PDA

View Full Version : Раста плитки?



down_4_u
11-27-2005, 13:01
Какво ви е мнението за раста плитките?Бихте ли си направили?

VAMP_GIRL
11-27-2005, 13:27
Мен пък много си ме кефят.И да-бих си направила,но когато косата ми стане малко по-дълга,сега не мисля,че биха ми отивали... :?

11-27-2005, 13:32
изобщо не е смешно бял човек да си ги сложи,стига да е наясно с културата на растафарианството.Растите за украса са абсолютно неуважение кам културата и е глупаво да си ги слагаш,ако не знаеш за какво става въпрос.За повече инфо виж www.dreadlocks.hit.bg

Worthless
11-27-2005, 13:43
.Растите за украса са абсолютно неуважение кам културата и е глупаво да си ги слагаш,ако не знаеш за какво става въпрос.За повече инфо виж www.dreadlocks.hit.bgименно
гадното е, че тфа взе да се превръща ф някфа мода и сички почфат да носят расти ей така, за гъзарията
иначе мене си ме кефи (:

Master_88
11-27-2005, 13:49
Мен лично не ме впечатляват особено но все пак това не значи че не са добри

dete`idiot``
11-27-2005, 13:56
ae lek nqma takova ne6to kato rasta plitki.ima plitki-takiva s izkustvena kosa,deto stoi sme6no 6ot tuka tva ne e usavar6enstvano i obiknoveni plitki.a kolkoto do rastata...rasta se kazva samiq 4ovek,a samata kosa se kazva dread lock(s) i nqma ni6to ob6to s plitkite,6ot ednoto stoi za ukrasa i e moderno,a drugoto si e svarzano s cqla religiq :lol:

RoSsY88
11-27-2005, 14:13
на който му ходи да си слага...някой момчета мн им ходи и страшно мн им се кефя като са с расти... :P

*DeaTHri-BacK*
11-27-2005, 14:15
ae lek nqma takova ne6to kato rasta plitki.ima plitki-takiva s izkustvena kosa,deto stoi sme6no 6ot tuka tva ne e usavar6enstvano i obiknoveni plitki.a kolkoto do rastata...rasta se kazva samiq 4ovek,a samata kosa se kazva dread lock(s) i nqma ni6to ob6to s plitkite,6ot ednoto stoi za ukrasa i e moderno,a drugoto si e svarzano s cqla religiq :lol:
тва да кажа,хехе....не сериозно и аз знам така:)))

И мен ме кефят,особено на хора,които не са си ги сложили само защото си мислят че ше им отиват,а на такива,които са наясно с културата...
и мога да дам и аз едно сайтче..
http://rasta.cult.bg

worthy
11-27-2005, 14:46
mnogo me kefqt 8) na pove4eto im stoqt dobre :P

SyLZaTa
11-27-2005, 14:48
смешно е бял човек да си ги сложи...
адски смешно...
abre napravo setih se za nqkav nov klip na KORN deto s PuffDaddy imali nqkva misylda napravqt klip ... rapyri i neznam si kvo tam da bili i na kraq jonathan kazvashe neshto ot sort-a na : "Vsichki sme cherni - qkoooo"
:twisted:
verno e bql 4ovek na rasti - lol!

e4o
11-27-2005, 15:52
ne me kefat mnogo :roll:

Jamalska
11-27-2005, 16:00
СМЪРТ ЗА РАСТИТЕ!
Хейтър...
Кефя се на растите защото са хора,които приемат света оптимистично,имат в какво да вярват и винаги е приятно да общуваш с такъв човек...
Нооо лошото е че в последно време това наистина се превърна в мода...за щяло и нещяло хората решават че ще им отива...Даже съм срещала раста,който дори не знае кой и какво и Джа... :x :? :(

11-27-2005, 16:27
Всеки си решава сам за себе си,кво значение има дали е воден от модата?!Нали се харесва?

VAMP_GIRL
11-27-2005, 16:33
Джа е хуя ми!

