PDA

View Full Version : Кво лошо има в комерса ?



LiNkiN4eTo
11-16-2005, 08:34
а?

tedo_davis
11-16-2005, 08:35
kaji mi kakvo losho nqma - kydeto i da izleznesh se slusha edno i syshto - komers ... t'va pimerno za 1 den da 4uesh 30-40 pati 1 i sashta pesen ... nqq li da poludeesh !?!?

rosskata
11-16-2005, 09:14
:shock: Що да има лошо???
"който пее, зло не мисли"- са казали мъдрите хора... Лоша музика няма... :roll:

Inzaghi
11-16-2005, 09:29
Няма нищо лошо!
Просто омръзва :lol:

S8K
11-16-2005, 11:20
аз мисля че лошо няма,секи слуша поне малко комерс,така че...

miloto_girl_4e
11-16-2005, 11:54
abe to,4e nqma lo6o nqma,ama ne e mnogo priatno da
izlezne6 navan,na ulicata i ot vsqkude da 4uva6 edna i su6ta pesen .. em to qko 6te ti pisne :!: :?

machoka
11-16-2005, 12:18
Щом е 'комерс', значи е харесвано от много хора. Не винаги, харесваното от много хора /масата/ е най-доброто. Но пък щом ти доставя удоволствие, какво толкова - сливаш се с тълпата и go, go, go..

GLeZoRanA
11-16-2005, 13:36
:shock: Що да има лошо???
"който пее, зло не мисли"- са казали мъдрите хора... Лоша музика няма... :roll: аз съм на тва мнение :)

Стеснителната
11-16-2005, 13:37
Точно щото е комерс означава че е добро :wink: . Всичко правено с пари е добро.

pain
11-16-2005, 13:51
kfo losho ima f komersa :shock:
"az slusham rap" - demek gledash nekfi kopiq na
misho shamara det se kefqt i znaqt to4no na 5 negura
"az slusham 4alga" - nekfi kifli oble4eni f rozovo (ili tfa deto e "moderno")
ae stiga we hora. nqmate li vash vkus?? kfo tolko vi kefi da ste kato si4ki ostanali. basi robotite.. :?

rosskata
11-16-2005, 14:31
Ми... Аз имам мой вкус- да слушам всичко, което ме кефи... :lol: Проблем ли има... Слушай си там квото си слушаш и не се меси на другите- те не ти се месят. 8)

Във всеки стил има хубави песни и лайна. Лоши стилове няма, перфектни- също... :wink:

machoka
11-16-2005, 14:50
Ми... Аз имам мой вкус- да слушам всичко, което ме кефи... :lol: Проблем ли има... Слушай си там квото си слушаш и не се меси на другите- те не ти се месят. 8)

Във всеки стил има хубави песни и лайна. Лоши стилове няма, перфектни- също... :wink:

Перфекти 'стилове' и музика има, но те са писани преди векове. :wink:

tra^la^la
11-16-2005, 15:00
Ми... Аз имам мой вкус- да слушам всичко, което ме кефи... :lol: Проблем ли има... Слушай си там квото си слушаш и не се меси на другите- те не ти се месят. 8)

Във всеки стил има хубави песни и лайна. Лоши стилове няма, перфектни- също... :wink:

Перфекти 'стилове' и музика има, но те са писани преди векове. :wink:

Айййди ся...тука напрай грешка Bob Marley не е отпреди векове...а е Велик!!!
Иначе за комерса...няма нищо лошо...не ми пука...който каквото иска да прави...другите са сами за себе си!!!
Аа правя,слушам,нося и т.н. каквото мен ме кефи!!!
\/

Worthless
11-16-2005, 15:51
тъпото на комерса е, че комерсиализираните групички и изпълнители правят всичко, не за феновете си, а само и единствено за пари
ей тфа е

LiNkiN4eTo
11-16-2005, 17:16
тъпото на комерса е, че комерсиализираните групички и изпълнители правят всичко, не за феновете си, а само и единствено за пари
ей тфа е

ти пък от де знаеш?

pain "Аз слушам метъл" - демек зяпам някви изроди дет се дерът на екрана , си развяват косите и си трошът китарите по концертите!

Стеснителната съгласна съм!

Inzaghi еми като омръзне спираш да го слушаш , къф е проблема ?

щом на всяка крачка се слуша едно и също значи е добро и хората го харесват!

machoka
11-16-2005, 17:26
щом на всяка крачка се слуша едно и също значи е добро и хората го харесват!

"Чалгата" се слуша на всяка крачка - това е истинският БГ комерс..

Ха сега ми кажи колко е добро.. че го харесват хората, харесват го.. няма спор.. :roll:

Oyama
11-16-2005, 17:28
щом на всяка крачка се слуша едно и също значи е добро и хората го харесват!

"Чалгата" се слуша на всяка крачка - това е истинският БГ комерс..

Ха сега ми кажи колко е добро.. че го харесват хората, харесват го.. няма спор.. :roll:
Еми значи е добро :wink: .

