PDA

View Full Version : "Благодаря Ви за вниманието" - мазно0оо0о0о



11-18-2005, 21:09
Едва ли тая тема може да се нарече критика или предложение. Просто ще споделя несъгласието си с нещо, което много ме дразни. Напоследък забелязахме нашествие на нови модератори. Няма да коментирам качествата, които притежават и които - не, просто има някаква тенденция щом един потребител стане мод/админ, то той започва да говори на учтива форма, дори досега да е псувал наред. Сетих се за това от Тифани. Тя си модерира там нещо и после отдолу "благодаря за вниманието". Много е глупаво това за мен. Едва ли не с един компютър човек се издига. Това са пълни превземки и от тях няма смисъл, повечето модератори още са тййн-ове, защо трябва да го има тва в форум за забавление???

П.П. Мачока не влиза в тоя брой, защото той си е такъв :lol:

machoka
11-18-2005, 21:17
Ако някой те обижда - сърдиш се. Ако някой е учтив с теб - още повече :shock:

Ей богу, не Ви разбирам :roll:

11-18-2005, 21:20
Ако някой те обижда - сърдиш се. Ако някой е учтив с теб - още повече :shock:

Ей богу, не Ви разбирам :roll:

Хахахахах... Просто без превземки, а искрено. Ние акоп отсега гледаме да бъдм учтиви... Има време, като почна работа, ще бъда учтива, сега съм си още непълнолетна и не съм за тея неща. Просто трябва да се взимат впредвид годините. Не е БизнесПроблем, а ТййнПроблем :wink:

machoka
11-18-2005, 21:28
Ние акоп отсега гледаме да бъдм учтиви... Има време, като почна работа, ще бъда учтива, сега съм си още непълнолетна и не съм за тея неща

Ами.. аз специално работя в такава среда, в която съм заобиколен от колеги, обръщенията не са 'Ей пич', ами "Добър ден, маестро". Възпитанието и учтивостта са се превърнали в необходимо ежедневие.

Това, че ти не ги оценяваш, не говори много добре. :wink: Няма значение на колко години си - възпитанието се придобива до 10-12 годишна възраст. Нищо не ти пречи да се държиш учтиво с останалите, никой не те задължава да говориш на Вие, ако това те притеснява. Това дали е в автобуса, в училище или във форум - не е от значение. Елементарната етикеция е нещо, с което все по-малко хора се съобразяват.

П.с.
Не съм по-голям от теб най-вероятно.

Worthless
11-18-2005, 21:28
апф... тъпо е :?

rosskata
11-18-2005, 22:00
:lol: Аз лично предпочитам да ми говори някой учтиво, отколкото да не може да напише два реда правилно, да пише на латиница или да псуа по 4 пъти във всяко изречение... 8) На който както му е кеф, така да говори... Ти можеш и да не им говориш толкова формално, така че но проблемо :)

Master_88
11-19-2005, 00:41
Културата изисква да се говори учтиво без значение дали си тийн или си над 18. Това не е дразнещо и смешно а похвално - някой да говори на Вие и да не се отяжда на задаващите въпроса

11-19-2005, 07:36
Ние акоп отсега гледаме да бъдм учтиви... Има време, като почна работа, ще бъда учтива, сега съм си още непълнолетна и не съм за тея неща

Ами.. аз специално работя в такава среда, в която съм заобиколен от колеги, обръщенията не са 'Ей пич', ами "Добър ден, маестро". Възпитанието и учтивостта са се превърнали в необходимо ежедневие.

Това, че ти не ги оценяваш, не говори много добре. :wink: Няма значение на колко години си - възпитанието се придобива до 10-12 годишна възраст. Нищо не ти пречи да се държиш учтиво с останалите, никой не те задължава да говориш на Вие, ако това те притеснява. Това дали е в автобуса, в училище или във форум - не е от значение. Елементарната етикеция е нещо, с което все по-малко хора се съобразяват.

П.с.
Не съм по-голям от теб най-вероятно.

