не мисля за проблема и най-важното,ако мога да си фана няква нова приятелка,та да се абстрахирам от старата :lol: Ами вие?]

Ам... какво да ти кажа... да не мислиш за проблема е = да бягаш от него... а относно търсенето веднага на нова приятелка..ами само п осебе си говои колко явно си държал на старата...

А как аз се справям с депресията ли...пъво си взимам душ..после си пускам успокояваща музика... слагам си любимия анцунг и гушвам играчката си... или ако е по тейък случай просто слагам дискмена и хуквам из парка докато не ми улекне...страхотно е само ти и пътя... проблемите се разрешават много по лесно!!!

11-10-2005, 21:22
Аз гледам да не мисля за проблема и най-важното,ако мога да си фана няква нова приятелка,та да се абстрахирам от старата :lol: Ами вие?]

Ам... какво да ти кажа... да не мислиш за проблема е = да бягаш от него... а относно търсенето веднага на нова приятелка..ами само п осебе си говои колко явно си държал на старата...

А как аз се справям с депресията ли...пъво си взимам душ..после си пускам успокояваща музика... слагам си любимия анцунг и гушвам играчката си... или ако е по тейък случай просто слагам дискмена и хуквам из парка докато не ми улекне...страхотно е само ти и пътя... проблемите се разрешават много по лесно!!!
Ами колко държа на нея си е друг въпрос...Нямаше да се стига дотук ако тя ми беше дала пак шанс...Наистина обаче си е бягане от проблема,защото вече достатъчно време го мисля и все пак трябва да се гледа в бъдещето...Нищо няма да се промени ако седна да права трагедии и да мисля какво може да стане 8)

CVETELLINA
11-10-2005, 21:31
ами начи аз като изпадна в депресия не говоря с никoй целия свят ми е виновен и сичко ми е черно ама минава време, проблемът най често любовната мъка отминават :lol: и се оправяш :D пак почваш на чисто :lol: :lol: за ся мога да ти кажа да си се забавляваш пък тя депресията 6а отмине от самосебе си :wink:

Master_88
11-11-2005, 03:26
Подходът ти за шумните компании е правилен. Разнообразието също е важна част от този етап. Обикновено ако не е тежка депресия би трябвало до 2 седмици да се оправиш

11-11-2005, 06:59
xax stranno 6to i az sum v toq period prosto se opitva6 da zabravi6 smee6 se mnogo subira6 se s mnogo xora ydrq6 go na qk kypon i pokazva6 na sebe si i na drygite 4e jivota produljava i 4e sveta ne svur6va s edin 4ovek! nali se se6ta6 ako pla4e6 za nqkogo to toi ne zaslyjava za6toto ako zaslyjava6e nqma6e da te kara da pla4e6!

Kopeldak_maniak
11-11-2005, 07:10
Mda dotuka ot postovete si prava izvodite 4e horata se delqt na 2 vida:Takiva,koito pri depresiq se zatvarqt v sebe si i tam re6avat problema i takiva,koito gledat da ne mislqt i "izbqgat ot problema" :lol: Mi seki kakto si re6i.O6te edno suvet4e ot men:nablqgane na kupon4eta i diskoteki su6to pomaga kakto i konsumaciqta primerno na alkohol ot vreme na vreme(koito pie de :wink: )

FairyNymph
11-11-2005, 09:34
пускаш си някаква любима музика...
един два- дни не излизаш, ами просто преживяваш негативната емоция и я преодоляваш...
просто номера според мен е да си поемеш дълбоко въздух, да се потопиш в депресията и след това да изплуваш...
напълно правилно трябва да осмислиш сичко и най-накрая да стигнеш до извода че не е настъпил края на света и като го осъзнаеш излизаш навън качо нов човек с нови надежди и си вземаш поука от ш*баната ситуация :)

lady_miss
11-11-2005, 11:20
Амиииии....излизай повече,използвай времето си така че да не ти остава време да мислиш за приятелката си,демек бившата :) и ще видиш че ще я забравиш :wink:

Kopeldak_maniak
11-11-2005, 18:25
Амиииии....излизай повече,използвай времето си така че да не ти остава време да мислиш за приятелката си,демек бившата :) и ще видиш че ще я забравиш :wink:
Dosta pravilno ! Sa gledam kolkoto moga da ne mislq za neq :)))) V momenta sum leko daleko piqn :D Ama karai :)))) Karaite si jivota hora i ne mislete za lubovta,tq sama 6te doide :D

Atika
11-11-2005, 20:53
Jivei siii .. badi tova koeto nikoga tq ne e iskala da badesh :D , svobodata e neshto strahotna prosto trqbva da q ocenish pravilno i da i se naslajdavash vazmojno nai palnocenno :wink:

LiNkiN4eTo
11-12-2005, 06:29
Takaaam...Purvo izbesnqvam, po4vam da 4upq, da udrqm, da trqskam... Tova produljava nay- mn 20 min. Sled tova se svli4am na zemqta i pla4a, koeto produljava okolo 4as. Sled tova hva6tam edno noj4e i si reja glavno kitkite... Sled tova pak pla4a, koeto produljava nqkolko 4asa. Sled tova mrazq sveta, slu6am tujna muzika, nqmam jelanie da jiveq i si poplakvam na vseki 4as- dva... Tova produljava okolo sedmica...