СМЪРТ ЗА РАСТИТЕ!
ЗИГ ХАЙЛ! Вие с тея ограничения... И така и не виждам защо един човек,който САМО се кефи,защо пък да не си направи расти?Просто не виждам къде е проблема... :roll:

neMec`
11-27-2005, 16:59
xaxaaxax male tc tc ave rastata si e qka ma ne otiva na vseki da q nosi i bih kazal 4e ne e moda a e pri4eska koqto nosqt predimno raitarite i rege maniqcite v balgariq a za plitkite po glavata si e mnoo qko i izob6to ne e sme6no bql 4ovek s rasta ili plitki vajnoto e da mu otivat i toi da im se kefi.A da si naprai6 rasta nqma da e bez da znai6 ni6to za kulturata se pak ako si nqkvo zubar4e ili gazar4e nqma da si naprai6 rasta xaxa :)

dete`idiot``
11-27-2005, 17:12
на който му ходи да си слага...някой момчета мн им ходи и страшно мн им се кефя като са с расти...
ma tuka stava6e vapros za "rasta" plitkite :lol: to ostava6e sq da vidim i nqkoe majko s izkustveni plitki :D

SEXtreme
11-27-2005, 18:13
За момчета е яко, ако са по-мургави, щото на някой бял клечо ОПРЕДЕЛЕНО ще му седи смешно, а за момичета АДСКИ ме дразни!

Sinister_Doll
11-27-2005, 18:26
rasta se kazva samiq 4ovek,a samata kosa se kazva dread lock(s) i nqma ni6to ob6to s plitkite,6ot ednoto stoi za ukrasa i e moderno,a drugoto si e svarzano s cqla religiq :lol:

:arrow: Imenno

Ina4e po temata:


смешно е бял човек да си ги сложи...
адски смешно...

:!:

I da, adski tupo i (izmorih se da go kazvam :D ) poziorsko e da si sloji6 dread locks, samo 6ot te kefi, bez da znae6 za ko ide re4 (:

Tedka-Medka
11-27-2005, 18:31
как точно изглеждат;)

tra^la^la
11-27-2005, 18:37
Ухх...колко глупости прочетооооох...
Мен ме кефят...даже преди година си бях пускал коса(около 20 санта издържах)обаче просто по-едно време реших че вече не искам дред локс и се подстригах...и от тогаз си карам с къса :D
Иначе много ме кефи...от моя клас един е на масури и му стой много добре...
Съгласен съм обаче,че ако не знаеш каква е идеята им(всичко за растафарияството,Джа и така нататък)си е малко смешно...много смешно...например не мога да си представя някое смешно гъзе на дредове...смях си е...Огромен!!!Но такива случай няма!Защото просто хората който си правят знаят какво нещо е-да се държи косата да порасне до нужната дължина,а след като се сплете да се дооправя с кука.топирането и изобщо,че ако не ти хареса...трудно ще я махнеш(маха се де)Беее...играчка си е и не е за пишлемета!
Иначе мога да ви дам един сайт ако има някой любител надъхан сам да си прави
www.rasti.hit.bg ще му помогне малко
\/

Menschenfeind
11-27-2005, 18:37
Смешно и жалко е за представител на бялата раса да взаимства негърско поведение и култура!Такива индивиди са пагубни!!!!

WwanAdoO
11-27-2005, 18:40
на който му ходи да си слага...някой момчета мн им ходи и страшно мн им се кефя като са с расти... :P
Ох лили майко...и кво на косата се кефиш,а не на човека...Аз по принцип мноо харесвам раста, но НИКОГА не бих си направила-само ще съм срам за растафарианството,не смятам че съм достойна за такова нещо. ПРимерно къде е Боб Марли,къде съм аз. "и що искаш да си направиш"- "еми щот ме кефи"... То не се праи,ако те кефи как стои или щот ще ти отива-трябва да си истински заинтирисован от тея неща,то тва си е цяла вяра,култура или както там искайте му викайте.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/7d/Dreadlocked_rasta.jpg/180px-Dreadlocked_rasta.jpg

