PDA

View Full Version : Лъжата



LunaTriCk
11-28-2005, 14:27
Tака или иначе, винаги се стига до някоя лъжа, защо направо не почнем с нея тогава ? Лъжата хубаво нещо ли ? А истината винаги ли е по-хубава от нея ? Да покажеш нещата такива каквито са в действителност. Без значение как изглеждат те. Твърдата сурова истина. Предполагам, че не е хубаво да се живее в лъжи. Да не знаеш, кое какво е, кой кой е всъщност. Но пък от друга страна живей ли се в чистата истина. Вечното искрено мнение, без капка лъжа да го окраси. Повече ли е интересна правата черта отколкото кривата ? Какво ще държи интереса ни, ако знаем истината за всичко ?Кават, че от лъжата боли. В същото време, казват и че от истината боли. Интересно ми е кое от двете боли повече.

LP_girl_14
11-28-2005, 14:40
Определено не бива да си създаваш свят изтъкан от лъжи,щото все някога ще се намери някой да те светне .Така е -понякога боли много от истината ,но според мен е по-хубаво да сме честни със дадения човек,от колкото да го лъжем и да се оправдаваме че това е за негово добро.На всеки му се е случвало да излъже понякога,но въпросът е да не ти стане навик.Аз лично не оправдавам лъжата и не ми харесват харесват хора,които често си служат с нея.

Master_88
11-28-2005, 15:16
Може да се служи с лъжа когато е за добронамерена цел. Но иначе не съм привърженик на лъжците като цяло

miloto_girl_4e
11-28-2005, 15:43
Лъжата хубаво нещо ли е? :arrow: определено според мен не е никак хубаво нещо .. какво хубаво може да има в нещо,което те вкарва в пълни заблуди?! :shock:
А истината винаги ли е по-хубава от нея ? :arrow: поне за мен е по-хубава :!: Предпочитам суровата истина,пред сладката лъжа :!:
Повече ли е интересна правата черта отколкото кривата ? :arrow: е.. естествено,че кривата черта(интригити примерно)е "по-интересна" от правата черта(обикновената истина)..
Какво ще държи интереса ни, ако знаем истината за всичко ? :arrow: може би нищо,но аз лично предпочитам да знам истините за всичко,отколкото нещо "да поддържа интереса ми" и после да разбера какво е било всъщност и да бъда разочарована :?
Интересно ми е кое от двете боли повече? :arrow: мен повече ме боли от лъжата :!:

11-28-2005, 16:02
Az predpo4itam istinata,otkolkoto lujata,po-dobre da bude6 iskren s vseki 4ovek.Nqma da mi e priqtno da me lujat,kakto i na vseki drug 4ovek tova ne mu haresva...I ot dvete boli-DA,sprqmo interesa dali 6te go ima me ako znaem vsi4ko predpolagam NE,no naistina li e po-dobre da jivee6 v zabluza podurja6ta interesa ili v istinata :?: :roll:
ISKRENITE DUMI NE SA KRASIVI.KRASIVITE DUMI NE SA ISKRENI

Lindsey
11-28-2005, 17:02
много мразя лъжата.. макар че често ми се налага да лъжа, но мразя когато мен ме лъжат.. предпочитам да ми кажат всичко в лицето колкото и да е гадно.. Винаги бих простила всичк остига човека, който го е направил да си ми го каже, а не да ме лъже и после да разбера от другаде. Няма смисъл просто да се лъже.. тя истината така или иначе винаги излиза наяве.


"Истината боли, но това не значи, че лъвата лекува"

pinK_Baby
11-28-2005, 17:29
Ще разгледам различните случаи,в които може да излъжеш( и съм лъгала)
1.Гаджето...Вярно е,че много го обичам...Лъгала съм го за няколко големи неща,понеже не желая да го изгубя,а знам,че разбере ли няма да ме погледне повече...Пък и е по-добре и за двамата да не знае :arrow: Не съжалявам за тези лъжи,защото колкото и странно да звучи,това че не си казах истината запази отношенията ни...И смятам никога да не си призная...Гадно ми е,че е адски близък човек за мен и го излъгах...Много хора могат да кажат,че моето не е любов,но си имах причини.
2.Приятелите си не бих излъгала,защото смятам,че между хора,които се наричат приятели не трябва да има тайни или лъжи...Ако истината попречи на едно приятелство значи то е било вятър работа.
3.Родителите си съм лъгала доста пъти,че съм на пижама парти с приятелки,а всъщност спинкам в гаджето си ама ни най-малко не съжалявам първо,защото това са били едни от най-хубавите моменти и второ не правя нищо нередно или вредно за мен,но те биха го сметнали за такова.
4.Не смятам ,че живота ще е по-скучен ако казваме истината...Дори напротив..Всеки ден ще научаваш все нови и нови неща за другите(друг е въпроса,че в повечето случаи може и да не ти харесат).Просто животът би бил много по-лесен с лъжа...
Това,което написах по горе не значи автоматично,че подкрепям лъжата...И че предпочитам мен да ме лъжат...По-скоро бих предпочела да си премълча нещо отколкото да страдам,въпреки че трябва да поемаме отговорността за постъпките си...Лъжа си понякога и не смятам,че това е пагубно за личността ми :lol: Доста пъти ми е спестявала проблеми така наречената благородна лъжа :) Това е мнението ми...Лъжете ама умерено и знайте кога трябва нещо да се премълчи и кога нещата да се кажат такива каквито са :)

machoka
11-28-2005, 17:36
Понякога е по-добре да излъжеш :idea: Друг е въпроса дали премълчаването се брои за лъжа, но при всички положения такива случаи, в които е по-уместно това, има и те не се срещат никак рядко :!:

Искреността е хубаво нещо, стига да знаеш как да я използваш, да не е е в 'първичния' и вид. Мога и с ясен пример да се изразя, но само ако някой не ме е разбрал.