Sled tva se opravqm...

хахахаха
ебаси изрода
аз пък всеки път се самоубивам :lol:

teenkopele
11-12-2005, 17:20
Ми като изпадна в денпресия, какво да правя!? :shock: Гледам да правя нещо весело,което ще ми повиши настроението...това е! :wink:

Sinister_Doll
11-12-2005, 17:23
аз пък всеки път се самоубивам :lol: [/b]


6te mi se, ama nqma... :(

Black_Queen
11-12-2005, 21:35
KOITO NE TE HARESVA NE TE ZASLUJAVA ! ebi i maikata kolkoto i da durji6 na neia . ne si habi 4uvstvata za niakoi na koito ne mu puka za tiah

Kopeldak_maniak
11-13-2005, 07:38
KOITO NE TE HARESVA NE TE ZASLUJAVA ! ebi i maikata kolkoto i da durji6 na neia . ne si habi 4uvstvata za niakoi na koito ne mu puka za tiah
Mdaaa mersi za dumite,kato se zamislq mai taka vurvat ne6tata,tva mnenie ne mi go beha davali do sa..20x :P :P :P

огън и
11-13-2005, 08:30
ами аз съм от хората дето се затварят в себе си и доста тежко преживявам такива моменти

priti_kiti
11-13-2005, 08:49
Takaaam...Purvo izbesnqvam, po4vam da 4upq, da udrqm, da trqskam... Tova produljava nay- mn 20 min. Sled tova se svli4am na zemqta i pla4a, koeto produljava okolo 4as. Sled tova hva6tam edno noj4e i si reja glavno kitkite... Sled tova pak pla4a, koeto produljava nqkolko 4asa. Sled tova mrazq sveta, slu6am tujna muzika, nqmam jelanie da jiveq i si poplakvam na vseki 4as- dva... Tova produljava okolo sedmica...

Sled tva se opravqm...

woow :shock:

Josefinne
11-16-2005, 07:05
KOITO NE TE HARESVA NE TE ZASLUJAVA ! ebi i maikata kolkoto i da durji6 na neia . ne si habi 4uvstvata za niakoi na koito ne mu puka za tiah

наистина много яко мнение. Казвам го, защото тая тема ми е присърце. Разделихме се с моя приятел, той си кара кефа, излиза си, ходи си на дискотека. лошото е, че аз не мога да излизам сега, ами трябва поне да давам вид, че уча, защото съм 12 клас и нашите мн ме натискат да не излизам и да си уча. И аз си стоя тук, самичка и все плача, а той се държи студено като гранит и само вика "Ама аз не искам да страдаш". Почти съм сигурна, че го прави от наранена гордост, но не знам дали е нарочно или не го осъзнава. Както и да е, отклоних се от темата . Мнението много ми харесва и ще си го повтарям всеки път, като ми се доплаче. Благодаря и аз :wink:

DjyDjaNKa
11-16-2005, 12:24
Ми , аз като съм в депресия първо само плача , без да мисля , просто си плача ... след това си плача и си мисля няк'ви работи ... След което си седя поне една седмица само вкъщи , за да асимилирам нещата . Пък и човек като е в депресия мисли само за това , което го е довело до това състояние и все затова говори , а това често отегчава и натоварва околните . Та , седя си вкъщи , плача си и обмислям отговора на въпроса "Защо?" ... След това си казвам "Абе , живота продължава , винаги със всичко си се справяла и сега ще се справиш!!!" Поставям си някаква цел , към която насочвам вниманието си . Започвам малко , помалко да излизам ,да се забавлявам и се опитвам никого да не натварвам с проблема ми , а това става като не говоря с някой друг за него (освен с майка ми и приятеля й) :) По този начин по - малко се сещам за лошото нещо , което ми се е случило . Обикновено докато съм в депресия се събуждам с голяма тежест около сърцето . Когато това чувство премине , знам , че отново съм преодоляла проблема . Аз не бягам от проблемите си , защото това ги прави още по-големи и задълбочени . Предценям какво трябва да направя , за да не се стига до депресия по същия проблем , гледам само напред , с вдигната глава , усмихвам се на всичко и всички и с времето нещата отново започват да ми изглеждат по-хубави и светли ...
Странното е , че аз съм малко мазохистка и понякога ми харесва да съм в депресия , защото това ме връща в реалността и най - добре ми помага да си припомня някои важни неща , които съм разбрала , но "Розовите очила" са ме накарали да оставя на заден план . Казано накратко , научила съм се и от най-лошото състояние да извличам полза и това ме радва ... :)

