PDA

View Full Version : POSTINOR DUO - НОВОСТИ



DrSmurph
11-19-2005, 23:08
ПОСЛЕДНИТЕ ПРОУЧВАНИЯ НА ИЗСЛЕДОВАТЕЛИТЕ ДОКАЗАХА НЕОБХОДИМОСТТА ОТ ПРИЕМАНЕ НА ДВЕТЕ ТАБЛЕТКИ ЕДНОВРЕМЕННО ДО 72 ЧАСА СЛЕД ЕВЕНТУАЛЕН ИНЦИДЕНТ ПО ВРЕМЕ НА СЕКС. ИМАЙТЕ ГО ПРЕДВИД.

СПРАВКА : http://www.richter.bg/bg/POSTINOR-DUO.htm

11-20-2005, 13:03
ПОСЛЕДНИТЕ ПРОУЧВАНИЯ НА ИЗСЛЕДОВАТЕЛИТЕ ДОКАЗАХА НЕОБХОДИМОСТТА ОТ ПРИЕМАНЕ НА ДВЕТЕ ТАБЛЕТКИ ЕДНОВРЕМЕННО ДО 72 ЧАСА СЛЕД ЕВЕНТУАЛЕН ИНЦИДЕНТ ПО ВРЕМЕ НА СЕКС. ИМАЙТЕ ГО ПРЕДВИД.

СПРАВКА : http://www.richter.bg/bg/POSTINOR-DUO.htm
Pishe ednovremenno, no si pishe che trqbva da se pie SLED 12 CHASA ne da gi glytnesh dvete zaedno :idea:

DrSmurph
11-20-2005, 13:09
ДВЕТЕ ХАПЧЕТА ЗАЕДНО!

tyjno
12-03-2005, 09:57
pih POSTINOR-DUO no mi kazaha priatelkite da ispiq ednoto hap4e i sled 12 4asa i drugoto .. i az taka i napravih .. 4ak posle pro4etoh 4e se pielo 2-te hap4eta na vednyj..
cikyla mi doide 14 dena po rano .. i neska mi e 9-ti den i neiska da spre..
daje ne namalqva a si te4e normalno , ne e silno , no se pak te4e
i mn se pritesnqvam kakvo da pravq
pomognete mi molq vi
:cry:

DrSmurph
12-03-2005, 14:47
Много вероятно е макар, че рядко се случва като страничен ефект от приемането на levonogestrel, е да се появи продължителна менструация или извънменструално кървене. Както всички лекарства, Постинор-Дуо може да има и други нежелани реакции.
Възможната честота на нежеланите реакции е, както следва:
• Повече от 10%: гадене, болка в долната част на корема, отпадналост,
главоболие, замайване, напрежение в гърдите.
• Между 1% и 10%: повръщане, диария.
Ти не споменаваш нищо за обичайното времетраене на твоята менструация, но изместване с 14 дена на менструацията и продължителност повече от 8 дни не е много нормална. Ако не намалее или спре до утре, мисля, че няма да ти навреди посещение при гинеколог. Възможно е тази промяна да не е настъпила в следствие на употребата на ПОСТИНОР, но трябва да сме сигурни в това.

12-04-2005, 15:09
Много вероятно е макар, че рядко се случва като страничен ефект от приемането на levonogestrel, е да се появи продължителна менструация или извънменструално кървене.
izvan menstroalnoto karvene e normalno taka li 6toto na mene mi se pojvi pih postinor o6tte ne mi e do6lo ma to ne e i vreme i se pojavi njakvo malko e no neznaja kakvo e

DrSmurph
12-04-2005, 17:32
Да нормално е и се случва макар и рядко.

12-04-2005, 20:12
а аз имам някакви съсиреци :? това нормално ли е щото пишеше, че ако ти доиде, но е различно от друг път трябва да се посети лекар. а още не ми е време до ми идва, но тва е вече 2 дена. :? :(

DrSmurph
12-04-2005, 20:53
От всяко положение кръвотечение което е извънменструално е различно. Точно това е страничният ефект. За първи път ли ти се случва?

12-04-2005, 20:56
От всяко положение кръвотечение което е извънменструално е различно. Точно това е страничният ефект. За първи път ли ти се случва?
Да :roll:

12-04-2005, 20:57
После ще ми доидe нормално? :?