dete`idiot``
11-27-2005, 21:51
Ох лили майко...и кво на косата се кефиш,а не на човека...Аз по принцип мноо харесвам раста, но НИКОГА не бих си направила-само ще съм срам за растафарианството,не смятам че съм достойна за такова нещо. ПРимерно къде е Боб Марли,къде съм аз. "и що искаш да си направиш"- "еми щот ме кефи"... То не се праи,ако те кефи как стои или щот ще ти отива-трябва да си истински заинтирисован от тея неща,то тва си е цяла вяра,култура или както там искайте му викайте.
to4no tai.ama hora tuka temata e za plitki ve:)NI6TO OB6TO NQMA S RASTITEE.qq nqkoi det poznava nqkoi da plete i da e v blizost do bs da pi6e na black_magic_@abv.bg i nai-vajnoto da znae 4e 6si ima rabota s mn dalga kosa...6ot v bs na nikoi ne mu se zanimaaa :lol: :lol:

S8K
11-28-2005, 13:45
супер мн им се кефа,не бих си направила само поради простата причина,че после треа да чакам сумати време да ни израсте косата или да се подстрижа гола глава,което е няма да стане....иначе растата си е супер :!: :!:

Стеснителната
11-28-2005, 13:51
Живот и здраве догодина...ще ви дам снимки после ама търпение да порасне достатъчно :) .

neMec`
11-28-2005, 18:29
tc tc tc neznam izob6to kvo prikazvate po taq tema
pak tui 4e rastata sedi grozno na bql e ebahti prostotiqta
nemoje da kaje4 4e sedi grozno na nqkoi 6tot ne e 4eren
tui se pak si e vid pri4eska i na nikoi ne moje da mu se zabrani da si q naprai
ma ko por4etah tuka i rastata li stana moderna sq
em neznam az v vn osobeno na rasta sam vijdal samo
hora det sa zanimavat s grafiti i tehni averi
det sa v sreda s skeitari grafiti
moda 6i stane kat vidi6 sqkakvi da sa s neq kakto v qmaika i t.n :evil:

Don Corleone
11-28-2005, 18:49
Раста=Хипи На Квадрат=Лайно.

Gegen Hippies, Gegen Rastas!
http://www.angelfire.com/creep/movementmerida/index.JPG

tra^la^la
11-28-2005, 21:11
Раста=Хипи На Квадрат=Лайно.

Gegen Hippies, Gegen Rastas!
http://www.angelfire.com/creep/movementmerida/index.JPG


просто трябва да се съглася...
Уффф...до ся имах някакво що годе сносно мнение за теб,ама с това изказване просто го съсипа...и ти си същият балък...поредната порция лайна на чиния...не вървиииишшшш...
Но това си е твое мнение,както и аз имам мое за...кви бяха тия нацистки,скинарски неща...(сега ти казвам не ги разбирам-може би и затова не съм въодошевен от идеята им)...всеки за себе си...

Don Corleone
11-28-2005, 21:18
Хахах.
Те нищо, че скиновете съществуват днес благодарение на Ямайка, регето и ска-то, но все пак...
Растафарите са мега-ултра-кибер-зле. Просто седят удрят по некви тупани някви трайбъл лайна, смърдят и си изветряват мозъците с трева. Хипита...

"...We met a stupid hippie, he tried to run away, I punched him in the nose just to pass the time of day..."

Don Corleone
11-28-2005, 21:24
и бтв израза е Gegen Nazis, Gegen Hippies!!!

Знам как е израза споко. Просто го модифицирах.

Стеснителната
11-29-2005, 02:38
А чалгарка ратафаранака виждали ли сте :D , че ви опукам сите тука от смех кат си направя (а аз съм твърдо решена да си направя :twisted: ).