Оф, ти пак не ме разбра. Повярвай ми, отлично мога да говоря на учтива форма, да се извинявам и т.н. Но защо вместо да се кефим тук на някакви простотии, ние седим и се чудим как по-учтиво да се изразим. А и само админите и модераторите говорят на "Вие". И това мен ме дразни, щото като почнеш да говориш така като, че едва ли не около теб средата е официална и го изисква. Ние тук сме тййн-ове, само в миналото се е говорело на "г-не/г-жо" дори и на член от семейството. А и в учебниците по български някогаш пишеше, че официалната среда изисква учтива форма, а в неофициалната се използва неучтива. Не виждам кво ни е официално. От днес нататък ако почна да завършвам пост-овете си с учтиви форми, мнението ми ще изглежда като на някоя бабичка. А ако започна да пиша цели мнения така, ще решат, че съм за моргата вече. Не за друго, а защото аз съм различен човек и не намирам говоренето на "вие" за ежедневие. Преди като работих имах 5-6 шефа. С всички си говорех учтиво. Но тва е форум, по дяволите!!!

DarthRevan
11-19-2005, 11:57
emi na4i....ot vreme na vreme si trebe da se pi6e kulturno i kak si trebe...u4tivo...ama...ot ponqkoga tova stava dosadno...za nekvi po-vajni i seriozni raboti da..ama za seko mnenie da pi6eme ne6tosi u4tivo...nn...glupavo e...kolkoto do tova dali 4ovek se izdiga s ediniq komp...mi moje i da stane teka...ae v toq slu4ai ne e taka ama...predstavi si s kompa stava6 super programist i si leko vryzkar i te zimat nekva golema firma da ba4ka6 i moe se izdigne6 i da se gruhti6 s pari i da ti e kef da ba4ka6 tova...no to4no tuka naistina ne e golemo izdiganeto...i prekalenata u4tivost e vredna i drazne6ta

sladkish4eto_f_sofiq
11-19-2005, 14:20
awe hora zemete se razberete v nqkoi 4at kvo tuka se napadate izlishno
tupo e

11-19-2005, 14:25
awe hora zemete se razberete v nqkoi 4at kvo tuka se napadate izlishno
tupo e
Абе, "човек", мога ли да ти обясня, че тази тема е за много повече хора, отколкото съм споменала. Няма да е зле да почнеш да четеш не само заглавията, но и темата. А в нея пише, че "просто има някаква тенденция щом един потребител стане мод/админ, то той започва да говори на учтива форма, дори досега да е псувал наред" :evil:

chupacabra:)
11-19-2005, 14:46
awe hora zemete se razberete v nqkoi 4at kvo tuka se napadate izlishno
tupo e
Абе, "човек", мога ли да ти обясня, че тази тема е за много повече хора, отколкото съм споменала. Няма да е зле да почнеш да четеш не само заглавията, но и темата. А в нея пише, че "просто има някаква тенденция щом един потребител стане мод/админ, то той започва да говори на учтива форма, дори досега да е псувал наред" :evil:
и тебе тфа ко те бърка бе чаде ?!
нека си говорят

11-19-2005, 14:57
Най-смешно е следното : "Благодаря за вниманието" ахаххаха. Аз внимание няма да ви обърна, даже ако ви прегазя с трактор !
Затва ай ш си гуорим/пишем малко по-.... непринудено е деа ахахахах !

vra4ka
11-19-2005, 19:54
Аве то така да си говориш уважително е хубаво нещо!
Само че съм съгласна с теб!
Това не изглежда искрено!Ако беше искрено ОК!Мато си личи че е превзето! :roll:

BABY_SEXY_GIRL
11-19-2005, 20:11
Не съм съгласна :wink:
Първо - не мисля, че човек, който до вчера е псувал може да стане мод някой ден, второ - когато излагаш на показ нарушенията в мнението на някой нe го псуваш, a си вършиш работата!
И това "Благодаря за вниманието" не мисля, че се поставя със цел издигане или мазнене! Поне за себе си когато бях мод мога да кажа, че го правих със следната цел - за да смекча малко модерацията, за да не звучи някак си строга или тарторска :wink: И с това послание исках да изкажа, че се надявам след като човека си види нарушенията да не ги повтаря, т.е. аз се отблагодарявах предварително на отзовалите се :wink: За другите модератори няма да коментирам, защото не аз съм човека, който да го прави, нито мога да преценя добре, защото малко или много съм пристрастна към някои от тях :roll:

teenkopele
11-19-2005, 21:11
Превзето, но почти винаги е задължително... :? 8)

