PDA

View Full Version : Osnovavane na grupa - koito moje da help



SyLZaTa
11-19-2005, 09:46
ta vchera s Ulti & edna mnogo dobra priqtelka ni hrumna ideqta da se hvanem v ryce i da osnovem muz. grupichka ... genre - JICAAAA \m/=_=\m/
ta znachi iskam da popitam dali nqkoi moje da mi dade malko povechko info za barabani ... trqq da se pokonsultiram s vas ta da razbera kakva marka tochno shte e dobre da si vzema ... kakvi knijki i t.n. shte sa mi nujni ta da se ponaucha pone malko zanapred da svirq ... a UlTi shte pishe poveche po taq tema - che sq hich ne vdqvam v momenta dyrji me mahmorluk ot snoshti :oops:
UlTi tvoi red e :)

SEXtreme
11-19-2005, 09:55
Какъв е тоя жанър бе??Не съм го чувала....пич, трябва ви някакъв старт - някой, който да ви вкара в играта, щото иначе ще си пеете за себе си и за стените...
Бих могла да ти помогна, ако беше чалга, щото имам връзки във Планета...:)))

SyLZaTa
11-19-2005, 09:58
Какъв е тоя жанър бе??Не съм го чувала....пич, трябва ви някакъв старт - някой, който да ви вкара в играта, щото иначе ще си пеете за себе си и за стените...
Бих могла да ти помогна, ако беше чалга, щото имам връзки във Планета...:)))
Jica = metyl ... shte go karame po tochno na GOTHIC ;)
problema ni e (po tochno moq) che do sq ne sam sviril i trqbva mi konsultant - abre bukvalno uchitel ... nqkoi koito moje da ma nauchi na DRUMSSS ;)
za t'va se konsultiram ta da uznaq ot kude moga da si namerq vsi4ko ot koeto imam nujda ... a za t'va nqkoi da ni vkara v biznesa - to ne e nai-vajno ... nai-vajno e da se nau4im da svirim parvo

UlTi
11-19-2005, 09:59
vruzki imame janra si e gothic :-} vuprosa e kakvi instrumenti e hubavo da zakupim na 1vo vreme i ako mojete da ni preporuchate nqkakvi naruchnici na men mi se namirat za kitara mn dobri i bashta mi moje da sviri i toi shte pomogne samo za barabanite ni trqbva pomosht

SEXtreme
11-19-2005, 10:04
http://www.google.com/search?hs=VoO&hl=en&lr=&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&q=drums&btnG=Search
Ако има читалище там или нещо такова идете и попитайте за уроци - обикновенно на такива места има курсове по музикални инструменти, а ако си намерите у4ител, той ще ви насочи и към марка... :)

RoyTheReaper
11-19-2005, 10:18
1. UlTi ti na kakwo 6te sviri6?
2. s kolko gore dolu pari razpolagate

RoyTheReaper
11-19-2005, 11:00
sorry ne sam pro4el dobre

na4i za kitara 6tom ba6ta ti moje da sviri predpolagam ima akusti4na. prepory4wam ti da se zapi6e6 na uroci po klasi4eska kitara: towa 6te ti dade tehnika. usporedno s urocite si nameri elektri4eska i se u4i sam na neq [daskal po kitara edwa li 6te se navie].

ako moje6 da si go pozvoli6, po dobre si wzemi nowa elektri4eska, nai dobre yamaha [te sa sravnitelno evtini i ka4estweni] 6toto ako si vzeme6 nqkav bokluk vtora upotreba kremona moje da e s prekaleno opunati struni ili kriv grif ili defektni prag4eta: vse ne6ta koito pre4at dosta.

po natatyk misli i za usilvateli, efekti, koloni i takiva ne6ta. tezi ve4e sa skypi4ki, moje da si tursi6 i vtora upotreba. dobur variant e da izpolzva6 usilvatel marshall s vgradeni efekti i kolona. ili si nameri nqkav procesor za efekti [obiknovenite distortion pedali sa smotani].

kakvo napravih az: poneje nqmah mnogo pari si kupih distortion pedal i koloni za PC Creative sys subbufer. te ne sa mnogo mo6tni, no pone mogat da nadwikat barabanite, a za na4alo towa e dosta dobre.

