PDA

View Full Version : Против метала (осем довода против тая помия 2)!!!



Стеснителната
11-24-2005, 21:23
С тази тема не искам да се карам с никой, а просто искам да ви покажа, че метала не е много качествена музика, и искам да чуя вашено мнение по въпроса.

Очаквам да се апази добрият тон, и да бъде отговаряно по културен начин, без заяждане и по възможност - по-изчерпателно.


1. Текстовете на пестие в метала са на ниво идиотизъм. Пее се за некви замъци,черни рози бели птици и куршуми..

2. Темите, засегнати от текстовете са едни и същи -смърт и депресия - трето положение няма! Защо само с това се изчерпват? Защо не пеят за по-възвишени неща???

3. Начинът на пеене: тези извивки на гласа направо дразнят ухото. Като почната да ми грачат и не се разбира една дума.

4. Аранжиментите са повече от аматьорски - само жица и друго нема.

5. Всички мелодии в метала са изплагиатствани - правата не са откупени, а са буквално откраднати (от рока 8) ) !!!

6. Външен вид: няма да се занимавам с дрехите им, които нямат един цвят. Ще коментирам това, че всички до един ходят с бял грим, поставен по доста нехармоничния начин. А за капак на всичко - са грозни :twisted: !!! Сякаш първото и най-важно нещо за една метал е да има голям нос и неестествено криво лице! Защо изобщо е този култ към изрудията???

7. Видео-клиповете: освен да снимат как некви се замерват с черепи друго няма. Това се парви с цел отвличане вниманието на зрителя - така човек забравя да мисли за песента, а се заглежда по безумието на някой психично болен, и качеството на музиката остава на заден план.

8. Интелекта на певците: няма кво да коментирам, само ги погледнете и се сещате че от това човек не става, клатат си дългите коси и дерат и трошат китари това не мисля, че е нормално поведение :roll: .

11-24-2005, 21:30
Е не,с това вече уби рибата!!просто бруталната ебавка!
Ето,още едно доказателство,че различните хора харесват различни неща.Ако за някои нещо е неприемливо,то за други то е напълно допустимо.
Признавам си ,не слушам метал,но не не го отричам като стил.Просто не съм имала възможността да се докосна до културата и музиката им.

gia_bs
11-24-2005, 21:30
ЕЕЕЕЕЕЕЕ нямам ДУМИ... опасни СТЕ.... това КАТО отмъщение ЗА темата ПРОТИВ чалгата ЛИ е... ОФФФ.. хайде СЕГА да СЕ избием...ТОВА ли ИСКАТЕ????

ПУСНЕТЕ сега И за ВСИЧКИ останали СТИЛОВЕ.... :cry:

`Death`Whore`
11-24-2005, 21:33
3. Начинът на пеене: тези извивки на гласа направо дразнят ухото. Като почната да ми грачат и не се разбира една дума.



Ще си позволя да коментирам само това.
1. Граченето не е пеене. Пищенето - също. Грухтенето - съвсем.
2. Споменавам Тария Турунен и вокалистката на Уитин Темптейшън. Първата е учила за оперна певица и пее страхотно, втората има рядко срещан висок глас, макар и да дразни на моменти...но гласът И е чист!

Стеснителната
11-24-2005, 21:35
Към всяко правило си има изключения. :D А ти мани майтап ама верно гледах едни как се замеряха с черепи.

FlowerinesS
11-24-2005, 21:35
ААААААААААААхахахахаххХха хаХхаххах
Помощ!макар темата да е поредната ебавка фикам да отгофора:наиситна е депресираща(за мен) само черно , черно , черни гримовеее!допреди 1-2 год. като видех метал на улицата се плашех!грам естетика няма в тва д аси сложиш лилаво(тъмно-синьо или нз си кво друго) червило +2 тона черен грим + някво бяло лице като платно + ..офф абе сичко някво черно .Не ми се обиждайте!

`Death`Whore`
11-24-2005, 21:41
Черепи...лиготии...дразня се много на такива простотии. То шоу на сцената, шоу, ама...излагат се. И като почнат да се правят на сатанисти...ужас.
Например, един вокалист, Дет се казва, преди концерт дишал въздуха от плик с престоял умрял гарван, за да се усеща смъртта в песните. Или гладувал със седмици, за да получи язва. Накрая се гръмнал с пушка, за да направи обложка за новия албум ан групата. Той е бил шизофреник...

familiar
11-24-2005, 21:44
Глупости на пирамидки. Интересно ми е кой ти плаща, за да защитаваш чалгата в долнопробни форуми? И аз съм прост, но го показвам по различен начин :wink:

FlowerinesS
11-24-2005, 21:44
Черепи...лиготии...дразня се много на такива простотии. То шоу на сцената, шоу, ама...излагат се. И като почнат да се правят на сатанисти...ужас.
Например, един вокалист, Дет се казва, преди концерт дишал въздуха от плик с престоял умрял гарван, за да се усеща смъртта в песните. Или гладувал със седмици, за да получи язва. Накрая се гръмнал с пушка, за да направи обложка за новия албум ан групата. Той е бил шизофреник...Божееее..докъд бил стигнал света :roll: :shock:

`Death`Whore`
11-24-2005, 21:50
Хех...значи нищо не знаеш за света...

Momchence
11-24-2005, 21:51
Ще започна от там че познанията ти за метъла са доста бедни и е излишно да казвам колко трбва да си тъп за да се произнасяш по нещо което не познаваш ни най малко! Разбирам че искаш да се правиш на интересна и да си актуална но ако всеки почне да се изказва неподготвен, воден от предрасъдаци и тъпи амбиции ще стане много тъпо...не че сега не е! И опита ти да копираш това за чалгата и да го напрайш за метала е супер глупаво...наистина ли не се усъзнаваш колко си тъпа??? Та по темата...

