PDA

View Full Version : Do adminite - zaradi machoka / тема "Виртуално Семейст



tedo_davis
11-12-2005, 07:09
e sha me izvinqvate ama toq chovek delete vsqka tema ! vsichko moderira po cql den - e to e hubavo ama sq zakliuchi 1 temichka za nqkvi forumni semeistva i t.n. - v toq forum kvo she 4etem? glupostite na stesnitelnata? i na vsichki gosti ? da vyrtim edni i syshti temi kato - kvo mislish za predishniq - avatar i podpis ... kvo slushash sq ...
kvato nova tema ima - toi q vijda i plqqs iztriva shtom ne mu haresa - sq na poslenata tema voubhste ne obqsni za kvo q delete ... znam pravilata i moga da vi svetna che taq tema nqma greshka - pishe - ae stiga ligavshtini ...
e na t'va ako mu vikate forum ...
MACHOKA siguren sym che sq shte q dell-nesh taq tema - ama vsi4ko si e OK v neq - po pravilata sym q pisal - v razdel "pohvali i kritiki" ... kritikuvam gi che trqq da te stegnat malko !
Moderated by Admin-Coki

machoka
11-12-2005, 07:22
Добър ден,

Преди да я заключа я изчетох 3/4, но не можах да продължа.
Нека 'те светна' аз, че беше предложена за модериране в темата в Новини и Съобщения и ако не си забелязал, там съм дал причините.
Но ще го направя и тук, за твое удоволствие:


8.Да НЕ правят СПАМ(едносрични и повтарящи се постове) във форума,
както и да не публикуват реклами на платени услуги
9.Да НЕ публикуват мнения, несвързани със зададената тема.
10.Да НЕ публикуват мнения, които с нищо не помагат на потребителя,
пуснал темата ("neznam", "taka e", "ne moga da ti pomogna", "ne se
seshtam" и др.)
11. Да НЕ публикуват теми или мнения с несериозен характер.

Избери си.. по всяка точка мога да ти дам примери.

Темата се е превърнала в чат между няколко човека. Форума не е чат канал. Ако една подобна тема се остави - веднага започва да служи за пример на останалите и всяка се превръща в 'разговор на ЛС'. Има си създаден канал в Мирк - чатете си там, не във всякакви теми.

А пък ако ми дадеш един аргументиран пример, за заключена от мен тема без основание, те пък на. Ще те поздравя и публично ще се извиня.

И все пак колегите също имат право на мнение - ако решат, имат си пълното право да я отворят. Аз си посочих аргументите.

tedo_davis
11-12-2005, 07:29
prosto se hvashtash v ryce - triesh mneniqta koito ne sa po temata i gi preduprejdavash na LS da prestanat s chat-temite i t'va e - kyv e problema ...

machoka
11-12-2005, 07:39
prosto se hvashtash v ryce - triesh mneniqta koito ne sa po temata i gi preduprejdavash na LS da prestanat s chat-temite i t'va e - kyv e problema ...

Проблема е, че не е само тази тема, а са десетки. Няма техническа възможност 5 човека екип да модерират всяка една тема. Тази е 12 страници спам, а и в разрез с още няколко правила. Ако колежката в раздела има време - може тогава.

tedo_davis
11-12-2005, 07:42
prosto se hvashtash v ryce - triesh mneniqta koito ne sa po temata i gi preduprejdavash na LS da prestanat s chat-temite i t'va e - kyv e problema ...

Проблема е, че не е само тази тема, а са десетки. Няма техническа възможност 5 човека екип да модерират всяка една тема. Тази е 12 страници спам, а и в разрез с още няколко правила. Ако колежката в раздела има време - може тогава.
ima drug nachiin - namirat si oshte kolegi ...
koeto dneshno vreme i to4no v toq forum e mnooogo trudno
abre tiq admini shto ne napravqt kato v metalbg foruma -na 5 minuti po 1 mnenie ....