Worthless
11-16-2005, 17:39
pain "Аз слушам метъл" - демек зяпам някви изроди дет се дерът на екрана , си развяват косите и си трошът китарите по концертите!
[/b]МУХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХ ХА
кфо, и аз слушам метъл. И? И КАКВО ОТ ТОВА? бахти тъпото мнение написа, честно
я вземи чуй мегадет, айрън мейдън, металика, бон джови, дийп пърпъл, уайтснейк, мотли крю... тфа е метъл, нали? и кфо, като гледаш някой техен клип дали са "някви изроди дет се дерът на екрана , си развяват косите и си трошът китарите по концертите!"?! ше ти кажа, че имат мноол по-смислени текстове от някфи си шибани БЛУ :evil: ма някой тряя малко да вземе да види и да чуе нещо и след тфа да говори, а не да си мисли, че метъла е някфо си врякане и развяване на дълги коси
а ти миличка, доколкото знам слушаш рап... американската чалга... снууп дог, еминем, педесе стинки... мухахахаха. аз па точно на тия 1 смислен текст не знам!!! ама в метъла смислени и социални текстове колкото щеш. ае спри да говориш глупости

Swinkenhoffer
11-16-2005, 17:58
pain "Аз слушам метъл" - демек зяпам някви изроди дет се дерът на екрана , си развяват косите и си трошът китарите по концертите!
[/b]МУХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХ ХА
кфо, и аз слушам метъл. И? И КАКВО ОТ ТОВА? бахти тъпото мнение написа, честно
я вземи чуй мегадет, айрън мейдън, металика, бон джови, дийп пърпъл, уайтснейк, мотли крю... тфа е метъл, нали? и кфо, като гледаш някой техен клип дали са "някви изроди дет се дерът на екрана , си развяват косите и си трошът китарите по концертите!"?! ше ти кажа, че имат мноол по-смислени текстове от някфи си шибани БЛУ :evil: ма някой тряя малко да вземе да види и да чуе нещо и след тфа да говори, а не да си мисли, че метъла е някфо си врякане и развяване на дълги коси
а ти миличка, доколкото знам слушаш рап... американската чалга... снууп дог, еминем, педесе стинки... мухахахаха. аз па точно на тия 1 смислен текст не знам!!! ама в метъла смислени и социални текстове колкото щеш. ае спри да говориш глупости

това е моето момиче :wink:
иначе комерс, комерс ... мен самия комерс не ме дразни толкова, защото е безсмислено да се дразня на нещо, което така или иначе си го има и не се интересува от моето мнение и бля бля ... и т.н.
нервира ме друго - появяват се разни тиквеници, които се обявяват за някакви си (рапъри, пънкове, метъли ...), но всъщност нямат нищо общо с това, за което се мислят. напр. the rasmus, evanescence, linkin park, simple plan, 50 cent ... и така комерсиализират някоя култура и всяка втора става депресирана готичка, защото слуша лаури и ейми лий ... WTF?!? :shock: но тя/той си нямат и идея кои са Bauhaus или Black Tape For A Blue Girl или London After Midnight ...
та такам ... :roll:

CHAOS_IN_MY_MIND
11-16-2005, 18:04
Вижте пичове,има едно нещо,което се нарича Мейн Стрийм.Тва означава течението,по което се носи консумиращата публика.В момента такива течения са Биг Брадър,Линкин Парк,Антифешън културата и мн други.Комерсиализма се възползва от Мейн Стрийма за да печели пари.
Ще ви дам прост пример-Антифешъна(Ск8търите,хейтъ ите,металите....) се превърнаха в фешън вълна.Ако се загледате,ще видите че почти всички го раздават антифешън.Всяка иновация ,рано или късно се превръща в масовка.(кофти,но истина....)

LiNkiN4eTo
11-16-2005, 18:06
kfo losho ima f komersa :shock:
"az slusham rap" - demek gledash nekfi kopiq na
misho shamara det se kefqt i znaqt to4no na 5 negura
"az slusham 4alga" - nekfi kifli oble4eni f rozovo (ili tfa deto e "moderno")
ae stiga we hora. nqmate li vash vkus?? kfo tolko vi kefi da ste kato si4ki ostanali. basi robotite.. :?

Worthless а тва беше много умно мнение нали ? а тва че не знаеш смислени рап песни си е лично твой проблем!!! и кво кат метъла имало повече социални текстове а? рапът пък е по-весел например.А музиката е за забавление а не за депресиране!Постоянно се слуша как някой не искал да живее , колко му бил скапан живота....трови се излишно кат искаш...

Worthless
11-16-2005, 18:16
kfo losho ima f komersa :shock:
"az slusham rap" - demek gledash nekfi kopiq na
misho shamara det se kefqt i znaqt to4no na 5 negura
"az slusham 4alga" - nekfi kifli oble4eni f rozovo (ili tfa deto e "moderno")
ae stiga we hora. nqmate li vash vkus?? kfo tolko vi kefi da ste kato si4ki ostanali. basi robotite.. :?

