PDA

View Full Version : Колесницата на смъртта



Tedka-Medka
11-12-2005, 20:04
Беше една обикновенна Ноемврийска вечер..Сюзан,Лиза и Кристофър бяха решили да се поразходят из шумните улици на Лондон.Беше студено,тъмно,повяваше лек ветрец,който галеше румените им бузки.Изведнъж се чу тропот на коне,децата се обърнаха и видяха една черна колесница,теглена от два черни коня.Тя спря.Малчуганите си нямаха и на представа какво става..една черна ръка се подаде и хвана Лиза за малката намръзнала ръчичка,придърпа я към колесницата и я фкара вътре..Кристофър и Сюзан започнаха да викат,но нямаше кой да ги чуе..Поогледаха се и видяха,че се намират на място,непознато за тях,място което е усеяно с тишина и депресия.Колесницата изчезна в мрака.Сюзан започна да плаче,а Кристофър я прегурна силно и й каза "Не плачи всичко ще се оправи".Малкото момиченце го погледна с мокри очички и се гушна още по-силно в него,той я целуна по челото и тя започна да се успокоява.Не след дълго се чу странен вик "Спаси мее.."Децата погледнаха нагоре и видяха сестра им да виси на някакво въже,провиснало от небето..Кристофър скочи и протегна ръка към нея,опитвайки се да я хване,но колкото повече се доближаваше,толкова се и отдалечаваше."Лиза,Лиза,опитай се да се освободиш" викаше той..Капна гореща сълза на челото му..той падна в несвяс,дълго време не се събуди.Лиза изчезна и Сюзан остана сама."Къде съм аз,къде е мама?" питаше тя нощта,но чуваше само ехото си.Наистина,къде ли беше тя..Стана студено,заваля дъжд и Сюзан заплака с цяло гърло,викаше ли,викаше.Тя искаше да се прибере и да легне в топлото си легълце."Искам да умра,искам да умра".Смъртта това и чакаше..стана още по-студено и малкото момичене започна да се предава..студът беше пратеник от смъртта и беше по-силен от нея.Сюзан затвори очички и започна да заспива,но не знаеше че ако заспи няма да се събуди повече...Нощта баввно се вдигна,слънцето се усмихна и меките му и топли лъчи погалиха нежното личице на клетото момиче..Слънчо се помъчи да отвори очите й..но без резултат,тя вече беше мъртва..Цяла нощт майката на трите ангелчета ги беше търсила и най-накрая ги намери..намери Лиза,намери Кристофър и Сюзан,но мъртви.Запита се какво ли е станало тук..но нямаше кой да й каже.Не след дълго около трите трупа се насъбраха много хора,за да видят какво е станало..Лиза беше с шипоко отворени очи,Кристофър също,а Сюзан беше усмихната..какво ли се беше случило,кой и какво им беше сторил?Съдбата не убива напразно и без повод,съдбата е нещото,което ще остане неразбрано от никого и от нищо!

Nicy
11-12-2005, 20:13
tedi razkaza e mn hubav :)
i tva za sydbata e vqrno ...

Tedka-Medka
11-12-2005, 20:18
Мерси,че си напреави труда да го прочетеш..
ако си го прочела де..отне ми доста труд
и доста време
-----
извинявам се за правописните грешки!

11-12-2005, 20:26
Като критик бих казал,че разказа има нужда да се покове още,недей се дразни от мнението ми!Все пак би трябвало да уважаваш всяко мнение!
ТА ДА СИ ДОЙДА НА ДУМАТА!Разказа ти е меко казано дебилен!
NO OFFENCE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

one_touch
11-12-2005, 20:26
mili4ka mn e hubavo,no e stra6no tyjno.super kofti mi stana kato go pro4etoh :cry: za jalost sydbata ponqkoga e jestoka s nas

GreenLadyM
11-12-2005, 20:38
какво ли се беше случило,кой и какво им беше сторил?Съдбата не убива напразно и без повод,съдбата е нещото,което ще остане неразбрано от никого и от нищо!
Celiq razkaz mi haresa,no poslednata fraza me ubi!Mnogo hubavo izkazano i mnogo pro4uvstveno!Bravo!

Tedka-Medka
11-12-2005, 20:38
да всеки има право на мнение..
уважавам всяко мнение..толкова мога..
направих си труда да го напиша..
ако искате го четете

11-12-2005, 20:49
Ne struva!