SweetBunny
11-12-2005, 08:04
Eee taq tema za semeistvata i az q 4etoh i mi se stori ujasno glupava, bez absoluitno nikakuv smisal v neq! Opredeleno se be6e oburnala v chat... :?

Naistina si be6e za triene (pone spored men de) :!:

Twista
11-12-2005, 08:30
machoka, вземи изтрий поне темите за "Сере ми се" и т.н.!
Но да, заслужаваше си да се заключи темата за виртуалните семейства, съгласна съм.

miloto_girl_4e
11-12-2005, 10:15
i az sam na mnenie,4e temata be6e adski glupava :!:
daje i tam si izkazah mnenieto,s risk da napravq malko flood :roll:
no mi e stranno slednoto.. okay,tazi tema e iztrita,ami togava za6to machoka puska dori po tupi temi kato "kakvo misli6 za predi6nia?" koito sa adski podmazva4eski i s po golqma vuzmojnost za flood ...
ne znam dali temata,koqto sam dala za primer e pusnata to4no ot machoka,ama sam zabelqzala,4e toi zaklu4va starite temi i puska novi s produljenie .. ne znam .. vse mi e edno .. az ve4e po4ti ne vlizam v "fun,fun i pak fun",6toto aman ot flood i tupi i podmazva4eski temi :!:

tedo_davis
11-12-2005, 10:15
machoka, вземи изтрий поне темите за "Сере ми се" и т.н.!
Но да, заслужаваше си да се заключи темата за виртуалните семейства, съгласна съм.
\izbihte mi mechtata ama tiq temi - sere mi se kazal sam mu - ne gi trie!

LiNkiN4eTo
11-12-2005, 11:25
абе човека си върши работата
кат сте флудери , спамери и т.н. мн ясно че ще ви делва темите аа
ебаси кучетата

Breakaway``
11-12-2005, 14:24
i az sam na mnenie,4e temata be6e adski glupava :!:
daje i tam si izkazah mnenieto,s risk da napravq malko flood :roll:
no mi e stranno slednoto.. okay,tazi tema e iztrita,ami togava za6to machoka puska dori po tupi temi kato "kakvo misli6 za predi6nia?" koito sa adski podmazva4eski i s po golqma vuzmojnost za flood ...
ne znam dali temata,koqto sam dala za primer e pusnata to4no ot machoka,ama sam zabelqzala,4e toi zaklu4va starite temi i puska novi s produljenie .. ne znam .. vse mi e edno .. az ve4e po4ti ne vlizam v "fun,fun i pak fun",6toto aman ot flood i tupi i podmazva4eski temi :!:
Пуска ги, защото са продължение на стари теми - като стигне първата 50 или там колкото бяха стариници, тя се трие и се пуска нова :)
Иначе аз към модерацията на мачока нямам критики... ако има още дори 3 модератора като него мисля, че тоя форум ще се оправи :)

pain
11-12-2005, 14:44
Добър ден,

Преди да я заключа я изчетох 3/4, но не можах да продължа.
Нека 'те светна' аз, че беше предложена за модериране в темата в Новини и Съобщения и ако не си забелязал, там съм дал причините.
Но ще го направя и тук, за твое удоволствие:


8.Да НЕ правят СПАМ(едносрични и повтарящи се постове) във форума,
както и да не публикуват реклами на платени услуги
9.Да НЕ публикуват мнения, несвързани със зададената тема.
10.Да НЕ публикуват мнения, които с нищо не помагат на потребителя,
пуснал темата ("neznam", "taka e", "ne moga da ti pomogna", "ne se
seshtam" и др.)
11. Да НЕ публикуват теми или мнения с несериозен характер.

Избери си.. по всяка точка мога да ти дам примери.

Темата се е превърнала в чат между няколко човека. Форума не е чат канал. Ако една подобна тема се остави - веднага започва да служи за пример на останалите и всяка се превръща в 'разговор на ЛС'. Има си създаден канал в Мирк - чатете си там, не във всякакви теми.

А пък ако ми дадеш един аргументиран пример, за заключена от мен тема без основание, те пък на. Ще те поздравя и публично ще се извиня.