Worthless а тва беше много умно мнение нали ? а тва че не знаеш смислени рап песни си е лично твой проблем!!! и кво кат метъла имало повече социални текстове а? рапът пък е по-весел например.А музиката е за забавление а не за депресиране!Постоянно се слуша как някой не искал да живее , колко му бил скапан живота....трови се излишно кат искаш...мила моя, чети и преди всичко МИСЛИ. слушала съм смислени текстове на рап песни, ама не и на сегашния КОМЕРС!!!
еми умно беше, да. щото си е истина. я кажи от СЕГАШНИТЕ рапъри един със смислен текст(освен еминем, той има г/д добри текстове).
кфо му е веселото на рапа? "ебах тая ф гъза, оная ми напрай минет, имам сичките пари на земята" страшен текст, нали?
има и весели метъл текстове... и там се пее за ИСТИНСКИТЕ неща от живота, а не за някфи въображаеми пари, коли, ланци, любов, розови облачета, купидончета, злато, ала бала, глупости

Sinister_Doll
11-16-2005, 18:17
pain "Аз слушам метъл" - демек зяпам някви изроди дет се дерът на екрана , си развяват косите и си трошът китарите по концертите!
[/b]МУХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХ ХА
кфо, и аз слушам метъл. И? И КАКВО ОТ ТОВА? бахти тъпото мнение написа, честно
я вземи чуй мегадет, айрън мейдън, металика, бон джови, дийп пърпъл, уайтснейк, мотли крю... тфа е метъл, нали? и кфо, като гледаш някой техен клип дали са "някви изроди дет се дерът на екрана , си развяват косите и си трошът китарите по концертите!"?! ше ти кажа, че имат мноол по-смислени текстове от някфи си шибани БЛУ :evil: ма някой тряя малко да вземе да види и да чуе нещо и след тфа да говори, а не да си мисли, че метъла е някфо си врякане и развяване на дълги коси
а ти миличка, доколкото знам слушаш рап... американската чалга... снууп дог, еминем, педесе стинки... мухахахаха. аз па точно на тия 1 смислен текст не знам!!! ама в метъла смислени и социални текстове колкото щеш. ае спри да говориш глупости


Samo mi kaji, 4e se qdosva6 na takiva tupi i nedomisleni izkazvaniq na nezapoznati s materiqta hora i 6ti se karam (:
Prosto ne shva6tat, 4e ne moje da si 4ul 3- 4 metul pesni (sus sumnitelen proizhod, kolko sa metul ne se znae) i po tqh da sudi6 edna cqla kultura i edin na4in na jivot!
Az moga da tvurdq, 4e mrazq da mi peqt potni, mazni negri ili goli, debeli ciganki i tova e za6toto sum 4uvala (za ne6tastie) mnogo izpulneniq, po koito moga da sudq!
Vseki ima pravo da ne haresva metul, da go mrazi, ama ne da mi go psuva pri polojenie, 4e ne go poznava! V metulut ima smisul i 4uvstvo! Ne se pee za "6ti izvadq o4ite, 6ti izqm 4ervata" ili ne6to takova!
A 6tom nqkoy mu haresva da mu peqt za 4erveni domati, banani i drujki na tesli, tva si e tqhno re6enie (tupo, no vse pak tva si e tehen problem), no go razbiram, no kakto i da e...

11-16-2005, 18:39
трови се излишно кат искаш...

KoЯny
11-17-2005, 07:51
Комераса е зле, асамо метал!

Murderdoll
11-17-2005, 08:06
ахахахахах ебаси само колко се забавлявам
като чета мнения като горното :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

LiNkiN4eTo
11-17-2005, 08:08
Вижте пичове,има едно нещо,което се нарича Мейн Стрийм.Тва означава течението,по което се носи консумиращата публика.В момента такива течения са Биг Брадър,Линкин Парк,Антифешън културата и мн други.Комерсиализма се възползва от Мейн Стрийма за да печели пари.
Ще ви дам прост пример-Антифешъна(Ск8търите,хейтъ ите,металите....) се превърнаха в фешън вълна.Ако се загледате,ще видите че почти всички го раздават антифешън.Всяка иновация ,рано или късно се превръща в масовка.(кофти,но истина....)

то за тва тука сичките са копия на mary_jane_666

aHyC
11-17-2005, 08:11
Еми всички слушат едно и сащо и си приличат тера много за тфа требе да бадем различни...вапреки че слушам Тупак които е един от наи комерсиалните рапари в БГ не са особено много тези които знаят нещо повече за него като личност и не познаат творчеството мъ