1. Текстовете на пестие в метала са на ниво идиотизъм. Пее се за некви замъци,черни рози бели птици и куршуми....

Както за теб метъл текстовете са идиотизъм така за нас чалга текстовете са малоумни...за какъв добър тон говореше, погледни се как говориш...ти можеш да обиждаш а ние трябва да сме прилични? Текстове можеш да намериш хиляди...има много всевъзможни различни...да тези за смъртта, тъмнината, студа, депресията преобладават защото просто стила е такъв...за това е стил! Какво по-всъчишено искаш от това би ли ми отговорила? Както в чалгата се пее за любов пари и коли същото е...просто въпрос на стил!

2. Темите, засегнати от текстовете са едни и същи -смърт и депресия - трето положение няма! Защо само с това се изчерпват? Защо не пеят за по-възвишени неща???

Повтаряш се...знам че едвам си измислила 8 "довода" пак е похвално с ограничените ти до минимум познания! Защо в чалгата се пее само за любов пари коли и разни секси работи и трето положение няма!...защо не пеят за по възвишени неща?

3. Начинът на пеене: тези извивки на гласа направо дразнят ухото. Като почната да ми грачат и не се разбира една дума.

Повярвай ми много ама много малко хора могат да се дерат и да врещят така брутално! И то качествено! Въпрос на слух...някой харесват виенето на чалга певиците други врещенето и грухтенето на метъла! Стил бейби!

4. Аранжиментите са повече от аматьорски - само жица и друго нема.

Нещата варират доста..видове метъл колко искаш...от такъв, лишен от всякакъв ритъм, до много мелодичен и спокоен (има си балади ако не знаеш) И пак ще се повтора...малко хора владеят така добре изкуството на китарата, барабаните и кейборда! Трябва да си изключително музикален колкото и да не ти се вярва..не очаквам да ме разбереш!! А в чалгата кфо има?

5. Всички мелодии в метала са изплагиатствани - правата не са откупени, а са буквално откраднати (от рока 8) ) !!!

Глупости! Това не знам от къде го измисли! Междо другото колко метъл си слушала....че да се изказваш така смело? Колко мелодии си слушала?

6. Външен вид: няма да се занимавам с дрехите им, които нямат един цвят. Ще коментирам това, че всички до един ходят с бял грим, поставен по доста нехармоничния начин. А за капак на всичко - са грозни :twisted: !!! Сякаш първото и най-важно нещо за една метал е да има голям нос и неестествено криво лице! Защо изобщо е този култ към изрудията???

Стил бейби както при чалгата с циците късите полички токчетата и не знам кфо още. Грим не всеки си слага другото е въпрос на стил...на мене не ми допада чалгата на теб метъла...И за разлика от чалгата в метъл никой не те гледа как изглеждаш а какво можеш...схващаш ли тънката разлика? Колко метъл концерта си гледала?

7. Видео-клиповете: освен да снимат как некви се замерВАт с черепи друго няма. Това се парви с цел отвличане вниманието на зрителя - така човек забравя да мисли за песента, а се заглежда по безумието на някой психично болен, и качеството на музиката остава на заден план.

Колко видеоклипа си гледала?

8. Интелекта на певците: няма кво да коментирам, само ги погледнете и се сещате че от това човек не става, клатат си дългите коси и дерат и трошат китари това не мисля, че е нормално поведение :roll:

Всеки си има собствено тълкуване на думата нормално! И за всеки тя има различна степен и значение! Колко метъл изпълнители познаваш и на колко знаеш образованието какво е? А за чалга певиците нещо да ми кажеш? И за да си добър метъл не ти трябва висше с икономика а просто да си мелодичен и да си добър на даден инструмент!

Като заключение ще кажа че тея теми вече са супер банални че просто нямам думи! Каква е целта на тази твоя би ли ми отговорила наистина? Всичко казано е изключително тъпо при положениче че и аз и ти знаеме колко разбираш от метъл. Каква ти е целтта? Да сега ше се разкрещат чалгарите "браво браво генеално точно така е няма какво повече да добавя...ужасни метъли" а метълите ше се разкрещат "ама офцо мноо си тъпа ма а вие чалгарите да не сте по различни бла бла бла" и в случая и двете страни ще са еднакво .....ох нямам думи вече...еднако глупави комплексирани недорасли не наясно със себе си хора! Просто нямам думи! За какво е всичко това? Защо аз не плюя против чалгата и не защитавам върло метъла!? Просто нещата които ги каза са абсурдни...тфа са приказки на някфо малко момиченце дето се чуди какво да прави....просто спирам да се занимавам, няма смисъл писна ми! [/b]

SweetBunny
11-24-2005, 21:57
Momchence, kefi6!!!
Bravo!!! Mnogo to4no 8) :D 8)
{}{}{}

Стеснителната
11-24-2005, 21:58
Абе ти изтреще бе, не разбра ли изобщо къв е смисъла на темата :lol: ?

`Death`Whore`
11-24-2005, 21:58
*3. Начинът на пеене: тези извивки на гласа направо дразнят ухото. Като почната да ми грачат и не се разбира една дума.*

Повярвай ми много ама много малко хора могат да се дерят и да врещят така! И то качествено! Въпрос на слух...някой харесват виенето на чалга певиците други врещенето и грухтенето на метъла! Стил бейби!

Всъщност, да врещиш или грухтиш така повече от 2 секунди е изкуство!