PoTTerKa
11-28-2005, 18:34
Такам...Определено съм против лъжата, но в дадени случай прибягвам и до нея.Няма човек, който да не е лъгал през живота си и не вярвам, че ще има.Има хиляди случаи, в които ти се нагала да излъжеш и мисля, че няма смисъл да ги коментирам.Всеки е изпадал до такива крайности.И все пак...Човек ако се позамисли‚ на дали ще може да каже откога си струва да започне да си спомня. Излиза‚ че през целия си съзнателен живот сме били жертва на някакви илюзии‚ вярвали сме в неща‚ които никога няма да станат. В подсъзнанието ни са заковани морални принципи‚ които вече не струват пукната пара. Връщайки се далеч в миналото обаче‚ нещата изглеждат съвсем различно. Дано намерим сили в себе си да отсеем истината от лъжата‚ да преосмислим живота си и да продължим напред. Защото‚ когато човек има цел‚ се появява и желанието му за живот и работа‚ дори когато тази цел е практически недостижима.

teenkopele
11-28-2005, 19:33
Може да се служи с лъжа когато е за добронамерена цел. Но иначе не съм привърженик на лъжците като цяло

И аз така мисля, ама си подслъгвам от време на време... :lol:

Dharma
11-28-2005, 20:25
lujata i istinata sa ne6to kato In i Qn-ednoto ne moje bez drugoto :roll: .... ne moga da si predstavq mqsto ili situaciq v koqto da nqma luja. ami blagorodnata luja? ponqkoga predpo4itam lujata pred istinata, za6toto ot istinata boli pove4e, bolkata ot lujata e izmamna!
ami ne e li celiq ni jivot edna luja, v koqto vsi4ki se nadlugvame?

11-30-2005, 13:09
oo az vinagi kazvam istinata v o4ite,makar 4e ponqkoga ne se saobrazvqm s tova dali 4oveka otsre6ta 6te go zaboli ili ne(e zavisi za kakvo stava vapros de).ama li4no men 6te me zaboli ot lajata.istinata si e istina,rano ili kasno trqbva da se prieme,ina4e si obre4en da si jivee6 v zabluda:)

He3HauKa
12-02-2005, 14:43
1-vo nqma chovek koito da kazva vinagi istinata ...V toq jivot deto go jiveem chesto se nalaga da lajem za edno ili drugo neshto i to za jalost nai blizkite ni hora.Nqma blagorodna laja zashtoto tova da izlajesh oznachava da ne opravdaesh doverieto na nqkoi koito razchita che ti nqma da go podvedesh a i sled vsqka laja sledva druga i stava mn slojno.Ponqkoga istinata boli no chovek trqbva da e gotov kakto da q kaje taka i da q prieme .Ako iskame da chuvame ,,blagorodni laji'' za da ni e po lesno to tva oznachava da jiveem v izmislen svqt.Obache lajata e nai lesniq izhod i po4ti si4ki go izpolzvame :twisted:

korn___
12-02-2005, 15:15
ot istinata ili ot lujata dali bolqlo pove4e ... mi primerno ako edno momi4e mi kaje 4e me zarezva bez pri4ini i posle vijdam 4e na drugiq den e s nqkav drug .... 6te i otkusna glavata tva e druga tema... a ako mi kaje 4e me zarezva zaradi ne6to v men .... po leko 6te mi e egati ... ama ako mi kaje zaradi koe to4no de ... za da znam kakvo trqbva da si zakurpq v haraktera ili v kakvoto e .... za tva spored men ot istinata boli po malko ....

a ina4e ako seki kazva6e istinata .... toq svqt nqma6e da go ima ... 6tehme da se izbieme i iskolime spored men .... :twisted: ponqkoga trqbva da se luje ... abe zavisi spored men ne trqbva da se luje 6tom stava duma za 4ustva i za priqtelstvo .... aide drugo ne6to e kat obe6tae6 na nqkogo ne6to i da ne go ispulni6 ... tva e po ponosimo no si zavisi kakvo si obe6tal de i kakvo zna4enie ima za 4oveka na koito si go obe6tal ... si4ko e mnogo otnositelno spored men i za tva 4ovek moje da kaje samo za sebe si kakvo e lujata i istinata ... no kato ob6to ne moje da e kaje pri nikav slu4ai :D e tva e ot men stiga tolkos

Crazy'Wild'BeautiFuL
12-02-2005, 17:58
Лъжата не е хубаво нещо.От лъжите боли.Но от истината също боли,както сам каза.Има обаче и благородна лъжа.Истината за един,може да е лъжа за друг и обратното. :roll: И все пак си мисля,че от лъжате боли повече.Тя е изкривяване на нещата,на чувствата,на всичко,а да не говорим,когато се получи верига от лъжи,тогава вече болката е неописуема.По-добре да знаеш истината,дори от нея да боли,защото така поне знаеш как стоят нещата и не си правиш илюзии,не живееш в лъжи.Истината те прави реалист,кара те да се ограничаваш в мечтите си,истината е като бариера на въображението. :roll: В крайна сметка предпочитам истината,колкото и болезнена да е понякога тя. :?