bulgarche
11-16-2005, 12:55
Странното е , че аз съм малко мазохистка и понякога ми харесва да съм в депресия , защото това ме връща в реалността и най - добре ми помага да си припомня някои важни неща , които съм разбрала , но "Розовите очила" са ме накарали да оставя на заден план . Казано накратко , научила съм се и от най-лошото състояние да извличам полза и това ме радва ... :)
И аз понякога искам да съм така. Най-якото е да паднеш долу..ама най-долу..до там че да няма накъде повече..и оттам нататък ти остава само да се извисяваш. Защото е тъпо да не обръщаш внимание на реалността. Ходиш на диакотека, на кафе, слушаш за няква си любов в някой чалга клуб и не се интересуваш от истината. Аз предпочитам истината колкото и лоша да е тя. Пък и като преживееш трудните моменти ще свикваш с трудностите които така или иначе ти предстоят..зависи до каква степен ще си подготвен за тях.

WingsOfButterfly
11-18-2005, 19:10
Ami ... naskoro i az bqh v takova polojenie, no ti se spravqsh po dobre ot men hubavo e che izlizash :) az se zatvorih vkyshti sled koeto i v sebesi koeto e .. napylno pogreshno.Sybirai se s priqteli lafete si praete si kefa .. ako si q obichal istinski .. ne e garanciq che shte q zabravish, no ne ti ostava nishto drugo osven da opitvash .. az nemojah da go zabravq .. i pak go spechelih i sq pak sme zaedno .. nz kak stiqt neshtata pri vas .. no ti jelaq uspqh :) stiskam palci.

11-18-2005, 20:06
Ami ... naskoro i az bqh v takova polojenie, no ti se spravqsh po dobre ot men hubavo e che izlizash :) az se zatvorih vkyshti sled koeto i v sebesi koeto e .. napylno pogreshno.Sybirai se s priqteli lafete si praete si kefa .. ako si q obichal istinski .. ne e garanciq che shte q zabravish, no ne ti ostava nishto drugo osven da opitvash .. az nemojah da go zabravq .. i pak go spechelih i sq pak sme zaedno .. nz kak stiqt neshtata pri vas .. no ti jelaq uspqh :) stiskam palci.
Hehe 1vo mersi na vsi4ki za mneniqta.Ta mi pri nas ne vijdam na4in otnovo da se suberem,az si q obi4am makar i da ne go pokazvam,no kakto kazaha po-gore..jivota produljava s men ili bez men

WingsOfButterfly
11-19-2005, 12:13
Ami ... naskoro i az bqh v takova polojenie, no ti se spravqsh po dobre ot men hubavo e che izlizash :) az se zatvorih vkyshti sled koeto i v sebesi koeto e .. napylno pogreshno.Sybirai se s priqteli lafete si praete si kefa .. ako si q obichal istinski .. ne e garanciq che shte q zabravish, no ne ti ostava nishto drugo osven da opitvash .. az nemojah da go zabravq .. i pak go spechelih i sq pak sme zaedno .. nz kak stiqt neshtata pri vas .. no ti jelaq uspqh :) stiskam palci.
Hehe 1vo mersi na vsi4ki za mneniqta.Ta mi pri nas ne vijdam na4in otnovo da se suberem,az si q obi4am makar i da ne go pokazvam,no kakto kazaha po-gore..jivota produljava s men ili bez men
Stiga sq dee :? tss nqma bez men i sys men .. samo gluposti nq da praish shtoto ne e tfa nachina "jivota prodyljava sys ili bez neq" tfa trqshe da kajesh :) nqkoga edna pr mi kaza "nikoi koito ti prichinqva bolka .. ne te zaslujava .." sveta ne pochva i ne svyrshva s neq izizai si sys priqteli i .. nqkoi den sh q zabravish i pak .. Uspeh i stiskam palci :)

pinK_Baby
11-22-2005, 08:29
Не мога да определя точно...Трябва ми един ден да остана сама в къщи на спокойствие...На другия ден искам вече да се видя с някой/я приятел/ка да си излея мъката и заедно да стигнем до извода,че нищо толкова страшно не се е случило...Просто правя това,което ми се прави на момента без много да му мисля..Плаче ми се еми ще си плача,скача ми се дивее ми се,така си изразходвам енергията и се чувствам по-добре след това...Но и не си позволявам да изпадам в някви тежки депресии...Винаги намирам начин как да се измъкна от тях...Както беше казал някой преди мен трябва ми време и един ден просто се събуждам без да мисля за проблема и ми е леко на сърцето...Тогава пак съм си същата Меги :)