Jamalska
11-29-2005, 09:41
И ко оставихме най-НЕ-растаманите и една НЕ-растамандита да се разправят у темата...
Ваща хейтърщина край няма...Смешно било бял с дреди...Е добре повечето у наща държава се раждат християни,но никой не се задължава да вярва в Господ...Всеки си избира кое го влече,кое му предлага по-хубава идеология за живота...Човек със свободолюбив дух не може да се съобразява с купа правила в повечето религии...То не бяха 9 кръга,не беше чистилище...За да отидеш в Рая едва ли не трябва да се затвориш у вас и да се молиш...Е Хайле Селасие не се е възгласил сам за Бог това поне е сигурно...
Растафариянството изгражда оптимистична,идеализирана личност,в която не присъства фактор зло...Това зло е заключено в дредите...Ако щете вярвайте....Но не мисля,че имате работа да съдите хората за това,че са избрали да вярват в нещо,различно от вашите вярвания...

xDON CORLEONEx
11-29-2005, 09:58
Не бе те нека си вярват. Никой не им забранява...Ние спокойно можем да им се смеем от страни.

dete`idiot``
11-29-2005, 12:54
А чалгарка ратафаранака виждали ли сте , че ви опукам сите тука от смех кат си направя (а аз съм твърдо решена да си направя ).


ti ured li si e?ahhaa.vii 4algarkite obi4ate 4istotata i grijata na laskavite vi dalgi kosi!a dreadovete* se kapqt pone 1 pyt v meseca,majat se s nqkvi nature raboti i ...kat za kapak na si4ko,edva li bi izdarjala da si s 2 nomer kosa posle...http://img.photobucket.com/albums/v692/solitairematrix/marley-bob-rastafari-colors-4004131.jpg

Jamalska
11-29-2005, 17:07
Ами аз пък познавам...Истински хора...
Типичен пример един човек който е сменил няколко стила...Но сега е открил себе си в Растафариянството и следва стриктно нормите му...с изключение че пие :wink: ...За него това е може би второто нещо,което тачи след България и града си...

fulldelight
11-29-2005, 19:08
За момчета - супер седят.За момичета - не ме кефи.

hell__girl
11-30-2005, 09:49
на който му ходи да си слага...някой момчета мн им ходи и страшно мн им се кефя като са с расти... :P
dam,i az taka mislq

nejno_f
11-30-2005, 12:46
Mnogo me kefi...super qko sedi :)
No ne bih si napravila.

11-30-2005, 15:00
Лелееееее колко глупости....но и някои готини хора като тези които цитират смотан и знаят за какво иде реч при растите.Първо,моя съученичка е Straight Edge и дредите и стоят много добре-повтарям -БЯЛО МОМИЧЕ- и и стоят много яко.Второ,чалгарка с расти...това не знам за кой е по-срамно-за чалгарите или за растафарианите...хора,не карайте горкия Хайле Селассие да се обръща в гроба!Помислете за него,за безсмъртния Боб и за всички, които са вярвали както вярвам и аз, че dreadlocks е добро и вяра в човешкото! (колкото до изказването,че растафарианите се тровят с трева,те не се тровят,ами така повелява културата-медитация чрез свещеното растение!)Почитайте растафарианството и всичките му форми и не си правете морални гаври...PEACE

lina15
11-30-2005, 18:11
az predi imah tri malki rasti4ki,ama kato se boqdisvah i te se razvaliha,sega pak 6te si pravq(ama samo tri4ki malki,a ne cqlata kosa)

Oyama
11-30-2005, 19:07
Както казах, влиянието от негрите трябва да се заличи, защото така нашата бяла култура и расова принадлежност загива :!:[/b]
Така е, мразя расти :lol: . Влючително и тая гнида дето ми влиза в профила :wink: .