6. Външен вид: няма да се занимавам с дрехите им, които нямат един цвят. Ще коментирам това, че всички до един ходят с бял грим, поставен по доста нехармоничния начин.

Боже господи! Тези с избелените лица са готи, което няма много общо...нали за метъл говорим. И аз също се дразня на избелени лица. Моето лице е бяло и не се гримирам само в черно, ако това мислиш да кажеш. Мога и розов грим да си сложа и ще е красиво. Както си слагам червен и бял.

Впрочем, тези избелени лица идват от Средновековието, когато е имало култ към бялото женско лице.

Swinkenhoffer
11-24-2005, 22:16
хихихихихи. много добре. :D

11-24-2005, 23:05
Да, така е. Текстовете са за омраза, любов и черепи.
Метъл forever, Oyama майка му да умре.

eXoti4nia
11-24-2005, 23:06
Да, така е. Текстовете са за омраза, любов и черепи.
Метъл forever, Oyama майка му да умре.

А на тебе да ти осънат кюнцитеее веее педаааал грозеееен :evil: :evil: :evil: Дано не мойш го вдигнеш повечееее и пу*ка да не видиш :evil: :evil:

И по темата метъл SUXXXXXX :!:

Стеснителната
11-24-2005, 23:29
Остави го, разбирам го, все пак не е лесно да си метъл, навсякъде те тъпчат. Мизерно съществувание :cry: .

SyLZaTa
11-25-2005, 05:59
С тази тема не искам да се карам с никой, а просто искам да ви покажа, че метала не е много качествена музика, и искам да чуя вашено мнение по въпроса.

Очаквам да се апази добрият тон, и да бъде отговаряно по културен начин, без заяждане и по възможност - по-изчерпателно.


1. Текстовете на пестие в метала са на ниво идиотизъм. Пее се за некви замъци,черни рози бели птици и куршуми.. <- Ne vinagi e taka ... ne stava duma samo za zamyci i t.n. vslushai se v Gothic metyl-a ... pusni si na Lacuna coil neshto ...

2. Темите, засегнати от текстовете са едни и същи -смърт и депресия - трето положение няма! Защо само с това се изчерпват? Защо не пеят за по-възвишени неща??? Opaaa pak greshka -> nightwish - The beauty and the beast - edna dosta smislena pesen.


3. Начинът на пеене: тези извивки на гласа направо дразнят ухото. Като почната да ми грачат и не се разбира една дума.Puskai Nightwish -> s Tarja Thurunen vsi4kite im parcheta sa bojestveni i ne mislq che chovek koito gi e chul se e podraznil ot tova che sa malka smeska s Opera-ta ... zavisi ot glasy-t...


4. Аранжиментите са повече от аматьорски - само жица и друго нема.Nightwish - NEmo (piqno i t.n. jicata ne e nai-vajnoto...


5. Всички мелодии в метала са изплагиатствани - правата не са откупени, а са буквално откраднати (от рока 8) ) !!! ohh slynce ami 4algi4kata ot koe e otkradnato ? ot vsi4ki grycki,srybski rumynski i t.n. pesni (pyk i ot folklora) ... tova se nari4at Kavyr versii ... -> nightwish - over the hills and far away


6. Външен вид: няма да се занимавам с дрехите им, които нямат един цвят. Ще коментирам това, че всички до един ходят с бял грим, поставен по доста нехармоничния начин. А за капак на всичко - са грозни :twisted: !!! Сякаш първото и най-важно нещо за една метал е да има голям нос и неестествено криво лице! Защо изобщо е този култ към изрудията???
neznam zashto no si mislq che vyv vsi4kite izrecheniq do tuk mi govorish samo za death metyl-a ... (drazneshti glasove- text-ove za smyrt i t.n.....) a tuka mai i za Merilin Mensyn zagovorihme :P... tova si e stil-yt prosto ... extravagantno e no stiga i do krasivo - verno e che myj s bqlo lice ne e mnogo estestveno za chalgarchetata i t.n. no horata koito si padat po tozi stil muzika go razbirat.)


7. Видео-клиповете: освен да снимат как некви се замерват с черепи друго няма. Това се парви с цел отвличане вниманието на зрителя - така човек забравя да мисли за песента, а се заглежда по безумието на някой психично болен, и качеството на музиката остава на заден план. tova sigurno e za PRODIGY - VooDoo people :) ne se seshtam za nikoi drug klip v koito se zamerqt s cherepi - da mi kajesh nqkoi ? :roll: ili pyk Mein Teil na rammstein - tam pone onezi sa izrudqgi - za t'va priznavam :) ama kakto v 4alga klip-ovete ima samo svaleni gashti,sex,silikon & plasti4ni operacii taka i v metyl klipovete ima i brutalnost ...


8. Интелекта на певците: няма кво да коментирам, само ги погледнете и се сещате че от това човек не става, клатат си дългите коси и дерат и трошат китари това не мисля, че е нормално поведение :roll: . dam ... trash,death,black metal ... dai za gothic bre slynchice :) vyrteneto na kosite (deto se vika Kufeene-to) si e neshto normalno ... chalgadjiikite kak vyrtqt giubeci?kak nosqt poli dylgi do pyp-a ?neshto syvsem normalno ... a trosheneto na kitari si e veche za imidj ... za kef-a na publikata ... 4ovek kato vidi takova neshto i poludqva...