И все пак колегите също имат право на мнение - ако решат, имат си пълното право да я отворят. Аз си посочих аргументите.
ok. Machoka vsichki tupi temi igri (vklu4itelno i tezi pusnati ot tebe) mogat da se moderirat po tezi to4ki!
naprimer :
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=21253
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=19393
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=21083
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=20975
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=21205
da foruma i po4ti vsi4ki temi v nego sa se prevurnali v 4at kanal!
:evil:

Стеснителната
11-12-2005, 14:51
Тоя мачока е некъв ненормален, само трие ама нема кой да му изтрие неговите тъпи мнения, некой кат го насере яко и тоя земе че получи нервна криза и изтрие половината форум. Изобщо не съм доволна от работата му на модератор и го предлагам на админите да го преразгледат и да изхвърчи.

SweetBunny
11-12-2005, 15:10
Иначе аз към модерацията на мачока нямам критики... ако има още дори 3 модератора като него мисля, че тоя форум ще се оправи :)
Mi to4no taka!!!
Mnogo suvestno i dobre machoka si izpulnqva rolqta na moderator :wink:
I ne mislq 4e adminite trqbva da mu otmenqt moderatorskite prava!

Coki
11-12-2005, 15:13
Игрите в форума, са напълно позволени стига те да имат ясен регламент, да има интерес към тях, да бъдат смислени и да не нарушават правилата на форум и допълнителните правила "ИГРИ"...

В случая тази тема:
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=21684&start=0
В тази тема няма ясен регламент, което предразполага юзърите към флууд, също така там няма никаква последователност и смисъл, всичко това дава правото на модератор по своя преценка да я заключи.

Единствения пропуск на модератора заключил темате, е че не е посочил причините в самата тема(посочил ги е в темата за модериания, но това не значи, че не трябва да ги посочи и в ЗАКЛЮЧЕНАТА тема) и аз очаквам това да бъде коригирано.

tedo_davis
11-12-2005, 15:16
В случая тази тема:
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=21684&start=0
В тази тема няма ясен регламент, което предразполага юзърите към флууд
shefche idi vij v bgteen taq tema sa razviva super dobre ... ti mi govorish che nqmalo qsen reglament ... chai malko sq - te tuka kato sa na po 14-15 godini vsichkite -nqq gi smqtame za maloumni q :shock: ...
a tova che gi predraspolaga kym fluud shtoto nqma reglament - mi to zna4i i foruma nqma reglament ....
kakto kazah i predi napravete si kato v metalbg foruma ... 5 minuti - 1 post ... nqq flood nqq greshka - ama t'va za gostite :twisted:

Coki
11-12-2005, 15:31
Екипа на TeenProblem не е на мнение, че потребителите посещаващи сайта са малоумни.

Относно форума, той си има правила, по които се ръководят както юзъри, така и модератори, естествено че не може да няма нарушения, но за това има модераторския екип, който се старае да ги модерира нарушенията, а администраторите да налагат съответните санкции.

И накрая имам предложение, към всички симпатизанти на играта, сега ще добавя анкета и ако Вие решите, че искате тази игра, ще можете да я пуснете отначало с ясен регламент...

tedo_davis
11-12-2005, 15:33
ei sq pa sym trugnal - ti mojesh li da govorish kato normalen chovek bre coki ? vse edno gi vadish tiq frazi ot tetradka ... btw shte vi pripomnq neshto ... cTecHuTe/\HaTa ... beshe naredila qko toq machoka v nqkva tema - i toi kakvo napravi ?zalishi temata samo i samo da ne razbere nikoi vsyshtnost kvo e dete ... ama kvo da se pravi - nali e moderatorche ...

Coki
11-12-2005, 15:38
ei sq pa sym trugnal - ti mojesh li da govorish kato normalen chovek bre coki ? vse edno gi vadish tiq frazi ot tetradka ... btw shte vi pripomnq neshto ... cTecHuTe/\HaTa ... beshe naredila qko toq machoka v nqkva tema - i toi kakvo napravi ?zalishi temata samo i samo da ne razbere nikoi vsyshtnost kvo e dete ... ama kvo da se pravi - nali e moderatorche ...