LunaTriCk
11-17-2005, 09:01
Защото комерса е временен продукт само за да ти задоволи моментните нужди. Слушаш го за седмица, две максимум месец и след това нямаш спомен от него. А истинската хубава музика остава следи. Само първите два тона да чуиш и се сещаш за какво става въпрос. Ще ти го обясня по още един начин. Правиш ли разлика между водка Флирт и водка Финландия примерно ? Едното се прави в промишлени количества, за отрицателно време и единствената му цел е да се продаде. Другото се прави по-бавно, по-старателно изпипва се отвсякъде. И основната му цел не е да се продаде, а да достави удоволствие на консуматора си. Може би, ако бях казал вино, по-добре щеше да го разбереш. Това е лошото на комерса, не оставя следи.
А колкото до "Всичко правено с пари е хубаво." Еми, това само някой мноооого ограничен може да го каже.

korn___
11-17-2005, 15:33
kaji mi kakvo losho nqma - kydeto i da izleznesh se slusha edno i syshto - komers ... t'va pimerno za 1 den da 4uesh 30-40 pati 1 i sashta pesen ... nqq li da poludeesh !?!?

e kvo pove4e da dobavq :?: :!: :?:

pain
11-17-2005, 15:42
pain "Аз слушам метъл" - демек зяпам някви изроди дет се дерът на екрана , си развяват косите и си трошът китарите по концертите!
koi ti kaza 4e slusham metul?! :shock:
i koi ti kaza 4e metula sa nqkfi izrodi deto
"си развяват косите и си трошът китарите по концертите" ?! kakfo izob6to razbirash ot metul
za da govorish?!

Murderdoll
11-17-2005, 15:50
Защото комерса е временен продукт само за да ти задоволи моментните нужди. Слушаш го за седмица, две максимум месец и след това нямаш спомен от него. А истинската хубава музика остава следи. Само първите два тона да чуиш и се сещаш за какво става въпрос. Ще ти го обясня по още един начин. Правиш ли разлика между водка Флирт и водка Финландия примерно ? Едното се прави в промишлени количества, за отрицателно време и единствената му цел е да се продаде. Другото се прави по-бавно, по-старателно изпипва се отвсякъде. И основната му цел не е да се продаде, а да достави удоволствие на консуматора си. Може би, ако бях казал вино, по-добре щеше да го разбереш. Това е лошото на комерса, не оставя следи.
А колкото до "Всичко правено с пари е хубаво." Еми, това само някой мноооого ограничен може да го каже.
абсолютно:) толкова добре само лун може да го обясни:))

LiNkiN4eTo
11-17-2005, 18:28
pain "Аз слушам метъл" - демек зяпам някви изроди дет се дерът на екрана , си развяват косите и си трошът китарите по концертите!
koi ti kaza 4e slusham metul?! :shock:
i koi ti kaza 4e metula sa nqkfi izrodi deto
"си развяват косите и си трошът китарите по концертите" ?! kakfo izob6to razbirash ot metul
za da govorish?!
а ти от рап и ЧАЛГА ?! кво разбираш а?

rosskata
11-17-2005, 21:46
pain "Аз слушам метъл" - демек зяпам някви изроди дет се дерът на екрана , си развяват косите и си трошът китарите по концертите!
koi ti kaza 4e slusham metul?! :shock:
i koi ti kaza 4e metula sa nqkfi izrodi deto
"си развяват косите и си трошът китарите по концертите" ?! kakfo izob6to razbirash ot metul
za da govorish?!
а ти от рап и ЧАЛГА ?! кво разбираш а?

:lol: :lol: Естествено, че разбира, те-метълите са извънземни- гении и разбират от всичко... Ти кво се обаждаш уе, рапърка заблудена... Абе дай и аз ще зема да се скрия някъде, не съм метълка, защо въобще живея :lol: :lol: :lol: :lol:

lainagovna
11-17-2005, 22:34
omryzwa

pain
11-18-2005, 00:59
pain "Аз слушам метъл" - демек зяпам някви изроди дет се дерът на екрана , си развяват косите и си трошът китарите по концертите!
koi ti kaza 4e slusham metul?! :shock:
i koi ti kaza 4e metula sa nqkfi izrodi deto
"си развяват косите и си трошът китарите по концертите" ?! kakfo izob6to razbirash ot metul
za da govorish?!
а ти от рап и ЧАЛГА ?! кво разбираш а?

:lol: :lol: Естествено, че разбира, те-метълите са извънземни- гении и разбират от всичко... Ти кво се обаждаш уе, рапърка заблудена... Абе дай и аз ще зема да се скрия някъде, не съм метълка, защо въобще живея :lol: :lol: :lol: :lol:
rosskata stiga si se pravila na velika,nevinna i vsi4ko razbira6ta! .. 6tooto ne si!
linkin4e ot odavna ti 4eta postovete i ti ne si mn umna.. :? kolko puti iskash da ti povtorq 4e ne sum "metAlistka" za da go osuznaesh nai-posle?! tolko tupa li si :shock: ami vseki den vijdam v klasa si nqkfi kurvi (i ne samo v klasa) slu6a6ti 4alga.. radvam se 4e sum osuznala koq muzika naisina m haresva i koq ne! amun ot poziori..tfa e moderno tfa 6te slu6am.. tfa e moderno tfa 6te obli4am.. A BE AIDE OSUZNAITE SE I SI IMAITE PONE MALKO SVOI SOBSTVEN STIL!!.. smeshnici..

pain
11-18-2005, 01:03
Абе дай и аз ще зема да се скрия някъде, не съм метълка, защо въобще живея :lol: :lol: :lol: :lol:
ami i az neznam za kfo jiveesh.. za da visish v kef forum i da kritikuvash vsi4ki bez izob6to da poglednesh sebe si... :?