Jamalska
11-30-2005, 21:28
Пикая на гроба на безсмъртния боб, нека дойде раста-полицията и да ми забрани :twisted: .
Глупак!Този човек е легенда!както беше казал някой "това е човека,който накара милиони хора по света да потърсят малката Ямайка на картата"!Не искам от теб да харесваш,но определено има за какво да го уважаваш!
Глупак си!

tra^la^la
11-30-2005, 21:39
Пикая на гроба на безсмъртния боб, нека дойде раста-полицията и да ми забрани :twisted: .
Глупак!Този човек е легенда!както беше казал някой "това е човека,който накара милиони хора по света да потърсят малката Ямайка на картата"!Не искам от теб да харесваш,но определено има за какво да го уважаваш!
Глупак си!
СЪГЛАСЕН!!!До сега имах доста хубаво мнение за теб...но го развали с тази ГЛУПОСТ!!!Кой си ти да говориш такива неща?Съвсем серизоно...можеш ли даже да си помислиш да кажеш такова нещо за починал човек...елементарното възпитание би трябвало да те възпре...просто...възпитанит о...И все пак се съмнявам да си запознат с цялостното му творчество за да говориш такива ГЛУПОСТИ!!!Съжалявам...


Adolf_Hitler...ахахахахаха...още един интересен балък във форумът...до кога...

Oyama
11-30-2005, 21:44
На лилито се карайте не на мене, ама вече си смених паролата :wink: . Аз съм див фен на адаша, само да ме видите като си карам и си набумкам бед бойс, таа песен я слушам по 20 пъти на ден :wink: велик е човека.

tra^la^la
11-30-2005, 21:48
: велик е човека.
Най-великия...спор няма;)
Аз не разбрах на коя Лилито...но...смятам няма неразбирателства...Ояма \/

WILD__BOY
12-01-2005, 20:13
раста никога - мазно и изключително грозно

WwanAdoO
12-03-2005, 18:17
супер мн им се кефа,не бих си направила само поради простата причина,че после треа да чакам сумати време да ни израсте косата или да се подстрижа гола глава,което е няма да стане....иначе растата си е супер :!: :!:
Дредите могат и да се разплетат :wink:
Ауе Ояма требе си голям идиот да говориш така...се пак некфо уважение немаш ли уе дееба. Мое нещо да не те кефи,ама... :? абе излагай се

xandria
12-03-2005, 20:07
kefqt rastite ama posle kosata ti sigyrno prili4a na guz..

WwanAdoO
12-03-2005, 21:48
я чакаите малко...
дредовете могат да се разплетат ли???
айде моля ви се...
Дам,могат... :wink:

WwanAdoO
12-03-2005, 22:23
Ето ти доказателство хахах :arrow: rasti.hit.bg :arrow:
" Седнах една нощ пред печката (за да се разтопи восъка), накиснах dread-ите в шампоан и балсам и с гребена я сресвах от към краищата. Така че е възможно! Ех! изхвърлих една шепа коса и беше малко накъсана, но не чак толкова много. Все още имаше какво да се нарече коса ;р."
А до колкото знам хората и пари дават да им ги разплетат :wink:

07-08-2007, 13:56
KAK SE PLETEEEEEEEEEEEEEEEEE? pls hora,kajete....

tuka6na
07-08-2007, 14:04
има вярно в това ,че се превърна в мода.С всичко става така по едно време.Имам раста само на косата отдолу,така започнаха да ми я правят,и аз взех че реших така да си остана.Поне е по-различно някак ,нали е плод на изкривените ми виждания ; )))

tuka6na
07-08-2007, 14:06
KAK SE PLETEEEEEEEEEEEEEEEEE? pls hora,kajete....
сам(а) не пробвай.Веднъж направиш ли го,трудно ще го 'махнеш' и все пак трябва да е що годе сполучливо.; )

Manenkoto
07-08-2007, 14:10
Мене ме кефи ::: ::: :::

Reed
07-08-2007, 14:39
Харесват ми,но не бих си направила.
Иначе и аз попринцип знам,че не се разплитат.