Slynchice mislq che do tuk ti stiga :) Mislq che kato vidq temata protiv chalgata i ti reshi da pokritikuvash ama i az go moga :lol: dano me razbirash - no tazi muzika shtom ne ti ponasq - ne se zanimavai s neq :)

assassingirl
11-25-2005, 06:38
ma na koi mu puka 4e metyla bil takuv ili onakuv?predpo4itam susedite mi da kurtqt dogramata sys metal otlolkot djamovete da se propukat ot nekoi serbez pevica (pop folk viziram)

`Death`Whore`
11-25-2005, 07:00
malka smeska s Opera-ta

Не бих казала малка смеска. И не е "смеска с операта", а просто полуоперно пеене(не е чисто оперно)


piqno i t.n. jicata ne e nai-vajnoto...


пиАно! И не е пиано, а е синтезатор. Хората си имат клавирист и той си свири в доста голяма част от песните.

chupacabra:)
11-25-2005, 07:47
уау. сама ли го измисли??? :shock:

SyLZaTa
11-25-2005, 07:47
malka smeska s Opera-ta

Не бих казала малка смеска. И не е "смеска с операта", а просто полуоперно пеене(не е чисто оперно)


piqno i t.n. jicata ne e nai-vajnoto...


пиАно! И не е пиано, а е синтезатор. Хората си имат клавирист и той си свири в доста голяма част от песните.
kak obicham da me kritikuvat i men :twisted: vij sq tova che sym obyrkal nqkoq druga bukva - ne ti dava pravoto da mi se pravi6 na daskal/ka po bylgarski ezik i literatura - moe pravo si e da si pisah kakto si iskam ...
kato shte se pravish na tolkoZ umna/umen - otivai na Bit-pazar-a ! 4udo golqmo 4e bilo sintezator ... ili piano ... ili piQno ...

chupacabra:)
11-25-2005, 07:54
лузърс :lol: :lol:

SyLZaTa
11-25-2005, 08:02
TheNightRider
POP-e bravos!!!! :twisted:

LiNkiN4eTo
11-25-2005, 08:09
муаххахахахахах
тва ме разцепи на две напрао :lol: :lol: :lol:
сега ще прочета темата против рапа :evil:

Breakaway``
11-25-2005, 09:03
Хаххаха замярат се с черепи...
Хаххахахахаха :lol:

dete`idiot``
11-25-2005, 10:20
Остави го, разбирам го, все пак не е лесно да си метъл, навсякъде те тъпчат. Мизерно съществувание . a vii 4algarite da ne pikaete olio ve.mizerno sa6testvuvane 6te vodi6 ti kat azis sa prasne ot silikon v zadnika...i togaa 6te ima "kak voniiii..."a sega e va6 red! dovar6i pripeva :twisted:

Momchence
11-25-2005, 10:27
Абе ти изтреще бе, не разбра ли изобщо къв е смисъла на темата :lol: ?Ми не аз съм тъп и не разбирам, а ти си много умна и разбираш от всичко ;)

11-25-2005, 10:59
Радвам се, че разбираш, че метала не е рок, а негово произходно. Но гхо каза някакси... Деа знам! Се едно и за рока говори, защото и те са с дулги коси, и те дрънят на китарите, и те извиват гласове, и при тях се пеят понякога неща, които са страшни. Но ще приема, че не е така.

По същество, не съм метълка, но не съм и съгласна с теб! Просто текстовете са по-дълбоки и не са за всички и затова не всички ги разбират. За красотата на изпълнителите имам да кажа 2 неща: човек не трябва да е красив, за да е хубав, а и не смятам, че трябва да се глобализират така нещата. А и не съм на мнение, че извиването е гадно, даже ми харесва...

rosskata
11-25-2005, 11:56
:lol: :lol: ПОнякога се чудя как може да има хора без чувство за хумор... За всички, които загряват по- бавно-- Темата е майтап бе, хора, а вие се връзвате като истински шаранчета. :lol: :lol:

Поздрави на автора на темата :lol: Пак изби рибата...
..

Worthless
11-25-2005, 14:12
13. Потребители, които подклаждат спорове и насаждат неприязън към потребител или група потребители, подлежат на директен БАН. Същото правило важи и за потребители, които открито обиждат или изказват нецензурни изрази по отношение на потребител/модератор/администратор на форума. Наказанията по тази точка следва да бъдат изпълнявани директно, без предупреждение.

2.Да уважават мнението на останалите потребители и на модераторите.
Обиждащи и нецензурни мнения ще бъдат премахвани

.: machoka :.

Sinister_Doll
11-25-2005, 16:49
Super tema! Bravo! Mnogo orgianalno i interesno!

Sega komentar:

1. :arrow: Ne e vqrno...
2. :arrow: I tva...
3. :arrow: Tva su6to...
4. :arrow: Cuk! I tva ne e...
5, 6, 7, 8. :arrow: Kakto i teq...


________ Li4i si koy ne e slu6al Metul_________



Momchence, evalarka! Tva se edno az sum go izmislqla (:

Worthless
11-25-2005, 17:01
А МАЧОКА АКО ПАК МИ ИЗТРИЕ ЦЯЛОТО МНЕНИЕ ШЕ ИЗВИКАМ ЦЯЛАТА РОДА НА АЗИС И ОНЯ ТЪП ЛЮБО ДА ГО ИЗРЕДЯТ АНАЛНО

TheDarkLady
11-25-2005, 17:31
Остави го, разбирам го, все пак не е лесно да си метъл, навсякъде те тъпчат. Мизерно съществувание :cry: .

spored men teb te tup4at na vsiakude...za tva se guzari6 po forumite :twisted: :twisted:

ia pro4eti podpisa mi (DA IMA NE6TO PODTISKA6TO V NEGO?DAMO DA TI KAJA 4E TVA E PRIPEV OT METAL PESEN!!)
iasna si mi

INA4E SUPER MNENIA IMA TUKA (mom4ence SyLZaTa chupacabra:) i si4ki ostanali pi4ove i pi4ki ...)!!!