Подобни необосновани обвинения, не мога да приема... Ако има някои оплаквания, да ми пише лично с линк към темата, в коята според потребителя, някои от екипа е модерирал непрАвилно.

tedo_davis
11-12-2005, 15:40
ei sq pa sym trugnal - ti mojesh li da govorish kato normalen chovek bre coki ? vse edno gi vadish tiq frazi ot tetradka ... btw shte vi pripomnq neshto ... cTecHuTe/\HaTa ... beshe naredila qko toq machoka v nqkva tema - i toi kakvo napravi ?zalishi temata samo i samo da ne razbere nikoi vsyshtnost kvo e dete ... ama kvo da se pravi - nali e moderatorche ...

Подобни необосновани обвинения, не мога да приема... Ако има някои оплаквания, да ми пише лично с линк към темата, в коята според потребителя, някои от екипа е модерирал непрАвилно.
eho choveche ne chuvash li ? MACHOKA iztri temata za da ne moje da ima uliki che e nareden - mislq che beshe 1 sutrin v nqkva tema machoka i stesnitelnata sporeha ... i opredeleno machoka gubeshe v spor-a i iztri temata ... kak da ti namerq link kato ne q pomnq taq tema a i e iztrita? e pitai СТЕСНИТЕЛНАТА

Стеснителната
11-12-2005, 15:42
Също така бях направила тема със критики и предложения за сайта във форума за предложения относно вида на сайта, хостването и място за ъплоуд на аватари и други работи, исках просто да видя кво е мнението на администвраторския екип по въпросите... и онова ми ти ***** невротично зе че я изтри моментално, поне да я беше заключил само.
Moderated by Admin-Coki:
2 точка от правилника!

tedo_davis
11-12-2005, 15:44
Също така бях направила тема със критики и предложения за сайта във форума за предложения относно вида на сайта, хостването и място за ъплоуд на аватари и други работи, исках просто да видя кво е мнението на администвраторския екип по въпросите... и онова ми ти ***** невротично зе че я изтри моментално, поне да я беше заключил само.
haha mai gledam sa ti go zaboli za podpisa - nz zashto samoche :roll: a t'va s taq tema go pomnq ...

miloto_girl_4e
11-12-2005, 22:17
i az sam na mnenie,4e temata be6e adski glupava :!:
daje i tam si izkazah mnenieto,s risk da napravq malko flood :roll:
no mi e stranno slednoto.. okay,tazi tema e iztrita,ami togava za6to machoka puska dori po tupi temi kato "kakvo misli6 za predi6nia?" koito sa adski podmazva4eski i s po golqma vuzmojnost za flood ...
ne znam dali temata,koqto sam dala za primer e pusnata to4no ot machoka,ama sam zabelqzala,4e toi zaklu4va starite temi i puska novi s produljenie .. ne znam .. vse mi e edno .. az ve4e po4ti ne vlizam v "fun,fun i pak fun",6toto aman ot flood i tupi i podmazva4eski temi :!:
Пуска ги, защото са продължение на стари теми - като стигне първата 50 или там колкото бяха стариници, тя се трие и се пуска нова :)
Иначе аз към модерацията на мачока нямам критики... ако има още дори 3 модератора като него мисля, че тоя форум ще се оправи :)


tova mi e qsno,4e gi puska,za6toto starite temi sa minali opredelen broi stranici,ama toi puska nekvi temi,deto sa super flood-erski,a da ne govorim,4e sa li6eni ot vsqkakav smisal :!: :roll:

tedo_davis
11-13-2005, 05:07
dam ot kade se prykna taq anketa - kato ne sam q puskal az ... :shock: :? :x

machoka
11-13-2005, 07:40
Я стига :shock:

Кой е трил теми казвате? :evil: От всичко най-мразя хората, които лъжат.

Така и не разбрахте, че във форума всяко мод действие се записва. Те па на ако съм изтрил тема, която не е 'Сере ми се'.

Аман вече, като не може с друго, с лъжа да е.

Стеснителна - не се обаждай, защото ако имам време ще изтрия всичкитите ти спам постове, което са около 98 %. Точно ти недей дава съвети, защото си във форума само заради благодушието на Цоки. :?

Ако зависеше от мен - щеше да има една или две теми игри. Всички безмислени флууд глупости щях да ги премахна. За ваше щастие - не решавам аз :!:

Тедо Дейвис - как те не бе срам да ме обвиниш в лъжа и в това, че съм трил теми за да 'покрия нещо'. Единствено, което съм правил е да споря в една-две теми по една страница с въпросния Стеснителен и на другия ден да затрия тази страница /абсолютен офтопик/, но не и цялата тема.


Ей значи.. деца сте още .. и все ще се намери някой конфликтен, който да подклажда спорове. .Аз призовавам Цоки да изведе лог от мод действията ми и когато се окаже, че Тедо Дейвис и Стеснителния лъжат мен и него и всички останали в очите - да получат Бан.



shefche idi vij v bgteen taq tema sa razviva super dobre
Шефче, давай екзит и тичай в бгтийн, бързичко.

А на въпроса защо 'не трия теми от вида Сере ми се' - ами, защото интернет ползвам малко време в денонощието и вместо да напиша нещо полезно се занимавам в постоянните ви изцепки на двама - трима. А и да не съм сам? Имам си достатъчно компетентни колеги.


Тедо - чувствам се лично обиден, че ме обвиняваш най-нагло в лъжа и ще настоявам за твоя бан, след като ми бъдат проверени действията.


ti mojesh li da govorish kato normalen chovek bre coki ? vse edno gi vadish tiq frazi ot tetradka
Това, че някой е решил да се прави и държи като селски тЕрикат не значи, че аз или който и да било не можем да използваме чист, български книжовен език.


В заключение,
Докато имам права - във форума няма да има безмислени теми, няма да има флууд, нито ще позволя на няколко човека да развалят и уронват престижа на този сайт. Това да ви е ясно.

Лек ден.

tedo_davis
11-13-2005, 07:57
machoka
hmh nz ... az onaq temichka kydeto sporehte - vidqh q ... sled t'va na drugiq den - nqma q ... po tova sydq che si q premahnal - no shtom vytre e imalo spam - po pravilata se trie ... greshkata e moq ...
a tova che nastoqvash da mi zalepqt BAN ... mi da mi lepnat - ne mi puka chak tolkova -na 3 pyti da se bqh mahnal ot tozi forum ... ama ne - sedq - zaradi priqtelite i poznatite tuk koito sa ostanali - ako ne si zabelqzal mnogo hora se mahnaha ot tozi forum zashtoto ne AZ I STESNITELNATA ami typite gosti i typite fluudercheta oronvat prestij-a na foruma ... tova beshe forum predi 2-3 godini - sq prilicha na mqsto v koeto se sabirat sbirshtina fluudyri ...
ako iskam shte ida v BGteen - daje si imam i registraciq tam ... ama kvo ? sedq i tuk ... tova che sym vyv konkurenten za vash forum - ne vi dava pravoto da mi lepite bann ... pone ako zahapq bann-vane shte pokajete che koito vi se opyne vednaga go bann-vate ... ne e li taka ? nqkoi kato si otvori ustata i vednaga - bann ... da mylchi nali ? zashto ? zashtoto po tozi nachin vi oronva "prestij"-a ... a vsyshtnost toi se zashtitava.
prostotiqta s avatarite i podpisite - nqkoi kato si sloji golqm avatar ili podpis - vednaga mu vikate - no ne vijdate che vsi4ki sa s ogromni kartinki ... kato iskate da nqma golemi kartinki ... prosto napravete taka che da ne se kachvat avatari po-golemi ot 100x100 ili 200x200 pixela ... i kartinki po tolkova ... nqma da vi e trudno ...
drugo ... sled kato "moderiraha" foruma - v smisal mu napraviha novoto obliche foruma zaprilicha na boza ... pone background-a da beshe malko po-tymen i cvetovete syshto ... kato sedq 30-40 minuti v toq forum i me bolqt ochite ...
nz t'va si e moeto lichno mnenie za foruma - pod vsqkakva kritika e ... a i neznam kak edno moderatorche koeto e ot 5-6 meseca tuk vednaga moje da se razporejda koi da hape bann i koi ne ... tova go reshavat adminite - ako sym narushil pravilata s tova che sym si dal mnenieto za foruma ili che sym si spomnil che ste sporili v nqkva tema koqto izchezva posle ... jivi i zdravi ...
PEACE!