LunaTriCk
07-09-2007, 11:02
туй "раста" преди си мислех, че е синоним на "педераса".
ей, виж го тоз' раста. :-D

MaNNiE
07-09-2007, 11:08
дредлокс*

RhytmiX
07-09-2007, 11:36
Em tova 4e ne trqbva d si mie6 kosata tam 2 meseca za da stane podhodq6ta za "pravene" e super gadno :evil: .....ne mi se misli prosto..

fake
07-09-2007, 12:18
глупости, миеш си косата съвсем спокойно
когато те плетат просто е желателно да не е мека и да е леко мръсна, естествено това не значи да тече олио от нея;)

по въпроса как се плете - топира се и се прави..на дредлок О.о

RhytmiX
07-09-2007, 16:26
глупости, миеш си косата съвсем спокойно
когато те плетат просто е желателно да не е мека и да е леко мръсна, естествено това не значи да тече олио от нея;)

по въпроса как се плете - топира се и се прави..на дредлок О.о
OOoooo da leko mrusna :-D

nellllly
07-09-2007, 18:32
на мене лично не ми харесва.

fake
07-09-2007, 18:33
аре бе, се едно ваште коси(ако бяха дълги) ухаят на пролет всеки ден?

fake
07-09-2007, 18:50
на някои пък им харесва да ходят така, къф ви е проблема? живеем в свободна държава, ако искат верно шси намажат главата с лайна и така ше ходят, що ви боли фара и кви са тия предразсъдъци

fake
07-09-2007, 18:55
що пък да нямат право? има ли закон, че не мога да се кача в трамвая с лайна по главата?(покажи ми къде пише)

fake
07-09-2007, 19:01
не пише за лайна точно :-D
+ тва дредовете не са лайна и не смърдят, стига да се поддържат, свидетел съм!

fake
07-09-2007, 19:09
нали ти казах, свидетел съм, че не смърдят ВЪОБЩЕ
зависи от хигиената на човек, ся някои хора като решат, че след като имат дредове могат по една седмица да не се къпят...си е лично техен проблем :)

Gothique♫
07-09-2007, 19:15
Найстина поредната култура която започва с доста бързи темпове да се превръща в шибана мода за съжаление на истинските и поддръжатели.

fake
07-09-2007, 19:18
Найстина поредната култура която започва с доста бързи темпове да се превръща в шибана мода за съжаление на истинските и поддръжатели.
а ИСТИНСКИТЕ подражатели знаеш ли кои са маце? хахах мисли преди да говориш

Gothique♫
07-09-2007, 19:21
Найстина поредната култура която започва с доста бързи темпове да се превръща в шибана мода за съжаление на истинските и поддръжатели.
а ИСТИНСКИТЕ подражатели знаеш ли кои са маце? хахах мисли преди да говориш Във всеки случей не са някой тъпи гъзари мислещи се за голямата работа...и като си напраят дреди и ще са много ефектни...

fake
07-09-2007, 19:27
щеш не щеш, растата Е мода;)

изобщо това е прическа за чернокожи и да, някъде в Африка има дълбок древен смисъл. при нас е мода, колкото и да не ти се иска, и е тъпо да твърдиш, че не искаш да е така, след като винаги е било или мода или просто позьорщина(щото не може да се правиш на ..член от африканско племе, без да позираш, сеш'се)

Gothique♫
07-09-2007, 19:40
щеш не щеш, растата Е мода;)

изобщо това е прическа за чернокожи и да, някъде в Африка има дълбок древен смисъл. при нас е мода, колкото и да не ти се иска, и е тъпо да твърдиш, че не искаш да е така, след като винаги е било или мода или просто позьорщина(щото не може да се правиш на ..член от африканско племе, без да позираш, сеш'се)Така си е но все пак е още по-позьорско някой дето пък въобще не е запознат с културата на растафарянството и п.р. да си направи дреди щото и такива ги знам ](*,)

fake
07-10-2007, 08:07
добре беееееее КАКВА КУЛТУРА НА РАСТАФАРИЯНСТФОТО КАТО НАЙ-МАЛКОТО РАСТИТЕ СА НЕГРИ, В БЪЛГАРИЯ НЯМА НЕГРИ, БЪЛГАРИН С РАСТИ НЕ Е РАВНО НА НЕГЪР, КВА КУЛТУРА КВИ 5 ЛЕВА ТОГАВА!!!

п.с. истинският раста не трябва да пие алкохол
от наште дали има 2ма дето не пият?

ni6to_novo
07-10-2007, 20:53
И ко оставихме най-НЕ-растаманите и една НЕ-растамандита да се разправят у темата...
Ваща хейтърщина край няма...Смешно било бял с дреди...Е добре повечето у наща държава се раждат християни,но никой не се задължава да вярва в Господ...Всеки си избира кое го влече,кое му предлага по-хубава идеология за живота...Човек със свободолюбив дух не може да се съобразява с купа правила в повечето религии...То не бяха 9 кръга,не беше чистилище...За да отидеш в Рая едва ли не трябва да се затвориш у вас и да се молиш...Е Хайле Селасие не се е възгласил сам за Бог това поне е сигурно...
Растафариянството изгражда оптимистична,идеализирана личност,в която не присъства фактор зло...Това зло е заключено в дредите...Ако щете вярвайте....Но не мисля,че имате работа да съдите хората за това,че са избрали да вярват в нещо,различно от вашите вярвания...

:arrow: напълно съгласна..


добре беееееее КАКВА КУЛТУРА НА РАСТАФАРИЯНСТФОТО КАТО НАЙ-МАЛКОТО РАСТИТЕ СА НЕГРИ, В БЪЛГАРИЯ НЯМА НЕГРИ, БЪЛГАРИН С РАСТИ НЕ Е РАВНО НА НЕГЪР, КВА КУЛТУРА КВИ 5 ЛЕВА ТОГАВА!!!
е тва беше много малоумно изказване честно...тва че не познаваш истински растафари,които не пият алкохол и така нататък не значи,че няма...и се замисляй преди да говориш-тва,че си роден българин не значи,че нямаш право на личен избор в живота,както от към стил на обличане и музика,така и от към това,каква религия да изповядваш...цвета на кожата не е показател!-не всички расти са негри..

EarthShaker
02-09-2008, 15:13
ох кат почнете с вашия алкохол...

растафарията е НАЧИН НА МИСЛЕНЕ (за мен), това е мисленето, което те кара да се умихнеш когато няма защо... това е мисленето, което те кара да видиш света в 1 друга светлина... кат почнете ми ги дъвчите тия негри и тия алкохоли...

Х-ка: с дредлокс съм
не се наричам раста и не претендирам че съм такъв
мисля така както искам и мисля че това е основата на растафари...да си себе си и да правиш нещата за себе си.
избрал съм това, което ми харесва и което ме кара да се усмихна, то улеснява живота ми

толкова...

аа и да не забравя:
DREADLOCKS: характерна 'прическа' за хората, които подкрепят философията на растафарията
РАСТА: човек, който подкрепя философията на растафарията

един път завинаги ги запомнете тия 2 неща...

RAWRRR
02-09-2008, 15:16
^ Бял човек на расти,не подкрепя идеята на растафарството,а си е направо обида за истинските растафари.

Така,че..в България някой трудно би могъл да се нарече истински растафар,защото ако наистина е много навътре с идиологията,той ще знае-че белите не трябва да носят дред локс.

А да не говорим,че 99% от растите в България за марихуанни идиоти.

EarthShaker
02-09-2008, 15:25
ти да четеш ли не можеш?

казах кое подкрепям...

расизма не е от нещата, които ме карат да се чувствам жив... и щастлив.

по аватара ми можете да прецените какво ми е становището за всякакъв род пушене...


дори белите хора като не си сресват косите се сплитат, нали знайте... Ако искате ме приемете като някакъв любител на корените си или нещо от сорта :lol:

За растафарията знам много, познавам и напълно автентични растамони така че...

RAWRRR
02-09-2008, 15:29
Въпросът е,че не можеш да подкрепяш растафарството,а да не подкрепяш расизмът,тъй като растафарството е вид разсисъм..

Но не в класическият му вид-бели срещу черни,а точно обратното..

EarthShaker
02-09-2008, 15:32
а какво ше кажеш за ПОЗИТИВ ВИБРЕЙШЪН

как ти се струва? невъзможно?

обяснимо е ! в такива времена живеем, че щастливите хора са на изчезване...

расизъм не приемам под НИКАКВА форма... всички сме хора... това е нашето проклятие

EarthShaker
02-09-2008, 15:45
ямайка в момента е 1 деградирала ствана със корупция убийства и всякакво друго насилие... да ти звучи познато...


казах ти че хората не могат да приемат факта че някой може да бъде щастлив...
а това че и с дредс и без дредс мога да съм щастлив... вярно е... но ми е кеф и да изглеждам максимално близо до корените си...
дредовете са начин да кажа на хората, че не съм като другите роботи, че все още чувствам... няма да разбереш

EarthShaker
02-09-2008, 15:50
погледни си корицата на ИЛИАДА да речем... въпреки че не е българска :lol: когато се остави без да се свесва косата се сплита ... това имах предвид

EarthShaker
02-09-2008, 15:57
тълковен речник ли искаш да вадя?

не съм споменал нищо за миене... и не съм казал че ТИ трябва да правиш нещо, което аз правя...

EarthShaker
02-09-2008, 16:08
мотивирал съм становището си горе неколкократно... трябва да копна всико наново...

един речник на чуждите думи ще е доста подходящ

EarthShaker
02-09-2008, 16:18
общото между мен и корените ми :lol: хм :D

растафарията... най-малкото ми дава музика която ме зарежда позитивно..

чрез косата си се чувствам по близък до ония дето са краичли по нашите земи преди хиляди години НАПРИМИЕР

косата за мен е израз на СВОБОДАТА т.е. че мога да изляза от общоприетото и да поема по какъвто път искам


по-синтезирано от това НЕ МОГА

Momchence
02-09-2008, 17:35
...ако някой ден реша да си отрежа косата първо ще я дредлокна :D

xXxScreamxXx
02-09-2008, 18:09
amii .. mene me kefqt za dr-te nzzzz .......... brat na edin fr ima .... mnou my e gotinkoooooooooooooooooo :oops: :-)

ЕPu
02-09-2008, 18:11
^нормално е да те кефят, все пак си емо= хипи :-D

mhmhmhmhm
02-09-2008, 18:11
^На кой му пука брата на твоя френд кво има? :-D
сори за оффтопика..

fuckingwhore
02-09-2008, 18:27
http://www.explosm.net/db/files/Comics/Dave/comicboulevard.jpg
:razz:

EarthShaker
02-09-2008, 22:34
а за мен растафарията развали една част от музиката, която аз обичам...

това с косата е интересно, но защо не на опашка???
моята също е била извън общоприетото... обръсната и част от нея, намазана със сапун или лепило, стърчаща нагоре...


ако бях с обръната глава и 1 стърчащо и намазно с лепило щеше да ма питаш що кат не съм пънкар съм си напрайл и зако не съм си сплел дредс...

HexGirl
02-09-2008, 22:49
dredovete sa 4ast ot koltura koqto e dale4 ot moqta dale4 e ot moite vazgledi ne udobrqvam 4e se nalojiha tolkova mnogo i gi nosqt hora koito dori ne znaqt za6to gi nosqt prosto ei taka ot ednata tupa moda
struva mi se tolkova glupavo beli da se mislqt za rastafari kolkoto i glupavo mi se struva idolopoklonni4estvoto pred hitler
priemaneto na 4ujdi idei bez pri4ina e sme6no :?

[B]a[N]D[i]T[k]a
02-10-2008, 08:43
темата е стара