SyLZaTa
11-19-2005, 13:56
exploitedteen useshtam che shte mi pomognesh mnogo ... male kato cheta samo kolko bluskane iska ... ama shtom trqbva - shtom go iskam ... shte go napravq :x

Murderdoll
11-19-2005, 14:14
^ аз ся ходя на уроци по барабани...действително си е много блъскане :shock:

SyLZaTa
11-19-2005, 14:24
^ аз ся ходя на уроци по барабани...действително си е много блъскане :shock:
male mojem da te zemem i teb ama az na kitara me nqma nit' na piqno - ako se naviqt ... trqq jula na barabani ... sha ucha - kvo da se pravi !

Dr.OhBoli
11-19-2005, 14:26
ta vchera s Ulti & edna mnogo dobra priqtelka ni hrumna ideqta da se hvanem v ryce i da osnovem muz. grupichka ... genre - JICAAAA \m/=_=\m/
ta znachi iskam da popitam dali nqkoi moje da mi dade malko povechko info za barabani ... trqq da se pokonsultiram s vas ta da razbera kakva marka tochno shte e dobre da si vzema ... kakvi knijki i t.n. shte sa mi nujni ta da se ponaucha pone malko zanapred da svirq ... a UlTi shte pishe poveche po taq tema - che sq hich ne vdqvam v momenta dyrji me mahmorluk ot snoshti :oops:
UlTi tvoi red e :)

Много време се иска да се освои свиренето на музикален инструмент.
Защо не вземете направо да одарите някоя обява какви музиканти тъпсите и готово.
А една или направо двете с твоята приятелака (стига да можете да пеете) да сте вокалистки?
мисля че е добра идея?!

SyLZaTa
11-19-2005, 14:32
ta vchera s Ulti & edna mnogo dobra priqtelka ni hrumna ideqta da se hvanem v ryce i da osnovem muz. grupichka ... genre - JICAAAA \m/=_=\m/
ta znachi iskam da popitam dali nqkoi moje da mi dade malko povechko info za barabani ... trqq da se pokonsultiram s vas ta da razbera kakva marka tochno shte e dobre da si vzema ... kakvi knijki i t.n. shte sa mi nujni ta da se ponaucha pone malko zanapred da svirq ... a UlTi shte pishe poveche po taq tema - che sq hich ne vdqvam v momenta dyrji me mahmorluk ot snoshti :oops:
UlTi tvoi red e :)

Много време се иска да се освои свиренето на музикален инструмент.
Защо не вземете направо да одарите някоя обява какви музиканти тъпсите и готово.
А една или направо двете с твоята приятелака (стига да можете да пеете) да сте вокалистки?
мисля че е добра идея?!molq ti se ti si novache ama ne znaesh 4e az sym tedo_davis - myjko sym ... ne sam momiche i za vokalistka ne stavam - nqma smisal da tyrsim hora koito mogat da svirqt veche - po-dobre e sami da si go napravim - priqteli ... a ne s nepoznati ... nqq smisal prosto - hem che shte si napravim shouto hem che moje da stane neshto ot nas ... moje i 5 i 10 godini da minat ama s uporitost se postiga vsi4ko ...

11-19-2005, 14:56
ta vchera s Ulti & edna mnogo dobra priqtelka ni hrumna ideqta da se hvanem v ryce i da osnovem muz. grupichka ... genre - JICAAAA \m/=_=\m/
ta znachi iskam da popitam dali nqkoi moje da mi dade malko povechko info za barabani ... trqq da se pokonsultiram s vas ta da razbera kakva marka tochno shte e dobre da si vzema ... kakvi knijki i t.n. shte sa mi nujni ta da se ponaucha pone malko zanapred da svirq ... a UlTi shte pishe poveche po taq tema - che sq hich ne vdqvam v momenta dyrji me mahmorluk ot snoshti :oops:
UlTi tvoi red e :)

Много време се иска да се освои свиренето на музикален инструмент.
Защо не вземете направо да одарите някоя обява какви музиканти тъпсите и готово.
А една или направо двете с твоята приятелака (стига да можете да пеете) да сте вокалистки?
мисля че е добра идея?!molq ti se ti si novache ama ne znaesh 4e az sym tedo_davis - myjko sym ... ne sam momiche i za vokalistka ne stavam - nqma smisal da tyrsim hora koito mogat da svirqt veche - po-dobre e sami da si go napravim - priqteli ... a ne s nepoznati ... nqq smisal prosto - hem che shte si napravim shouto hem che moje da stane neshto ot nas ... moje i 5 i 10 godini da minat ama s uporitost se postiga vsi4ko ...