LiNkiN4eTo
11-20-2005, 09:31
не ми пречи , защо да ми пречи ?

sherry
11-20-2005, 10:12
Po princip sym saglasna,4e trqbva da se dyrjim dobre edin s drug,no 4estno kazano parvite pati,kogato vidqh tazi fraza,mi stana nqkakvo stranno...i az neznam za6to.
Vse edno nqkoi da ti se kara-kara i posle da kaje:"Blagodarq za vnimanieto".Moje bi taka sam go vazpriemala zaradi mnogoto udivitelni znaci :roll:

LunaTriCk
11-24-2005, 15:06
За мен е напълно излишно. Това "Благодаря за вниманието Ви" произнесено/написано от някой на мойте години даже и по-малък звучи изключително смешно. Сякаш не сме на едно ниво...

machoka
11-24-2005, 15:27
За мен е напълно излишно. Това "Благодаря за вниманието Ви" произнесено/написано от някой на мойте години даже и по-малък звучи изключително смешно. Сякаш не сме на едно ниво...

А да ти е хрумвало, че не всички на 'твоите' години са на 'едно ниво?' :wink:
Това не е аргумент :)

BABY_SEXY_GIRL
За пръв път чух за 'модерация' :lol: :P

LunaTriCk
11-24-2005, 15:34
да, има изключения....1 на 30. Давай, кажи че ти си този 1 :)

11-24-2005, 17:00
Не съм съгласна :wink:
Първо - не мисля, че човек, който до вчера е псувал може да стане мод някой ден, второ - когато излагаш на показ нарушенията в мнението на някой нe го псуваш, a си вършиш работата!
И това "Благодаря за вниманието" не мисля, че се поставя със цел издигане или мазнене! Поне за себе си когато бях мод мога да кажа, че го правих със следната цел - за да смекча малко модерацията, за да не звучи някак си строга или тарторска :wink: И с това послание исках да изкажа, че се надявам след като човека си види нарушенията да не ги повтаря, т.е. аз се отблагодарявах предварително на отзовалите се :wink: За другите модератори няма да коментирам, защото не аз съм човека, който да го прави, нито мога да преценя добре, защото малко или много съм пристрастна към някои от тях :roll:

Сори, но на това нещо още продължавам да се хиля. Не за друго, а ти изкара, че една дума може да ти изрази всичките ти мисли. Аз не съм така!!!

П.П. РЕЧНИК НА МОИТЕ ДУМИ

Благодаря :arrow: Мерси, скъпи съфоремнико, че прочете това мое кратко пост-че, със толкова търпение. Искам да ти кажа само, че днес се чувствам много зле. Даже се скарах с един приятел, заради глупост. Целият ден ми върви накриво! Имах най-дългия час по химия, а двата часа френски ми подействаха още по-зле. Но, въпреки това, успях да стигна до машинката за кафе, да си пусна 20-те стотинки в цепнатинката и да получа своето късо кафе. После го изпих с наслада и се събудих. Оттогава почна по-хубавия ден за мен. Оказа се, че госпожата по информатика, една приятна, слаба, очилата дама, отсъства и имах два свободни часа, за разлика от другата група. В тези два часа аз реших да ходя с най-добрата ми приятелка до болницата, където е настанено гаджето й, Военната. Искахме да отидем до Руски паметник направо с тролей петица, но решихме да отидем до ндк с автобус 76...(има още много)

П.П.П. Благодаря :lol:

Worthless
11-30-2005, 11:38
ей сега се сетих...
в една тема линкинчето беше писала нещо и ая го беше цензурирала... и накрая едно "благодаря за вниманието". при което линкинчето беше отговорила "ая... какво внимание?" :lol: колко вярно...
наистина КАКВО ВНИМАНИЕ? мислите ли, че като модерирате нещо и на някой му прави впечатление? че чак и за вниманието благодарите

The DooM
02-19-2006, 19:13
Аве то така да си говориш уважително е хубаво нещо!
Само че съм съгласна с теб!
Това не изглежда искрено!Ако беше искрено ОК!Мато си личи че е превзето! :roll:

a TAKA