LiNkiN4eTo
11-18-2005, 07:38
хахаха
секи ден виждала чалгари начи разбирала от чалга...
хмм значи аз разбирам от рап , чалга , метъл , реге , техно...
абе наистина толкоз ли съм тъпа :lol: :lol: :lol:
ам ко слушаш кат не е метъл ?

rosskata
11-18-2005, 08:40
ami i az neznam za kfo jiveesh.. za da visish v kef forum i da kritikuvash vsi4ki bez izob6to da poglednesh sebe si... :?

Хихи, мерси мила, да ти се връща... Аз себе си се знам много добре, а и не мисля че ти си човека, който ще ми каже защо съм във тоя форум, защото, за разлика от теб, аз не съм тук само да обиждам, но и да помагам където мога... ПОрови се малко из постовете ми, намери такъв, в който съм нарекла някой смешник, тъпанар или робот... Или тема, която съм посветила на себе си и колко съм велика(както правиш ти) и ще си говорим пак...

п.с Плюс това, ако имаш някакъв проблем с мен, има лични съобщения за тая работа и не е нужно да занимаваш целия форум с тва че не те кефя :wink:

п.с О, боже , боже, pain не ме харесва... Уааа, май наистина ще се гръмна... :lol:

Murderdoll
11-18-2005, 08:42
тцтцт е инке тфа са вече детски глупости...

пък и мисля, че темата беше за отрицателното в комерса, а не в това кой за какво живее

marusha
11-18-2005, 16:35
аз мисля че лошо няма,секи слуша поне малко комерс,така че...az ne slusham NIKAKUF komers shoto e glupavo...daje i tiesti izcikli suuper mnooo
a po temata naish li ko mu e loshoto na komersa?4e e komers

Sinister_Doll
11-18-2005, 19:45
а ти от рап и ЧАЛГА ?! кво разбираш а?


Gaden komers... Dunqt go otvsqkude! Iskam, ne iskam mi se nalaga da razbiram. Ne samo az de...

IdiOtKa
11-18-2005, 20:13
6te govorq samo za komersa v rapa ..az li4no ne haresvam komersa za6toto dadeniq stil muzika ne se ograni4ava po pesnite deto gi davat po MTV .. ili pak tva 4e nqkoi pesni ne gi davat po mtv ne zna4i 4e ne struvat ...i izob6to za da opoznae6 i razbere6 daden stil trq da slu6a6 i shita ot nego i komersa i vsi4ko ...

LiNkiN4eTo
11-19-2005, 08:46
ае то напоследък станало много комерсиално да се яде , спи , диша , къпе...
аз не обичам комерса - няма да дишам!

Oyama
11-19-2005, 15:52
Работата е там че тя е права :roll: .

LunaTriCk
11-19-2005, 16:28
работата е там, че нямаше нищо общо...

LiNkiN4eTo
11-20-2005, 07:45
ами работата е там , че е точно така , щото ако видите заглавието на темата - не съм писала "кво й е лошото на комерсиалната музика" а на комерса , само музиката ли може да е комерсиална ?!
тва че тука сички почнаха да говорят за тва , не изчерпва темата ...

LiNkiN4eTo
11-20-2005, 09:36
пуснах я тук щото знам че всички ще говорят за музика , ако бях я пуснала във всичко тийн пак щеше да се говори за музика...
като говорим за музиката , защо съпоставяме с модата примерно , кой как се обличал...нека съпоставим и с това а?

machoka
11-20-2005, 09:44
exploitedteen

Не съм съгласен с твърдението ти, че има комерс и изкуство. Всяка музика е изкуство - комерс я прави публиката.
Класическата музика спада в графа изкуство по твоята класификация, но и комерс, тъй като лунната соната примерно вече я има във всякакви аранжименти - ел. китари, щрайхов оркестър и какво ли още не. Ето - тя се комерсиализира, виновник за което е публиката.

rosskata
11-20-2005, 11:29
всъщност правиш грешка като не правиш разлика между популярност и комерсиализъм...

друго е тази музика да е правена с идеята да се спечелят пари от нея... повечето комерсиални парчета са тип- еднодневка- някакво ударно хитче и толкова... докато изкуството може да е популярно векове наред...
просто в комерса няма естетическа стойност...


