PDA

View Full Version : За зъбките:)



джиминухуапуа
11-25-2005, 08:02
Здравейте!Чувала съм че можеш да си избелиш зъбките със сода и искам,които е пробвал този метод, да обясни как точно се процедира?Мерси много,предварително!

Ksenia
11-25-2005, 08:17
Слагш си на четката за зъби сода и паста от горе защото вкуса на содата е отвратителен и търкаш, както когато си миеш зъбите. Най добре отиди на зъболекар, те си имат специални пасти или с лазер, има голям ефект. А за содата незнам, сигурно трябва да се прави постоянно.

11-25-2005, 08:24
Здравейте!Чувала съм че можеш да си избелиш зъбките със сода и искам,които е пробвал този метод, да обясни как точно се процедира?Мерси много,предварително!
Породават се избелващи кремове за зъби в аптеките!Just ask!:-)

e4o
11-25-2005, 08:52
Слагш си на четката за зъби сода и паста от горе защото вкуса на содата е отвратителен и търкаш, както когато си миеш зъбите. Най добре отиди на зъболекар, те си имат специални пасти или с лазер, има голям ефект. А за содата незнам, сигурно трябва да се прави постоянно.
trqbva radko da se pravi, za6toto se razvalq e maila :roll:

IdontGiveaFuck
11-25-2005, 09:02
Ходи на зъбар и готово!

stel4eto__
11-25-2005, 09:13
po dobre idi na zabolekar 6toto hem 6e ti e po sigyrno 4e 6e ima po golqm efekt a pyk i ne riskuva6 da si razvali6 emaila a sas sodata naistina ne trqbva da se prekalqva 6toto uvrejda dosta ama nz koko 4esto i kak da q slaga6 6toto tva ne go prava;)

krisi_sl
11-25-2005, 13:51
здр значи и аз преди се интересувах за избелването на зъбките..значи със сода наистина не е мн добър вариант,при зъболекар излиза към 300лв,преди седмица питах един зъболекар в Сливен!А ако наистина продават избелващи кремове или нещо такова в аптеките защо пък да не пробваме!!Утре ще питам в някоя аптека за какво става вапрос и ще ви пиша..това за сега!!Ако сте намерили друг вариант пишете!! :D :D

Florimel
11-28-2005, 19:35
Това със содата не трябва да се прави по-често от 1-2 пъти в месеца,по възможност и по-рядко.Всички,повтарям ВСИЧКИ препарати за избелване увреждат емайла,за това ако ще купуваш какъвто и да е,поне помоли стоматолога си да ти препоръча някаква марка,или каквото там,защото той/тя има по-реална представа за състоянието на зъбите ти...все пак е учил 5 години за тея неща,ако не и повече :D
П.П.Аз ползвам някакво прахче,което вържи почти съжтта работа като содата,но понеже е прахче не дере толкова овърхността на зъбите=>по-малко вреда.но какво е-не знам,кутийката му е чисто бяла и не пише нищо.

sidney
11-29-2005, 06:53
Продават се гелове- към 60 лева да са. Наскоро и аз останових, че не са ми достатъчно, но при мен беше много малък проблема. Купих си една четка за зъби от 80 стотинки и търках яко с паста, разбира се. Сега всичко си е ок. Но виж, ако пушиш...не знам. :roll:

krisi_sl
11-29-2005, 11:59
Florimel
тва прахче от къде го имаш тогава?

Florimel
11-29-2005, 12:03
Ами от аптека,но бяхме на почивка в друг град и няма как да отида да питам за производител и тем подобни...сега съжалявам че опаковката е изхвърлена,защото ми свършва,а е доста полезно.Но вероятно,като ми свърши,ще отида и ще питам в някоя аптека дали имат избелващи прахчета за зъби...Дано да открия някое да ми върши работа...

krisi_sl
12-05-2005, 17:12
значи за зъбките....скоро си купих едно прахче и аз...в такава бяла кутиика а прахчето вътре е розово...пише tooth powder!!!За същото ли става въпрос? :D

Hybrid_Theory_F
12-06-2005, 19:19
Наистина ако пушиш содата може да ти помогне само за болки в корема
Нищо не може да избели трайно зъбите на пушач
Както те посъветваха всички-ориентирай се към препарати, ако все пак искаш да си скапеш зъбите- сода колкото щеш :wink:

джиминухуапуа
12-08-2005, 07:57
Ami az ne pu6a, no kafeto mislq 4e su6to si dava otrajenie...6te pogledna v aptekite za tezi prah4eta.Mnogo vi blagodarq,a ina4e se otkazah ot sodata,nqma da q probvam :lol:

12-08-2005, 15:17
krisi_sl а каква е цената на прахчето?