Сега... Аз от основаване на групи неразбирам и никога не съм имала такива мечти, защото знам, че не съм способна да ги изпълня.
Иначе, вашата идея е готина, но не съм сигурна, че нещо ще стане. Не за друго, а просто защото БГ и известна метал група - трудно. Но пък имам приятели, които си жулят, пеят, ходят на концерти и всичко, но нямат чак големия успех. Стига да не сте чак толкова амбицирани да покорите света, няма да имате проблеми :wink:
Другото нещо, което ме узадачи е, че много лесно ги приемате нещата. Се пак нито барабаните, нито китарата, нито какъвто и да е инструмент не се учи бързо. Честно да ти кажа, не смятам, че както сте се амбицирали да го направите едва ли не още утре, ще успеете. То си иска време, търпение, тренировки и даже малко талант. Се пак, успех и дано постигнете нещо :wink:

П.П. Доста песимистично се изказах, но, за да направя нещата по-реални, ще напомня, че най-известните рок и метал групи са излезли от гаража :wink: Айде успех

chupacabra:)
11-19-2005, 15:32
подкрепям ви в начинанието :wink:

11-19-2005, 16:14
cepite darva zakleam se
tva ve4e e novata tendenciq sred mladejite - da si osnovat grupa
zaebete
ako ste naistina naduhani, tova ne e mqstoto kudeto da zadavate vuprosite si

UlTi
11-19-2005, 17:54
sorry ne sam pro4el dobre

na4i za kitara 6tom ba6ta ti moje da sviri predpolagam ima akusti4na. prepory4wam ti da se zapi6e6 na uroci po klasi4eska kitara: towa 6te ti dade tehnika. usporedno s urocite si nameri elektri4eska i se u4i sam na neq [daskal po kitara edwa li 6te se navie].

ako moje6 da si go pozvoli6, po dobre si wzemi nowa elektri4eska, nai dobre yamaha [te sa sravnitelno evtini i ka4estweni] 6toto ako si vzeme6 nqkav bokluk vtora upotreba kremona moje da e s prekaleno opunati struni ili kriv grif ili defektni prag4eta: vse ne6ta koito pre4at dosta.

po natatyk misli i za usilvateli, efekti, koloni i takiva ne6ta. tezi ve4e sa skypi4ki, moje da si tursi6 i vtora upotreba. dobur variant e da izpolzva6 usilvatel marshall s vgradeni efekti i kolona. ili si nameri nqkav procesor za efekti [obiknovenite distortion pedali sa smotani].

kakvo napravih az: poneje nqmah mnogo pari si kupih distortion pedal i koloni za PC Creative sys subbufer. te ne sa mnogo mo6tni, no pone mogat da nadwikat barabanite, a za na4alo towa e dosta dobre.

mersi mnogo bashtata ima akustichna kitara koqto e dosta dobra vupreki che e na 20 godini a za tehnikata malko po malko shte q subirame nqma nachin i bashtata shte pomaga ako se naloji

Dr.OhBoli
11-19-2005, 19:36
ta vchera s Ulti & edna mnogo dobra priqtelka ni hrumna ideqta da se hvanem v ryce i da osnovem muz. grupichka ... genre - JICAAAA \m/=_=\m/
ta znachi iskam da popitam dali nqkoi moje da mi dade malko povechko info za barabani ... trqq da se pokonsultiram s vas ta da razbera kakva marka tochno shte e dobre da si vzema ... kakvi knijki i t.n. shte sa mi nujni ta da se ponaucha pone malko zanapred da svirq ... a UlTi shte pishe poveche po taq tema - che sq hich ne vdqvam v momenta dyrji me mahmorluk ot snoshti :oops:
UlTi tvoi red e :)

Много време се иска да се освои свиренето на музикален инструмент.
Защо не вземете направо да одарите някоя обява какви музиканти тъпсите и готово.
А една или направо двете с твоята приятелака (стига да можете да пеете) да сте вокалистки?
мисля че е добра идея?!molq ti se ti si novache ama ne znaesh 4e az sym tedo_davis - myjko sym ... ne sam momiche i za vokalistka ne stavam - nqma smisal da tyrsim hora koito mogat da svirqt veche - po-dobre e sami da si go napravim - priqteli ... a ne s nepoznati ... nqq smisal prosto - hem che shte si napravim shouto hem che moje da stane neshto ot nas ... moje i 5 i 10 godini da minat ama s uporitost se postiga vsi4ko ...