Pe666o
11-25-2005, 18:24
Стеснителната, ne moa sfana de sa buta6 m/u 6amarite kat hal haber si nema6 ot metal :shock: koilko metal grupi znae6 we hubavice..?? i kolko stila metal si slu6ala..??:]

vra4ka
11-25-2005, 20:02
ХАХАХХА който не усеща тънкия хумор в ситуацията сам си е виновен хахах
Така е хора ще си измрем от собствените глупости :P

Neko_Dream
11-25-2005, 22:10
хаха, интересни причини :)
А иначе сигурно им се кефим, защото и те са изроди като нас, ние сме по-грозни от останлаите, следователно сме по-нишши от другите, следвателно имаме причина да се депресираме, като се депресираме или слушаме тъжнни песни/текстове или избесянваме и насъбираме яко гняв и следователно крещим /заместител на войнствен вик от сорта на "Ураааа!!!!!!!"/
Май, ако погледнем отстрани този стил е така. Ма мен не ми пука какво или как го правят другите. За мен си ме кефи музиката и си я слушам, така както слушам и други стилове.
Това всеки сам избира какво да слуша. Важното е да не кара другите да слушат същото, като него. Това е нещо като агитация и ала-бала, ядосва хората, възникват спорове и др. такива :)

Tedka-Medka
11-25-2005, 22:16
http://cdnd.winduprecords.com/evanescence/goodies/elricevan-wp-80.jpg

искаш да ми кажеш,че тя е грозна?
че момчетата с които пее са грозни?
ей бейбе..опсъзнай се..!

Neko_Dream
11-25-2005, 22:23
това Метъл е много обширно понятие. Тя говори за мъжете металисти :) Или са грозни кат смъртта, или са обратни :roll:
А това за плагиятството от рока само не съм съгласен. Правилно, нищо не може да замести истинският рок, аз съм страшен фен, но според мен метъла е тъмната страна на рока. Както поп-а е разлигавената страна :)

Хм...всъщонст като се замисля, абсолютно всички по-нови песни /близките 10-15 години/ са свързани с някакви проблеми. Било то любовни или нещо друго свързано с живота. Преди се мислише само за забавление. Никаква любов и проблеми, защото важното е да си прекарваш добре. Е, естествено главната цел на песните е да си разкриеш душата, а в повечето случай това разкриване става или когато си адски щастлив, или когато си яко здухан.

Независимо тъжна или весела, музиката ни радва винаги! Хармонията ни успокоява организма.

Sinister_Doll
11-25-2005, 22:24
4akay malko, sa si govorim za Metul, ne za Evanescence!
Ina4e istinskite gothic macki sa neveroqtno krasivi, nqma kvo da si govorim!

Tedka-Medka
11-25-2005, 22:46
4akay malko, sa si govorim za Metul, ne za Evanescence!
Ina4e istinskite gothic macki sa neveroqtno krasivi, nqma kvo da si govorim!

Evanescence кфо е?

techCandy
11-26-2005, 08:28
Що не вземеш ти да млънкнеш най- накрая? Вече и мене
почна да ме дразниш с плиткоумните си изказвания. Някога чувала ли си за думата "толерантност". Може да си чувала, но със сигурност не знаеш какво означава. Обясни ми защо си толкова мозъчно плоска? Някой кара ли те да слушаш метъл? Не мисля, не слушай, но плюейки по стил на който много хора са привърженици, не само се опитваш да подклаждаш спорове и интриги, ами и за пореден път доказваш колко струваш. Ясно ни стана на всички, че си тъпа като средновековна секира, и че не харесваш метъла. Никой не те кара и да го уважаваш, но просто млъкни подяволите. Не е нужно да пуснеш още 20 тееми в тоя стил, никой не остана недоразбрал за твойто мнение. Аре отивай да си слушаш чалгията и не се занимавай с неща, които са далече от нивото ти.

Tedka-Medka
11-26-2005, 08:41
Що не вземеш ти да млънкнеш най- накрая? Вече и мене
почна да ме дразниш с плиткоумните си изказвания. Някога чувала ли си за думата "толерантност". Може да си чувала, но със сигурност не знаеш какво означава. Обясни ми защо си толкова мозъчно плоска? Някой кара ли те да слушаш метъл? Не мисля, не слушай, но плюейки по стил на който много хора са привърженици, не само се опитваш да подклаждаш спорове и интриги, ами и за пореден път доказваш колко струваш. Ясно ни стана на всички, че си тъпа като средновековна секира, и че не харесваш метъла. Никой не те кара и да го уважаваш, но просто млъкни подяволите. Не е нужно да пуснеш още 20 тееми в тоя стил, никой не остана недоразбрал за твойто мнение. Аре отивай да си слушаш чалгията и не се занимавай с неща, които са далече от нивото ти.

подкрепям те миличка!

VAMP_GIRL
11-26-2005, 08:48
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Тъпа овца...

`Death`Whore`
11-26-2005, 09:23
Леле...и Ебънесънс набъркахте...хайде сега да поговорим и за Честър, като сме почнали темата за метъла.
А Евънесънс е комерсиална група. Това е. КОмерсиалните групи обикновено нямат стил, защото го изкелефенчват.

И повечето хора тук са злета. Защото обсъждат външния вид на метълките(макар че не правят разлика между хардкор фенка, метълка и готка), а думата "метъл" се отнася към музикалните предпочитания на даден индивид. И външния вид може да варира, както му е кеф на човек.