machoka
11-13-2005, 08:16
Да, добре се опита да се измъкнеш, но не мина номера.

Ти не просто 'си изказа отрицателното мнение' - живеем в свободна държава, имаш пълното право. Ти ме обвини в нещо, което не съм направил - нарече ме лъжец, подлец, прикривал съм си бил нещо си, докато трия теми :shock: .

Ако получиш Бан няма да е, защото си изказал мнение, което не подркепя форума или пък защото участваш в кой да е друг форум, а защото си набедил напълно неоснователно потребител.

Казваш - махнали са се много хора заради флуудъри - еми ок, сега пък ще махнем флуудърите, а ако въпросните са държали на форума, ще дойдат и ще бъдат полезни със своята компетентна помощ. Иначе всеки знае да се цупи и сърди. Т'ва било кенеф, онова било кенеф - ами ела го оправи, бе. И на мен не ми харесват спамерите, простаците и подобни човекоподобни - но се 'боря' с тях.

За аватарите е обсъждан в момента въпрос. Аз също съм "ЗА" налагането на ограничение от самия форум за размера.
Това за цветовете - не беше на място. Един човек ще влиза тук ако желае и синьо и червено и бембено ако ще да е.

Не се разпореждам, решенията не взимам аз - ръководя се по правилата, написано от Цоки и ги прилагам. Ако на някой не му харесва - има хиляди форуми в пиъринга.

Жив и здрав да си и ти.

tedo_davis
11-13-2005, 08:26
vij sq fluudyrite nqma da gi mahnesh i da iskash ... pone chast ot tqh - da ... ama tiq koito iskat da vi razvalqt foruma - nqma da uspeesh ...
az iskam da se poopravi toq forum - ama kak ? kak da go opravq az? az sym samo potrebitel koito nqma nikakyv glas tuk - samo si davam mnenieto - pone nqkvi emoticons da bqha slojili -t'va sa nachalnite s koito se pravi foruma .... nqma da sporq poveche - ako iskash puskai tema dali da me bann ili ne - potrebitelite da reshavat - ako go zahapq bann-a gusto kvo - tqhno reshenie ... samoche posle iskam da post-nete koi kakvo e glasuval za da e chestno :P i glasove na gost-i ne se priemat :twisted: :x :evil:

Coki
11-13-2005, 09:30
Относно играта, гласуването и мненията на повечето потребители са отрицателни, което прави ненужно пускането отново на същата игра.

Относно обвиненията, както вече казах не приемам необосновани такива, без доказателства каквито могат да се измислят денонощно.
За целта си има много методи, сетете се сами как ще ги използвате.

Относно флуудърите, мерките които сме взели е те да се банват при отркиването им.



Относно предложението за бан, то ще бъде обмислено допълнително и впоследствие ще взема решение.

tedo_davis
11-13-2005, 09:36
huu banni me ako iskash ama si gledai foruma - temi - ebe mi se 4ast 98 neznam si kvo - ne go pravq az ... vij ID-to ako mojesh ! pak vi pravqt mizerii vie vinagi barate nevinnite :x

DeSsi
11-13-2005, 09:41
Tvyrno sym `protiv` tva vitrualno semeistvo..