Извинявам се за станалата грешка!
Щом така сте решили, тъй да бъде! :) :Р

Sinister_Doll
11-19-2005, 21:46
Brao pi4, mn dobra ideq, ama to ne stava ey taka... Da si re6i6, 4e iska6 grupa, da sviri6 3 meseca i da si gotov!
Az se u4a na el. kitara ot okolo godina, mn mi se e iskalo i na men, ama i vse o6te taq misul mi e dale4 ot glavata.
Sorrka, 4e ne moga da ti pomogna pove4e, ama ne si mi blizo. Ina4e bih ti kazala poznati, koito prepodavat i t.n., ama... Tuk vsi4ki prepodavateli v muzikalnoto si tursqt dopulnitelna rabota i t.n.
Ina4e vi stiskam palci :D Imate si stra6en izbor za stil (((:

SyLZaTa
11-20-2005, 07:48
Brao pi4, mn dobra ideq, ama to ne stava ey taka... Da si re6i6, 4e iska6 grupa, da sviri6 3 meseca i da si gotov!
Az se u4a na el. kitara ot okolo godina, mn mi se e iskalo i na men, ama i vse o6te taq misul mi e dale4 ot glavata.
Sorrka, 4e ne moga da ti pomogna pove4e, ama ne si mi blizo. Ina4e bih ti kazala poznati, koito prepodavat i t.n., ama... Tuk vsi4ki prepodavateli v muzikalnoto si tursqt dopulnitelna rabota i t.n.
Ina4e vi stiskam palci :D Imate si stra6en izbor za stil (((:
Sinister-che znam che ne stava ei taka ... az sym kazal che kolkoto i vreme da mi otneme - shte go napravq ... ne mi puka dali shte mi trqbva godina,dve,tri,pet ili kolkoto i da e - prosto sym motiviran.pusnal sym tazi tema za da se dopitam i da polucha malko info ... zashtoto ako iskam neshto -trqbva da razbera kak stava - sam nqma da se naucha na barabani ... koeto mai shte e super trudnichko no taq moq smotana glava trqbva da stava vse za neshto :)
za Stilyt ... JICA-ta ni e v kryvta i na 3-mata ... :) ostava da svirim neshto koeto ne ni e na syrce - taka nqma da ni e priqtno da si slushame izpulnenieto ... taka sme go izmislili - taka shte go pravim.

дам и стила е важен...
все пак метъла е доста по- техничен стил от стрийтпънка (то идеята е да звучи все едно не можеш да свириш...), така че вие сте преебани в това отношение и ще трябва наистина много труд и постоянство, но вярвам, че ще се справите...

:) naistina edno golqmo blagodarq za optimizma s dumite "но вярвам, че ще се справите...".kakto kazah - motivaciqta ni e dosta golqma ... pravim go zaradi sebe si.

SyLZaTa
11-20-2005, 08:07
така си е... важен е ентусиазма..
важно е да правите музиката, която на вас ви харесва и от която да сте удовлетворени...


значи общо взето номера е следния намирате инструменти (без барабаните) и започвате да се учите на тях...
упражнения яко...
след време се събирате и започвате да правите кавъри, за да можете да се сработите и един с друг като група и музикални особености... един вид да се синхронизирате помежду си...
след това вече идват и собствените песни, които се пишат доста трудно (ако искате да са хубави де... претупаните си личат отдалеч)

ПС. за съжаление наистина сте ми много далече иначе щях да ви запозная с момчета, които свирят и метъл и се занимават и т.н., и учители, и репетициони...
vse shte namerim nqkoi v pld ...
am samo da te popitam ... za barabanite - zashto da ne se vzimat ? ....

SyLZaTa
11-20-2005, 15:13
еми поради две прични...

засега трябва да се научиш на правилна стойка и да си блъскаш само упражнения и ако имаш барабани ще се изкушаваш да седнеш на тях и... ;)


iii... kakvo ? :shock: