PDA

View Full Version : С какво сте виновни пред Бог?



down_4_u
11-27-2005, 11:57
...според вас?

LunaTriCk
11-27-2005, 12:07
виновен мога да бъда само пред някой жив човек. Пред несъществуващи за мен личности...не мисля, че мога да съм виновен за нещо..

RoyTheReaper
11-27-2005, 12:09
с нищо, шото не съществува. не мога да приема че има няква сила пред която трябва да отговарям.

11-27-2005, 12:11
Ima Bog!
ami vinovna sum s tova 4e naposleduk imam ujasni misli ;(
ina4e sum vinovna s o6te mn ne6ta kato vs 4ovek vsu6nost vseki den nie pravim gre6ki
ina4e vqrvam,4e ima Bog,za6toto mi e pomagal mn puti

VAMP_GIRL
11-27-2005, 12:21
Ако той съществува :arrow: с това,че съм се родила! :twisted:

11-27-2005, 12:44
Бог съществува.В библията пише чи ние свички сме грешни и грешим всеки ден като лъжем ,имаме лоши мисли и др. , с което заслужаваме смърт.Но Исус Христос умря за нас на кръста с и по този начин той умря вместо нас.Ние се оправдаваме пред Бога само чрез вяра в Христос.Евангелие от Йоан 3:16 "Защото Бог толкова възлюби света ,че даде Своя Единороден Син за да не погине нито един ,който вярва в Него ,но да има вечен живот ."

11-27-2005, 12:47
Tova 4e nikoi ne vqrva v bog e lo6o!Antihristta e navsqkude!

Master_88
11-27-2005, 12:48
С това че не винаги съм добър към всички. Но напоследък ми се случва по-рядко даже бих казал много рядко. Опитвам се да съм добър с всички и да правя добро с всички. Защото голямо удоволствие изпитваш когато си помогнал на някого или си зарадвал някого или си спасил някого. Не се стремя да правя лошо на хората. Всеки такъв си намира майстора рано или късно така че няма смисъл да се занимавам с глупости. Според мен трябва да бъдим добри да правим добро и рано или късно ще ни се върне защото винаги има равновесие

Worthless
11-27-2005, 12:49
абе според мен цялата представа за бог е преувеличена и изкривена... според мен (ако изобщо) съществува е просто една енергия... :roll:
ако го има... ме питайте с какво съм невинна :lol:

11-27-2005, 12:58
ако има Бог...(който е сътворил човека)...значи Бог е сътворил Сатаната! Помислете малко и ще видите че е така

11-27-2005, 12:58
което си противоречи СЛЕДОВАТЕЛНО БОГ НЕ СЪЩЕСТВУВА

SyLZaTa
11-27-2005, 13:02
hmh sega Don' sylzone shte vkara nqkoq i druga logika ;)
ta zna4i BOG - toi ne syshtestvuva ... ne e materialno neshto - da go vidish ili dokosnesh ... Bog e v nas ... nie si mislim che ima nqkoi tam gore koito sledi jivot-a ni i t.n. no tova si e samo samovnushenie ... zashtoto iskame na ailqshki da go karame - da ima nqkoi koito da ni pomaga .. vsyshtnost kogato nie se molim na bog - taka si vnushavame tova ot koeto imame pomosht ... i se polu4ava - posle se kefim kato malki deca 4e toi ni e pomognal -no kogato ni se sluchi neshto losho - vednaga kazvame "nqma bog ... zashto na men to4no mi se sluchva " - taka si si go napravil - taka i shte stane...
vselenata bila napravena ot bog - vsyshtnost tq e proizleznala ot nishtoto ... zashtoto BOG E ENERGIQ ...
:roll:

11-27-2005, 14:27
Пред кой бог? :lol:

sorrow
11-27-2005, 14:44
Ето една доста интересна тема.

http://forums.bgdev.org/index.php?showtopic=8762&hl=%E1%E8%E1%EB%E8%FF%F2%E0

11-27-2005, 14:49
Човекът е разумно същество и не може да се появи от нищото.Та това човек да произлезне от нищото е антилогично.А сатаната е Божие творение което се възгордяло и поискало да измести Бога и било изгонено от Божието присъствие и искушило Ева и Адам да съгрешат.Това го пише в БИБЛИЯТА.[/quote]

The Goodbye Girl...
11-27-2005, 14:56
Хубаво е човек да е прочел Библията, за да е наясно какво се казва в нея, но не може непрекъснато да се позовава на цитати от нея. А и никой не е казал, че щом нещо го пише черно на бяло, то непременно е напълно вярно.
И не е толкова лошо, че хората не вярват в Бог и не са религиозни. Лошото е, че някой от тези хора просто не знаят какво да правят и как да се държат. Аз далеш че съм вярваща, но смятам, че съм добър човек с добри качества и добри ценности.