4on4i
12-09-2005, 06:36
Това със содата не трябва да се прави по-често от 1-2 пъти в месеца,по възможност и по-рядко.Всички,повтарям ВСИЧКИ препарати за избелване увреждат емайла,за това ако ще купуваш какъвто и да е,поне помоли стоматолога си да ти препоръча някаква марка,или каквото там,защото той/тя има по-реална представа за състоянието на зъбите ти...все пак е учил 5 години за тея неща,ако не и повече :D
П.П.Аз ползвам някакво прахче,което вържи почти съжтта работа като содата,но понеже е прахче не дере толкова овърхността на зъбите=>по-малко вреда.но какво е-не знам,кутийката му е чисто бяла и не пише нищо.


Епа има абсолютно същото, майче струваше 1,50 лв по аптеките го има, праха е бял ама като го намокриш става розов, но се чудя по колко пъти на седмица трябва да се мия с него, на опаковката пише при достигане на желан ефект е добре да се мият събите един път на седмица....,но по колко пъти трябва да ги мия за да достигна желания ефект :wink:

Florimel
12-10-2005, 11:52
Mi maj e sy6toto,ako ne se luja...A,ne trqbva mnogo 4esto max vednyj sedmi4no,daje i po rqdko,6toto skapva emaila...No pyk mi pomaga mnogo!A kolko dylgo li?Ami znam li,zavisi ot "jelaniq efekt" :lol:
Az ot godina go polzvam,no vse po-rqdko...

abeeeee
10-26-2006, 18:54
Абе аз пробвах със сода, начи веднъж на седмица тей ли?МОже ли пак името на прахчето, като че ли със содата помага ма ддз :mrgreen:

10-26-2006, 19:12
Аз си купих паста Holiwood Smile се казва и пише,че след 3 седмици има ефект и зъбите се избелват с две-три нива.Има си и скала за мерене на белотата.Още не съм я използвала и една седмица и за това не мога да ви кажа,ама като минат трите седмици ще пиша пак...надявам се да има ефект :D
А и струва до 7лв,50мл :D

Sladkata_Nansi
10-29-2006, 10:58
Samo moga da vi kaja-izbelvaneto s razni tam ma6inki e adski vredno za zaba i pri 2-3 pati emaila se razru6ava nacqlo i za ednoto izbelvane moje da ostanete bez zabi...

nikinkaaa
10-29-2006, 10:59
Наистина този метод помага :wink: Опитай :!:

10-29-2006, 13:00
Искам да ви кажа,че избелването на зъбите с химически в-ва,дори извършено от зъболекар,е ужасно вредно.Нарушава се емайла и зъбите стават много податливи на "разваляне".Освен това никой няма чисто бели зъби,цвета им зависи от вътрешната тъкан(дентин),която няма как да бъде променена.По-добре е като идете на зъболекар да ви полира зъбите-прави се с една паста,която само почиства наслояванията,без да уврежда нищо...Ако искате абсолютно бели зъби и не си знаете парите-слагайте металокерамика :twisted: Ще извинявате ама това си е чиста лиготия-да даваш 300 и кусур лева за подобно нещо...После само плюете зъболекарите,че взимат много пари,щото една пломба била 15 лева...

Lola^6emeta
10-29-2006, 14:33
Здравейте!Чувала съм че можеш да си избелиш зъбките със сода и искам,които е пробвал този метод, да обясни как точно се процедира?Мерси много,предварително!
Породават се избелващи кремове за зъби в аптеките!Just ask!:-)da ama nikak ne bili dobri-maika mi e zubolekar i az q pitax edinstveniq istinski i nadejden i est nai-rezultaten na4in da si izbeli6 zubite e pri zubolekar sus spezialnite mu tam gluposti ama za celta trqbva da si nad 18 godinki

miserable_f
10-30-2006, 17:23
значи за зъбките....скоро си купих едно прахче и аз...в такава бяла кутиика а прахчето вътре е розово...пише tooth powder!!!За същото ли става въпрос? :D

мн ми е интересно какво точно каза в аптеката?и колко струваше?

11-15-2006, 21:43
значи за зъбките....скоро си купих едно прахче и аз...в такава бяла кутиика а прахчето вътре е розово...пише tooth powder!!!За същото ли става въпрос? :D

мн ми е интересно какво точно каза в аптеката?и колко струваше? i na mene

Nu[m]b
11-15-2006, 22:27
Абе толкова ли ви мързи да си миете зъбите по-редовно и по-продължително, че се стига до там да ги избелвате с разни препарати, вредни за тях?!... Не мога да ви разбера! ](*,)

11-16-2006, 17:07
значи за зъбките....скоро си купих едно прахче и аз...в такава бяла кутиика а прахчето вътре е розово...пише tooth powder!!!За същото ли става въпрос? :D

мн ми е интересно какво точно каза в аптеката?и колко струваше? i na mene

I na men mi e interesno.Chuvala sym mai predi za tva prahche che bilo hubavo ama nz dali tochno to.
A nqkoi ima predstava kolko struva koneca za zybi /dolu gore/ :o