PDA

View Full Version : te4e mi kruv ot nosa!



lady_bird
11-12-2005, 15:10
v poslednata edna sedmica nz kakvo mi stava na nosa,no ei taka zapo4va da mi te4e kruv.primerno zav4era si pi6eh v 4as i izvednuj mi pote4e kruv u po4na da kape!az se panikiosah!ve4er dokato spq izvednuj po4va da mi te4e kruv i se sabujdam,za6toto ne moga da di6am.v4era dokato se kupeh stana su6toto-ei taka,izvednuj!ne sum se udrqla nikade,a kogato spodelih s maika mi tq izob6to ne mi oburna vnimanie i mi kaza,4e kogato sum bila malka mnogo 4asto mi e te4alo kruv i ne e bilo ni6to seriozno,no sum pritesnena ve4e ne moga da spq.tukmo sum zadrqmala i se subujdam ,za6toto use6tam,4e kruvta se sti4a v gurloto mi i ne moga da si poema vuzduh!POMOGNETE!!!

tedo_davis
11-12-2005, 15:22
Marti ako ne si viknesh lineika ... nz ... shte ima shamari ... hvashtash telefon-a ... lineichica - i im kazvash vsi4ko - pone az nz kakvo e tova ... moje bi ne e nejeshto seriozno no vse pak kazvash che ti se e sluchvalo kogato si bila malka ... vednaga na lekar i da ne slusham neshta ot sort-a na - kysno e i t.n. ... griji se za sebesi ...

LP_girl_14
11-12-2005, 15:26
Спокойно!И аз бях така преди 1 година.Вероятно имаш разширени капиляри.Иди при личния си лекар,после той ще ти даде направление за някъв лекар по"Уши,нос и гърло".Мен лично много ми помогнах там.Немога да ти кажа точно эа процедурата ,ама от тогава наистина нямам проблеми.Не се притеснявай.Не е страшно,но задължително иди на лекар,за да ти спре кръвотечението!

DATIGONA4UKAM
11-12-2005, 17:17
Ami ima samo edno re6enie!Da spi6 varhu damska prevrazka!
*пъда от стола*

Ходи с памук в едната ноздра за около 2 часа. Махни памука. Ако вече по това което е станало със него си личи че си болна, отивай при чичо доктор.

kurabiika
11-13-2005, 11:46
Веднага на лекар!!!Знаеш ли колко е опасно докато спиш да ти тече кръв от носа?!Ти сама каза - не можеш да дишаш!Все пак кръвта ти се стича по гърлото и ако не се събудиш навреме...повече няма да се събудиш!Би трябвало като отидеш на лекар да ти горят капилярите или там както точно се нарича и след това вече всичко ще е наред.

lady_bird
11-13-2005, 15:43
[quote="kurabiika"]Би трябвало като отидеш на лекар да ти горят капилярите или там както точно се нарича quote]molq?! :shock: da MI GORQT...?!i DA MI GORQT VURTE V NOSA?!mai4ice!!! :shock: ZAGAZILA SUM.

LP_girl_14
11-13-2005, 17:31
[quote=kurabiika]Би трябвало като отидеш на лекар да ти горят капилярите или там както точно се нарича quote]molq?! :shock: da MI GORQT...?!i DA MI GORQT VURTE V NOSA?!mai4ice!!! :shock: ZAGAZILA SUM.

Точно така се казваше тая процедурка дето ми напрайха-горене!Като го чух и аз като теб направо се стъписах.После обаче се оказа че въобще не е страшно.Нито боли,нито нищо.Горенето става като се намокри един памук с някво вещество и после ти слагат памука в носа и трябва да стои определено време!Тва е !И докато памука е вътре не бива да си мокриш носа с вода или с нещо друго.Оттогава наистина не ми тече вече кръв.Споко!Хич не е страшно,нито пък болезнено :wink:

DrSmurph
11-14-2005, 16:39
Мисля си, че е добре да се консултираш с УНГ специалист. Възможно е да се касае за някаква банална бактериална инфекция в носа, коато е ле4има. Може да се касае и за алергичен ринит, което също макар и по-трудно се лекува.

Master_88
11-18-2005, 10:38
Теченето на кръв може да бъде предизвикано от стотици фактори

tech_noir
11-18-2005, 12:50
Пии отвара от Бял Равнец (да, горчи ама помага) и избагвай аспирина.

Слаби капиляри, имах подобни проблеми (бившо каратистче и много ми е разбиван).

Спокойно, не е болка за умиране. Лекарите могат да ти казат че ще спре да кърви ако го обгорят, но така ще си загубиш и обонянието. Пии по едно такова билково чайче веднъж на 2 седмици и си ОК.