11-27-2005, 15:00
В библията пише ,че човек не е Бог.Та Бог е толкова по "високо" от човека.Та Бог е създателя на всичко .
Той няма начало няма и край.Той е суверен.Та нали когато Мойсей поиска да види Бог ,Той му каза ,че не може защото ще умре.Никой не може да докаже Бога с научни доказателства.За него се говори в библията и само там може да търсим доказателства за неговото съществуване.

Boot
11-27-2005, 15:05
Az sym vinovna samo pred sv. Frontdesk i pred nikoi drug!

11-27-2005, 15:10
Да в библията пише за Бог .Но ние можем само да вярваме.Та в нея на толкова места пише да вярваме на това ,което пише.Бог ни обича иска да се покаем от греховете си и да се върнем при него.Тези които не вярват в Бог нямат никаква надежда.Те не знаят от къде идват и на къде отиват.За тях смърта е краят.Всички хора като се срещнат със смърта лице в лице разбират ,че нищо от това което са правили е нямало смисъл.Но вярата в Бог ни дава утеха и надежда и мир в този тъй несигурен свят,който дори учените казват че няма да издържи още дълго.

sorrow
11-27-2005, 16:11
Много ми е интересно от къде е тръгнала цялата тази щуротия, религия, бог и т.н. Кой ли болен мозък ги е създал.

Възможно е да има някой който е сътворил живота, Земята, но защо ние трябва да вярваме на книги(Библията), та Библията не е ли писана от нас - хората? Тя не е паднала от небето, да не ни я е пратил Бог случайно? Аз не мисля, че всичко това, което ни заобикаля е някаква случайност. Всичко е в абсолютна хармония за да е случайност. Но не мога да се съглася с писанията на някой си там.

Не вярвам и в прераждането, ад, рай и т.н. Мисля, че когато човек или което и да е друго живо същество умре то просто изчезва. "... и друг се ражда". :)


Тези които не вярват в Бог нямат никаква надежда.Те не знаят от къде идват и на къде отиват.

Ти знаеш ли на къде отиваш?


Всички хора като се срещнат със смърта лице в лице разбират ,че нищо от това което са правили е нямало смисъл.

Всичко има смисъл в този живот.


Но вярата в Бог ни дава утеха и надежда и мир в този тъй несигурен свят,който

Мир? Хах. Напротив. Религиите ни разграничават и ни изпълват със завист и злоба. Колко войни са ставали на религиозна основа и ще продължават да стават. Колко милиони хора са загинали. Това ли иска Бог?


дори учените казват че няма да издържи още дълго.

Спокойно, Бог ще ни спаси.

Sinister_Doll
11-27-2005, 16:44
Za tva, 4e sum zaklet ateist! Gospod ne su6testvuva!
S nas se slu4va ne6to sled smurtta, no tva ne e nito Gospod, nito Buda, nito Aalah ili nqkoy drug, za kogoto mi u4at i ni promivat mozucite!
Ako ima ne6to, nikoy ne se e vurnal da ni kaje kvo e... :?

SEXtreme
11-27-2005, 16:52
КВА е тая празноглава тема ве???Не съм виновна ПРЕД ГОСПОД за нищо, защото не обичам никой да ми държи сметка, а още повече аз да се извинявам на некав измислен старчок, за дето съм напсувала бабичките в автобуса!!!![/list]

FEN_NA_MOTORI
11-27-2005, 19:23
...според вас?mi az neznam ama bashta ti e vinoven pred bog che sa e izhvar...l v maika ti vmesto na kilima i si sa rodil/a
Абе, ти си голям идиот, знаеш ли???ако не знаеш, да ти кажа...mi ko da napraq e ne se sdarjah 6i kai6 4e kato ti kaja za kvo sam sgreshil 4e 6ti puka!!! pak i mersi neznaeh 4e sam idiot e 6te go zapomnq...

11-27-2005, 19:56
az puk vqrvam!naistina go ima :!:

rosskata
11-27-2005, 20:12
ами дайте някаква обосновка...

ама да не е от типа: пише в Библията, така го чувствам и т.н.
защото има адски много недомислици и противоречие в религията..

Има недообмислени, противоречащи си неща в Библията, в корана, във всяко религия или философия... Но затова и глаголя ВЯРВАМ е различен от глагола ЗНАМ...

Хората които вярват, не търсят обяснения, не търсят логика или доказателства. Вярата е тяхна опора, нещо, върху което се връщат в критични моменти, в моменти на радост, нещо, което ги спасява от хаоса на живота и света...
Всеки си е задавал въпроса за същността на всичко, за началото и края, за смисъла- вярващите си дават отговор , а не се лутат сред всички тези неясни въпроси...

Религиите са много- богът е един,. Това значи, че няма правилна религия- всички са единни около едно :arrow: Има някаква сила там... Нещо или някой, от когото зависи всичко :roll: (Тук изключвам будизма, щото то не е точно религия.)

Аз не вярвам в Бог, но вярвам (сякаш,не съм много сигурна) в НЕЩО- което не съм си изяснила още какво е. А можеби съм атеистка, не съм много убедена...

Вярата не е зло, злото е църквата, която манипулира вярата на хората в своя полза- християнска, мюсюлманска, каквато и да било- религията често се използва за манипулация на масите... И затова съм против църквата като институция.

Според мен всеки сам за себе си трябва да си изгради вярата в нещо (или атеизма сътветно), и да си вярва в свой си Бог, а не всичко да се канонизира, канализира и в крайна сметка да ограничава свободата ти...

rosskata
11-27-2005, 20:30
аз вярвам в себе си и моите идеали... но вярата в бог ми отнема част от свободата...
отнема ми правото на избор, на преценка за добро и зло и т.н.

Всеки вярва в себе си и в своите идеали...
На тея дето вярват в Бог, това им дава дефиниции за добро и зло, за смисъла на живота, за смисъла на света, за какво ли още не- и това ги прави по- уверени в себе си... Някои хора имат нужда от това...

А и християнството, ако го разглеждаш като философия, не като религия, в него има доста верни и добри неща...
Пак казвам- ако го разглеждаш като философия, защото ако го разглеждаш като религия е различно - абе религията и църквата са кофти нещо, произлязло от добри намерения и идеи...:roll:

Иначе за правото на избор си прав- и това е разликата според мен :arrow: философията ти дава право на избор, религията не... А вярата е уникална за всеки, така че там също имаш право на избор...

rosskata
11-27-2005, 20:51
да обаче философията е друго...

Друго, но не съвсем... Философията е обяснение за живота и за вселената, ценности, предписания за добро и зло, и така нататък, а религията е същото+институция(църква)+ф анатични и недотам фанатични поддръжници...Затова и будизма не е религия... Да си чувал за будистка църковна организация? Или за фанатични будисти? Това е просто философия.

Християнската философия и християнската религия са едно и също, само че второто включва философията, институцията , и задължението да вярваш именно в нея :!: Същото е с исляма (тяхната философия доста се доближава в основата си до християнската).

За това дали си е изпълнила мисията :arrow: не сме аз или ти които определяме това. След като толкова милиони души по земята вярват и намират смисъл в това, значи има още хляб в религията :wink:

п.с Сега като се замислих по- сериозно, вярвам в извънземни :lol: Тва брои ли се... А, да не забравяме и СИЛАТА на мидихлорините...

п.п.с. Като атеист, опитвал ли си се да отговориш сам за себе си :arrow: примерно как се е пръкнал света?? Аз като се замисля, винаги зациклям някъде по средата на въпроса :roll: В този случай на вярващите сигурно им е по-лесно...

dete`idiot``
11-27-2005, 20:59
taq tema moje da predizvika sledva6ta svetovna voina,6ot seki si ima mnenieto :lol: ama i da se 4uvstva6 vinoven pred boga...nqq takiz raboti.tva ozna4ava da se strahuva6 ot nego a toi edva li iska tva ot nas.malko sektantsko prozvu4a ama...tai de:) toi nito moje da nakazva nito da nagrajva tai 4e se taq. ae peace horaaaa:)

Sinister_Doll
11-27-2005, 21:04
п.п.с. Като атеист, опитвал ли си се да отговориш сам за себе си :arrow: примерно как се е пръкнал света?? Аз като се замисля, винаги зациклям някъде по средата на въпроса :roll: В този случай на вярващите сигурно им е по-лесно...

Kato ateistka, az sum se zamislqla...
Ima mn nau4ni predpolojeniq po vuprosa.
Na men sa mi izvestni samo 5 ot tezi hipotezi
i ne mislq, 4e nqkvo star4e go e suzdal za nqkolko dni...

rosskata
11-27-2005, 21:10
бтв философията винаги дава повече въпроси отколкото отговори и затова я обичам... поддържа духа жив.. докато религията ти дава догми и убива стремежа към познание на човек...

Тва ми хареса :wink:

Sinister_Doll, аз си мисля, че научните предположения са също толкова недоказуеми, колото и митичните, и религиозните... :?

RoyTheReaper
11-27-2005, 21:17
бтв философията винаги дава повече въпроси отколкото отговори и затова я обичам... поддържа духа жив.. докато религията ти дава догми и убива стремежа към познание на човек...

Тва ми хареса :wink:

Sinister_Doll, аз си мисля, че научните предположения са също толкова недоказуеми, колото и митичните, и религиозните... :?


защо си мислиш така? науката обяснява реалния живот, това което наистина става. тя е в състояние да обясни вси4ко (рано или късно). религията е абсурдна, затова е недоказуема

rosskata
11-27-2005, 21:26
науката обяснява реалния живот, това което наистина става

Съгласна съм, НО...
Науката казва, че живота на земята е възникнал случайно... От случайна комбинация на атоми и молекули се е получила жива материя...
Друга наука изчислява вероятността това да стане случайно :arrow: същата като при експлозия в печатница сами да се напечатат събраните съчинения на Шекспир... Това ли е според теб най- сигурното обяснение за възникаването на живота... Също толкова възможно и доказуемо е, че извънземните са слезли и са създали живот, или че Зевс се е борил с Титаните и после създал хората, или че Бог или Аллах е създал всичко... :roll:

Хората са създали и науката, и религията- нищо не е достатъчно убедително, що се отнася за създаването на света, възникването на човешкия разум, смисъла на света, на живота и т.н...

RoyTheReaper
11-28-2005, 12:31
напротив науката не може да обясни всичко...
например искам науката да ми обясни музиката, картините...
може да ми каже принципа, нотите, как се разпространяват вълните или как се възприемат от сетивата, но не можеш да обясниш защо ни харесва...

дори и на това има обяснение: музиката и картините въздействат на определени центрове за емоции в мозъка. това кара мозъка да отделя хормони които предизвикват различни чувства. в това няма нищо свръхестествено и необяснимо.


Науката казва, че живота на земята е възникнал случайно

на този етап на нашето развитие не може да се даде категоричен отговор как е възникнала вселената. науката може да обясни всичко, въпреки че много неща още не са ни ясни.

що се отнася до живота на земята, няма нищо необичайно в това да са се синтезирали (случайно) органични молекули, които са продължили да реагират докъто са се получили сложните живи организми. всичко по появата на живот на земята може да се обясни чрез химията.

miloto_girl_4e
11-28-2005, 15:04
аз лично вярвям в Бог :!:
с какво съм виновна пред него ли ...
с дооооста неща,но мисля,че повечето са дребни.. незначителни :!: :roll:

Lindsey
11-28-2005, 15:57
s tova 4e vseki pyt mu kazvam 4e molq za neshto za posleden pyt apyk posle pak go molq za neshto

Don Corleone
11-28-2005, 17:52
Аз тоя Бог не съм го виждал.

RoyTheReaper
11-29-2005, 12:00
ако това, което казваш е само така... защо на различни хора им влие по различен начин... искам да ми обясниш, защо някой изпитват наслада, като лсушат класическа музика, а други латино примерно...

това зависи от психологическата нагласа, т.е. софтуера. различната музика предизвиква отделяне на различни хормони при различните хора, защото чсеки е устроен различно както физически така и психически.

като цяло примера който си избрал/а не е много на място, защото възприемането на изкуството е сравнително изяснено на науката

He3HauKa
12-02-2005, 13:54
Daje i da ima Bog toi sedi tam nqkade si na nebeto i si klati krakata.Seki chovek sam opravlqva jivota si i otgovarq pred sebe si za postypkite si.Horata nemogat da proizlqzat ei taka ot nishtoto qsnu e che ima neshtu ne nared tuka obache v momenta ima tolkova teorii che nikoi ne znae na kakvo da vqrva za tva nai dobre vqrvaite samo v sebe si i si praite kvoto iskate apak se nqkoi den shte se razbere ima li nqma li Bog.Tai che teq sporove sa bezmisleni.
:!: :twisted: :twisted:

lina15
12-02-2005, 18:26
Пред кой бог? :lol:pred JAH
xaxaxa ako be6e pred JAH az ne sum vinovna s ni6to,daje JAH 6te se gordee s mene

Teen_guy
12-02-2005, 18:28
Всеки човек сам избира дали дали да е религиозен или атеист.Според мен в това да вярваш в Бог няма нищо лошо или срамно,колкото и някои хора да се опитват да ни внушат обратното.А иначе всички си имаме доста грехове,но хора без грехове просто не съществуват,всички светци са канонизирани чак след смъртта си,живи светци няма...

ANTIHUMAN
02-23-2008, 21:09
Ако той съществува :arrow: с това,че съм се родил!

AvaLan4e
02-23-2008, 21:12
Виновна съм първо пред себе си с това, което не бих могла да си простя (= Това, което Не съм направила. За сега. Това, което ще отговарям пред Него си е за пред Него.

w0sh
02-23-2008, 21:13
С това,че го смятам за идиот.

AvaLan4e
02-23-2008, 21:14
С това,че го смятам за идиот.
А той, знаеш ли, мноо ще се убиди 8-)

psychopath
02-24-2008, 00:09
вече не вярвам в него.

SINDEL
02-24-2008, 11:23
Аз не вярвам, ама ако го има... ще съм виновна, понеже много хора съм лъгала

s1NNer
02-24-2008, 11:45
Ima Bog!
ami vinovna sum s tova 4e naposleduk imam ujasni misli ;(
ina4e sum vinovna s o6te mn ne6ta kato vs 4ovek vsu6nost vseki den nie pravim gre6ki
ina4e vqrvam,4e ima Bog,za6toto mi e pomagal mn puti


az puk vqrvam!naistina go ima :!:


Хех ... спокойно деца ... знам ,че ме има! :-D

Не съществува ... значи с нищо не съм виновна :] А и да съществуваше аз съм по безгрешна и от него бе :D

Нее вече серйозно ...

А всички които си мислят ,че има някой по велик от нас ,който ни определя съдбите отгоре - много сте заблудени значи! ;] Хората са го измислили защото не са знаели какви способности имат и когато ги проявят решават ,че е дело на въпросния бог ... Всъшност тва си е изграден образ от хората примерно за едни бог може да е и съседката ;]

DjBaloon
02-24-2008, 11:57
по-важно е да осъзнаваш грешкие си и да се стремиш да не ги повтаряш ;)

Blacklisted
02-24-2008, 12:04
Не знам с какво съм виновен, не знам дали има Бог, но дано.
Идеята всеки да си получи заслуженото на края, много ме блазни :)

unicorn_f
02-24-2008, 13:06
с нищо, шото не съществува. не мога да приема че има няква сила пред която трябва да отговарям.


+1

AtMosFera
02-24-2008, 13:34
При мен въпроса с вярата в Бог е спорен.Като отида на църква примерно говоря си там с иконите,но иначе не вярвам много.
А относно това за какво съм сгрешила....ами по-скоро за какво не съм.Сгрешила съм в мн неща и то големи,наистина големи.Но не съм човек,който да съжалява за постъпки или думи,защото в края на краищата аз съм ги допуснала и аз съм си виновна.Единствените грешки,които никога не бих си позволила да направя отново са допуснатите с майка ми и баща ми,другите не си ги слагам присърце.