Не съм много съгласна... Знаеш ли че много от великите композитори често са работели "По поръчка"- идва някой, казва, "Напиши ми такава- и -такава песен", композитора сяда и пише... Доста от тези произведения са се запазили и са известни до днес...
А какво би казал за групи като "АББА" и "Бийтълс"- супер- мега известни, с ОГРОМНИ продажби, но ще се запазят, защото имат стойност, въпреки че са били (и още са) масово харесвани и купувани ..При това никой не знае със сигурност дали са писали песните си , защото искат да ги продадат... Особено АББА например, техните песни почти напълно съвпадат с твоето определение за "комерс"
Това дали една песен е шит или изкуство не зависи от това дали се харесва на масовата публика или не, дали е продавана или не... Тя просто е или лайна, или изкуство. И това го определя времето...

п.с Ами ако някой супернеизвестен тийн напише в мазето си талантлива, разчувстваща попфолк-балада... За която никой не е чувал и съответно той не го прави за парите съответно, а защото така го чувства... Пак ли ще го наречете комерс, понеже е Чалга? :arrow: :arrow: Това дали една песен е комерсиална, не зависи от стила също...

LiNkiN4eTo
11-20-2005, 12:05
тва за Абба и Бийтълс е много вярно , отнася се и за ретрото като цяло мисля...

Momchence
11-20-2005, 12:39
Пуффф паффф! Айде пак се изпотрепахте за некфа абсолютна дебилщина :lol: Въпроса е доста по сложен но има една много проста гледна точка...кат не те кефи нещо не го слушай!
Обръщение към "металите": Абе умници не се излагайте така брутално бе...само доказвате колко сте недорасли и колко много има да учите и да разбирате за простите неща в живота...какво толкова парадирате с тоя метал, да музиката е адската и мен ме кефи и си я слушам но не изпитвам никаква нужда да убеждавам другите колко е яка и да изпитвам агресия към всичко различно това е мойта музика мен това ме кефи кфо ме греят другите?..едно е да дадеш на някой да пробва да слуша и да му препоръаш даден стил но вие просто се излагате! Слушайте си проклетия метъл и не се правете на толкова интересни и различни с това...порсто е смешно всеки слуша каквото го кефи! Толкова ли е трудно да игнорирате нещо което не ви кефи!! Метали та метали голям праз! Вече си мисля че металите тука не са нищо различно от чалгарите ако бехте наистина толко метали колкото се изкарвате нямаше да се излагате така!!!
Съжелявам за тфа не беше много по темата а колкото до нея...комерсиала не знам дали е лош или не но дали по случаиност или има причина за това до сега не се е случило нещо комерсилано да ми хареса..да има изключения хахахах винаги има .... говора принципно...не отдавам кой знае какво значение на всичко това, мисля че има по-важни неща от тфа да анализираш вскяка песен дали е комерсиална или не и след това да обсъждаш със себе си "сега да го слушам ли това или не, дали няма да изглеждам комерсиално.." което не значи че не права разлика между нещо наистина комерсиално и нещо истинско....слушам това което ме кефи и то по някаква неизвестна причина не е обичаиното и кемрсиланото. А да колкото до комерисала не ме кефи имиджа на комерсиалните неща...всички тея пари коли жени любов бла бла а и знам как се правят повечето от тях...с много техника компютри гъзове цици силикон шоу мускули....но не и с най-важното талант...всеки може да си напрай гъза със силикон и всеки може да прай кариера със синтезатори...но не всеки може да се "дере" като един истински вокал на метал банда казано просто...просто имиджа не ме кефи това е...вски си има собстен вкус и собствено виждане за нещата...мойто мнение е такова мисля че това което аз слушам си заслужава....просто има на кфо да кажеш "евала" и просто можеш да усетиш като непрофесионалист кой наистина може и кой не може да го прай...комерсиала без всичките си ефекти, машини шоуто, гозовет,е циците и не знам кфо още...то кфо остава? Някъф пич/ка дет дори не може да пее :lol: :P :P

rosskata
11-20-2005, 13:08
аз бийтълс (самовлюбени) не харесвам...

:lol: Да пич, само не разбрах какво общо има какво харесваш в случая... Или можеби всичко, което не ти харесва, трябва да е комерс??
За Куин си прав, самоче откъде знаеш с какви мотиви са писали песните си?? Само те си знаят, плюс това няма как да разберем. МОже и да са ги писали за пари>.. Колкото и гениален да е един човек на изкъството, той все пак е човек. А ако е наистина талантлив, песента му ще бъде изкуство, независимо дали е комерсиална...

machoka
11-20-2005, 13:17
А ако е наистина талантлив, песента му ще бъде изкуство, независимо дали е комерсиална...

http://www.ornl.gov/HR_ORNL/WFD/bh/applause.gif

machoka
11-20-2005, 13:43
Азис има талант, но песните му не са изкуство...

И защо реши, че не е? Отново ще повторя, че за мен всяка музика е изкуство, включително неговата. Той има уникален, в смисъла на неповторим/неподражаем глас, така че това още повече допринася.

Само че неговото изкуство е насочено в друга сфера на музикалния пазар.. То, както всяко друго /изкуство/, не се разбира от всички, но това не го изключва като такова.