Muhlin4o
11-12-2005, 20:50
Ne struva!
Ami ne e pulen bokluk,ama seki si ima mnenie vse pak!
Ta,ami spored men e tupo i bezvkusno!

Pi6kata
11-12-2005, 20:58
PULEN BOKLUK,AZ AKO TOVA ZEMEM DA GO PRO4ETEM 6E SI IZVADIM U6TITE/O4IE!

Tedka-Medka
11-12-2005, 20:59
отново казвам..само толкова мога,
като не ти харесва си запази мнението за себе си!
аз съм дала нещо от себе си
и ти трябва да оцениш това..!

Pi6kata
11-12-2005, 21:03
отново казвам..само толкова мога,
като не ти харесва си запази мнението за себе си!
аз съм дала нещо от себе си
и ти трябва да оцениш това..!
6e ti ocenqvam az na patkata glavata!
Tui deto se opitva6 da pi6e6 e pohvalno(da ne me misli6 za nedorazvit prostak deto ne moje da 4ete)
ma se pak ne e ne6to vazbujda6to vaobrajenieto!Moje6e da sloji o6te nekoi drug geroi,da dorazvie6 obrazite i tkn.

worthy
11-12-2005, 21:04
na men mi dopadna mnogo :P bravo :wink:

Tedka-Medka
11-12-2005, 21:07
Госте,защо ли си мисля,че си един и същ човек?
едвали 4-ма различни госта ще напишат за отрицателно
време все отрицателни отговори в темичката ми..
моляте спри се като си дал вече едно мнение
аз разбирам че не ти харесва

miloto_girl_4e
11-12-2005, 21:42
poznavam Tedi ne bih povqrvala,4e moje da napi6e ne6to tolkova krasivo i v su6toto vreme tolkova tujno :!: evalata,macko :wink: mnogo e dobro :!:

Tedka-Medka
11-12-2005, 21:46
Мило знам че не е присъщо за мен..но не знаеш
като съм сдухана какви мога да ги пиша..
имам някаде около 30 такива разказа[/b]

Tedka-Medka
11-12-2005, 22:31
Мерси на всички,дето прочетоха разказчето ми!

Master_88
11-13-2005, 05:28
Paзказът не е лош и има истина в него

11-13-2005, 06:54
Tedka-Medka, ne znam shto si reshila to4no tuka da go postnesh.
Nikoi ne moje da te oceni kakto trqbva, ako shte postvash tvoi tvorbi, ne go pravi v tozi forum! Ne vijdash li, 4e e pulno s kompleksirani lapeta, deto iskat da se pravqt na mnogo vajni, znaeshti i razbirashti, a vsushtnost sa nekvi pikli i pikliovci na po 13-14 god.
koito se zahvane za mnenieto mi, samo shte dokaje, 4e e nameril sebe si v dumite mi

P.S Imash darba :wink:

e_l_i_z_a
11-13-2005, 07:21
Ами много е хубаво,но можеш още малко да поработиш върху описанието на смъртта.Или по-точно на гледката на другия ден...

RoSsY88
11-13-2005, 07:25
Страхотно е цялото го прочетох 4 пъти...

огън и
11-13-2005, 08:21
разказчето е хубаво... въпреки че не е весело

Tedka-Medka
11-13-2005, 17:08
Постнала съм последния си разказ
в темата за поезия в този раздел!
ако имате желание го прочетете :)

>@>>>@<
11-13-2005, 17:26
Няма достатъчно развитие на образите, представя се последователната смърт на три малки деца, което никак не ми допада..разказът си няма основна идея и послание към читателите..като накрая завършва с някакъв "дълбокосмислен" извод за съдбата, който дори не е верен, на мен самата идея за съществуването на съдбата не ми се нрави, така че като цяло "разказът" не ми хареса. Обеммът му е твърде малък за случващото се в него. Има твърде голяма песимистична насоченост и оцветеност. И каква беше тая черна колесница...

Ne vijdash li, 4e e pulno s kompleksirani lapeta, deto iskat da se pravqt na mnogo vajni, znaeshti i razbirashti, a vsushtnost sa nekvi pikli i pikliovci na po 13-14 god.