UnaBletoLoVeU
02-24-2008, 16:49
ако има Бог...(който е сътворил човека)...значи Бог е сътворил Сатаната! Помислете малко и ще видите че е така.....което си противоречи СЛЕДОВАТЕЛНО БОГ НЕ СЪЩЕСТВУВА

Много ниска култура имаш..чак ми е жал за теб :) Сатаната е паднал ангел... :) Ангелът е божие творение => нищо не си противоречи :)

Canis_Dirus
02-24-2008, 19:59
Таковах му майката на господ.

UnaBletoLoVeU
02-24-2008, 20:24
ако има Бог...(който е сътворил човека)...значи Бог е сътворил Сатаната! Помислете малко и ще видите че е така.....което си противоречи СЛЕДОВАТЕЛНО БОГ НЕ СЪЩЕСТВУВА

Много ниска култура имаш..чак ми е жал за теб :) Сатаната е паднал ангел... :) Ангелът е божие творение => нищо не си противоречи :)

Право на изобр на може би ?

М, да, прав си. :)
Сега прочетох цялата тема и моето мнение в отговор на няколко въпроса е:
-Защо като Бог е всемогъщ стават и лоши неща?-Според баба ми, която е вярваща, той ни дава право на избор да живеем така, както искаме и не контролира живота ни. Тоест тези, които убиват примерно не са възпрепятствани да го правят, както и вие, които седите с часове и си играете пред компютъра. Според вас между двете няма място за сравнение? Не е така. Както убиеца иска да убива, така и вие да играете-и на 2ма ви се дава правото на свободен избор.
-Как е възникнала вселената и живота?-За вселената си подържам теорията, че е станала случайно при някакъв сблъсък и са се образували материята и антиматерията. Тогава са се образували и планетите. А живота на земята е възникнал под влиянието на еволюцията.
И къде е ролята на Бог в цялата работа? Не знам...но знам, че има нещо..било то сила, енергия или самата природа.
-Какво е красиво? -Красиви са цветята, залезите и т.н. -Не не те питам какви неща са красиви, а те питам какво е КРАСИВО

Красиво е нещо, което те заинтригува, което предизвиква силно впечатление у теб, което те разчувства по някакъв начин :) казано с няколко думи->нещо, което докосва душата ти

И за край -> Науката обяснява кое, как и защо се случват нещо, а религията търси смисъла във всичко това :)

quench
02-25-2008, 05:23
UnaBle_to_LoVe_U, имам няколко въпроса:
- какво става, ако съм сгрешил, да речем, веднъж, но мога да поправя грешката си и да спася безсмъртната си душа - но след като съм сторил този грях, дойде някой от тези, които искат да убиват и могат да го сторят, и ме убие? доколкото знам, Бог не дава втори шанс, значи някой от грешниците ще ме осъди да не влезна в небесната кохорта и да се бия за Господ след деня на апокалипсиса

- защо мислиш, че науката обяснява, а религията търси смисъл?

напротив, науката може да открие същността на материята на нещата, като всяко нещо е малка микросистема - науката може да даде отговор на всеки въпрос, темпорално възникнал от входа в системата до изхода от нея - но не може да определи генеалогичните и причинно-следствените връзки между отделните микросистеми;

религията може да даде интуитивно, просто и лесносмилаемо обяснение за възките - забележете, не винаги вяно, често опит за отбягване на въпроса с контра аргумент тип "ти не вярваш/нима не вярваш", но не и з а същността на нещата - например, ако попитам някой свещеник - какво е човешкото тяло и какъв е смисъла на живота ни, той веднага ще сведе въпроса - и по този начин няма да му отговои - до именно връзките между микосистемите - ще каже за безмъртието на душата и за неистинността на тялото, без да може да разясни в подобности поделементите на микросистемата
двата начина на мислене са наистина много различни, но религията определено не може да даде отгово на въпроса "защо?", което е именно и причината много хоа да не вярват - защото не им звучи вярно; религията се опитва, но дои ен може да даде пълен отговор на "как?"
"как да постигна безсмъртие?"
"като спасиш душата си"
"как да спяся душата си?"
"като се вслушаш в мъдростта и намериш знанието господне"
"как да го направя"
*свиване на рамене* "това е твой проблем" *лукава усмивка* "все пак, можеш да ме слушаш, аз ще ти кажа как по-лесно да го намеиш"
тададададам - ето ти раждането на религията и свързаната с нея система на логическо и инуиивно ми9слене и изграждане на света

Ziezi
02-25-2008, 06:00
Таковах му майката на господ.
Явно заради това,той е решил да накаже майка ти и е пратил да я такова двугърба камила,вследствие на което си се родил ти!