Xitap
12-06-2005, 20:52
Izvunmenstrualnoto te4ene na kruv e lo6 priznak... idi na lekar moje da e ne6to seriozno, o6te pove4e ako ne mu se obarne vnimanie!!!

Гостенка
11-07-2006, 05:23
Налагало ми се да пия Postinor около преди 1 година. Тогава се пиеше 1то хапче и след 12 часа другото. Сега направих точно така, но от листовката разбрах, че трябва да се изпият едновременно. Някой знае ли защо това се е променило и каква е вероятността да забременея?

{Sweet_Dreams}
11-07-2006, 10:23
Ами в старите листовки пише,че се приемат първо едното после след 12 часа другото.А сега от вече сигурно има година насам има нови опаковки и листовката е друга пият се едновременно.Но това не значи,че ако си сбъркал начина на приемане няма да действат.Затова когато трябва да пиете някакви хапчета ВИНАГИ независимо какви са и з какво са да се чете ВНИМАТЕЛНО!! листовката! :idea: :idea:

SwEeT_pAiN_F
11-07-2006, 12:47
Здравейте,
относно извънменструалното течение мога да кажа че това хич ама хич не е хубаво. А относно Постинора, за мен това е едно от най-опасните хапчета. Защото:
1во, всичките ти хормони се разбъркват.И после ше даваш секи месец м/у 20 и 40лв за хормони за да ти се нормализират.
2ро, каква е ползата като можеш да ползваш кондом, явно чувството не е същото, ама що ние да се тровим организмите а не мъжете!?!
3то, има и други методи за предпазване от нежелана бременност.
Аз никога не бих ползвала Постинор, до сега пих хормонални таблетки.
Но както е казано всеки си има мнение и не искам да го внедрявам на никого.
А относно 9дневният ти цикъл, отивай на гинекелег защото това е от Постинора и той знае какво да прави. Но задължително му кажи че си пила Постинор Дуо.
Лек ден на всички!

batkodoki
11-07-2006, 17:26
но това не е новина. известно е от 2002, че двете таблетки заедно дават към 84% ефективност, взети през 12 часа дават към 79% ефективност. но не е в това въпросът, а дали изобщо трябва да се взема?!

разберете веднъж за винаги, че това е крайно аварйно средство за инцидент веднъж в живота не да го хрупате 6 пъти годишно...

и не вярвайте ако ви казват, че е безобидно. не е!
защото:

-страничните му ефекти са неясни и слабо проучени.

-късните стохастични ефекти изобщо не са проучвани. никой не знае след 10 години дали ще раждате деца с две глави и дали изобщо ще можете да раждате

-никой не знае как се отразява на рефлексите, вниманието, паметта и интелекта

защо никой не знае? отговора е прост: фармацевтичните компании в борбата за пазари и печалби бълват производства чието въздействие е меко казано неясно защото нямат нито време нито желание за дългосрочни предклинични проучвания. винаги се намират услужливи колеги препоръчващи /не безкористно естествено/ новото "чудодейно хапче", следва масирано рекламно облъчване - и "хапчето " започва да се продава твърде успешно. после в процеса на ползване на препарата използват всички вас, които го ползвате за опитни зайчета и според резултата се дописват нови инструкции за пациента.

иначе казано и производителя не е много наясно КАК ДЕЙСТВА, да не говорим за КЪСНИТЕ ЕФЕКТИ.


не вярвате ли? ами ето погледнете ОФИЦИАЛНАТА КХП на чутовния Постинор! повечето неща ще разберете.

вижте в точка 5.1 какво пише "Точният механизъм...."
погледнете върху колко здрави жени е тествана фармакокинетиката...
вижте дали има проучвания в/у способността за шофиране и работра с машини, т.е за ефекти в/у рефлекси, концентарция, памет, интелект...

и тичайте да си го купите....но първо попрочетете

http://www.bda.bg/bdias/4217d.pdf

формата на файла е както се вижда pdf

korri
11-17-2006, 08:00
molq vi kajete mi kakvo da pravq.Zan4i pih postinor na 14 oktomvri i sled nqkolko dni mi doide ,a vsa6tnost cikala mi be6e svar6il predi okolo 9 dni .TA taka doide mi i si be6e normalno no sega ve4e mi zakasnqva s nqkolko dni i se pritesnqvam da ne sam bremena.Vazmojno li e