PDA

View Full Version : WinAmp Настройки



tra^la^la
11-26-2005, 10:37
Тааа...имам 1 въпрос...кат си пусна некоя музичка седя и се пуля срещу WinAmpа щот не знам каква е главната идея на Equalizer-a демек...как требе стоят за оптимално качество на звука??И кое за какво е...щот съм лееееееко ламер с тия неща о просто...ай някопй разбиращ да ми обясни като на 5 годишен :D :D
\/

Neko_Dream
11-26-2005, 10:49
ихаа, много обичам да обяснявам на 5-гидишни. Е в повечето случаи ми говорят на "копеле", много често се среща изразът "пичка" и тн...
ТА... тъй нареченият "Equalizer" има едни като колонки с едно такова посредата, дето можеш да го мърдаш. Под тях има едни цифрички "60, 170, 310, 600, 1К, 3К, 6К, 12К, 14К, 16К" Та това е честотата на вълните. А да, нали както всички занем от физиакта звука представлява трептения /мърдания/ на въздуха. И като говоритела трепти кара въздуха да мърда под формата на вълна. Та, тези цифрички представляват колко висока да е вълната. Ако си учил по математика за функции е нещо от сорта на "х" на 3-та. Такъв тип вълнички. Е, та пак на числата да се върнем. Това са различните тонове да го наречем. Повечето не можем и да ги чуем, но нали сложени са, за да ги има :) До колкото си спомням човек чува само около 10К ... като и да е. За всеки различен стил музика битрябвалод а е различно подреждането. Защото например при класиката е хубаво да се чуват повече инструментите, които са на по-ниски честоти. А при рапа например е по-важен говора, следователно по-високи честоти. И общо взето колкото по-нагоре седи плъзкага, чолкова повече се чува тази определена честота. Ако не разбираш много по-добре избери "Auto" така ще ти го наглася само. Представи си, програмата разбира повече от теб :) Аз примерно използвам нещо като обърната и леко разтегната дъга. Върхъ да е надолу :) Но всеки сам си определя :) Поиграи си малко с някоя любима песен и ги променяи стълбче по стълбче. така ще видиш сам разликата :)
Надявам се, че съм помогнал :)

tra^la^la
11-26-2005, 12:09
Мхммм...до ся си го бърниках както каза...ама ефект никакъв...Имам предвид,че разлиакта е доста малка май и е по-важно как е настроена уредбата отколкото Уинамп-аДаже на Ауто обаче не се промени май...
Голяма схема...
БТВ те и мойте са си на дъгичка с върхът надолу щот един авер ми ги беше нагласил така...
Мерси Tyler D.

Neko_Dream
11-26-2005, 16:47
А, май забравих да спомена, че това е пълна глезорийка. Където казах, че човек чува около 10К означава, че само там се усеща известна разлика. А в другите почти не ги чуваме и затова няма видима разлика. Сега си иснталираг WinAmp-а и съм си го оставил, както си е - права линия. Баща ми е по-голям фен на звука и все ми казва "чакай, да ти покажа как да ги настройш" И като почне разни програми, та драйвери за видеокартата... ужас... :)

lainagovna
11-26-2005, 18:39
тралала гледай са, тва еквилаизера ти прави звука "по шарен". ако имаш хубава уредба има смисъл да пипаш, ако нямаш хубава няма смисъл да пипаш. първо трябва да го включиш еквилаизера има едно копче ON. после от ляво на дясно са ти от ниски, най от ляво, средни и най вдясно високи честоти. ниските честоти са до 100 HZ, или иначе казано бас. като увеличиш баса мене ме кефи тва че цялата стая се стресе и вратичката на шкафчето ми сама се отваря :). средите са до към 10К (тва значи 10`000 Hz) и важното за тях е че с увеличаването на звука, качеството им не се разваля, за разлика от ниските и всоките честоти (съответно от 10к нагоре, до колкото може да ги възпроизвежда усилвателя), които като си надуеш уредбата на макс, почти изчезват, това се дължи на амплитудната характеристика на усилвателя в уредбата ти(и по точно на активнитеелементи в усилвателя ти - кондензатори, диоди и транзистори, чиито характеристики не са линейни). накратко на 70%-75%-80% надута уредбата ти вади възможно най качествен и силен звук, нагоре намаляват ниските и високите честоти и остават само среди.

какво общо има еквилайзера на линампа. отдолу има едни числа, тва е съответната честота, на мен са 60 170 310 600 1к 6к 12к 14к 16к. това са напълно отделни честоти. като увеличиш първите две (най - ниските честоти за еквилайзера) си увеличаваш баса и апартамента, зависимост от усилвателя (качествата и силата му) се тресе повече. НО!!! забравих да кажа че ниските честоти се чуват на много малко растояние от говорителите или иначе казано като идеш в отсещната стая се чуват много пъти по слабо, НО!!! пък се разпространяват навсякъде (застани от която си искаш страна на говорителя едно и също ще чуваш). високите честоти са обратното, чуват се надалече, но като застанеш острани на говорителя и високи честоти не се чуват (тези които са се отразили в стените и другите предмети в стаятати, само тях чуваш,но тва са 30% да кажем). остават средите коитоса полувината на всичко това което казах.
сега мисля че като си изпробваш всяка честота линампа ще имаш идея каква трябва да е разликата. optialnata nastrojka на еквилаизера зависи много от показателите на уредбата ти. но как става настроиката:
увеличаваш си на 75%-80%-85% уредбата и дигаш всяка честота до там докъдето звука не зазпочнеда се изкривава.

за звук, усилватели, говорители, и темподобни много мога да ти говоря, щото тва уча. другите се занимават с купони и жени, аз уча усилватели. koi sega e tralala a?
@ТУЕС rulzzz

lainagovna
11-26-2005, 18:56
ако си с линамп поне 5, свали си от датата тоя фаил AS_Fx21_EVO.wal цъкни два пъти и го отвори с линамп. move sлед това да цъкнеш някъде на меин линдола, излизаа едно падащо меню, на него си избери:
Extra VuMeter
Speaker Left
Speaker Right

и си ги нареди. ако става

lainagovna
11-26-2005, 19:06
EQ off ;) така е най-добре :P
ON na Full bass and treble и ми кажи как е