LunaTriCk
11-20-2005, 14:09
всъщност на комерса може да се намери поне едно нещо хубаво. И то е, че с него можеш да завържеш повече социални контакти, отколкото да си некомерсиален т.е. "различен". Щот просто ще имаш повече теми за разговор с масата народ. Докато ако харесваш нещо, което малко хора харесват, по-малко контакти.

machoka
11-20-2005, 14:11
думата "изкуство" не може и не трябва да се употребява заедно с думи като: пазар, маркетинг, реклама, печалба и т.н.

И защо не?

Един от най-гениалните композитори - Моцарт е писал произведенията си с цел печалба на пари - с цел да преживее, по поръчка както казаха по-горе. Изкуството си е константа, каквато и да е причината за неговото създаване :!:

rosskata
11-20-2005, 14:20
думата "изкуство" не може и не трябва да се употребява заедно с думи като: пазар, маркетинг, реклама, печалба и т.н.

И защо не?

Един от най-гениалните композитори - Моцарт е писал произведенията си с цел печалба на пари - с цел да преживее, по поръчка както казаха по-горе. Изкуството си е константа, каквато и да е причината за неговото създаване :!:


100% съгласна с теб. exploitedteen,изкуство няма как да не се употребява с "пазар" и "маркетинг" ... какво ще кажеш за търговете на картини например? Това, че МОдилиани е умрял в мизерия не прави творбите му по-добри(или повече изкуство) от тези на Пикасо например, който е станал известен докато е бил жив...
Ами творбите на МОцарт, Бетовен, Бах?? Знаеш ли какви продажби реализират все още... Ами Елвис? Той е звезда доста след смъртта си, а и още продава музика...В този случай песните му изкуство ли са или комерс :?

Murderdoll
11-20-2005, 14:24
mdam..i sid vicious, i kurt cobain...

machoka
11-21-2005, 10:08
хаххаха тези творби вече са създадени... и се продават...
а комерс е да се създадат единствено и само с цел печалба...

Отново ще спомена, че Моцарт /а той е само блед пример/ е написал много и то от най-гениалните си произведения, с цел да спечели пари за преживяването си, когато е бил в период, в който е живял в мизерия, гладен. /пп. едно малко лирично отклонение, че колкото и да е гениална музиката му, има открити грешки спрямо едни 'музикални закони', ако мога така да ги нарека по-обобщено и на всеобщ, не терминологичен език/.


Виж сега... ще говоря от позицията на пианист и композитор, като човек, който живее в името на изкуството, в името да го твори и да го интерпретира. Онзи ден завърших поредното си произведение за четиригласен хор и щрайхов оркестър. Да, написах го защото го чувствам, защото имам нуждата да изкажа нещо чрез него. Да, ще го дам да се изпълни без да го продавам или подобни неща /да търся печалба/, но.. мислиш ли, че ако имах да изхранвам жена или дете, или пък сам себе си, нямаше да търся начин да припечеля с него? Мислиш ли, че въобще някой композитор по света пише музиката си, без да иска чрез това нещо да оцелее? Какво искам да ти кажа /това, което и в предишен пост/:
От друга страна, ако сега дойдат от Щатите и ми кажат: Ще ти платим 500 000 долара за написването на музика към Хари Потър не знам си коя част, мислиш ли, че няма да се съглася? /естествено, нямам възможност за това, но говоря хипотетично?/. Да, аз ще седна и ще творя. Ще сътворя нещо мое, ще влея част от себе си в произведението, ще сътворя изкуство - но първопричината ще е да спечеля състояние, а най-вероятно главната тема /саундтрака/ ще стане комерсиално 'парче'.

Какво искам да ти кажа /това, което и в предишен пост/: Няма значение по какъв повод се създава музика - тя е изкуство, независимо дали е, ще стане или вече е станала комерсиализъм. Всеки композитор оставя част от себе си в произведението, също както всеки писател загатва за част от себе си в творбите си, както всеки художник... и т.н.

Стеснителната
11-21-2005, 11:33
Бах трябва да сънувам нещо :shock: , мачока казва че моцарт е комерсиален а Азис има талант и прави изкуство :lol: . Батко ше земеш да станеш мой човек мани майтап. И заеби да спориш с тия наакани пидирастчета щото те не са изкарали една стотинка в кирливия си животец и като им опру кура у гъза и ще се усетят че живота не е само сваляне на мп3ки и реване по поредната изгубена квартална любов. Всяка музика е свързана със правенето на пари, най малкото че тоя дето пее трябва да яде да не говориме че не върви да отиваш на концерт с трамвая щото за да те слушат хората трябва да имаш имидж а тва се прави с ескласи джипове и мноо яки БМВ-та :lol: . Ама кво разбирате вие от имидж позьори смешни, цял живот ли ше ми ходите с кецове и ше ми пиете бира по пейките.