Първо нито съм на 13, нито съм "коплексирана пикла"
Момичето си поства труда, не съм длъжна да го харесвам..просто изразявам мнение:)

Tedka-Medka
11-13-2005, 17:36
Няма достатъчно развитие на образите, представя се последователната смърт на три малки деца, което никак не ми допада..разказът си няма основна идея и послание към читателите..като накрая завършва с някакъв "дълбокосмислен" извод за съдбата, който дори не е верен, на мен самата идея за съществуването на съдбата не ми се нрави, така че като цяло "разказът" не ми хареса. Обеммът му е твърде малък за случващото се в него. Има твърде голяма песимистична насоченост и оцветеност. И каква беше тая черна колесница...

Ne vijdash li, 4e e pulno s kompleksirani lapeta, deto iskat da se pravqt na mnogo vajni, znaeshti i razbirashti, a vsushtnost sa nekvi pikli i pikliovci na po 13-14 god.

Първо нито съм на 13, нито съм "коплексирана пикла"
Момичето си поства труда, не съм длъжна да го харесвам..просто изразявам мнение:)

ъъ..секси..извинявам се ама мисля,
че си някоя състаряваща се дама..
или момиче,пораснало много бързо..
ако си разбрала какво искам да кажа добре,
ако не си,да си!

>@>>>@<
11-13-2005, 18:02
Душко на 18 съм, не съм чак толкоз престаряла.


ако си разбрала какво искам да кажа добре,
ако не си,да си!
Така си е...не разбирам закодирания смисъл в цялата работа...явно не съм достигнала твоето ментално ниво на развитие, за това - моля те, помогни на мен непросветената, "застаряваща дама" да разбере прозренията на твоя гений, съдържащи се в този литературен труд, озаглавен "Черната колесница"

Tedka-Medka
11-13-2005, 18:33
като си на 18 и се мислиш
за много пораснала,какво търсиш тук-при тееновете?
върви в някой форум,където ще бъдеш разбрана
и ще има хора на "твоето ниво"
а относно разказа ми..не мисля че трябва да ти
обяснявам смисъла..ако искаш търси смисъл,ако
искаш недей..за мен този разказ има
предназначение,което ще запазя за себе си..
и като не ти допада не чети повече недостойните ми
за теб мнения!

BABY_SEXY_GIRL
11-13-2005, 18:42
Eгати! Теди, защо след като постваш творбата си тук очакваш само положителни мнения по нея? Тези, които са с отрицателно мнение трябва да си замълчат, а тези, които я харесват да те хвалят?!? :shock: Еми тъпо е! След като очакваш мнението на потребителите трябва да се настроеш да прочетеш и някое друго отрицателно :idea: Все пак не всички мислим еднакво, а и може тук да има хора, които да те насочат към грешките в стила ти, да ти изтъкнат неточностите - от което ти само можеш да спечелиш :wink: Не виждам защо приемаш всяко мнение "не ми харесва" за лична обида, еми щом не искаш някой да си изкаже отрицателното мнение недей да постваш :wink:

priti_kiti
11-13-2005, 18:53
da naistina e mnogo dobro.xaresa mi :)

Tedka-Medka
11-13-2005, 19:13
Eгати! Теди, защо след като постваш творбата си тук очакваш само положителни мнения по нея? Тези, които са с отрицателно мнение трябва да си замълчат, а тези, които я харесват да те хвалят?!? :shock: Еми тъпо е! След като очакваш мнението на потребителите трябва да се настроеш да прочетеш и някое друго отрицателно :idea: Все пак не всички мислим еднакво, а и може тук да има хора, които да те насочат към грешките в стила ти, да ти изтъкнат неточностите - от което ти само можеш да спечелиш :wink: Не виждам защо приемаш всяко мнение "не ми харесва" за лична обида, еми щом не искаш някой да си изкаже отрицателното мнение недей да постваш :wink:

не бе мила..аз се ядосах,щото не била
разбрала какъв бил смисъла от темата ми..
и аз и обясних,че няма нужда тя да го разбира..
не се газирай така бейбе ;)

SanDRo
11-13-2005, 21:32
Glupavo e ... nqma nikakyv smisyl i posledovatelnost, prosto nqkolko "poetichni" dumi, nahvurlqni, kolkoto da zvuchi "dobre"... K'vi kolesnici, kakvi vyjeta... izobstho ot mnogo prestaravane nishto ne si napravila.

SummeRLove08
11-13-2005, 23:11
Това е едно наистина много хубаво и чувствено произведение.Личи си, че имаш талант!Браво Теди, продължавай в същия дух! :)

11-14-2005, 07:04
Abe skapana rabota s 2 dumi!