До всички НЕвярващи-аре дайде доказателства,че Господ НЕ съществува!

Canis_Dirus
02-25-2008, 07:21
Господ е мъртъв бе! Ницше го уби!

Доказателства ли? Напсувах го, е*ах му майката, бърсах си дирника със страници от библията и корана.

Тържествено призовавам бог, аллах, исус, буда, шива, тангра, или както той там си иска YHVH да ме порази с гръм и мълни в срок от 2 часа считано от момента на публикуване на товав мнение във форума. В момента тук е облачно и вали - има идеални условия. Още, че моя милост трябва да излиза навън. Ако след 2 часа съм непоразен от мълня, то виша сила не съществува и лицата Ziezi и SWASTICA ще ми врътнат по една свирка.

И изобщо, Ziezi, ти какво ми говориш за Господ, мушмул такъв. Според Господ всички хора са равни, а ти ми развиваш теории за унтерменши и не знам си кво. Като вярваш в господ ще му ядеш говната и ще мълчиш, или балженно ще се провикват "Обичам тея лайна".

Lestat357
02-25-2008, 07:28
С много неща, ако такъв има. Разумът би ми нашепнал сега "по-добре да вярваш в това че Бог съществува, защото ако се окаже че такъв няма - не губиш нищо, но ако се окаже, че има си доста..прецакан". )) Аз, обаче въпреки това не вярвам. Не и в него като личност, а че има някаква по-висша сила, която вероятно може и влияе неведнъж на живота ни тук. Да, би било наивно да не вярвам или да отричам това, нали?

Canis_Dirus
02-25-2008, 07:41
Всевишния не е тийнейджърче, което да предизвикваш. Няма да те удари гръм, споко... Ще умреш, но не когато ти искаш, а когато той прецени... И още нещо, попринцип Всевишния не наказва тези, който прегрешават, а наказва техните деца, защото боли повече и има смисъл. В Библията се казва, че наказанието може да се отрази до 3 - 4 поколение ;) Ще изпиташ ужасна болка, пожелавам ти да имаш здрави и читави дечица, защото след това...
Видиш ли, притесних се. В този ред на мисли след 4 поколения здрав атейзъм в семесйтвото няма наказани. Явно му е дълъг списъка нещо. Къде е смисъла да наказва децата? Да се прави на гадно копеле, при все, че те са невинни? Виждаш ли, какъв долен педераст е - наказва невинните за чужди грехове. Е как да не му е*еш майката? На какъв се прави? Ако ще накзва - да наказва виновния. Неговото е жив педерастлък. И обещавам, ако ми се отдаде възможност да му го набия отзад.

П.П. А ако нямам деца? Нека му кофти. Или не - ще изнасилвам монахини и той да ги наказва децата там. Кеф, копелеееее.

hooliganka89
02-25-2008, 08:46
Аз вярвам в Бог,не съм супер набожна и не ходя често на църква,но когато ножа упре до гърлото,не само аз,а и всички вие казвате "Боже помогни ми".

Sevt
02-25-2008, 09:13
Глупаво е в тази тема да се навлиза в спорове за съществуването на Триединството, така или иначе всеки ще го открие в даден момент, когато е готов за това и когато Бог реши.
А по темата, и лично за себе си - грешен съм, нарушавал съм под 50 % от Божиите заповеди, и все пак съм твърдо решен да отдам живота си на Господ Бог и България, пък от там на там само Той може да ме съди.

bboy_bunker
02-25-2008, 09:45
Аз не вярвам, че съществува толкова праведен и смирен човек, който не е нарушил нито една от Божиите заповеди.. в днешно време такива няма... Единствено в Средновековието условията са били по-неприветливи и само мисълта за "отвъдния живот" е крепял душите на хората.

Christ
02-25-2008, 11:29
Аз не вярвам, че съществува толкова праведен и смирен човек, който не е нарушил нито една от Божиите заповеди.. в днешно време такива няма... Единствено в Средновековието условията са били по-неприветливи и само мисълта за "отвъдния живот" е крепял душите на хората. Всички сме съгрешили(Римляни 3:23). :)