PDA

View Full Version : Kakvo da pravq?



hlamidiq
11-29-2005, 10:20
Zdraveite na vsi4ki!
Na skoro hodih na ginekolog.Lekarkata mi kaza,4e vsi4ko mi e nared i az dosta se uspokoih.
Sled okolko dva meseca mi zakusnq i otnvo otidoh na lekar i se okaza,4e ima po stranen epitel vurhu shiikata na matkata.Lekarq vze nacitonamazka i se okaza,4e imam rani4ka na shiikata na matkata,kato epitelniete kletki sa 3a grupa(za poqsnenie trqbva da kaja,4e 1 i 2 grupa sa normalnite epitelni kletki)
Pri4inata be6e vuzpalenie,no lekarq ne znae6e kakvo e.Predpisa mi lekarstva,koito az ne vzimah,a otidoh na drug lekar,koito mi predpisa da otida na kruvni probi.Okaza se ,4e imam hlamidiq,koeto e infekciq predavana po polov put.
Ne sum monogamna i ima veroqtnost da sum zarazila nqkoi ot partniorite si ne znam kakvo da pravq.
Trqbva li da kaja na nqkoi?
Po princip za mujete kakto i za jenite vuzpalenieto minava bez kakvito i da e simtomi,no moje da dovede do bezplodie
Ako nqkoi ima idei ili iska da mi dade nqkakuv suvet 6te se radvam
Blagodarq vi predvaritelno!

PY_MACKA
11-29-2005, 11:36
mi macko kvo da ti kaja-kaji na pi4ovete da hodqt da se pregledat 6oto nqkoi te e zarazil ,a moje da sa te-abe izvurti go 4e ti si poturpev6ata i spoko-6e se opravi6 :)

miloto_girl_4e
11-29-2005, 12:18
е ти кво искаш сега да тръгнеш да говориш с всички момчета,с които си спала ,че евентуално може да имат някаква инфекция,която са лепнали от теб?! :shock:
глупава идея .. по-добре си мълчи и кажи само на сегашното си гадже,ако имаш такова :wink:

DrSmurph
11-29-2005, 15:50
Здрасти, личното ми мнение е, че хламидията и раничката на шийката нямат много общо. Хламидията може да бъде както безсимптомна, така и да направи много поразии между които лимфогранулома и ослепяване при мъжете , тазово възпалителна болест при жените, а и при двата пола може да настъпи стерилитет. Мисля, че е редно да информираш партньорите си колкото и да са те, да си направят тест за хламидия. Има хиляди начини да им го кажеш по начин по който да не ги афектираш. Мисля, че от морална гледна точка им го дължиш и пак казвам, че това е моето лично мнение.
А относно лечението на двата проблема, надявам се да са ти предписани ПРАВИЛНИТЕ АНТИБИОТИЦИ за Хламидията и в последствие да се захванеш сериозно с раничката.
Желая ти успех.