LiNkiN4eTo
11-26-2005, 09:27
Леле...и Ебънесънс набъркахте...хайде сега да поговорим и за Честър, като сме почнали темата за метъла.
А Евънесънс е комерсиална група. Това е. КОмерсиалните групи обикновено нямат стил, защото го изкелефенчват.
ти пък кво искаш от Честър ся :evil:

fulldelight
11-26-2005, 09:29
С тази тема не искам да се карам с никой, а просто искам да ви покажа, че метала не е много качествена музика, и искам да чуя вашено мнение по въпроса.

Очаквам да се апази добрият тон, и да бъде отговаряно по културен начин, без заяждане и по възможност - по-изчерпателно.


1. Текстовете на пестие в метала са на ниво идиотизъм. Пее се за некви замъци,черни рози бели птици и куршуми..

2. Темите, засегнати от текстовете са едни и същи -смърт и депресия - трето положение няма! Защо само с това се изчерпват? Защо не пеят за по-възвишени неща???

3. Начинът на пеене: тези извивки на гласа направо дразнят ухото. Като почната да ми грачат и не се разбира една дума.

4. Аранжиментите са повече от аматьорски - само жица и друго нема.

5. Всички мелодии в метала са изплагиатствани - правата не са откупени, а са буквално откраднати (от рока 8) ) !!!

6. Външен вид: няма да се занимавам с дрехите им, които нямат един цвят. Ще коментирам това, че всички до един ходят с бял грим, поставен по доста нехармоничния начин. А за капак на всичко - са грозни :twisted: !!! Сякаш първото и най-важно нещо за една метал е да има голям нос и неестествено криво лице! Защо изобщо е този култ към изрудията???

7. Видео-клиповете: освен да снимат как некви се замерват с черепи друго няма. Това се парви с цел отвличане вниманието на зрителя - така човек забравя да мисли за песента, а се заглежда по безумието на някой психично болен, и качеството на музиката остава на заден план.

8. Интелекта на певците: няма кво да коментирам, само ги погледнете и се сещате че от това човек не става, клатат си дългите коси и дерат и трошат китари това не мисля, че е нормално поведение :roll: .

Хм...има нещо вярно в това, ама мисля, че е малко пресилено. Доста от доводите, които си разгледала са верни де... :roll:

Swinkenhoffer
11-26-2005, 13:05
4akay malko, sa si govorim za Metul, ne za Evanescence!
Ina4e istinskite gothic macki sa neveroqtno krasivi, nqma kvo da si govorim!

Evanescence кфо е?

pop :idea:
chudno zashto polovinata hora, koito pishat v taq tema ne mogat da shvanat tunkata ironiq. omg ... :lol:

SkiT
11-26-2005, 13:39
не съм чел другите отговори но на съществото написало тази тема ще кажа че от Метъл до метЪл и мЕтъл...има голяаама разлика...също така беше казала че китаристи,барабанисти..бил аматъорски..хм..непомня коя група беше(защото отдавна не съм слушал метъл) но един приятел ме беше зарибил със една нейна песен най вече с това че ударите на барабаните в минута са изключително много...нещо почти невъзможно да бъде направено..(немога да кажа с точност) така че недей да приказваш как се оперира тъпизъм ами се осъзнай и не се излагай ;)....
между другото да псуваш метъла е много общо понятие...все едно да псуваш зеленчуците.... :P

kris_bg
11-26-2005, 14:31
6о не се гръмнете!!! Метала е е*аси 6ибаната музика.... мега тъпа и дразне6та.... тряаа карам с над 110км в час за да я слу6ам поне няколко минути :twisted:

SkiT
11-26-2005, 14:39
добре...да кажем че си прав...
Я ми отговори на един въпрос.Представи си че отиваш у някой твой приятел който от мн. години прави татуировки и ще ти прави и на тебе,и те пита каква музика искаш докато те дупча със широката "четка"
ти какво ще кажеш рап?чалга?класика?...метъла е музика на която да издивееш...а в другия си вариант...в такъв момент като този по-горе..някоя хардкор песничка ще ти се отрази мн. добре гаранция! :twisted:

Worthless
11-26-2005, 15:46
4akay malko, sa si govorim za Metul, ne za Evanescence!
Ina4e istinskite gothic macki sa neveroqtno krasivi, nqma kvo da si govorim!така е...
а тедка-медка, ейми наистина е грозна
Tyler D. МЕТЪЛИ МАМКА МУ, НЕ МЕТЪЛИСТИ. да не говорим, че има някой метъли, които са невероятно хубави. ама ти толкова си и отваряш очите за тях. щото завиждаш, че не можеш да се мериш с тях.

SEXtreme
11-26-2005, 16:07
добре...да кажем че си прав...
Я ми отговори на един въпрос.Представи си че отиваш у някой твой приятел който от мн. години прави татуировки и ще ти прави и на тебе,и те пита каква музика искаш докато те дупча със широката "четка"
ти какво ще кажеш рап?чалга?класика?...метъла е музика на която да издивееш...а в другия си вариант...в такъв момент като този по-горе..някоя хардкор песничка ще ти се отрази мн. добре гаранция! :twisted:
ХА!Глупости на търкалета!Хеви метъла НИКОГА няма да ми се отрази добре!Тая музика не я понасям и не искам да я понасям!В такава ситуация бих избрала много други стилове, но НЕ и метъл....едниственото подобно на меъл, което слушам е evanescense и малко Nightwish, ама не знам те кви се водят...

hell__girl
11-27-2005, 10:52
e,ne razbiram za kvi po vazvi6eni ne6ta da peqt :?: Za sini pra6ki li :!: Nqmam namerenie da se karam,ama ne sam saglasna,men taq muzika mn si me radva daje :!: :!: :!: :!: :!:

`Death`Whore`
11-27-2005, 11:21
Хеви метъла НИКОГА няма да ми се отрази добре!