Momchence
11-21-2005, 15:05
цял живот ли ше ми ходите с кецове и ше ми пиете бира по пейките.Ами да! http://smilies.sofrayt.com/%5E/o/vampire2.gif

за да те слушат хората трябва да имаш имидж Оу така ли е вече?? Аз съм много изостанал значи с модата...аз си мислех че тряя талант.... хахахахах талант хахахахаха колко смешно!! Имаш невероятни прозрения...трбва да те наградят с нещо....(тУршия!!) Добре че има такива будали като тебе иначе тея с имиджа щяха да ровят по кофите ;) Изготвих и математическа завсимост!
мега тъпотата на публиката е право пропорционална на БМВ-тата х Ланците

да отиваш на концерт с трамвая Е тфа ше е мега яко! :lol:

pain
11-21-2005, 15:19
Ама кво разбирате вие от имидж позьори смешни, цял живот ли ше ми ходите с кецове и ше ми пиете бира по пейките.
hahaah stesnitelnata ti poneje ne si poziorka s toq podpis , s avatara, i temata za gothic metula.. :lol: ama az kfo se obajdam .. smeshnata poziorka pain.. /otivam da se skriq nqkude/.. ina4e da.. pone v blizkite 10 godini 6te sum si s kecki i 6te si piq bira po peikite, dokat se naslajdavam da te gledam kak duhash na nqkoi starec v bmw :D

Стеснителната
11-21-2005, 15:25
Май пак пишете без да мислите :wink: . Къде съм казала че не трябва талант ве лек, казах че трябва към всичко останало да има имидж, за да си изпълнител да имаш фенове и тн.. И недей се изкарва по умен от публиката, ти когато събереш публика повече от 3 човека дето да не са майкати бещати и приятелите ти ми се обади 8) .

CHAOS_IN_MY_MIND
11-21-2005, 16:01
Аве хора,вие май не зацикляте че комерса движи индустрията, индустрият създава комерса.
На скоро,се разграничиха две крайности- ъндърграунд музиката и комерса.Много малко изпълнители са успели да оцелят златната страна.Това обикновенно са изпълнители,които са излезли от ърбън ъндърграунда и са станали икони в музиката.Такива са Роби Уилйамс,Канйе Уест,Шакира и някои други изпълнители.Всички останали са или безизвестните ъндърграунд групички или комерсиалните машини за пари(визирам 50 сент,Гуен Стефане,Корн,Линкин Парк И т.н.)

Стеснителната
11-21-2005, 19:18
хаххаха тези творби вече са създадени... и се продават...
а комерс е да се създадат единствено и само с цел печалба...

Отново ще спомена, че Моцарт /а той е само блед пример/ е написал много и то от най-гениалните си произведения, с цел да спечели пари за преживяването си, когато е бил в период, в който е живял в мизерия, гладен. /пп. едно малко лирично отклонение, че колкото и да е гениална музиката му, има открити грешки спрямо едни 'музикални закони', ако мога така да ги нарека по-обобщено и на всеобщ, не терминологичен език/.


Виж сега... ще говоря от позицията на пианист и композитор, като човек, който живее в името на изкуството, в името да го твори и да го интерпретира. Онзи ден завърших поредното си произведение за четиригласен хор и щрайхов оркестър. Да, написах го защото го чувствам, защото имам нуждата да изкажа нещо чрез него. Да, ще го дам да се изпълни без да го продавам или подобни неща /да търся печалба/, но.. мислиш ли, че ако имах да изхранвам жена или дете, или пък сам себе си, нямаше да търся начин да припечеля с него? Мислиш ли, че въобще някой композитор по света пише музиката си, без да иска чрез това нещо да оцелее? Какво искам да ти кажа /това, което и в предишен пост/:
От друга страна, ако сега дойдат от Щатите и ми кажат: Ще ти платим 500 000 долара за написването на музика към Хари Потър не знам си коя част, мислиш ли, че няма да се съглася? /естествено, нямам възможност за това, но говоря хипотетично?/. Да, аз ще седна и ще творя. Ще сътворя нещо мое, ще влея част от себе си в произведението, ще сътворя изкуство - но първопричината ще е да спечеля състояние, а най-вероятно главната тема /саундтрака/ ще стане комерсиално 'парче'.

Какво искам да ти кажа /това, което и в предишен пост/: Няма значение по какъв повод се създава музика - тя е изкуство, независимо дали е, ще стане или вече е станала комерсиализъм. Всеки композитор оставя част от себе си в произведението, също както всеки писател загатва за част от себе си в творбите си, както всеки художник... и т.н.



виж сега точно тука идва и моята теза, че второто ще си го написал по поръчка... ще си сложил нещо но няма да експресира твоята същност на 100% и затова първото произведение според мен ще е по- истинско...
за мен музиката не е с работно време от 9 до 5 отиваш и ти казват днеска напиши една балада и 3 реклами...

както и да е.. мисля, че си ме разбрал...


Стеснителната...
какво да ти кажа...
1 от доста време работя и всичко в живота съм си го постигнал сам и то със яко бачкане...
2 пял съм пред доста повече от 3-ма човека..
ако искаш да знаеш бяха над 200 (бях поканен от една група да пея 3 песни заедно с тях...)
Не говорех на тебе, зная те че си велик :evil: .