Чакай малко..хеви метъл? Хеви метълът за мен е лиготийка...не че не го признавам, но ми се струва доста лекичък...а ти не го понасяш? Какво му има? Не се пее за гадни неща, например...

Worthless
11-27-2005, 11:42
Хеви метъла НИКОГА няма да ми се отрази добре!

Чакай малко..хеви метъл? Хеви метълът за мен е лиготийка...не че не го признавам, но ми се струва доста лекичък...а ти не го понасяш? Какво му има? Не се пее за гадни неща, например... :lol: и като послушаш 2 часа хеви метъл ше ти бръмне главата. чуй дъ кълт например... гаранция че след петата песен вече ще се молиш най-накрая да свърши :twisted: и не ми казвай, че не разбирам нищо, щото всички видове метъл слушам, като се почне от софт и се стигне до хардкор :twisted:

`Death`Whore`
11-27-2005, 11:48
Няма да кажа, че не разбираш. Ще кажа, че аз не разбирам.

SyLZaTa
11-27-2005, 12:07
Няма да кажа, че не разбираш. Ще кажа, че аз не разбирам.
tova che ne razbirash e dobre zashtoto vse pak si go priznavash a ne kato nqkoi drugi hora koito ne shvashtat nishto pod dumata "gotik"... ili vis4ko svyrzano s metyl-a ...
abre stesnitelna moq da te popitam kakva e kulturata na chalgarite?Gothic-a e neshto mnogo po-staro ot komers-a a i samiqt stil - zamycite i t.n. si ima svoqt smisal i svoqta krasota... a chalga-ta kakvo ima ? samo silikon & plastichni opreracii :x

Worthless
11-27-2005, 12:18
Няма да кажа, че не разбираш. Ще кажа, че аз не разбирам.яяя
шът
разбираш (:
exploitedteen
хахаха
да е :lol:

`Death`Whore`
11-27-2005, 12:23
Не знам, аз се кефя на Мейдън...по-точно на няколко техни песни. Надявам се да не кажете, че не са хеви, че това съвсем ще ми разбие детските мечти...

Worthless
11-27-2005, 12:27
хихихихи
хеви са :lol:
сори :twisted:
но мейдън са си класика... :twisted:
ама дъ кълт... олеле божкеее, уж им свикнах, ама пак избягвам да ги слушам, че... :?

`Death`Whore`
11-27-2005, 12:46
Сега ти видях подписа...любима песничка!
абе..да питам аз..Пантера какво са?

Worthless
11-27-2005, 12:47
апф... убий ме, метъл са, но не знам точно къф :shock: :oops:
ама иначе са ного яки (:

SyLZaTa
11-27-2005, 12:55
Сега ти видях подписа...любима песничка!
абе..да питам аз..Пантера какво са?pantera ...
mqzat si mi na -> Heavy Metal
:roll:
ama nemoga da kaja sys sigurnost kakvo svirqt ...
COWBOYS FROM HELL!!! <-pozdrav

`Death`Whore`
11-27-2005, 13:07
Слушала съм една тяхна песен, а и са ми казвали, че не са съвсем лекички...това, че са от дъртите групи и името им звучи безобидно, не значи нищо...вижте на Каркас албумът от 88-ма, например...
В "The Metal Observer" ги орпеделят като хеви, след това като мелодик метъл, траш...странно.

SyLZaTa
11-27-2005, 13:25
считайте ги за някакъв тип трашкор или нещо подобно...


чел съм даже, че са считани за идеините създатели на нео-метъла (НЕ са нео-метъл, а са прототипи)
и т.н. абе Пантера е мнооого любима група...



ПС> Денс оф дъ дет хич не ме кефи... виж Брейв Ню Уърлд беше много добър албум
abre k'va e razlikata m/u Neo i NEW metal ?
che KORN gi s4itat za osnovateli na new metyl-a :roll:

SyLZaTa
11-27-2005, 13:43
питай някой, който слуша такова...
лично моето мнение е:

NEW метъл- корн, слипкнот, мъдвейн, дефтонес


нео-метъл- лимп бизкит, линкин парк и други такива... хммм бозави работи...
pitam zashtoto ne vdqvah razlikata mejdu new i neo ...
4e to neo-metyl-a to t'va bilo jivo komers mai e? ...

Worthless
11-27-2005, 19:30
считайте ги за някакъв тип трашкор или нещо подобно...


чел съм даже, че са считани за идеините създатели на нео-метъла (НЕ са нео-метъл, а са прототипи)
и т.н. абе Пантера е мнооого любима група...



ПС> Денс оф дъ дет хич не ме кефи... виж Брейв Ню Уърлд беше много добър албумабе щом стаа въпрос за мейдън ме кефи (: деба, фанатичка съм :shock:

WILD__BOY
11-27-2005, 19:59
ААААААААААААхахахахаххХха хаХхаххах
Помощ!макар темата да е поредната ебавка фикам да отгофора:наиситна е депресираща(за мен) само черно , черно , черни гримовеее!допреди 1-2 год. като видех метал на улицата се плашех!грам естетика няма в тва д аси сложиш лилаво(тъмно-синьо или нз си кво друго) червило +2 тона черен грим + някво бяло лице като платно + ..офф абе сичко някво черно .Не ми се обиждайте!

Съгласен съм - къф е тоя култ към черното и като цяло към изродията?

SyLZaTa
11-27-2005, 20:08
ААААААААААААхахахахаххХха хаХхаххах
Помощ!макар темата да е поредната ебавка фикам да отгофора:наиситна е депресираща(за мен) само черно , черно , черни гримовеее!допреди 1-2 год. като видех метал на улицата се плашех!грам естетика няма в тва д аси сложиш лилаво(тъмно-синьо или нз си кво друго) червило +2 тона черен грим + някво бяло лице като платно + ..офф абе сичко някво черно .Не ми се обиждайте!

Съгласен съм - къф е тоя култ към черното и като цяло към изродията?
... imam cherno mejdu prystite na krakata -shte doidesh li da mi pomognesh da go iztyrja s prava lopata? :lol:

`Death`Whore`
11-28-2005, 06:52
ААААААААААААхахахахаххХха хаХхаххах
Помощ!макар темата да е поредната ебавка фикам да отгофора:наиситна е депресираща(за мен) само черно , черно , черни гримовеее!допреди 1-2 год. като видех метал на улицата се плашех!грам естетика няма в тва д аси сложиш лилаво(тъмно-синьо или нз си кво друго) червило +2 тона черен грим + някво бяло лице като платно + ..офф абе сичко някво черно .Не ми се обиждайте!

Съгласен съм - къф е тоя култ към черното и като цяло към изродията?

Белите лица са красиви. Аз мразя тъмна кожа! Циганите на сапун! И, всъщност, ти нямаш грам чувство за естестика, защото бяла кожа + черни дрехи е красиво. И на бяла кожа каквото и да сложиш, пак е красиво. Каквато и коса да имаш, е красиво. А на тъмна кожа е грозно и мангалско всичко!

Boot
11-28-2005, 07:17
А ти си расистка! http://info.datacom.bg/proletsearch/smileys/hammer.gif

11-28-2005, 08:09
Що бе?
Негрите ги бива само за джаз, хип-хоп и робство. :)
Мангалите за нищо не ги бива.

LiNkiN4eTo
11-28-2005, 08:31
мдааа
негрите стаа за рап

SyLZaTa
11-28-2005, 09:12
мдааа
негрите стаа за рап
hvani malko ten Nelince i shte te slojim za Puff-Daddy2 ^_^

11-28-2005, 09:17
мдааа
негрите стаа за рап
hvani malko ten Nelince i shte te slojim za Puff-Daddy2 ^_^

auu за мен ще е чест! аз тен си имам ама кат него не мога да стана :?
а ти се разкраси малко и може да те сложим за нова вокалистка на найтуиш :wink:

SyLZaTa
11-28-2005, 09:27
мдааа
негрите стаа за рап
hvani malko ten Nelince i shte te slojim za Puff-Daddy2 ^_^

auu за мен ще е чест! аз тен си имам ама кат него не мога да стана :?
а ти се разкраси малко и може да те сложим за нова вокалистка на найтуиш :wink: agaga qku 4u6kupekensoN!

machoka
11-28-2005, 10:09
ААААААААААААхахахахаххХха хаХхаххах
Помощ!макар темата да е поредната ебавка фикам да отгофора:наиситна е депресираща(за мен) само черно , черно , черни гримовеее!допреди 1-2 год. като видех метал на улицата се плашех!грам естетика няма в тва д аси сложиш лилаво(тъмно-синьо или нз си кво друго) червило +2 тона черен грим + някво бяло лице като платно + ..офф абе сичко някво черно .Не ми се обиждайте!

Съгласен съм - къф е тоя култ към черното и като цяло към изродията?

Белите лица са красиви. Аз мразя тъмна кожа! Циганите на сапун! И, всъщност, ти нямаш грам чувство за естестика, защото бяла кожа + черни дрехи е красиво. И на бяла кожа каквото и да сложиш, пак е красиво. Каквато и коса да имаш, е красиво. А на тъмна кожа е грозно и мангалско всичко!

Предлагам да си замълчиш, защото не знаеш в каква голяма степен се излагаш в момента и колко ниско интелектуално ниво демонстрираш :evil:

Стеснителната
11-28-2005, 12:24
Чочи слагай катинаря, вече не е интересно.

Sinister_Doll
11-28-2005, 15:52
ААААААААААААхахахахаххХха хаХхаххах
Помощ!макар темата да е поредната ебавка фикам да отгофора:наиситна е депресираща(за мен) само черно , черно , черни гримовеее!допреди 1-2 год. като видех метал на улицата се плашех!грам естетика няма в тва д аси сложиш лилаво(тъмно-синьо или нз си кво друго) червило +2 тона черен грим + някво бяло лице като платно + ..офф абе сичко някво черно .Не ми се обиждайте!

Съгласен съм - къф е тоя култ към черното и като цяло към изродията?

Белите лица са красиви. Аз мразя тъмна кожа! Циганите на сапун! И, всъщност, ти нямаш грам чувство за естестика, защото бяла кожа + черни дрехи е красиво. И на бяла кожа каквото и да сложиш, пак е красиво. Каквато и коса да имаш, е красиво. А на тъмна кожа е грозно и мангалско всичко!

Az sum malko murgava! 6e me bie6 li?! :twisted:


бяла кожа + черни дрехи е красиво

Ne e krasivo! Neveroqtno krasivo e!!!

Tiffany
11-28-2005, 16:45
Чочи слагай катинаря, вече не е интересно.

По желание на авторката темятя ще бъде заключена.
Благодаря!